Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen. (Bioscop)

NiaWolf

Asi budu v menšině, ale na původní Angelicese mi nejvíce líbilo proplouvání franc. dějiny a poukazování na historické události té doby. Také bylo pěkné prostředí a kostýmy. Děj byl spíše takovou tou spojovací nití. Tahle předělávka však nemá co nabídnout. Nesympatická hlavní herečka, tuctové kostýmy i kulisy. Celé to působí kýčovitě. Asi jako kdybyste chtěli natočit Titanik a natáčeli ho na Macháči. Prostě to nefunguje. ()

D.Sleeper

Ale jo. Ta osudová chemie tam nakonec nějak je. Sice trochu jinak než u originálu, ale i přesto si získala, holka jedna francouzská, moje sympatie. Na festivalovou cenu to není, ale na aktuálních "čsfďáckých" 36% rozhodně taky ne. ()

netWoor

Už stará Angelika mě moc nebrala, ale chápu, že právě generace Zeitouna na ní vyrůstala a tak si nejspíš chtěl splnit své sny a natočit si jí sám. Já mu jeho sny brát nebudu, i když natočil kravinu ... ()

ER

Nehodnotím,jelikož jsem se na film ani nedodíval,oproti originálu tu není nic, čím by mně to oslovilo. A hlavní představitelé? Nuda,nuda,nuda. ()

Robbi

Uživatelka tyna24 tu vyslovila názor, že Angeliku nelze srovnávat. Je to jako chtít nesrovnávat verze Tří mušketýrů, Supermana či Batmana. Nová verze Angeliky je chladně vypočítaná do posledního detailu a romantika pochopitelně byla pochopitelně první, kdo musel vyklidit pole. Myslím si, že právě velice chabě pojaté hlavní postavy zničily jakoukoli šanci na úspěch tohoto remake, který pokud měl být vytvořen jako pocta k 50. výročí uvedení původní Angeliky do kin, tak to je skutečně ostuda. Hodně naznačuje i fakt, že Francouzi tuto novinku nepřijali a návštěvnost je velice chabá. Existují prostě řeky, kam se i přes veškerou snahu a občasné ošálení přísloví podruhé vstoupit nedá - a je nanejvýš pochybné to zkoušet. ()

PetiRe odpad!

"Přišla jsem splnit manželské povinnosti". WTF?????? Co je to kurňa za trapnou, nemastnou a neslanou herečku???!!!! Všichni herci naprosto bez charisma. Při představě,že by mohly být další 4 díly, mi je špatně. ()

RAFT odpad!

Ubohý film ,velmi ubohý ,totální sračka.Ty prachy co za dali do filmu,masky,kostými atd,jako by je vyhodili za nic .Film se dost vleče ,srašná nuda. ()

TommyDiamond

Původní Angeliku a její mnohé pokračování jsem nikdy neviděl, ale vzpomínám si, že tyto přeslazené filmy docenila hlavně starší generace žen.. Nová verze podle mě není úplně k zahození. Nabízí sice těžkou romantiku plnou intrik a zrady, což není to co bych dvakrát vyhledával. Ovšem příběh těžce zkoušené Angeliky dokázal slušně zaujmout a pozadí středověké Francie za vlády mladého Ludvíka XIV. dodalo celému příběhu dobrou kulisu... Za solidní podívanou uděluji tři hvězdy ()

megan017

Mě to zkrátka nesedlo. Interiery jsou s digitalni kamerou laciné, nepůsobí tak božsky jako v původním filmu. Herečka Angeliky...nemohla jsem rozeznat, zda si hraje na Angeliku nebo na Michelle Mercier. Jako manekýna by šla, ale na nežný půvab Michelle opravdu nemá. Nicolas je úplně zmrvenej, měl bý ve věku Angeliky, ne nějaký prošedivělý 30tník. Joffrey svůj věk zvýšil o 100% jak je vidno. Nemělo být Joffreymu 30? Ta gerontofilní scéna tomu nepřidala. Blivajs. Postavy nemají žádny um, charisma, nebo šarm i když se snaží. Angelika působí spíše protivně, od začátku až do konce. Joffrey přinejmenším jako sympaťák, ale určitě né do postele. Hossein je Hossein. To nasvícení bylo hrozný, nebo spíše stínování. Někdy méně znamená více. Film ve mě nezanechal žádné emoce. Né že by klasická Angelika byla veledílo, ale kvalitně lepší. Mezi Angelikou a Joffreyem nebyla vůbec žádná chemie..člověk nepozná kdy se do něj zamilovala. ()

