• Fajt

Ano, účel byl splněn, velké role pro staré herce s nemalým honorářem !! Stále se opakující téma, jaká to byla krutá doba, ta padesátá léta. A výsledek, vyrabovaný, rozprodaný náš stát, kde vládne mafie ve všech podobách, včetně i toho Václaváku. Zástupy nezaměstnaných, bezdomovců, okradených a jinak nešťastných a zoufalých lidí. Nevím jestli ti hrdinové z padesátých let, kdyby věděli kam to dopracujeme, měli ještě stále zájem o boj.(26.2.2014)

Pan Bočan si vybral dobrý projekt. Jelikož jde o televizní film, tak nemá moc smysl hodnotit, jak moc jsou kvalitní kamerové nájezdy, triky (ten s rozvázáním lana je fakt děsivej) apod. Důležitější je scénář a postavy. A to se tady povedlo. Hlavní role hrajou slavní herečtí bardi a i když jich je mnoho, tak scénář všem dává prostor, aby trochu vykreslili své charaktery. Munzara moc rád nemám, ale tady mě celkem přesvědčil. Němec, Tříska, Trojan - tradičně nadstandard. Ale hodně mě překvapil Nárožný s rolí slepého starce, který jako by vypadl ze skutečného života. Doma s vnučkou žertér, ale jakmile dojde na vyprávění o hrůzách, které tato parta zažila, mění se jeho herecká postava a v hlase i tváři dokáže vyvolat pocit, že to skutečně prožil a těžce se mu na to vzpomíná. Dlouho jsem si myslel, že jde o komedii, když jsem se na to pak podíval, tak mě to vyvedlo z omylu. Magnusku, ty grázle, takhle se využívají postarší herecké legendy. Ne jako když Ty je neuctivě rveš do svých "filmů!"(5.10.2018)

Dvojice Bočan - Stránský má v českém filmu na zpracování osudů vězňů z padesátých let takový monopol. I proto jsem se lehce obával určité tématické vyčpělosti, která se, žel přírodo, potvrdila. Vše dorazily vzpomínky na Zdivočelou zemi, v podobě naprosto stejné hudby či tragikomické scény na skále. A co tvůrci nevzali z tohoto seriálu, posbírali ze snímku Bumerang. Hynek Bočan měl herecky nepochybně nabito, ovšem tématicky již střílí naslepo, což mi připomíná výborného Nárožného a jeho skvěle využitý drámo potenciál. Jinak celá herecká elita se beznadějně hledá ve velmi průměrné konverzačce, ale dívat se na ně rozhodně dá.(11.8.2016)

AD: quixote: Silné téma, výborní herci, ale velmi diskutabilní scénář *** Ano, nemůžu dát víc hvězdiček, protože scénář místy ujíždí - třeba se mi nechce věřit, že když jsou ve skupině dva mladí chlapi, nechají slaňovat pro spadlé dítě starého ( s prominutím) dědka - a ani se nepokusí mu to rozmluvit... Občas rozvleklé a některé dialogy také skřípaly... Výkony hereckých bardů bez debat výtečné, pravdu má Mylouch, že "Rozehrát takovou řadu rovnocenných postav..." je náročné, ale herci to zvládli takříkajíc "bez ztráty kytičky"...pan režisér ale nikoliv... :-((24.2.2014)

...silné téma, úcta k hercům a J.Stránský...víc * si film nezaslouží...místy jsem měla silný pocit, že musím odejít od TV, abych mohla celému filmu uvěřit (záchranná akce působila nevěrohodně, některé postavy téměř zbytečně ploše a předvídatelně) méně by bylo v tomto případě určitě více - méně postav, menší stopáž nebo menší snaha dostat tam "všechno"...velká převeliká škoda vzhledem k tématu...(24.2.2014)

• - Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Průměrný věk hlavních postav je 76,3 let. (M.B)

• - Herečka Tereza Bebarová si zahrála nejen v tomto TV filmu z dílny Hynka Bočana, ale ztvárnila rovněž jednu z důležitých rolí v seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), který s tímto snímkem úzce souvisí. (majky19)