Damiel

Je to dobré, pobaví, ale zažít to v 70. letech, to musela být jiná, jak jsem už napsal k Bažantům. A já tohle nepamatuju a tyhle filmy pro mě nádech nostalgie nemají. ()

FilmFan24

I po těch letech, co film vznikl, je stále strašně moc zábavný. Gagy film přímo hýří a potěší fakt, že i bez fekálního humoru jde natočit skvělá komedie, která je i v dnešní době díky konkurenčnímu boji malých obchodníků versus hypermarkety stále aktuální. Tenkrát v kinech to byl neskutečný hit, na který se chodilo stále dokola. Z nostalgie hvězdička navíc. ()

kajas

Moje první setkání s "Bažanty". Úvodní scéna probouzení a cesty do práce jednoznačně na pět hvězd, velmi zábavní byli chlapci také při hledání nového zaměstnání. S otevřením supermarketu se ale přísun povedených gagů poněkud zpomalil a závěr by mi přišel lepší o pár okamžiků dříve. ()

fmash

Pro mě takový praotec bláznivých komedií (s Blázny ze stadionu či Bažanty, kteří jdou do boje coby pramáti). Jako dítěti se mi to líbilo moc, ale ani po létech, poněkud překvapivě, se mi to nezdá tak pitomé, jak bych čekal. To, o čem přemýšlíme dnes, řešili blázni už tenkrát, kdy jsme ani pořádně netušili, co to konzum je. A malý poznatek: na děti to bezvadně funguje pořád. ()

Martin741

Vyborny scenar o tom, ako styria posuci bojuju o maly kram, ktory sa marne snazi obstat v konkurencii susedneho hypermarketu. Film tahaju vysoko najma gagy, o ktore tu fakt nie je nudza. 85 % ()

Trainspotter

-"Chlapi se převlíknou za Mikuláše a v koších mají úplnou zbrojnici, potom v klidu udělají ten obchod" -"Mám připomínku, za 10 dní jsou Velikonoce." ()

tomtomtoma

Bláznivá komedie, která ukazuje marný boj drobných živnostníků s velkými společnostmi, které ty malé válcují všemi možnými způsoby. Čtveřice Bažantů Gérard (Gérard Rinaldi), Jean (Jean Sarrus), Phil (Gérard Filipelli) a Jean-Guy (Jean-Guy Fechner) předvádějí eskapádu v neschopnosti normálního pracovního procesu a tak pomáhají Emilovi (Michel Galabru) ve jeho marném boji proti obřímu supermarketu. Obě strany vytahují nápady, zasazují si rány, aby nakonec Emile ve svém boji podlehl za obrovskou sumu peněz při nucené dražbě jeho obchodu. Je ukázána prodejnost těch malých, marnost zdravé konkurence a tím vytrácení veškerých půvabů všedního života a potírání národních skvostů a zvyků. Z dalších postav je nutno zmínit šéfa obchoďáků Félixe Boucana (Michel Serrault) a Jacquese (Jacques Seiler), který se z nespokojence stává vedoucím ochranky obchoďáku. I když proti partě Bažantů je naprosto bezmocný. Příjemné, a i přes určitou přehnanost to působí příjemnějším a zábavnějším dojmem než přechozí. Zábavné a smutné ve své komickém upozorňováním na začínající globalizaci a potírání těch půvabných tradičních krás života. ()

C0r0ner

Po prvních pěti minutách člověk málem ochraptí smíchy a bolí ho břicho, pak to bohužel začne ztrácet tempo a křivka kvality je už pouze sestupná, ale přesto se jedná o docela dobrou komedii. Čtvrtá * je za ten úvod, který je prostě k posrání dobrý (nacpaný autobus - tam jsem brečel smíchy). 75% ()

MarekT

Francouzské komedie mám rád, ale Les Charlots jdou nějak mimo mě - skupinka působí nesehraně a ne zrovna sympaticky. Dvě hvězdy za pár slušných vtipů a za Michela Galabru, který nikdy nezklame. ()

campix

Typická francouzská bláznivá komedie let 70tých. A zároveň další film, ve kterém se setkávám s nenapravitelnou bandou průšvihářů, kteří si říkají Bažanti. Co více říkat. Prostě uvolněná atmosféra, nepřeberné množství vtipných situací a malých komických detailů. Klasika. ()

mortak

Za normalizace jsem se smál, ale nerozuměl. Dnes se směji stejně, protože Bažanti jsou schopnými žáky Chaplina, Friga či Lloyda (citují se Keynstonští strážníci), ale už rozumím a usměv mi mrzne na rtech. Běh supermarketem s vozíčky, hon na vepříky, a hlavně četba obsílek...už rozumím. ()

Mol

Bažanti jsou prostě moji idolové. Proflákat celej den je pro ně největší zábava. Práce je nebaví. Jsou největšíma kámošema a jeden bez druhýho nemůžou být. Film plnej gagů, kterejm se zasměju i po dvacátým zhlédnutí. ()

MJMilan

Michel Galabru vlastní malý obchůdek na sídlišti, kam lidé chodí víceméně ze zvyku a rádi. Jednoho dne se ovšem stane něco, co mu udělá ze života peklo a tím peklem je konkurenční obchodní dům naproti. Z počátku se obchodníci z okolí snaží bouřit, abšak majitel obchoďáku si je koupí a dá jim zaměstnání. Všem až na Michela Galabru, kterému pomůžou kluci z Los Charlots, kteří dělají pro změnu peklo majitelovi obchodního domu. Los Charlots jsou tu ve své nejlepší formě. ()