• Irsko

Russell Barnes

Kostýmy:

Lynn Falconer
  • Davies182

Trapné. A zároveň i hrozně smutné. Ve filmové branži totiž neexistuje moc horších věcí, než nechtěně směšný horor. Načež zásadní problém snímku vidím už ve skutečnosti, že tak odporně nevkusné zrcadlo si zaslouží upálit na první pohled, a ne koupi... Nebudete se bát. Budete se smát. A s těmi prvoplánovitými lekačkami už jděte taky laskavě k šípku.(15.6.2014)

Duchařin mám za sebou tolik, že jsem si myslel, že mě již nemůže žádná dějově překvapit. A hle! Ještě k tomu duchařina, která nehraje na "bubu" scény, ale na postupně budování a gradování atmosféry. Ještě k tomu v dvou příběhových liniích. Minulosti a přítomnosti. Které se ještě skvěle prolínají. To je na jednu stranu hodně zajímavé, hezky provedené, poměrně originální, ale bohužel i předvídatelné. Když začne přituhovat v minulosti, tak v budoucnosti také. Funguje to ale dobře. Přes poměrně pomalejší rozjezd ale ve filmu nebylo nic, co by mi vadilo, štvalo mě. Nevšiml jsem si ani žádných klasických klišé, iracionálního chování postav a podobně. Psychologická část zavařovala místy mozek i divákovy a hororová část byla použita s citem. Tak, aby dokázala nahnat nepříjemný pocit, až strach, dokázala i vylekat, ale zase aby to nebylo přehnané až předvídatelné. Dobře Flanaganem vyvážené. K příběhu nemám vůbec nic. Filmů o prokletém zrcadle je sice kvanta, nicméně tento byl prostě jiný (že by prolínání minulost/přítomnost mělo takový vliv?). I když bych snímek ještě trochu okořenil (opravdu jen trochu), tak osobně jsem spokojen.(9.3.2016)

Jejich otec nebyl vrah. Byl, stejně jako ostatní, obětí nadpřirozené síly v historickém zrcadle. Kde jsou ty časy, kdy vraždili pomatení psychopaté. Když se někdo začne chovat podivně, vyjde to k diváckému uspokojení jen málokdy. Skutečně kvalitních duchařin je v posledních letech zoufale málo, tahle je hodně zaměřená na postavy, kterým se zlo ze zrcadla postupně dostává pod kůži, a těžko rozlišují, co je realita a co zmatky v hlavě. V druhé polovině jsem ztrácel pozornost, vstupování retrospektivního děje už to nějak nezachránilo. A herci mě prakticky neoslovili!!(10.6.2014)

• verbal

Ano, je to natolik neoriginální, nudné a utahané, až z toho místní samozvaní hororoví gururové opět nepokrytě Oculují. Mělo to být pro mě dostatečným varováním, nedbal jsem a to mám z toho. Plagiátorský bubu blábol o lidožravém zrcadle, plný otravných a otřepaných ocultistických halušek, co se vleče bolestivěji než přepečlivá rektoskopie, která ve finále odhalí akorát tak zanícený hemoroid. Mělo se to jmenovat Ovulus, hrůzou by z toho znovu zapadla snad i ostravským visionářským gynekologem tak nespravedlivě vysterilizovaná cigoška, která v pětadvaceti vrhla do našeho sociálního systému už šestého temného společenského parazita.(13.6.2014)

• Wacoslav1

Zrcadlo zrcadlo kterej horor je na světě nejnudnější? No tohle je každopádně jeden z aspirantů. Ty woe, že jsem nešel radši do hospody. Hororovej žánr je mrtvej a potvrzuje se to znova a znova. Loňskej Conjuring byl tak jeden ze sta a tahle fraška o vraždícím zrcadle mi to jenom potvrzuje. Fakt žádnej nápad žádná atmosféra v těch hororech nic. Conjuring měl aspoň dobrý lekačky tohle nemá nic. A na nějaký kecy typu, že je to psychologickej horor zvysoka seru. Horor nemá bejt psychologickej. U hororu se člověk má bát a sledovat ho se zatajeným dechem a ne abych se nudil a málem usnul. Jinak další důkaz, že na všechny místní dětičky i ty velebený rádoby hororový odborníky stačí udělat trochu bu bu bu a už potřebujou vyměnit spoďáry. Ehh marnost co dodat dneska se točí furt 50 stejných, dětských, duchařských a démonických hororů jak přes kopírák. Navíc já si nemůžu pomoct když se ty postavy ještě chovají tak dementně, že se rozum zdráhá uvěřit...Ty vole oni mají zrcadlo co všechny oddělá oni to vědí, vědí, že nejde rozbít a, že voddělalo všechny předchozí majitele. Kurva já tohle vedět, tak už ho nechci nikdy v životě vidět, ale určitě si ho nevezmu zase zpátky do baráku abych se mu pomstil. sečteno a podtrženo, další omyl a důkaz, že žánr horor je v hluboké řiti.20%(16.6.2014)

• - Film pochválil samotný mistr hororu Stephen King. (Fredy)

• - Natáčení probíhalo v Mobile v americké Alabamě. (rafix)