Reklama

Reklama

Nejdrsnější zpracování klasika E. A. Poea. Navždy bude Maria litovat dne, kdy se vzepřela vůli španělské inkvizice. Kdyby jen tehdy nevystoupila z davu na obranu toho nebožáka. Kdyby jen nezaujala svou odvahou ďábelského inkvizitora Torquemada. Kdyby jen.... Dnes už je to vše jedno. Obviněna z čarodějnictví, zneuctěna, brutálním způsobem připravena o jazyk, čeká Maria, až se k jejímu mladému zmučenému tělu přiblíží pověstné, ze všeho vysvobozující kyvadlo. Nebo je snad ve světě ještě spravedlnost a na dně jámy, mezi krysami, nakonec skončí ten pravý? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (75)

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Zneužitý název. Trapný pokus o Kladivo na čarodějnice se šmíráckým použitím rekvizit z E.A. Poa. Inkvizitor zpočátku skvěle nadčasový, vše ostatní trapně „nadčasové“, samé deklamace hollywoodského humanismu. V postavě inkvizitorově je soustředěno naprosto vše, celé ideové napětí staré i moderní Evropy. Pohádkový konec „chtěl jsi čarodějnici – zde je“ navazuje jako jediné možné řešení na úvodní bezvýchodnost totalitního patentu na pravdu. Komunisti jehovisti krtek sto let žere listí. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mě zaujal odlehčený tón, jakým je příběh vyprávěn. Zdálo se, že je přede mnou úchylné inkviziční béčko, jehož tvůrci v sobě měli dostatek nadhledu a škodolibé perverze. S ubíhajícími minutami bohužel vyšlo najevo, že to nejspíše přeci jen někdo myslel vážně více, než by se slušelo. Původní Boormanovu klasiku na Poeovy motivy mám moc rád a je dobře, že tahle prasárna jde vlastní cestou, jinak by rozhořčení mohlo být ještě větší. Dvě hvězdičky za to, že mi z tváře ani jednou neslezl pobavený škleb. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zatímco Bůh miluje a odpouští, církev nenávidí a trestá. Zajímají ji jen moc a peníze a její zvrhlá falešná tvář se po staletí nemění, což můžeme vidět u sousedních států. Ani ne tak horor, jako spíše drama mladého pekaře a jeho ženy. Na násilí sice dojde, ale celkově se zde Gordon krotil, což by mi vadilo méně, než televizní look a absence jeho bizarností. Henriksen je slizký, jak to jen nejlépe umí, a otázkou zůstává, kdo bude ve střetu postav vítězem. Gore je minimální, byť mučírna je vybavená velmi pěkně. Kyvadlo s jámou se objeví až v samotném konci příběhu. No, jámou, spíše takovou jamkou....ale dobrý. Dříve mě bavilo více, hodnocení ale ponechám... ()

iolaos 

všechny recenze uživatele

...i osobita Gordonova verze, snad trinasobne sfilmovane poeovy predlohy, mi docela sedla. sice jakasi lacinost filmu srsela z ekranu v drtive vetsine stopaze a ohromne diry ve scenari nemohly ani divakovi-lajkovi uniknout, ale vse s prehledem zachranoval svym nehoraznym zjevem mistr vyjevu Henrikson, jehož role hlavniho inkvizitora byla sita presne na miru. Take si zaslouzi chvalu drsna, zneklidnujici atmosfera inkvizicnich rejdu a neutichajiciho narikani muchenych pri torturach....a o tom je vlasne horror....skoda, ze divaka spise odradi neprilis podarene finale... nebyt jisteho vyznamneho handicapu hlavni predstavitelky, dockal by se mozna mlynar i zasneneho francouzaka...6/10 ()

MISSha 

všechny recenze uživatele

Bohužel nedopatřením jsem si tohle spletla se stejnojmenným hororem z roku 61,byla jsem natěšená ale nadšení rychle pominulo,celou dobu mi vrtalo hlavou proč je v červeně zabarvených číslech začalo mi být jasné to bude jiná verze. Ale i tak jsem se s narůstající nudou dokoukala na trapné béčko u které si dělá srandu samo ze sebe a tváří se rádoby vážně se stupidním příběhem resp. koncem který by byl ve své době prakticky nereálný, se smolnými 49 procenty zaslouženě. Dlouho jsem neviděla film u kterého bych zbytečně promarnila čas... ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama