Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Jako dítě Hwang Shi-Mok (Cho Seung-Woo) podstoupil operaci mozku, což způsobilo, že není schopen empatie. Nyní Hwang Shi-Mok pracuje jako státní zástupce. Je racionální, ale chladný a osamělý. Je také jedním z mála státních zástupců, kteří nejsou zapojeni do korupce. Jednoho dne se ocitne na mistě vraždy, kde potkává poručík Han Yeo-jin (Bae Doo-Na). Spolu vytvoří jedinečný tým s cílem vymýcení korupce ve státním zastupitelství a vyřešení případu sériových vražd. (Muerta)

(více)

Recenze (12)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Jsem opravdu velmi mile překvapena. Dokonce to dopadlo i podle mého ideálně (a tak jak jsem od začátku chtěla, tím myslím postavu Lee Chang Joona). Konečně korejský seriál, který vše nevyřeší někdy kolem 13. dílu a pak se jen plácá. Všechno mělo svůj čas, scénáristicky práce s rozložením příběhu a celkového tempa vyprávění byla velmi dobře odvedena. Nemluvě o postavách – tolik rozmanitých postav, všechny ukočírované a stále se chovaly rozmanitě. Nic nebylo černobílé, všichni měli od začátku stanovenou morálku a cíle a těch se opravdu drželi. Nikdo nikam nepřebíhal. Opravdu z hlediska scénáře to bylo něco opravdu velmi dobrého, vysoce nadprůměrného. Herecké obsazení za mě bez námitek. Podle dobrého scénáře se očividně i dobře hraje a všichni věděli, jak na to. Co měli, zahráli, pochvalu si zaslouží všichni. Moc se mi líbilo, že celou dobu sledujeme jeden příběh, dochází k normální vyšetřování, hlavní postava není sólista a ví, že nemůže všechno zvládnout sám, obzvlášť když se problémy rozrostou. Chování postav dávalo smysl, zvraty v příběhu nevypadaly nastrčené jen kvůli tomu, aby se příběh měl kam dál posouvat. Jeden z nejpřirozenějších korejských seriálů, který jsem viděla. Velmi silné 4*. Třeba si to ještě rozmyslím a půjdu na pět. :-) ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Koreo tleskám a ještě dlouho budu. Je to korejské a přitom není. Na toto téma (korupce u státních složek, vraždy atd.) už natočili seriálů spoustu, jenomže pokaždé se našlo něco co výrazně ovlivnilo dobré prvky, což nakonec zapříčinilo, že kvalita seriálu nebyla po celou dobu konzistentní. Nicméně Secret Forest si drží konzistentní kvalitu od začátku až do konce a nabízí opravdu napínavou podívanou s nespočitatelným kvantem charismatických postav, které začínají už od Seung-woo Jo a Doo-na Bae. A to díky omezené mimice (součást role), nemohl Seung-woo Jo předvést jak skvělým hercem je. ■ Jedna ze stránek kde Korejci dlouhodobě selhávají je agresivní přenášení emocí a až na hlavní postavy časté černobílé charaktery. Jenomže tady jsou tyto charakteristiky uzamčeny na dně hluboké truhly a jen párkrát se stane, že nějaká na maličkou chviličku unikne na světlo. Opravdu žádná postava tu není odfláknutá a vykreslená minimem barev, přičemž všichni podezřelí mohou mít motiv, takže divák opravdu do poslední chvíle váhá kdo může být pachatelem. Dále jsem rád, že se u pohřbu vyvarovali hysterickým scénám a nepřiměřeného co nejhlasitějšího pláče, čímž jsem mohl vnímat emoce vycházející z probíhajících scén a neměl chuť prokopnout obrazovku. No prostě spousta milých překvapení a nesporné kvality. Navíc zde nejsou žádné zbytečné a přihlouplé zvraty s autonehodami, ztrátami paměti a podobně. A to ukončení ... ach ... koukám s otevřenou pusou. Bezesporu zatím nejlepší korejský seriál v tomto žánru, který jsem viděl. ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

Detektivní pleticha na téma morální integrity, plná napětí, falešných vodítek a mnohobuněčných postav, jejichž skutečné obrysy jsou odhaleny, až když je na ně zasvíceno z protiúhlu. Navzdory dramatickým twistům a nadstandardně vnímavému prokurátorovi Shi-Mokovi (hraničícího až se sherlockovskou hyperbolou), se podařilo tvůrcům udržet realistický tón a vyhnout se nelogičnostem, naopak bych řekl, že většina uzlů je po dokončení pevně dotažena. Ústřední vyšetřovací duo prokurátora a policistky, dvojice opačných (leč v tom podstatném, si velmi podobných) charakterů se opravdu povedlo, málokdy do sebe hlavní postavy hned od prvního setkání tak dobře zapadají, že je tvůrci v průběhu dvou sezón v podstatě nemusí tlačit do žádného většího charakterového vývoje. Jistě na tom mají zásluhu i charisma a herecké dovednosti obou představitelů. Ještě bych doplnil, že druhá série je o něco málo slabší a to hlavně kvůli pomalejšímu rozjezdu. Trvá to několik dílů, než (jak praví jedna postava) znovu někdo neuvážlivě vytáhne Shi-Moka, coby pomyslný nůž z šuplíku. Ubude také pár výrazných vedlejších charismatických postav z první série, které jsou nahrazeny o něco slabší sestavou. Ale i tak, obě série bezva záležitost. ()

Krysap 

všechny recenze uživatele

Za mě plný počet a kdyby bylo víc hvězdiček, ráda bych přidala. Chytré, napínavé (i když ne moc akční), s výbornými postavami. Hlavní postavy - prokurátor a děsnej suchar Hwang a policistka Hanová představují pro mě osobně jednu z nejlepších vyšetřovatelských dvojic nejen z korejských seriálů. Speciálně Hanová je naprostá frajerka, takovou ženskou bych chtěla mít při práci vedle sebe - chytrá, stručná, neukecaná, zároveň ale laskavá a docela srdcařka. No asi jsem se poprvé zamilovala do ženský postavy :-) Hodně se mi líbilo, že až do konce nešlo pořádně říct, kdo je vlastně ten špatnej a kdo není. A ještě pochválím hudbu. TvN prostě zase nezklamalo. ♥♥♥ ()

Galerie (153)

Zajímavosti (3)

  • Stranger je jedno z nejlépe hodnocených korejských dramat v historii kabelové televize. New York Times jej uvedl na seznamu nejlepších televizních pořadů roku 2017. Seriál získal několik cen, včetně Grand Prize for television na Baeksang Arts Awards. (Muerta)
  • Natáčení 2. série začalo 1. února 2020. (Muerta)
  • Všechny hlavní i vedlejší postavy mají automobily značky Hyundai. Prokurátor Hwang (Cho Seung-woo) má v obou sériích limuzínu Grandeur, policistka Hanová (Bae Doona) vystřídá v obou sériích postupně modely i30, Venue a Elantra. Většina modelů je Evropanovi neznámá, protože Hyundai má ve své domovské Jižní Koreji výrazně odlišnou nabídku modelů. Mimochodem auta jiných značek, která se objevují třeba v provozu nebo na parkovištích, mají vždy odstraněná loga výrobce, a to včetně vozů značky Kia, která jinak patří Hyundai. (FIAT 500)

Reklama

Reklama