Jdi na to

• Itálie Nati con la camicia (více)
všechny plakáty

Terence HillBud Spencer se opět setkávají na Floridě, ale tentokrát se z nich stane dvojka neohrožených superšpiónů... Tulák Rosco (Terence Hill) se prohání po amerických dálnicích na kolečkových bruslích a míří, kam ho vítr zavane. Bezcílné svobody si užívá i Doug (Bud Spencer), kterého právě pustili z vězení, kde seděl kvůli menšímu nedorozumění s jedním jachtařem, co mu plašil ryby. Oba se náhodou setkají v zastrčeném motorestu uprostřed ničeho a od té chvíle to jde od deseti k pěti. Nejdřív se jim podaří omylem ukrást kamion, a aby si zachránili kůži, sednou na první let do Miami. Naneštěstí tím ale zaberou místa dvěma elitním špionům na tajné misi a do klína jim spadne kufřík s milionem dolarů. Aby dvojice z celé šlamastyky v pořádku vybruslila, rozhodnou se dál vydávat za agenty Steinberga a Masona a plány zákeřného gangstera K1 na ovládnutí světa překazit po svém – holýma rukama a s pořádnou dávkou štěstí... Ztřeštěnou italsko-americkou komedii s nerozlučnou hereckou dvojkou natočil Enzo Barboni, v titulcích uvedený pod pseudonymem E. B. Clucher. V zásadě jde o volné pokračování snímku Dva poldové (1977), namísto policistů proti své vůli se tu však Spencer a Hill úplnou náhodou stanou tajnými agenty a vyvléknout se z mise pro ně nebude vůbec snadné. (Česká televize)

Martin741

Odpoved dvojky BS/TH na bondovky tej doby - a odpoved vyborna. Fakt ako, genialna komedia na cele s podarenou dvojicou Spencer -- Hill, ktora opat tymto filmom dokazala maximalne potesit svojich fans. Potesil aj K1 -ka /hral ho Buffy Dee, ktory nie je pochopitelne na csfd. Ja sa na tom rehocem ako divy aj po 30 rokoch a stale ide o podarenu oddychovku 100 % ()

O´Neill

Opět jeden z jejich nejlepších filmů, spousty humoru, a rvaček. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné, a i když to znám nazpaměť, tak se vždy zasměju. Třeba jak Bud vyřídí ty číňany, a objeví kachnu ... "Haha, to je svátek! JAHÁ!" to jsou prostě nazapomenutelné momentky. A hudba? Jako vždy perfektní! ()

exitak

Jako malej jsem dostal k Vánocum original VHSku. Super film. Prostě klasická řežba s Budem a Terencem tentokrat i s docela poutavým příběhem. ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná komedie, kdy je dovedeno omylné najmutí dvou rádobyzločinců do služeb státu do větší dokonalosti. Rosco Frazer (stále dobře naložený Terence Hill) a Doug O'Riordan (bručounský Bud Spencer) jsou dohromady svedeni náhodou. Jejich setkání okamžitě nabírá neuvěřitelných obrátek, kdy zažívají jedno nebezpečné dobrodružství za druhým. Částečně díky vyčůranosti, břichomluvectví a touze po zábavě Rosca, dílem dobrácké naivity Douga. A najednou se z nich stávají tajní agenti CIA, kteří mají v Miami velmi důležitý úkol: dopadnout maniaka K1 (Buffy Dee), který chce svět připravit o čísla a přivést ho tím do chaosu. Ale to už mu jsou oba dva kumpáni na stopě. Další zábavné postavy: šéf agentů zvaný Tygr (opět David Huddleston), pravá ruka K1, doktor Spider (Riccardo Pizzuti) se svůdnou ženou Vamp (Faith Minton), která nesnáší, když jí někdo sáhne na zadek. Samozřejmě nemohou chybět honičky a rvačky, ale za prvořadé považuji velmi vtipné drobnosti, jak je slepý kuchař v hotelu. A dobro opět vítězí nad zlem a zlomyslností. ()

Fallen_One

Dvojice Spencer a Hill v jednom ze svých nejpovedenějších a nejvtipnějších filmů vůbec. Snad jen konec trochu zklame, ale kdo je fanda, odpustí to ;-) ()

MarekT

Pro někoho možná nostalgická záležitost z mládí, jenže když od té nostalgie podobně jako u Dvou nosáčů odhlédnu, nic zajímavého na filmu nenacházím. Jeden z důkazů, že italský humor prostě nemusím, zvláště, když ho tvoří takové prvky jako rvačky a občasný příklon k záchodovým či sexuálním narážkám. A Terrence Hill je prostě příšerný. Paradoxní je, že k tomuto filmu vyrobila ČT kvalitní dabing, zatímco jiné filmy či seriály převodem do češtiny utrpěly. ()

Martrix

Jako parodie na špionážní filmy, je to dost slabota. Opravdu vtipných scén je málo a akce je standardní, na jakou jsme v komediích s TH a BS zvyklí. Naštěstí funguje feel good wibe, kterou tato buddy dvojka vyzařuje. Lví podíl na tom má i skvělý dabing. Díky této dvojici, to byla příjemně strávená skoronuda s občasnými záblesky dobré zábavy. ()

dr.fish

Vidět tyhle dva ve formě mne vždycky potěší. Kvalita jejich filmů odvisí i od kvalitního dabingu. Tady to asi všecko zůstalo napůl cesty. Trochu inspirované filmy typu Muž z Acapulca a bondovkami obecně. Místy vtipné a místy úplně blbé. Holt spaghetti komedie, nic víc. Vidět a zapomenout. 60% ()

otík

Jde o příjemnou, ale ne kdoví jak zábavnou komedii. Bud Spencer a Terence Hill se díky omylu stávají tajnými špiony, získají velké bohatství a zároveň vyřeší zapeklitý případ. Bitek je pomálu, jejich choreografie však potěší, Hill i Spencer jsou stále svěží a dobře se na ně kouká. Překvapí velká pohyblivost Spencera při scéně s čínskými číšníky. Obecně jde o lepší průměr filmografie obou ranařů. ()

andrii

Změna barvy čeká vaše líčka, i víčka se o ní brzy dozví. Budou vínově ruměný, neboť italští "malíři" jsou stále mistři umění v pěstění ručních technik. ()

Triple H

Môj najobľúbenejší film s touto dvojicou. Keď som bol malý, videl som ho snáď 100-krát. Perfektné bitky a vychytané vtipy ("Dáte si hamburger pane?" - kultová scéna:-)). ()

DJ Rocco iNc

Super komédia dvoch super hercov, ktorý opäť spojili svoje sily proti kriminálnikovi, ktorý sa pokusil o vládu sveta. Milujem tento film. ()

noriaki

Špionážní komedie plná omylů a záměn patří k těm nejlepším filmům sehrané dvojice. Chvílemi se vydávala za nápaditou variaci na bondovky, chvílemi vypadala jako něco, v čem by se mohl objevit Louis de Funes. Tahounem je tentokrát konverzační humor, kdežto akční scény mi přišly odbyté a tuctové. Zběsilé tempo a spousta nápadů ale udržují vysokou míru zábavnosti. ()

Compadre

Tahle dvojka je nezapomenutelná a tenhle film taky. Víc není co dodat. Všichni ho známe. ideální filmek takhle na léto. :-) ()