Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

ghatos

Zvláštní balkánský humor (hlavně vnímání smrti) ve vizuálně atraktivním prostředí chorvatského ostrova má dvojrozměrné vyznění. Dá se na to dívat, jako na obyčejnou komedii, ale zároveň to v sobě ukrývá kritiku všech významných faktorů, kterým se diváci smějí. Nízká porodnost, církev, lidé, média, etnické a válečné konflikty, nedůvěra...76%. ()

Mr.KarlAdler

Chorvatský Bolek Polívka (vzhledově) v poklidné komedii, která pobaví a nechá oddechnout díky nápaditosti a vyvedeným karikaturám běžné společnosti. Aspoň tedy co se týká první poloviny. Protože přechod na dramatičtější linku, která (logicky, ne však ku prospěchu) musela přijít, už bavit přestává a klasická devadesátiminutovka začíná být delší než ohon Dada Prša. Není to zbytečný film, ale zbytečně si na něj zítra už vůbec nevzpomenu. ()

Autogram

Nič treskuto vtipné, iba na jemné pousmiatie. Od komédie očakávam viac zábavy, a nie aby som na konci zostal smutno zamyslený. –––– Ak to bude takto pokračovať, o chvíľu dolezú Arabi. ()

m.a.t.o.

„Ježiši, to je ale stroj. To bude nejaký magnát alebo mafián!" – „To je biskup." Skromný, ale o to lepší film o tom, že každá akcia musí zákonite vyvolať reakciu. Kombinácia humoru v prvých dvoch tretinách a drámy na záver zvládnutá po režijnej stránke veľmi zručne. Už dávno som nemal po dopozeraní filmu taký dobrý pocit. Svojím spôsobom unikát. 85 % ()

vyfuk

Chorvaté zajímavě kombinují něco jako bláznivou komedii s docela kvalitním zpracování po technické stránce i z prostředí, které ani vyloženě není nijak sociálně nebo společensky kritické jako spíše jenom snaha udělat si z něčeho srandu v celku dobrou formou, která vyloženě neurazí. Plus k tomu se spojením s příjemnými chorvatskými scenériemi. Na konci se vlastně dočkáme nějakého zvratu, což je nečekaně zajímavé, ale po určitém protahování spíše ne tolik šokující, jak by mohlo být. Kupodivu na komedii asi zbytečně moc zdlouhavý a náročný film. Natočit ale takovouto smysluplnou komedii v Česku, tak valím bulvy. ()

Bernhardiner

Tak prý komedie...Komedie nemusí nutit k záchvatům smíchu, stačí, když člověku přinese dobrou náladu. Film, kde vládne pohřební atmosféra, se proto komedií nazvat nedá. Usmál jsem se pouze, když na ostrov dorazil kněz v podání Lazara Ristovského. To byl také jediný herec, který tomu dodal trochu šťávy. Bohužel se ve filmu objevil tak na tři čtyři minuty. Ostatní učinkující nejsou špatní, ale nejsou to zrovna moc lidé hodící se do komedie. Na druhou stranu se v tomhle snímku zní dost povedená hudba. Ono celkem vzato to není špatně natočený film, ale komedii si zkrátka představuju jinak. Hned po zhlédnutí tohohle snímku jsem si musel pustit pár veselých písniček, abych se z toho nějak otřepal. 50% ()

Heraldika

Svižná vtipná komedie z kouzelného kouska světa, pádící vpřed díky nosné zápletce a klasicky hopsavé balkánské hudbě. Přerod v drama v posledních minutách je nečekaný, ale i tak nespadne řemen a musím chválit. ()

korndaddy

Dlouho sem neviděl takhle skvěle vyváženou komedii s dramatem. Všeho akorát, nikde nic nechybělo a ani nepřebývalo. Přesně to co od uvedeného žánru očekávám. Úvodní trio rozjelo opravdu zábavnou a inteligentním humorem bohatou jízdu, jenž sem nečekal. O to víc když je to můj první srbsko-chorvatský snímek. Prostě balzám na duši a časem adept na další hvězdu. ()

Chmur

Velice chytrý film o tom, že cesta do pekel je lemována dobrými úmysly. Úsměv na tváři se konci filmu rozplývá, nahradí ho lehce posmutnělý výraz a zamýšlení se nad lidským pokrytectvím a zaslepeností. ()

klukluka

Krásný, krásný, krásný. Tohle nemělo slabinu. Tak pečlivě nadávkovaná něha, humor i napětí, to se hned tak nevidí. Respektive - podobných filmů je jak šafránu. Něco jako - jeden z miliónu? Fakt nádhera. Smekám! ()

wooozie

První polovina filmu je skvělá, možná ta nejlepší komedie tohoto roku. Bohužel ve druhé polovině to přechází z komedie do tragikomedie a tady už film pomalu ztrácí dech. Přece jenom jsem od toho čekal ještě o něco víc, přesto pohodová komedie/tragédie zasazená na malý chorvatský ostrůvek. První polovina za 5*, druhá za 3*, takže slabší 4* zní fér. To bude nějaký magnát anebo mafián. To je biskup. ()

666Carnage

Příjemná komedie na poklidném chorvatském ostrůvku se zajímavými herci. Pobavilo, rozhodně lepší než ty debilní komedie co k nám lezou z USA. 70% ()

Zagros

Svěží balkánská (občas černá) komedie, tak jak ji mám rád. Lehce ulítlá zápletka, velmi dobré všechny postavy, jejich obsazení a slušné herecké výkony. To vše je podpořeno dobrým scénářem i režií. Film dokáže vyváženě balancovat mezi dramatem a komedií, bez toho aby nešikovně napadal na jednu nebo druhou stranu. Vážné myšlenky ve vás probudí nenásilně. U filmu se budete smát a po něm přemýšlet. Pro Knězovy děti čtyřikrát bravo! ()

F.W.Colqhoun

Tohle se v řebříčku nejlepších evropských filmů roku 2013 objevilo nejspíš jako projev blahovůle vůči jinak filmově nezářícím vývozcům. Vzato kolem a kolem je to totiž ...mno, sračka je trochu silné slovo. Nikoliv dobrý film. Legrace? Řídká. A zajišťují ji poslovansku bezzubé, oplzlé gagy. TROŠKU povědomý je úplně-jako-v-životě hořkosladký ocásek všech těch zemitých fórů, dobrou náladu hatí kromě stupidních dialogů bodrých figurek i repetitivní balkánský hudební motiv, ženoucí se se senzitivitou parního válce přes scény veselé i smutné; šlo asi o to navodit spiklenecké pomrkávání ve smyslu this-is-Jugo. Již po několikaminutách obstojně nesnesitelné. Abych nebyl nespravedlivý: Hlavní představitel zejména ve vousaté podobě připomene Bolka Polívku, naneštěstí nemá jeho charisma a vtip. Těch několik silnějších scén se nachází hlavně v poslední třetině, k níž je ale dřina se propracovat a je jich MÁLO [předávka nemluvněte, biskupova návštěva]. Slabomyslná zápletka vypadá na papíře nosně a jeden si hned představuje, co by s ním udělal nějaký zlý tvůrce. Ani zákeřný režisérký Herodes by však nevyprodukoval tak pochybný morál jako kličkováním mezi nášlapnými minami divácké nepřízně Vinko Brešan. Spoilovat nebudu, ale - fuj. ()

SphereF

Vůbec jsem se nezasmál...tento humor je opravdu zvláštní. Film mi ubíhal pomalu a už v půlce mě začal nudit. Nechápu, tak vysoké hodnocení. ()

kolemjdouc

přesně jak je psáno v obsahu svěží satirická komedie.O tom, když je něco myšleno vážně může se to setsakra vymknoutJen ten kdo je silně věřící bude mít asi trochu problém.Ale to je jeho problém.Scéna skoro na závěr na schodech se čtyřmi zbraněmi nemá chybu.Skvělá atmosféra a hudbaMám ráda tyhle filmy v původním znění s titulky. ()

Shimargh

Děsná nuda a navíc je to plné ultra nesympatických lidí, no fuj! Ale dovolím si tu zmínit jeden takový postřeh - vypadá to fakt jako pravý film!!! Jaktože sakra chorvati umí používat kameru a my ne? Proč valná většina našich filmů vypadá jakoby je někdo točil na mobil!! ()

Piškotka

Jedním slovem pitoreskní, i když nápad originální. Občasné vtipné scény napomohly, že jsem dokoukala do konce. Konec se divně zvrhl. Církev tady nemá příliš dobré renomé, je dobré na její nešvary upozornit. Mikič jako hlavní postava připomíná Bolka Polívku. ()

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny