• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2013, 104 min

Jejich otec nebyl vrah. Byl, stejně jako ostatní, obětí nadpřirozené síly v historickém zrcadle. Kde jsou ty časy, kdy vraždili pomatení psychopaté. Když se někdo začne chovat podivně, vyjde to k diváckému uspokojení jen málokdy. Skutečně kvalitních duchařin je v posledních letech zoufale málo, tahle je hodně zaměřená na postavy, kterým se zlo ze zrcadla postupně dostává pod kůži, a těžko rozlišují, co je realita a co zmatky v hlavě. V druhé polovině jsem ztrácel pozornost, vstupování retrospektivního děje už to nějak nezachránilo. A herci mě prakticky neoslovili!!(10.6.2014)

Pred jedenástimi rokmi prežili súrodenci Kaylie a Tim skúsenosť, ktorá navždy poznačila ich životy. V jeden a ten istý večer prišli za záhadných okolností o oboch rodičov. Po uplynutí tohto dlhého obdobia je Tim konečne prepustený z psychiatrickej liečebne. Nakoľko Kaylie neustále pokúša zvedavosť, zistiť, čo sa vlastne v onen osudný večer stalo, rozhodne sa, že za asistencie brata, dôkladne vedecky preskúma starožitnosť, ktorú vinní z rodinnej tragédie. Úvodných 50 minút nenasvedčovalo nič tomu, že by som mal prežiť rovnaký filmový "orgazmus", ako to tu podaktorí užívatelia prezentujú vo svojich komentároch. Kecanie, mumlanie, hádky, tisíc krát omieľaný "GhostHouse" námet, ktorý okrem celkom prekvapivého rozuzlenia, hudobného doprovodu a dvoch nepríjemných scén, nepriniesol nič, čo by mimoriadne zaujalo. Záverečná fáza druhej polovice síce pôsobila znepokojujúcejšie, no bohužiaľ, napriek tomu, nezdieľam rovnaké "nadšenie". Ja osobne dosť čítam názory hororových "fajnšmekrov" a nechávam sa "nahovoriť" na takmer hocičo. S "Oculus" to vyzeralo naozaj sľubne. Škoda. Tento krát ich navnadenie na mňa natoľko nezapôsobilo. Možno inokedy - 60%.(28.5.2014)

Tento horor je v štýle V zajatí démonov alebo Sinister. Oculus má hutnú atmosféru, o ktorú sa predovšetkým starajú ľakavé scény a strach z neznámeho bez potokov krvi. Škoda len, že k dokonalosti tomu chýba ešte celkom veľa. Na jeden večer však zabaví a nejde o zlé hororové dielo. Po stránke psychologickej je tento horor fakt luxusný. Presne vidíte, ako sa psychika hlavných postáv mení. Začínajú hádky, spomienky na minulosť, manipulácia vedomím a k tomu je všetko skvele pretkané príbehom, ktorý zažili ako deti. Cez všetky opatrenia a chytro vymyslené plány, nad zrkadlom rovnako nevyhrajú, pretože hlave sa jednoducho nedá rozkázať. Film má hlavu a pätu, divák pochopí dej a v ničom sa nestráca, čo je u psychologickej snímky plus.(4.11.2019)

• LIVINGDEAD

Tak nudný horror jsem už dlouho neviděl. Žádné napětí, žádná akce, žádná krev, žádná děsivá hudba..... prostě nic a navíc přítomnost se neustále motá s minulostí!. Jedinou hrůznou scénou, jsou zvadlá kvítka v květináčích. Jasně, když mi chcípnou kytka, o které jsem se delší dobu staral, taky mám hrůzu v očích, ale asi těžko bych o tom natočil horror. I když stát u zrcadla a pak dělat zamračeného, to bych taky zvládl. Po shlédnutí "Oculus" konstatuji, 105 minut totální nudy a ztráty času ... Dávám 1* pouze za zajímavý název filmu.(1.6.2014)

• Zeck

Další důkaz toho, že duchařský subžánr hororu je v těžké prdeli. Každým rokem díky nepochopitelné poptávce vznikají desítky duchařských filmů na stejný brdo, protože se zkrátka s tak omezeným tématem nedá pracovat originálně. V tom lepším případě je to remake staršího originálu, v tom horším nepřiznaná vykradačka všeho možného. Tento brak chtěl udělat krok dál a vymyslet něco neotřelého, neviděného a hlavně levného. Výsledek je vraždící zrcadlo, které nechává vadnout kytky v květináči, unáší psy, zvedá teplotu o pět stupňů a způsobuje halucinace lidem. Vy na ty halucinace postav budete celý film čumět a jediná forma napětí, které u toho všeho budete pociťovat, bude spočívat v tom, zda se KONEČNĚ něco stane. Nestane se de facto vůbec nic a při troše toho přemýšlení dojdete k závěru, že i tento neotřelý duchařský shit je asi stejně originální jak semeno na bukkake party. Zdejší celkové hodnocení bych bral s rezervou. 20%(31.5.2014)

• - Natáčení probíhalo v Mobile v americké Alabamě. (rafix)

• - Film pochválil samotný mistr hororu Stephen King. (Fredy)