papadoce

Nuž, niektoré filmy by nemali mať remake.To isté zrejme čaká aj prerábky ďalších klasík ako Vinetou, či Sedem statočných. Ale naspäť k veci. Nora je krásna a sexy, teda za hviezdu. Žofré dopadol najhoršie ako mohol, pretože Žerár je hnusný a nesympatický herec sám o sebe a keď k tomu pripočítam tu 5 korunovú parochňu, tak prúser je na svete. Ďalšou slabou stránkou bola hudba. Snáď okrem odpaňovania krásnej Endží a záveru bola viac na škodu než k úžitku. Tak sa vráťme ku tomu, že Nora je krásna čo je u mňa vždy dôvod na hviezdy. No a ? ()

jafuska

Tak zaprvé, tato verze Angeliky se nedá srovnávat s tou původní. Původní Angelika byla krásná, děj velmi krásný, ale tady se toho tak moc nepovedlo. Představitelka Angeliky velká bída, děj průměrný, nechci a nebudu toho moc srovnávat, protože to nemá žádný smysl ani význam, ale bohužel tady se tvůrci hodně spletly a je to docela velký fiasko, ale budiž, koukat s ena to dalo, ale do kin bych na pokračování, jestli vůbec nějaké bude určitě nešla, ()

Felisr

Tento tragický počin (slovo film by byla příliš velká pochvala) překonal rekord v počtu hnusných či nesympatických herců na jeden díl. Po příchodu Nicolase, který vypadá jako bezdomovec něco pod padesát jsem se začala smát nahlas. Nezaujalo naprosto nic, obsazení, příběh, kamera, kostýmy ani hudba, snad jen ten Sorbonna pes. ()

Richie1

Kdybych nečetl knihu a především neviděl filmy z 60. let, tak bych možná nebyl tak přísný - ale takto musím konstatovat, že to bylo hrozné. Nelíbilo se mi vůbec nic, žádný herec mi nebyl sympatický, dialogy byly strašné, atmosféra nijaká. Tento film u mě zcela propadl - jedna hvězdička je milosrdné hodnocení. ()

juditik odpad!

Mať tú drzosť vypísať na začiatku filmu, že to je natočené na základe románu ''Angelika, markíza anjelov''. Anne Golon bola s pôvodnou sériou filmov veľmi nespokojná, okrem iného sa jej neľúbilo ako bola vykreslená Angelika skrz Michele Mercier. No som fakt zvedavá, čo hovorila na túto vrcholne nesympatickú, arogantnú rádoby Angeliku, lebo vznik tohto ''majstrovského diela'' zasiahol Golon pár rokov pred jej smrťou.......Skur....ehm, teda...skomolili všetko, čo len mohli, v tomto filme nesedí kameň na kameni....viem, že sa to u knižných adaptácii stáva, ale toto...toto...skutočne si nespomínam, že by som pri nejakom filme tak urputne bojovala sama so sebou, aby som ho nevypla...vedela som, že to bude zlé, ale toto predčilo všetky moje očakávania. ()

mikhail

Klasika je klasika. Dať dokopy Geronta s mladou pikou nikdy nemôže fungovať. Klasická Angelika je o tri triedy lepšia. ()

strakoliber

Nesrovnávám s původní verzí, ani s knihou, kterou jsem nečetla. Bylo to docela dobré a nebýt posleldních 10 minut, možná bych dala i 4*. ()

AgnesDee

Rozhodně si nemyslím, že původní filmy o Angelice jsou úžasné. Jsou spíše takovým průměrem. Ale dovedu pochopit, proč ty filmy tolik lidí miluje a dodnes na ně rádi vzpomínají. Původní filmy měli dobrou atmosféru, hlavní protagonistka byla sympatická a opravdu krásná tak, jak o ní postavy mluví. Hrabě de Peyrac je okouzlující a charismatický a dokázal si i přes své "negativy" podmanit stovky divaček. Kulisy vypadají nádherně, je vidět, že hrabě je opravdu bohatý, bohatší než sám král. Ale tahle směšná fraška není ani zdaleka to. Herci ztvárňující hlavní role jsou mdlí a nezajímaví. Ani jsem si nevšimla, že by se Lanvin pokoušel kulhat tak, jako jeho předchůdce. Arnezeder je sice krásná, ale rozhodně to není typ ženy, kterou by chtěl hned každý dostat do postele. Celkově mi přijde, že se charaktery v tomto filmu hodně liší od těch, co jsme je mohli vidět v 60. letech. Nemyslím si, že se na původní Angeliku ještě kdy podívám, ale rozhodně bych ji shlédla raději stokrát po sobě, než ještě jednou tento chabý pokus. ()

marek29

Nuda nuda, šeď šeď.. Do pozadí jsem to měl puštěný a mou pozornost si to nezískalo. Tak nevím, jestli má smysl se vracet v budoucnu. 2/5 ()