Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (více)

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

Chrustyn

Ulítlá divočina, která bohužel není ani vtipná, ani morbidně zábavná, i když se občas snaží být novodobým "Braindeadem". ()

eraserhead666

Jedním slovem? Nadšení. Opravdu, jsem obrovsky nadšen. Čekal jsem cokoliv, dostal jsem mnohem více. Že to nebude čistý horror, ale trhlá ujetina, mi bylo jasné hned, ale vůbec mi to nevadí. Skoro všechno mi na tom přišlo dokonalé. Humor. Takhle se mi u filmu rodidla už dlouho netrhaly. Nápady. Iglesia dokázal udržet svůj film zajímavým až do konce. Obsazení. Macarena Goméz je skvělá. Carolina Bang je úžasná. Přesně takhle si představuji moderní mladou, "nezkušenou" čarodějnici. Upsal bych ji duši i své manželky. Myslíte, že mají čarodějnice košťata jen na lítání? Ach, vy bláhoví... Tohle je prostě nemilosrdný náklep! Po zhlédnutí tohohle chci věřit, že čarodějnice existují. Dávám šest hvězdiček z pěti. ()

Karamanlis

Svieža hororová komédia španielskej produkcie s absurdným scenárom a uletenými postavami, ktoré majú medzi sebou dosť podivné vzťahy a vedú potrhlé dialógy. Navyše de la Iglesia nie je žiaden trochár a trúfol si aj na menšie, no o to zábavnejšie monster finále. ()

JASON_X

Z celé téhle crazy "komedie", u které jsem se ani jednou nejen nezasmál, ale ani nepousmál, mi v paměti zůstane jen neustálé bezobsažné mletí pantem všech zúčastněných, neustálé otravné hulákání jednoho na druhého, scénáristický galimatyáš a naprosto nezajímavý a nezáživný děj se smrtící stopáží. Měl jsem za to, že půjde ten typ horrorové parodie, jaký mám rád a baví mě, ale tohle fakt nebyl můj šálek. Dokoukáno až na několikátý pokus a jen s utrpením a sebezapřením, protože šlo o tip od jednoho místního spřízněného kolegy. ()

Morholt

Dvojice zlodějíčků po loupeži prchá s neurotickým taxikářem, malým dítětem a pasažérem, který se chce stůj co stůj dostat do Badajoze a po cestě se zaseknou v čarodějnické vesnici, kde se stanou součástí rituálu, který má přivést na svět Velkou Matku. Mělo to tempo, průběžné dávkování solidní porce vtipu a krve i sympatické obsazení. Film by se dal rozdělit do dvou částí, přičemž ta první, kdy se nehrálo tolik na čarodějnickou notu, byla vtipnější, ale bavil mě i sestup do podzemí, kterému předcházela zběsilá honička. A nakonec se mi líbila i samotná Velká Matka. Je to úlet, ale není přes čáru a hodně dobře pobavil. 75% ()

MikO_NR_1909

Veľmi solídna paródia morbídnych rozmerov na tému čarodejníctva a obludností, ktoré ich vo svete filmu sprevádzajú. Scenár nie je vôbec hlúpy, i keď má hluché miesta, ale je svižný, zábavný a má správny glanc a nadhľad. Ak sa mi nepodarí v najbližších piatich rokoch uvidieť trefnejšieho a vtipnejšieho zástupcu takého bláznivého spojenia subžánru a paródie, pravdepodobne zvýšim hodnotenie. Rovnako ako pri Horns, aj tu ide o príjemné prekvapenie. Pretože nekvasí z vody, ale z nápadov a perfektnej improvizácie (v rámci teda "konkurenčného boja", ktorý býva zväčša tupý, bezduchý a hlavne teda hlúpy). ()

kaylin

Co si budeme povídat, „Čarodějnice ze Zugarramurdi“ nefunguje ani moc jako horor, spíše se jedná o formu moderního akčního hororu, kdy nejde o samotné děsivé scény, ale zejména o to, jaký drive snímek má, ž se v něm pořád něco děje a jsou zde příšery anebo něco zlého. Film „Čarodějnice ze Zugarramurdi“ se tak stává moderní komediální pohádkou, kde čarodějnice je pořád tou zlou – většinou – a navíc umí lítat, dost často i bez koštěte. Dobré, ale své mouchy snímek má. ()

AlistairMir

Musím uznat, že to je opravdu bláznivá hororová komedie u které jsem občas jen seděl a říkal si co to sakra je :-D je tam hrozná spousta naprosto šílených postav jako šilhavej dědek, stará čarodějnice, brácha mladé čarodějnice, dvojka polišů atd. takže mi ústřední dvojice přišla oproti zbytku úplně normální i když jeden z nich loupil jako stříbrnej Ježíš a druhej byl zelenej voják...opravdu i tak v tom zbytku kolem jsou ještě v cajku, Děj je šílenej až sem si říkal, co scénarista bral za matroš, ale je to vtipný a když na konci do obří jeskyně nakráčí matka všech čarodějnic tak tomu tvůrci vážně nasadili korunu. PS : Ta mladá čarodějnice s koštětem to bylo jak začátek scény z pornofilmu :-D ()

Axis

Iglesia neměl očividně jasno co vlastně chce natočit a jak se chce popasovat s motivem čarodějnic (dlouho dobu šlo jen o jakousi mteraforu). Jinak není možný, abychom 60 minut sledovali velmi hůmorným způsobem podanou krizi středního věku a pak na posledních 20 minut spadli do naprosto nehůmorného a hrozného CGI výblitku se soubojem opravdových čarodějnic. Ani to že má jedna supr figuru a boži ko.. přednosti to nezachrání. Škoda...5-6/10 ()

