Mi mefahed mezeev hara

• Izrael מי מפחד מהזאב הרע (více)

Série brutálních vražd nezletilých dívek svede dohromady tři muže: otce poslední oběti toužícího po pomstě, policejního detektiva operujícího mimo zákon a hlavního podezřelého - učitele, který byl zatčen a následně propuštěn kvůli policejní chybě. (fullrose16)

srolyma

Veselá komedie o sadistickém mučení a pedofilních vraždách nevinných holčiček. No jo, je to tak, pedofilové jsou teď prostě in. Točí o nich Amíci, točí o nich Belgičani a teď i Izraelci. Ale natočit to jako komedii, tak to chce pořádný koule. To se tak jednou začnou ztrácet malé roztomilé holčičky a pak se nacházejí zmučené, znásilněné a bez hlavy. Potom stačí jenom blbě vypadat, být učitelem (navíc učitelem náboženství) a na malér je zaděláno. To se ani nenadějete a rázem jste ve sklepě na odlehlé chatě v horách, pevně přikurtovaný, s roubíkem v puse a před vámi se tyčí nešťastný otec oběti s výrazem, který nepřipouští žádnou diskuzi. A na stolku za ním kladiva, pilky, letlampa. Vskutku neradostné vyhlídky do budoucna. Téma je to sice velmi citlivé, až z toho občas mrazí, ale jinak je to podáno vtipně, zábavně, s řadou absurdních situací, s dostatečným napětím i překvapivým koncem. Výborná záležitost. ()

Sticks

Výblitek izraelské tvorby doputoval k českým divákům díky velmi nadnesenému hodnocení. Celých 90 minut je ve filmu pouze mučení. Je mi záhadou zda si snad Mosad připravuje veřejnost k nějaké akceptaci mučení jako vyšetrovacího prostředku (bylo to zfilmovanéno s podporou fondu Izraelské kinematografie). Příběhové linky tu nejsou žádné a ani vyšetrovací linka, tak pak netuším proč je zde uvedeno tolik žánrů. Stačil by k tomu sado-maso reddoor. Čekal jsem alespoň černou komedii, nebo zadostiučení na konci. Nic se nedostavilo. Humor se vůbec nevyskytl a konec je pojat způsobem aby divák odpustil všechno to maniacké násilí. Raději vsaďte na film Zmizení s Hughem Jackmanam. Tam to aspoň příběh má. Tady musela být předloha na jednu A5. ()

jaqubko

Izraelský film, ktorý neni o politických problémov aneb atmosférická pecka. Až som bol prekvapený ako režisérsky vyspelý ten film. Má síce občas podobný problém ako cz/sk filmy, a teda kostrbaté dialógy, ale všetkým ostatným si to vynahradzuje. Najmä hercami. o tomto filme kebyže sa s niektorým z nich stretnem na ulici tak si asi pustím do gatí. Parádne sa to hrá s divákovou psychikou a koniec je mindfuck. No a tá jemná dávka fakt čierneho humoru je len čerešnička na torte A oplatí sa to už vidieť len kvôli scéne, kde vykresľujú prípad vo forme rozprávky, tá je geniálna. ()

wick

Velmi podařený kousek z Izraele....ono to není tak o napětí jako o dobře natočených scénách a místy humorných vsuvkách. Dosti uvěřitelný i když řídký děj je sice jen na jednou podívání, ale rozhodně stojí za to. ()

Mr.Spaghetti

krimi možná okej... jenže koukat půl filmu jak mu něco dělaj, to není nic pro mě. Jestli se někdo smál budiž, ale k černý komedii to má asi tak daleko, jako slepej k houslím. ()

Neaera

Otec zavražděné holčičky na vlastní pěst pátrá po vrahovi a narazí na tichého místního učitele. Koupí si barák a pana učitele si ve sklepě bere pomalinku do parády. Opravdu pomalinku, protože plánovanou torturu stále něco přerušuje a když se nakonec u dveří objeví dědeček oné holčičky neudržíte se nesmát. Údajný vrah se ale ne a ne přiznat. Mučitelé si ale pochybení nepřipouští a tak si pána pěkně vychutnávají. Kde je pravda se dozvíte až na samotném konci a s údivem Vám pusa vytvaruje písmeno O. ()

AmunRa

Stylově podobné Reservoir Dogs. Téma pedofilního sadistického vraha a brutálních výslechovývh metod je aktuální, ale zpracování je umírněné a nijak přehnaně krvavé. Herci jsou nad očekávání dobří, ale velmi pomalé tempo nezvádá vytvořit dostatečně hutnou atmosféru a propagovaný černý humor mi nepřišel ani černý ani vtipný. Dobrý scénář udržuje film v nadprůměru a pomáhá i u nás exotická destinace moderního Izraele. ()

katakomb

Svérázaná detektivka, co má spád i pointu a občas i rozesměje.. a to vše v sympatické minutáži. Nejsem zarytej fanoušek detektivek, ale tohle mě bavilo. ()

chamonix

Trhání nehtů či pálení letlampou má být jako humorné? Všichni jste úchylové!  (jen namátkou z komentářů: nejbrutálnější černohumorná taškařice-verbal, výborná černohumorná komedie-J*A*S*M, mistrovsky servírovaný černočerný humor-Superpero, hyperbolizovaná legrace-mOnkey ...) ()

hujerita

Nevedel som či sa mám smiať a či byť napätý alebo čo. Čierno-humorné vtipy boli super ale naozaj sa mi do toho nehodili, pretože miestami sa to chcelo chovať ako plnokrvný thriller a naozaj som v ten daný moment bol zvedavý ako to z neho vytlčú a nie že vtip sem vtip tam aj keď bol super. Dorazil ma arab na koni uprostred noci na ceste z ajfónom vo vačku :)))) To som sa smial ako blázen. Dalo sa ale nem cape of tea a to mám rád čierny humor. ()

Henry

Opět jsem se nechal unést vysokým hodnocením a opět jsem udělal strašnou chybu. Celý film jsem čekal, až se začne něco dít. Thriller? Komedie? Krimi? Z ničeho to nemělo ani ždibec i když se to alespoň na začátku snažilo tvářit jako kriminálka. Nakonec z toho vylezlo jen nudné komorní drama ve kterém se všichni zúčastnění chovali naprosto nepochopitelně jako násilnická paka. Tím z toho ale komedii ani thriller neudělali. Pozor SPOILER! A naprosto mě dojal závěr. Kdyby to alespoň nechali pro diváka nevyřešené nebo se ukázalo, že viníkem je třeba arab na koni. Ale takhle je to jen naprosto obyčejné drama, kde i kriminální zápletka naprosto ztratí smysl. ()

vvendigo

Množství více či méně chytrých vtípků ubohou zápletku nezachrání. Pokud vás nevzrušuje mučení "sprostého podezřelého", jede druhá polovina filmu na volnoběh a končí tlumeným pšoukem. ()

MartinDruny

Trochu ve stylu Reservoir Dogs, kde akorát místo gangstérské zápletky nám servírujou V síti 2. Sadistické to bylo, zábavné ne. Trochu to zachraňuje (ne až tak) překvapivý konec. ()