Spektakulární souboje s japonskými kamikadze koření tento vzrušující příběh obojživelných transportních lodí, které během 2. světové války přepravovaly americké jednotky na dosah jejich japonských nepřátel. Na CENU AKADEMIE nominovaný Jeff Chandler (Zlomený šíp) tu hraje kapitána lodi Belinda Jebediaha Hawkse, který musí vpravit novou loď a nezkušenou posádku do hladkého soukolí války. Dále hrají Julie Adams (Netvor z Černé laguny), filmoví Tarzanové Lex Barker a Jock Mahoney a drsňáci Richard Boone (Zbraň mám, za prací dojedu) a Charles McGraw (Jen o vlásek). Ve vrcholné scéně této barevné válečné klasiky, natočené podle románu Kennetha M. Dodsona a obratně režírované Josephen Pevneyem (Muž tisíce tváří), si povšimněte mladého Clinta Eastwooda v roli medika. (oficiální text distributora)

Martin741

Tak Old Shatterhand je v hlavnom hereckom osadenstve, tu konkretne hraje cmdrQuigley-ho. To cmdr neviem co je, tak to maju napisane na imdb. Kazdopadne mna tento pribeh japonskych transportnych lodi maximalne zaujal a nepustil cely film. Okrem vlakov milujem aj vojnove lode,. Plus este ked tento film ma genialne tempo, dialogy, ktore su pocuvatelne aj v roku 2016 aj v 2036. Drsnaci sa aj tu ukazali, ovsem nebol to John Wayne, ale Richard Boone a Charles McGraw. 82 % ()

vesper001

Lodní deník velitele Quigleyho: // Nalodili jsme se na loď jménem Belinda. Je tu kapitán Hawks a týpek jménem MacDougall, který mohl být kapitánem, ale není, a já, který jsem nejkrásnější. // Posádka mi přezdívá „sváteční admirál“. Ale stejně jsem nejkrásnější. // Nacvičujeme cosi s vyloďovacími čluny. Zůstávám na palubě, a tudíž jsem pořád nejkrásnější. // Na lodi začíná boj o pozice. Pořád jsem nejkrásnější. // Jsem výkonným důstojníkem. Ha! Posádka se začíná vzpouzet. Smůla. Pořád jsem nejkrásnější. // Povídám si s kapitánem. Máme k sobě pořád blíž. Ale já jsem krásnější! // Kapitán sletěl z mola a asi to nerozchodí. Definitivně jsem nejkrásnější! // Zavšivená loď! Zavšivený Pacifik! Zavšivený kamikadze! Ještě, že jsem nejkrásnější! // ()

drankeryth

Od skveleho filmu to ma este dost daleko, aby som mu dal vyssie hodnotenie. Film ma nejako moc nezobral a obcas ma aj nudil niektorymi zbytocnymi scenami. Skoda, ze tych akcii nebolo viacej, pretoze sa takto film utapal v zbytocnom obkecavani a ohovarani voci druhym. Pekna akcia bola, ked japonski kamikadze utocili na ich lod, to uz bolo aj na co pozerat. Ostatne ma nejako moc neoslovilo, co je len skoda. ()

cheyene

Ke zhlédnutí tohoto válečného snímku mě nalákal Lex Barker v hereckém obsazení. Snad poprvé jsem ho viděl, resp. slyšel v originálním znění a musím konstatovat, že hlas Vladimíra Ráže mám s ním již natolik spojený, že to nebylo ono. Příjemně se ovšem poslouchají ostatní herečtí kolegové a i samotným příběhem není tento snímek vůbec špatný. ()

tahit

Dle mého soudu lze na film nahlížet různě. V první řadě základní dějové schéma má malinko monotónní ráz, nu, prostě takový ten typický hollywoodský výklad, ale to mu nelze zazlívat. Přesto vše i pár scén svým způsobem tu bylo skvělých, třeba scéna hořících letadel, která se řítí na loď. Jistou zajímavostí je zde Lex Barker v neobvyklé roli, alespoň pro mne, protože to je můj oblíbený herec. V celku je to poctivě odvedené filmové řemeslo s dobrými prvky věrohodné atmosféry reálného života na palubě válečné lodi. ()

• Malou roli ve filmu si zahrál i Clint Eastwood. Objevil se jako vojenský zdravotník. V titulcích na něj však místo nezbylo. (Terva)
  • Filmová společnost Universal během natáčení spolupracovala z armádou USA. Pro potřeby filmování v roce 1955 byly dokonce provedeny falešné útoky odehrávající se v Karibiku nedaleko od Puerto Rica. (Terva)
  • Jedná sa o najdrahší film spoločnosti Universal International v roku 1956. (westerns)