• Fajt

Ano, účel byl splněn, velké role pro staré herce s nemalým honorářem !! Stále se opakující téma, jaká to byla krutá doba, ta padesátá léta. A výsledek, vyrabovaný, rozprodaný náš stát, kde vládne mafie ve všech podobách, včetně i toho Václaváku. Zástupy nezaměstnaných, bezdomovců, okradených a jinak nešťastných a zoufalých lidí. Nevím jestli ti hrdinové z padesátých let, kdyby věděli kam to dopracujeme, měli ještě stále zájem o boj.(26.2.2014)

• Blacks

Nehledě na námět filmu - nespravedlnost a utrpení, kterým si hrdinové museli projít, nehledě na to, že je to třeba neustále připomínat musim dát jen jednu hvězdu - Hloupé dialogy a nerealističnost nezachrání ani na naše poměry hvězdné obsazení, ani to, že místa, kde se film odehrává vcelku dobře znám.(24.2.2014)

AD: quixote: Silné téma, výborní herci, ale velmi diskutabilní scénář *** Ano, nemůžu dát víc hvězdiček, protože scénář místy ujíždí - třeba se mi nechce věřit, že když jsou ve skupině dva mladí chlapi, nechají slaňovat pro spadlé dítě starého ( s prominutím) dědka - a ani se nepokusí mu to rozmluvit... Občas rozvleklé a některé dialogy také skřípaly... Výkony hereckých bardů bez debat výtečné, pravdu má Mylouch, že "Rozehrát takovou řadu rovnocenných postav..." je náročné, ale herci to zvládli takříkajíc "bez ztráty kytičky"...pan režisér ale nikoliv... :-((24.2.2014)

Tento film je opradu filmová lahůdka. Naprosto mě dostal. Na chvíli se u mě objevil desetiletý syn. Zrovna při jedné z nejhorších scén. Koukal na to těma svýma očičkama. A já mu o tom začala něco říkat. Jak to bylo hrozné...A vehnalo mi to slzy do očí. Odnesla jsem si opravdu velký zážitek. Klobouk dolů před tvůrci. A hlavně před lidmi, kteří tohle vše prožili.(29.4.2018)

Piknik by si absolutorium v hodnocení zasloužil už jen za to, že v dnešní době ostalgie, relativizace zločinů předešlého režimu a odsouvání disentu na periferii veřejného zájmu někdo něco takového ještě vůbec točí. Na 50. léta se prostě nesmí zapomenout, stejně jako třeba na velmi analogicky vyznívající holocaust. Je důležité uchovat si ony hrůzné události v kolektivní paměti, jinak nás může brzo čekat něco podobného. A připomínat stále, i kdyby formou spíše než uměleckého mene tekel šlo o televizní selanku. Naštestí díky opravdu nevšednímu hereckému obsazení překlene tento televizní film svou televiznost i slabší místa ve scénáři (především dějovou odbočku se slaňováním, díky níž je předem jasné, kdo byl onen udavač...navíc uvázat chudáka pana Třísku v jeho věku na lano a chtít po něm akčně kaskadérské výkony je holý nerozum). Jeden z mála počinů naplňování veřejné služby. Jiří Stránský, vyprávěj!(23.2.2014)

• - Průměrný věk hlavních postav je 76,3 let. (M.B)

• - Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Některé vzpomínkové záběry na pobyt v lágru, hudební motiv při vstupu do bunkru a historka o zastřelených uprchlích vězních jsou ze seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), který také režíroval Hynek Bočan podle scénáře Jiřího Stránského. (navabaca)