• Itálie

Les Nuits Chaudes De Berlin

Salón Kitty

Madam Kitty

Drama / Erotický

Itálie / Západní Německo / Francie, 1976, 125 min (Director's cut: 133 min)

• gudaulin

Salón Kitty je jeden z řady erotických filmečků, které Nova nakupovala za babku v 90. letech a pouštěla je v sobotu po půlnoci, aby si tak vychovala svou mužskou část "novácké" obce diváků. Mimochodem v rámci téhle produkce patří Salón Kitty k tomu nejlepšímu, což ovšem vůbec neznamená, že by to byl dobrý film. Podprůměrný scénář a rutinní nenápaditá režie znemožňuje film vnímat jako drama případně melodrama a jako protiválečný film je to spíš urážka tématu. O odvážnou erotiku tady taky nejde, na druhou stranu holky ve filmu jsou docela hezké a schopné přinejmenším v některých případech i slušného hereckého výkonu. Trochu té erotiky se filmu přiznat dá - asi v té poloze, v jaké se objevuje v aranžovaných snímcích mondénních slečen fotografa Helmuta Newtona, a to díky líčení, kostýmům a pózování slečen před kamerou. Celkový dojem: 30 %.(9.12.2007)

• Ivoshek

Tenhle kousek se Tintovi moc nepovedl. Zatímco třeba Paprika je docela slušný erotický film, u kterého se tu a tam i zasmějete (nebo alespoň ušklíbnete), tohle je spíš nuda v uniformách, proložená občasnou nechutností - třeba scény, kdy testují budoucí prostitutky sexem s lidmi s různými vadami..... Jen tak pro ukojení mé zvědavosti - co znamená v distributorově textu onen tajemný "SS ohlavár"? :-))(18.12.2007)

Vlastně to není až tak neuvěřitelné. V Třetí říši se skutečně provozoval nevěstinec sloužící vyzvědačství. Skutečně do něj bylo vybráno 20 oddaných dívek, aby straně věnovaly své pohlaví a samozřejmě uši. Tu ideu Walteru Schellenbergovi (zdejší Wallenberg) prý vnukl sám Heydrich. Film nás vskutku v řadě věcí vůbec neklame. Jenže... +++++ Vzhledem k tomu, že mám nakoukanou skoro polovinu filmů mistra Brasse, těžko mohu brát vážně tvrzení o spojení perverzností sexuálních a mocenských. Tinto Brass je prostě čuně, což nemyslím nijak zvlášť zle. V jeho filmech sexuální "prasárničky" jen zřídka představují odsouzeníhodné chování. Konečně, samotná bordelmamá Kitty říká: "Sex je čistý," a naříká proto, že svobodné souloživé chrochtání neslouží pouze rozkoši, nýbrž též špionáži. Ve filmu se tak sice mísí obrazy vykrvovaných prasat, deviantního chování, degenerátů a nahých těl (na Brasse pohledných), ale těžko v tom hledat hledat víc než pocit, že sexuální perverze jde ruku v ruce s posedlostí mocí. Ani přes vědomí, že nacisté prostituci organizovali pro své vojáky, dále v koncentračních táborech a konečně i pro účely rozvědky, necítím, že by se Salon Kitty nějak dotkl "hlubinné" povahy nacismu. To spíš jen nasáknutí naší doby psychoanalýzou nás nutí vidět takovou možnost. +++++ Že Brass není žádný velmistr nás nejsnáze trkne, když se zaměříme na prostitutku Margaret (Teresa Ann Savoy). Nejdříve nadšená nacistka, pohrdající svými buržoazně degenerovanými rodiči, jež však pod údery pyje humanistického vojáka wehrmachtu, jenž chce dezertovat a bojovat proti Hitlerovi, prozře a otočí. Nyní pohrdá nacismem i svou degenerovanou rodinou. Vojáka miluje a on je na oplátku jedinou postavou, která netouží po ničem jiném, než obyčejném milování se, podpořeném skutečnou láskou. Jelikož jí jejího milého zabijí, obrátí se proti režimu aktivně. +++++ Krom nahotinek Brass používá jím oblíbená zrcadla, pravo-levou symetrii atd. Svůj vlastní fetišmus obrací do postav nacistů, kteří konečně opravdu úchvatně a ztopořeně milují uniformu, hakenkreuz a führera. Heil Tinto! Slabé ***.(12.10.2014)

Nemohu si pomoci, ale svrbí mě ruka na pátou hvězdičku. Moc nerozumím zdejším zhnuseným komentářům, hlavně proto, že zní jako by ten film viděl jenom jeden z vás, a zbytek jenom společně s paní Morálkou kráčely prázdným městem své percepce. Na "stupido erotico film" to je velmi poctivá filmařina postavená na dlouhých rakurzech a fetišistických detailech fetišistické ideologie. Jakoby Tinto Brass chtěl do filmu otisknout propagandistickou genialitu Hitlera, který své přesvědčení maloval fotogenickými gesty. Ano, nelze nekroutit hlavou nad lehce zvráceným pojetím, můžeme se i pousmát nad naivitou psychologie jejíž dno je obrácené, ale v rámci komentáře k symbolice nacistické ideologie jde o mimořádně zajímavý a sympaticky přímý film. Ta přímost a pudovost přece dělá fetišismus fetišismem a symbol zase fašismus fašismem, ne?(2.12.2008)

Bezpochyby jeden s najlepších filmov zastupujúci zvrátený subžáner NAZIPLOITATION. Ono by sa tento subžáner mohol rozdeliť ešte na dve kategórie podľa obsahu: Tá prvá sa odohráva vo vyhladzovacích táboroch a koncentrákoch. Tá druhá kategória zase v nacistických bordeloch. Tento kúsok patrí do tej druhej kategórie a medzi ostatnými okato vyniká. Nie však násilím, brutalitou ani perverznosťou (Aj keď tu miestami boli rôzne zverstvá) ale svojou relatívne slušnou vážnosťou a dalo by sa aj povedať že dobovo to bolo zachytené pomerne realisticky. Kostýmy, účesy, gesá a tak. Tvorcovia si na týchto substanciách dali záležať. Aj obsadenie bolo veľmi zaujímavé.. Tvorcovia poskladali zaujímavú zmes hercov aj herečiek ktorých som už väčšinu videl v iných predpotopných kúskoch. Ide o pravdepodobne najdlhšiu snímku tohoto žánru. Pred pozretím som sa tých vyše dvoch hodín skutočne obával avšak na moje prekvapenie čas odbiehal rýchlo.. Neboli tu nejaké extrémne hluché miesta. Celá tá myšlienka s odposluchom ma nesmierne bavila.(12.12.2014)