poster

Všechny čluny na vodu

 • Česko

  Všechny lodě pryč

 • USA

  Away All Boats

 • Velká Británie

  Away All Boats

 • Austrálie

  Away All Boats

 • Kanada

  Away All Boats

Válečný

USA, 1956, 114 min

 • drankeryth
  **

  Od skveleho filmu to ma este dost daleko, aby som mu dal vyssie hodnotenie. Film ma nejako moc nezobral a obcas ma aj nudil niektorymi zbytocnymi scenami. Skoda, ze tych akcii nebolo viacej, pretoze sa takto film utapal v zbytocnom obkecavani a ohovarani voci druhym. Pekna akcia bola, ked japonski kamikadze utocili na ich lod, to uz bolo aj na co pozerat. Ostatne ma nejako moc neoslovilo, co je len skoda.(9.8.2011)

 • cheyene
  ****

  Ke zhlédnutí tohoto válečného snímku mě nalákal Lex Barker v hereckém obsazení. Snad poprvé jsem ho viděl, resp. slyšel v originálním znění a musím konstatovat, že hlas Vladimíra Ráže mám s ním již natolik spojený, že to nebylo ono. Příjemně se ovšem poslouchají ostatní herečtí kolegové a i samotným příběhem není tento snímek vůbec špatný.(19.5.2016)

 • Big Bear
  ****

  Veliké překvapení! A milé! U válečných snímků z Pacifiku jsme zvyklí koukat na kapitány torpédoborců, křižníků, letadlovek a nebo sledovat osudy mariňáků vyvrhovaných výsadkovými čluny na korálové atoly. Ještě jsem však neviděl natočený film (a řekněme rovnou i jako poctu) transportnímu loďstvu. Ač některé vybavené protileckými děly a někdy i lehčím kanónem, či hlubinnými pumami, byly to právě tyto lodi, na které koukali zkrze zaměřovače osádky japonských bombardérů a ponorek. Každá z těchto transportních lodí v invazním svazu byla nacpaná střelivem, palivem a pěchotou. Potopit je byl díky nákladu jež vezly pro nepřítele velmi důležitý úkol bez ohledu na tonáž jednotlivých lodí. Služba pro to musela být dost náročná, řekl bych, že z psychologického hlediska mnohem náročnější než na nějaké po zuby ozbrojené lodi USN. Film potěšil, že je již v barvě. Místy je vkusně doplněn dobovými autentickými záběry a i když takové ty typicky studiové scény dnes leckoho praští přes oko i se svým hudebním doprovodem, nijak jsem se nad nimi s ohledem na rok vzniku filmu nepozastavoval. Ba naopak. Vylodění pěchoty bylo velkolepé a zpracováním by se mohl inspirovat nejeden pozdější film! Stejně tak nálety japonských kamikadze před Okinawou. Podobně zpracované nálety bylo možno vidět i ve filmu Bitva o Midway, která je však až z roku 1976!!! Příběh o tvrdém kapitánovi, kterého zprvu nikdo nemusí, ale který před skutečným bojem zocelí posádku v dokonale fungující společenství lidí tu už byl a pravda i já přiznávám, že se to hlavně v polovině mírně táhlo. Filmu by určitě prospěla alespoň o 30 min kratší stopáž. Z Barkera jsem tam nijak odvařený nebyl, spíše rušil (asi to bylo tím, že jsem na jeho khaki uniformě postrádal na rukávech třásně, ale asi moje chyba :-) !). Leckdo tu napadá minimum akce a hodně dialogů. Ano je to tak a filmy padesátých let se tak točily. Zabíjení měl každý ještě plnou hlavu z vlastních zkušeností a vzpomínek, takže se v té době ve filmech řeší spíše osobní problémy a filmy té doby jsou doslova protkané mnohými rozhovory ústředních postav, které dnes akce chtivého diváka mohou nudit. Je zajímavé vidět, že oproti filmům ze čtyřicátých let, plných nadšení a bojového zápalu (točených také často pro propagandistické účely) se u filmů z tohoto období s nějakým přehnaným patriotismem už moc nesetkáváme. zde dokonce posádka zprvu kritizuje nejednoho důstojníka... Tohle byl hodně zajímavý film o osudu jedné z tisíce transportních lodí, které brázdili vody Pacifiku od Quadalcanalu až po Japonské ostrovy a které vezly mariňáky přinášející svobodu všem podrobeným národům v Tichomoří. Dokonce jsem se u filmu dozvěděl lecos o procedurách spouštění výsadkových člunů atd...Není to úplně na čisto, ale i tak dám 4 lahvičky červeného inkoustu! * * * *(8.5.2015)

 • vesper001
  ***

  Lodní deník velitele Quigleyho: // Nalodili jsme se na loď jménem Belinda. Je tu kapitán Hawks a týpek jménem MacDougall, který mohl být kapitánem, ale není, a já, který jsem nejkrásnější. // Posádka mi přezdívá „sváteční admirál“. Ale stejně jsem nejkrásnější. // Nacvičujeme cosi s vyloďovacími čluny. Zůstávám na palubě, a tudíž jsem pořád nejkrásnější. // Na lodi začíná boj o pozice. Pořád jsem nejkrásnější. // Jsem výkonným důstojníkem. Ha! Posádka se začíná vzpouzet. Smůla. Pořád jsem nejkrásnější. // Povídám si s kapitánem. Máme k sobě pořád blíž. Ale já jsem krásnější! // Kapitán sletěl z mola a asi to nerozchodí. Definitivně jsem nejkrásnější! // Zavšivená loď! Zavšivený Pacifik! Zavšivený kamikadze! Ještě, že jsem nejkrásnější! //(10.2.2014)

 • tahit
  ***

  Dle mého soudu lze na film nahlížet různě. V první řadě základní dějové schéma má malinko monotónní ráz, nu, prostě takový ten typický hollywoodský výklad, ale to mu nelze zazlívat. Přesto vše i pár scén svým způsobem tu bylo skvělých, třeba scéna hořících letadel, která se řítí na loď. Jistou zajímavostí je zde Lex Barker v neobvyklé roli, alespoň pro mne, protože to je můj oblíbený herec. V celku je to poctivě odvedené filmové řemeslo s dobrými prvky věrohodné atmosféry reálného života na palubě válečné lodi.(29.5.2011)

 • - Filmová společnost Universal během natáčení spolupracovala z armádou USA. Pro potřeby filmování v roce 1955 byly dokonce provedeny falešné útoky odehrávající se v Karibiku nedaleko od Puerto Rica. (Terva)

 • - Malou roli ve filmu si zahrál i Clint Eastwood. Objevil se jako vojenský zdravotník. V titulcích na něj však místo nezbylo. (Terva)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenného románu Kennetha M. Dodsona z roku 1953. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace