...silné téma, úcta k hercům a J.Stránský...víc * si film nezaslouží...místy jsem měla silný pocit, že musím odejít od TV, abych mohla celému filmu uvěřit (záchranná akce působila nevěrohodně, některé postavy téměř zbytečně ploše a předvídatelně) méně by bylo v tomto případě určitě více - méně postav, menší stopáž nebo menší snaha dostat tam "všechno"...velká převeliká škoda vzhledem k tématu...(24.2.2014)

CITÁT - A to všichni ti kluci jsou stejně staří, tady mladí, jako ty?......... Staří "chlapci" a jejich manželky i děti si udělají piknik a vzpomínají na své krušné mládí. Hlavně jim jde o to, kdo je kdysi dávno udával. Přehlídka starší známé filmové generace v televizním příběhu. CITÁT - No, já chci hlavně vědět, kdo mě udal......... Příjemné posezení a příjemné zavzpomínání.(27.7.2014)

• Phorbo

Námět s velkým potenciálem, který by si nejspíš zasloužil úplně jiné zpracování. Za těch osmdesát minut jsem nestihl zaregistrovat, kdo je kdo. K čemu mi je na konci to, že ten a ten umřel a zbytek už se tam nevrátili, když nevím o koho jde. Scénář a kamera byly hrozné, ohyzdné a protivně odporné. Místy se mi chtělo zvracet a na něco takového se už nechci nikdy dívat. Jediné plus byl ten ensemble starších herců, kteří hráli skvěle, jako obvykle.(23.2.2014)

Tenhle piknik se moc nevydařil. V 50. letech se jistě děly strašné věci, ale tenhle film trpí hlavně neúměrnou snahou o své natahování. Zvlášť akční scéna v podání této sestavy zasloužilých hereckých veteránů působila vyloženě směšně (což není věkem herců, ale tím, jak byla natočena). Jiří Stránský a Hynek Bočan už mě jen stěží pozitivně překvapí. Mají své téma i svůj styl. Budiž jim to přáno (50%).(23.2.2014)

• Mrkvič

Od začátku jasné všechny pointy a až na vyjímky příšerné herectví. Že malé děti v českých filmech takřka nikdy nikdo nedonutí vypadat přirozeně je bohužel jasná věc. Že takhle staří herci už nedají to co dřív, je s ještě větším bohužel také častý fakt (snad jen Tříska s Kostkou za něco stojí). Horší je to ale s dějem, který je tak akorát pro televizi. Kdo je práskač je jasné po pár minutách, když se člověk zamyslí nad tím, kdo a proč se srazu účastní. Ještě než se pravda vyjeví, je to aspoň trochu rozumnému divákovi potvrzeno scénou tak trapnou, že by se neztratila ani v různých ordinacích a ulicích.(24.2.2014)

• - Herečka Tereza Bebarová si zahrála nejen v tomto TV filmu z dílny Hynka Bočana, ale ztvárnila rovněž jednu z důležitých rolí v seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), který s tímto snímkem úzce souvisí. (majky19)

• - Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Průměrný věk hlavních postav je 76,3 let. (M.B)