Velmi dojemný nízkorozpočtový snímek o partě kamarádů, kteří se pomalu nad hrobem sejdou v uranovém lágru, kde spolu prožili dlouhé roky za hlubokého komunistického režimu. Skvělí herci zachránili nízké náklady filmu a příběh si myslím, ne jednoho diváka chytne za srdce. KS měli zrušit hned po plyšákovi a to by byl ještě malý trest pro ty svině komunistický!(25.3.2014)

AD: quixote: Silné téma, výborní herci, ale velmi diskutabilní scénář *** Ano, nemůžu dát víc hvězdiček, protože scénář místy ujíždí - třeba se mi nechce věřit, že když jsou ve skupině dva mladí chlapi, nechají slaňovat pro spadlé dítě starého ( s prominutím) dědka - a ani se nepokusí mu to rozmluvit... Občas rozvleklé a některé dialogy také skřípaly... Výkony hereckých bardů bez debat výtečné, pravdu má Mylouch, že "Rozehrát takovou řadu rovnocenných postav..." je náročné, ale herci to zvládli takříkajíc "bez ztráty kytičky"...pan režisér ale nikoliv... :-((24.2.2014)

• Blacks

Nehledě na námět filmu - nespravedlnost a utrpení, kterým si hrdinové museli projít, nehledě na to, že je to třeba neustále připomínat musim dát jen jednu hvězdu - Hloupé dialogy a nerealističnost nezachrání ani na naše poměry hvězdné obsazení, ani to, že místa, kde se film odehrává vcelku dobře znám.(24.2.2014)

• Tom_Lachtan

Unikátně promarněná příležitost s neskutečně zajímavým tématem, které zůstalo nevyužité, stejně jako někteří kvalitní herci, navíc velká část filmu působí docela směšně, vlastně jakákoliv vedlejší linie sloužící k natáhnutí délky na hodinu a půl, milostný trojúhelník který nemá s hlavním dějem NIC společného je fakt zbytečnej, stejně jako "dramatická" vložka s cgi lanem. Předvídatelná pointa a nuda dějem i řemeslem, pozorovat hlodání bobrů, o kterém jedna z postav mluví by bylo lepší náplní pro jeden a půl televizní hodiny.(23.2.2014)

stáří dává lidem mnoho otázek,v tomhle filmu si jednu kladli staří lidé sami - a všichni stejnou...někteří z nich si ji kladli se strachem,co potom,až zjistí,kdo je práskal....ale stáří dokáže dát člověku i dost síly na to,odpustit zlé,hodně zlé skutky,pokud se podaří to zlo oddělit od přátelství...to je to,co jsem si z filmu odnesla,výkony herců tentokrát nehodnotím....ne,že by byly tak hrozné,to ne,ale bylo tam na mne příliš známých tváří a všeho moc škodí,jak známo...no,asi tak(27.2.2014)

• - Další vzpomínkové záběry z lágru byly použity také z filmu Bumerang (1996), který vznikl rovněž v režii Hynka Bočana a podle scénáře Jiřího Stránského. (navabaca)

• - Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Natáčelo se v obci Holyně u Prahy, přímo v autentickém prostředí komunistického lágru u hald na Bytízu a dále v Památníku Vojna v Lešeticích. (M.B)