Reklama

Reklama

Tygr a drak: Meč osudu

(festivalový název)
  • Čína Wo hu cang long 2: Qing ming bao jian (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Yu Shu Lien se po dlouhé době vrací do domu rodiny Tche, aby zde vzdala poctu muži, který ji vychoval. Na dům však zaútočí Hades Taj, aby se zmocnil meče Zelený osud, který zde opatrují. Yu Shu Lien svolá na pomoc bojovníky Železné cesty, aby společně meč bránili. Mezi nimi přichází i Mlčící Vlk. Yu Shu Lien se tak musí utkat nejen s bojovníky Hades Taje, ale i se svými city. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Tygr a brak. Že se tento film z (ko)produkce Netlfixu stěží vyrovná opěvovanému originálu, se dalo čekat. Tygr a drak ostatně dodnes zůstává poměrně výjimečným počinem, ačkoli čínské filmaře rozhodně nelze vinit z nedostatku snahy na jeho fenomenální úspěch navázat. Smutné ale je, že Meč osudu i přes účast hereckých hvězd a režijní vedení tvůrce řady vybroušených žánrových klasik působí jako sotva průměrný počin i v kontextu řadové produkce dnešní Číny a Hongkongu. Zatímco pochybnou fotografickou kvalitu snímku, která spíše než velkolepé filmové podívané odpovídá maďarské pornografii (viz uměle vypadající CG lokace, nehezký color grading a velmi lacině vypadající 'bloom effect') ještě můžeme omluvit s poukázáním na zřejmě chudý rozpočet, pro průměrné bitky, nepřirozené herce a děsivý scénář se důvody, proč přivírat oči, hledají těžko. Ani v bojových filmech, kde se na divácké atrakce klade větší důraz než na sofistikované vyprávění, přece nebývá běžné, že postavy zničehonic zásadním způsobem mění své sympatie a antipatie a už dlouho jsem neviděl, že by někdo od diváků čekal, že budou truchlit nad smrtí "hrdinů", kteří se na plátně či obrazovce mihnuli na několik sekund. Místo epického wuxia dobrodružství tu holt máme epický fail. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Mizér a Brak: Meč ostudu. Prvý Tiger a Drak patrí medzi jeden z mojich najobľúbenejších filmov a zároveň jeden z najlepších aké som videl. Vzhľadom na podmienky vzniku som ani náznakom podobnú kvalitu od tohto video-on-demand pokračovania nečakal. Že to však bude až takto mdlý, mizerný a B -éčkový film bez jedinej ambície však tiež nie. Produkcia Netflixu sa totiž pýši minimálne na poli seriálov prevažne vysokou kvalitou a poskytuje tvorcom dostatočnú slobodu v námetoch. Bohužiaľ, to isté zatiaľ neplatí aj o ich filmovej produkcii. Sword of Destiny totiž iba využíva populárne meno, no inak to je nanajvýš zameniteľný treťotriedny wuxia film, ktorých sa v Číne urodí do roka niekoľko a ktorý toho navyše ani s pôvodným filmom veľa spoločného nemá. Okrem toho, že sa tu vyskytuje „zelený meč“ a opäť hrá Michelle Yeoh. Inak je preč všetko čo robilo Tigra a Draka výnimočným filmom. Poézia súbojov, silná love story, perfektná choreografia, vynikajúce herecké výkony, úchvatná hudba a kamera. Ostali iba priemerné bitky, ktorých je síce viac ako v pôvodnom filme, ale ani jedna nie je nijako zvlášť zaujímavá, prepracovaná alebo akokoľvek strhujúca, zbytočný príbeh, ktorý za tú hodinu a pol nemá čo povedať, herci ktorí nemajú čo hrať a pribudlo množstvo zbytočného a lacného CGI, ktorý tento film vôbec nepotreboval. A mandarínčinu nahradila angličtina a tak tu v tej „bájnej Číne“ (tie úvodzovky schválne, keďže sa tentoraz natáčalo na Novom Zélande!) všetci veselo speakujú. Preč je akékoľvek čaro, kvalita, ambície, prepracovanosť prvého filmu. A tak namiesto toho, aby sme sa po tých šestnástich rokoch dočkali ďalšieho zásadného wuxia, ktorý sa zapíše do filmovej histórie a ani po tých rokoch nezostarne ani o deň, sme dostali treťotriedny film, ktorý už v deň svojho zvyku pôsobí ako zaostalý príbuzný spred dvadsiatich rokov a iba zbytočne robí menu hanbu. Tie dve hviezdičky by tomu pravdepodobne išli udeliť, ale nevidím na to dôvod pri filme, ktorý takto špiní odkaz takého majsterštyku akým je Tiger a Drak od Anga Leeho. Lacný televízny produkt vhodný na televízne obrazovky o druhej poobede na televíznej stanici typu TV Barrandov. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tygr a drak byl filmový epos se vším všudy a asi málokdo čekal, že by se k němu béčkové pokračování mohlo byť jen přiblížit. A taky že nepřiblížilo. Vlastně se jedná o klasické wuxia béčko, které Čína chrlí jak na běžícím pásu a s předchozím dílem to mnoho společného nemá, pokud nepočítám zelený meč a postavu Shu Lien. Choreografie soubojů, o kterých by to tedy mělo být především, má kolísavou kvalitu a místy je vidět, jak moc jsou strojené, hodně se tu kecá o ničem a dojde i na několik nejkýčovitějších žánrových záběrů, které se sice mohou chlubit nádhernými exteriéry, ale mě tady vadily, protože působily strašně účelově. Herecky celkem fajn a potěší i pár hezkých Asiatek, ale ani ony nestojí za to, aby se k filmu v budoucnu vrátil. Průměr. 50% ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Čím rychleji člověk při sledování "zapomene" na Tygra a draka, tím lépe si tuhle žánrovku užije. Za Michelle Yeohovou v akční roli samozřejmě hvězdička navrch, co se týká CGI, už jsem viděl podobné filmy zmršené digitálně daleko hůř. Scéna, v níž D. Yen dává v hostinci dohromady svůj tým, neměla chybu. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Druhý díl Tygra a draka je celkem koukatelná čínská verze Pána prstenu, Sedmi statečných a ještě jednoho filmu, na jehož název si nemohu vzpomenout. Žen Šen a Šu Lin se vrací a za pomocí táhel i v pokročilém věku přeskakují střechy buddhistických chrámů i vzdálené vrcholky hor. A nejen to! Zde sehraje tentokrát hlavní roli měděný meč s pokročilou korozí (takže zelený - pozn. autor pro ty pomalejší), no a to víte, takový artefakt, se musí chránit. Tolik k zápletce. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (3)

  • Filmová práva byla newyorskou filmovou společností The Weinstein Company od vlastníků odkoupena v první čtvrtině roku 2013. Smlouva mimo jiné zahrnovala rovněž i účast hongkongského herce Donnie Yena. Ale protože ten je znám svým nechvalně proslulým přístupem k účinkování ve filmových pokračováních a předělávkách, vydala se v březnu z New Yorku na dlouhou cestu do Hongkongu dvojice hlavních zástupců společnosti, Harvey a Bob Weinsteinovi. Jejich úkol byl prostý. Přemluvit herce k účinkování ve filmu. To byla doba, v níž se objevovala jedna pochybná spekulace za druhou. Hercova účast byla s konečnou platností filmovými zastupiteli potvrzena až o několik měsíců později, v květnu, na právě probíhajícím mezinárodním filmovém festivale v Cannes, Cannes Film Festival 2013. V rámci této mediální akce přiznali filmoví zástupci také hereckou účast herečky Michelle Yeoh, která si ve snímku zopakuje svoji roli Yu Shu Lien. Návštěvníkům festivalu se nakonec dostalo i jméno filmového režiséra. Tím je Donnieho dlouholetý přítel, režisér Yuen Woo-ping. (Conspi)
  • Natáčelo se v Aucklandu na Novém Zélandu a v Pekingu v Číně. (Rominator)

Reklama

Reklama