Pilot (S01E01) (epizoda)

Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2016, 44 min

Solidní pilot, oceňuji, že se spíš cílí na komediální notu, např. scéna u obřadu mě dostala do kolen. Charismatický Tom Ellis pro mne po skvělém výkonu v Mirandě není žádným překvapením, ale i tak musím podotknout, že je výborný. Je zde pár klišé (postava se probere z pokraje smrti bez jediného škrábnutí), ale humor a nadhled to celé vyvažují.(4.2.2018)

Na doporučení (kterých bylo již vícero od vícero známých) jsem se konečně vrhl na jeden z dialogově nejironičtějších seriálů současnosti a zajisté s ním nekončím. Sice pilot nebyla žádná bomba, mám ale zvenčí slíbeno, že se mám prokousat pár prvními epizodami a pak přijde jízda, která mi nedovolí se od Lucifera odtrhnout. Tak snad ten pocit není ryze subjektivní.(9.6.2019)

Velmi dobrý koncept, který mohl dobrý scénárista přetavit v břitkou a chytrou, ale hlavně nekorektní zábavu. Takže v mých očích je zatím ten obrovský potenciál využit jen na 5%. Je to pilot, takže se dá předpokládat, že se jak Ellis, tak tvůrci, posunou dál. Nic mi nevadilo a bylo tam i pár dobrých momentů, ale sledování dalších dílů beru jen jako výplň času při čekání na moje oblíbené seriály.(27.11.2017)

Neuvěřitelné překvapení. To co se zdálo na trailerech jako průser (casting), nakonec vypadá jako trefa do "černého". Tom Ellis si svou roli náležitě vychutnává a jeho charisma doslova srší z každé scény. Chemie mezi ním a sympatickou Lauren German jsem naposledy viděl pouze v případě i-Zombie. Prozatím odvážný palec hore. Snad si to laťku udrží. (Neudrželo.)(28.4.2016)

Pilot mě fakt bavil. Jeho ďábelské veličenstvo si bere volno a rozhodne se ho strávit v Los Angeles. Už to mi přišlo dost zábavné, ale on se ještě navíc plete do vyšetřování vražd. Tom Ellis se na titulní roli vyloženě hodí, takže mi v úvodním dílu vadil jen ten zcela pochopitelně černý anděl, a to ne kvůli barvě pleti, ale kvůli tragickému hereckému projevu.(1.9.2017)