Dvojice Bočan - Stránský má v českém filmu na zpracování osudů vězňů z padesátých let takový monopol. I proto jsem se lehce obával určité tématické vyčpělosti, která se, žel přírodo, potvrdila. Vše dorazily vzpomínky na Zdivočelou zemi, v podobě naprosto stejné hudby či tragikomické scény na skále. A co tvůrci nevzali z tohoto seriálu, posbírali ze snímku Bumerang. Hynek Bočan měl herecky nepochybně nabito, ovšem tématicky již střílí naslepo, což mi připomíná výborného Nárožného a jeho skvěle využitý drámo potenciál. Jinak celá herecká elita se beznadějně hledá ve velmi průměrné konverzačce, ale dívat se na ně rozhodně dá.(11.8.2016)

Tento film je opradu filmová lahůdka. Naprosto mě dostal. Na chvíli se u mě objevil desetiletý syn. Zrovna při jedné z nejhorších scén. Koukal na to těma svýma očičkama. A já mu o tom začala něco říkat. Jak to bylo hrozné...A vehnalo mi to slzy do očí. Odnesla jsem si opravdu velký zážitek. Klobouk dolů před tvůrci. A hlavně před lidmi, kteří tohle vše prožili.(29.4.2018)

• blackrain

Tak silné téma tohoto televizního příběhu bych si představovala zpracované jiným způsobem. Čeho si ale cením, jsou herci, kteří jsou zde obsazení, co jméno, to herecká legenda, pokud tedy opomenu ty mladší herce, kteří tu jsou více méně jen do počtu. Místy mi to ale přišlo trapné. Povídku Jiřího Stránského jsem nečetla.(25.2.2014)

• Phorbo

Námět s velkým potenciálem, který by si nejspíš zasloužil úplně jiné zpracování. Za těch osmdesát minut jsem nestihl zaregistrovat, kdo je kdo. K čemu mi je na konci to, že ten a ten umřel a zbytek už se tam nevrátili, když nevím o koho jde. Scénář a kamera byly hrozné, ohyzdné a protivně odporné. Místy se mi chtělo zvracet a na něco takového se už nechci nikdy dívat. Jediné plus byl ten ensemble starších herců, kteří hráli skvěle, jako obvykle.(23.2.2014)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// PLUS: kdybych měl jmenovat kvalitní herce, kteří hrají v tomto filmu, musel bych prakticky vypsat celé obsazení, takže si budu šetřit řádky a řeknu že mě nejvíce zaujal Munzar, Trojan, Mrkvička, rovněž přes závažnost námětu a situace dokázali někteří herci vykouzlit úsměv na tváři a rovněž pronést několik vtipných dialogů MÍNUS: televiznost a jistý pocit z toho že si chtějí herci udělat společný piknik tu je, navíc některé scény nebyly úplně přesvědčivé (např. závěrečná záchrana)./// Shrnutí: Film by si s klidným svědomím zasloužil i 4*, protože skutečnost že Hynek Bočan dostal před kameru skupinu herců celé jedné generace je ohromná. Rovněž námět je hodně silný a jak už tady kdosi poznamenal, je potřeba si i tuto dobu o které si tu vypravý pamatovat. Bohužel pamětníkům už je mnohdy přes semdesát a jejich řady řídnou. Proto motiv společného výletu s rodinou chválím./// Celkem 65%///(29.3.2014)

• - Průměrný věk hlavních postav je 76,3 let. (M.B)

• - Herečka Tereza Bebarová si zahrála nejen v tomto TV filmu z dílny Hynka Bočana, ale ztvárnila rovněž jednu z důležitých rolí v seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), který s tímto snímkem úzce souvisí. (majky19)

• - Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)