Karamázofu o kjódai

• Japonsko ¨カラマーゾフの兄弟 (více)

Ve městě Karasume většinu pozemků vlastní Kurosama Bunzo a je místními nenáviděn pro svou hamižnost. Říkají o něm, že miluje jen alkohol, ženy a peníze. Bunzo má tři syny - z prvního manželství Micura a z druhého Isaoa a Rjoa. Micuru je nezaměstnaný a má dluhy. Isao naopak vystudoval prestižní vysokou školu, složil právnické zkoušky a pracuje nyní v této profesi v Tokiu. Rjo momentálně studuje psychologii, je v posledním ročníku. Ale pak je otec Bunzo nalezen mrtvý. Policie vyšetřuje podivné okolnosti jeho smrti. Kdo měl motiv? Začalo to dva týdny před Bunzovou smrtí během rodinné sešlosti. (Zíza)

Moiraine

Bratry Karamazovy od Dostojevského jsem nečetla (i když jsem teď o tom začala přemýšlet), takže nemůžu nijak porovnat. Seriál se mi líbil a nebyl tam jediný hluchý moment od začátku až do konce. Hodně tomu přidává hudba, která je opravdu dobře zvolená a scény buď dobře podtrhává nebo občas dokonce i vylepšuje. Nejde tu ani tak o to, kdo Kurosawu Bunzoa zabil (já si často pokládala otázku, proč ho nikdo nezabil už dávno), ale jak na vzniklou situaci reagují jeho synové. Docela mě tu děsil detektiv, který působil dojmem, že ho pravda nezajímá, jenom mu jde o to, někoho dohnat k přiznání co nejdříve. Sice se mi to hodně líbilo, ale mám tomu co vytknout, což by bez spoilerů šlo jen těžko. Pokud už vás nebaví romcomy a máte náladu na něco vážnějšího, vřele doporučuji. ()