• Tom_Lachtan

Unikátně promarněná příležitost s neskutečně zajímavým tématem, které zůstalo nevyužité, stejně jako někteří kvalitní herci, navíc velká část filmu působí docela směšně, vlastně jakákoliv vedlejší linie sloužící k natáhnutí délky na hodinu a půl, milostný trojúhelník který nemá s hlavním dějem NIC společného je fakt zbytečnej, stejně jako "dramatická" vložka s cgi lanem. Předvídatelná pointa a nuda dějem i řemeslem, pozorovat hlodání bobrů, o kterém jedna z postav mluví by bylo lepší náplní pro jeden a půl televizní hodiny.(23.2.2014)

Tento film je opradu filmová lahůdka. Naprosto mě dostal. Na chvíli se u mě objevil desetiletý syn. Zrovna při jedné z nejhorších scén. Koukal na to těma svýma očičkama. A já mu o tom začala něco říkat. Jak to bylo hrozné...A vehnalo mi to slzy do očí. Odnesla jsem si opravdu velký zážitek. Klobouk dolů před tvůrci. A hlavně před lidmi, kteří tohle vše prožili.(29.4.2018)

Tenhle piknik se moc nevydařil. V 50. letech se jistě děly strašné věci, ale tenhle film trpí hlavně neúměrnou snahou o své natahování. Zvlášť akční scéna v podání této sestavy zasloužilých hereckých veteránů působila vyloženě směšně (což není věkem herců, ale tím, jak byla natočena). Jiří Stránský a Hynek Bočan už mě jen stěží pozitivně překvapí. Mají své téma i svůj styl. Budiž jim to přáno (50%).(23.2.2014)

• rt12

Pan Stránský vykrádá sám sebe a pan Bočan mu nikterak nepomohl. Nechápala jsem k čemu bylo dobré natočit zabouchnuté dveře, kluka na trubce, vztahovku Vlasáková - Mrkvička, starosti podnikatelky. To film roztříštilo a totálně zazdilo dobrou nosnou myšlenku celého příběhu. Bravo Luděk Munzar.(23.2.2014)

Piknik by si absolutorium v hodnocení zasloužil už jen za to, že v dnešní době ostalgie, relativizace zločinů předešlého režimu a odsouvání disentu na periferii veřejného zájmu někdo něco takového ještě vůbec točí. Na 50. léta se prostě nesmí zapomenout, stejně jako třeba na velmi analogicky vyznívající holocaust. Je důležité uchovat si ony hrůzné události v kolektivní paměti, jinak nás může brzo čekat něco podobného. A připomínat stále, i kdyby formou spíše než uměleckého mene tekel šlo o televizní selanku. Naštestí díky opravdu nevšednímu hereckému obsazení překlene tento televizní film svou televiznost i slabší místa ve scénáři (především dějovou odbočku se slaňováním, díky níž je předem jasné, kdo byl onen udavač...navíc uvázat chudáka pana Třísku v jeho věku na lano a chtít po něm akčně kaskadérské výkony je holý nerozum). Jeden z mála počinů naplňování veřejné služby. Jiří Stránský, vyprávěj!(23.2.2014)