Havaj8

Jestli nějakej žánr obzvlášť nemusim, tak je to právě ten comedy-horror. Neřeknu parodie ve stylu Scary Movie, ale v tomhle případě ten režisér neví, co přesně tim chce říct, tak to namixuje. A nejenže to má s hororem úplně minimum, navíc mi to nepřijde ani vtipný. Dialogů tam bylo tolik, že člověk ani nestíhá vstřebat o co tam šlo. Obdivuju člověka, co tvořil titulky. A ta druhá část s čarodějnicema mě absolutně nebavila. Měli se snažit držet toho začátku, kdy to fungovalo, ale to by rovnou mohli změnit název filmu. Můžu souhlasit jen s pár znalcema tady, španělská tvorba je nápaditá, ale jejich humoru asi nerozumim. ()

cariada

Šílená jízda od začátku do konce a k tomu dobrý humor a slušný hlášky třeba "Ještě že babička je blázen nebude si nic pamatovat" "Holka v tým věku by měla brát drogy". Zloději to byli skvělý ,ale moc jim to nešlo. Scéna na tureckým záchodu skvělá. Konec je sice trochu přehnaný, ale nechá se to a jako celek to bylo velice povedený. Já se skvěle bavil, Španělé to umí rozjet. ()

C0r0ner

První půlka parádní kurevská nádhera, která ale posléze začala ztrácet tempo, až nakonec zbylo jenom velké nelogické, trapné a blbé wtf, což mi ale výsledný dojem až tolik nezkazilo. Pořád se na to dobře koukalo a ze začátku to bylo hodně vtipné, takže jsem se nemohl přinutit dát tři hvězdičky, protože ty dávám mnohem horším věcem. 70% ()

dubinak

Této formě zábavy musíte být otevření, jinak asi budete zklamaní. Las Brujas de Zugarramurdi mají totiž hodně specifický smysl pro humor, který jsme už mohli vidět třeba v Balada Triste de Trompeta, jež mě osobně neoslovila. Je to hodně šílené a na pomezí s parodií, hodně lidem by se to vůbec nemuselo trefit do vkusu. U mě to fungovalo tak na půl, rozjezd by snesl kratší stopáž, nicméně bavila mě ta strašidelná atmosféra s příjezdem do vesnice a seznámení s čarodějnicemi. Ke konci to nabírá zcela jiné obrátky a je v tom už trochu bordel. Za mě to byla solidní jednorázová zábava, ale nic, do čeho bych ostatní musela nutit. Takže OK, ale nic nutného pro život. ()

Martrix

Pokud by se u nás narodili podobní magoři, jako jsou Álex de la Iglesia a Jorge Guerricaechevarría, nejspíš by se jejich dílo jmenovalo Čarodějnice z Pičína a měly by podobnou audiovizuální kvalitu jako kterákoliv novodobá česká pohádka. TV výprava a herecké výkony jen o chlup lepší, než předvádí komparzisté...jen tu hudbu, tu bychom měli zcela jistě lepší. Tenhle film je strašná sračka, která první hodinu baví tím jak je autenticky blbá a tu druhou, jak je neuvěřitelně bizarní. U některých scén jsem byl na vážkách, jestli byl zhulený scénárista, nebo herci. A v případě davových scén jsem si jistý, že se museli nadýchat nějakého plynu všichni. Místní hodnocení napovídá, že cílovka takových filmů existuje, takže se nebudu pouštět do hlubších rozborů. Ostatně...i přes nesmyslně přepálenou stopáž a výše uvedené výhrady...jsem to dokoukal, takže se sluší přiznat, že tam několik dobrých a WTF momentů bylo. Pokud by jste chtěli hledat nějakou pointu...sdělení tvůrců divakovi, tak bych to shrnul asi takto: Muži jsou idioti a ženy mrchy. O nich ale tento příběh není. José je totiž idiotský zmetek a Ema je idiotská mrcha. Ostatní jsou idioti, nebo mrchy bez ohledu na pohlaví. S výjimkou nebožáka z taxiku...ten byl k sežrání. PS: jsem abstinent a za střízliva se mi jen těžko hledal potřebný nadhled. Pokud máte v plánu sledovat to pod vlivem, ideálně s partou rozjívenců, klidně si hvězdu přihoďte. V závěru při příchodu megawitch, se potrháte smíchy. ()

alchac

Dnes již pravděpodobně nerymejkovatelná záležitost plná do černa propečeného „ultrakorektního“ ibérijského humora, po jejímž zhlédnutí by pan z Edelstadtu s lačným zamlaskáním odešel promazat skřipec a nejedna militantní feministka si pořídila fungl nový jehelníček s xichtem pana Iglesia. Začátek místy možná až přespříliš kulometný, takže, jsa nehispánec, jsem patrně nestihl pochytat všechny narážky a odkazy a konec naopak mírně utahaný, přesto však v úhrnu přece jen nadstandardně prdelózní. A Chozého starou nevím kde vyhrabali, ale nad takovou hydrou by i Kramer se Sprengerem jen hrůzou zalapali po dechu a v mdlobách klesli na připravené úhledně složené otýpky chrastí. ()

PabloFuentes

Tohle bylo tak divné, že ani nevím, co si o tom má myslet. Jak píšou ostatní, ty scény v jeskyni už byly dost přehnané, ale kupodivu to mělo atmosféru, herecké výkony byly fajn, nebyly tam hluché místa, efekty se také vydařily, tudíž relativní spokojenost. Pár nelogičností tam bylo. Taky mě potěšilo spousty známých tváří z Los hombres de Paco. Určitě nelituji, že jsem to viděl. ()