Pět příběhů šílenství (TV film)

Call Me Crazy: A Five Film

Five More

(neoficiální název)

Drama / Povídkový

USA, 2013, 85 min

Spíše jen načaté úryvky ze života duševně nemocných lidí, které dřív skončí, než stačí něco říct. Jedinou vyjímkou je tu příběhová linka Lucy, jelikož ta jediná se protíná celým filmem, tudíž si k ní člověk k jako jediné stihne vybudovat nějaký ten vztah. A Brittany Snow je v roli Lucy fakt neodolatelná. Nejlepší povídka byla jednoznačně třetí, protože jako jediná měla alespoň nějakou katarzi v podobě hádky u večeře. Zbytek však vyšel spíše v niveč, což je škoda, za kamerou se schovalo mnoho talentů, které jsou ale, zdá se, přeci jen šikovnější před ní. 50%(18.5.2014)

Prvá poviedka bola takým úvodom a zoznámením sa so šialenstvom. Nebola príliš výrazná ale svoje opodstatnenie našla neskôr. Druhá bola ako šialená jazda, miestami doslovne. Bola šialená i milá. Excentrická aj smutná. Tretia najemotívnejšia, nadviazala a posunula prvú poviedku o kus ďalej a zasiahla ma neuveriteľne moc. Štvrtá bola najnevýraznejšia, najmenej citlivá, najmenej ma bavila....radšej tam ani byť nemusela. Piata bola krásnym doklepnutím šialenstva. ***/**** P.S.: Na Tv film vynikajúce.(27.12.2013)

Zajímavý pohled z druhé strany. Dokážu si jen mlhavě představit, co tito lidé musejí prožívat a soucítím s jejich utrpením. Každodenní boj je musí vysilovat a proto je tak důležitá pomoc nejbližších. Pokud o najdou odvahu pomoc darovat. Pěkné a uvěřitelné herecké výkony, zvlášť tichá bolest komika a jeho deprese.Pěkný film.(21.1.2016)

Pro mě docela zásah. Pět příběhů, některé co navazují jiné jen ukázkou další formy šílenství. Přemýšlím nad tím proč někdo dává tak malé hodnocení a asi je to tím že ve valné většíině to budou uživatelé duševně "v pořádku" .. Je těžké chápat to co herci v povídkách vyjadřují aniž by se člověk buď nezasmál nebo nechápavě sledoval dění. Smysl tu pochopí jen ti duševně hlubocí.(23.5.2014)

Duševné choroby sú riadne svinstvo. Na človeku nie je nič vidieť, ale do hlavy mu zase nevidíme my. Neviem si to ani predstaviť ... aj keď viem, ako zlá psychika dokáže zničiť človeka. Tie dva príbehy, v ktorých nevystupovala Lucy nemuseli vo filme ani byť, celkom ma rušili ... aj keď ... Melissa Leo v tom druhom bola famózna (však ako vždy). Tiež si myslím, že na TV film je to kvalitný počin, ale celkovo len priemerný.(18.12.2014)