Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pět krátkých příběhů pojmenovaných po titulních postavách Lucy, Grace, Allison, Eddie a Maggie, v nichž hlavní roli hrají pevné vztahy založené na naději a touze po vítězství, nabízí lepší pochopení toho co se stane, když milovanou osobu postihne duševní choroba.
Příběh "Lucy" sleduje ústřední postavu filmu, studentku práv, která je pohlcena děsivou temnotou schizofrenie. Nemoc ji dostane až za brány ústavu, kde se však díky podpoře nového přítele, léků a psychoterapeuta ocitne na cestě směřující nejen k uzdravení, ale i slibné budoucnosti.
Film "Grace" odhaluje bipolární poruchu skrze zkušenosti dospívající dívky, jejíž matka se s touto duševní chorobou potýká.
"Allison" je příběhem o uzdravení, který v sobě mísí prvky komedie i rodinného dramatu a odehrává se poté, co se nejstarší dcera Lucy vrátí po svém propuštění z ústavní léčby domů a vyzradí rodičům identitu nového přítele své sestry Alison.
Film "Eddie" zabředává do světa deprese viděného očima komikovy manželky, která se úporně snaží pochopit, jak může být její milovaný manžel Eddie tak uzavřený a plný smutku.
Ve filmu "Maggie" se vrací válečná veteránka z bitevního pole domů ke svému synovi a otci, avšak její život se díky nástupu posttraumatické stresové poruchy ocitne v troskách. Tu jí pomůže překonat až její právnička Lucy. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Prvá poviedka bola takým úvodom a zoznámením sa so šialenstvom. Nebola príliš výrazná ale svoje opodstatnenie našla neskôr. Druhá bola ako šialená jazda, miestami doslovne. Bola šialená i milá. Excentrická aj smutná. Tretia najemotívnejšia, nadviazala a posunula prvú poviedku o kus ďalej a zasiahla ma neuveriteľne moc. Štvrtá bola najnevýraznejšia, najmenej citlivá, najmenej ma bavila....radšej tam ani byť nemusela. Piata bola krásnym doklepnutím šialenstva. ***/**** P.S.: Na Tv film vynikajúce. ()

adriane9 

všechny recenze uživatele

Pro mě docela zásah. Pět příběhů, některé co navazují jiné jen ukázkou další formy šílenství. Přemýšlím nad tím proč někdo dává tak malé hodnocení a asi je to tím že ve valné většíině to budou uživatelé duševně "v pořádku" .. Je těžké chápat to co herci v povídkách vyjadřují aniž by se člověk buď nezasmál nebo nechápavě sledoval dění. Smysl tu pochopí jen ti duševně hlubocí. ()

Reklama

Vabr 

všechny recenze uživatele

Až teď, po týdnu, jsem zjistil, proč, že jsem vlastně tenhle film přidával do Chci vidět 😅 - kvůli Erin Cressida Wilson, která psala scénář k k Dívce ve vlaku a zde k příběhu Maggie, pokud jsem to správně dohledal, což teda žádná sláva. Moc jsem netušil, co od filmu čekat a jakým stylem to podá. Nakonec je to soft a zaměřené na část šílenství, kdy už postavám (šíleným nebo vedlejším) dochází, že s tím musí něco udělat nebo už na průběh léčby. Docela mi chybí, že tu nebyl příběh, kdy by postava byla šílená nepříčetným agresivním (až okolí ubližujícím) způsobem nebo kde by celkově docházelo k nějakému většímu zbláznění nebo tomu celkovému počátku šílenství. Líbí se mi spojitost postavy Lucy s jinými povídkami. K ní si určitě nějaký vztah vybudujete, což je milé. K ostatním vůbec, ale to se dá čekat a nijak to nádech povídky neovlivňuje. Dobrý je, že povídky jedou dost na stejné úrovni a stylu, takže to není nějaké skákavé, ale druhá povídka mi přišla trošku jinačí. 1. povídka - lepší tři⭐(brácha horší 4) | 2. povídka - 3⭐ | 3. povídka - 4⭐ [Rozhodně top. Potěší hodně sympatické postavy, zvrat a možná nejhlubší povídání o tom, jaké soužití s psychicky postiženým člověkem.] 4. povídka - 2⭐ [Určitě nejhorší. Strašně nudná, až jsem u ní usínal a skoro vůbec si ji nepamatuju.] | 5. povídka - horší 3⭐ (brácha 3) [Hlavní postava vzhledově strašlivá. Jako fakt. Vypadala strašně divně. Dokonce i jako náctiletá v některých záběrech. Kazilo mi to dost celou povídku.] Vyhodnocení: Já mám pro vás taky pět příběhů šílenství: 5 teen depresivno-emotivních holek z Twitteru se svými Tweet citáty ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Spíše jen načaté úryvky ze života duševně nemocných lidí, které dřív skončí, než stačí něco říct. Jedinou vyjímkou je tu příběhová linka Lucy, jelikož ta jediná se protíná celým filmem, tudíž si k ní člověk k jako jediné stihne vybudovat nějaký ten vztah. A Brittany Snow je v roli Lucy fakt neodolatelná. Nejlepší povídka byla jednoznačně třetí, protože jako jediná měla alespoň nějakou katarzi v podobě hádky u večeře. Zbytek však vyšel spíše v niveč, což je škoda, za kamerou se schovalo mnoho talentů, které jsou ale, zdá se, přeci jen šikovnější před ní. 50% ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Opět 5 povídek, které se nevěnují ani tak nemocem jako spíše vlivu na okolí. A znovu jsou od začátku až do konce propletené jednou osobou. Tentokrát se jedná o lidi, o kterých si nemálokdo z nás řekne "panebože to je blázen", ačkoliv to ve skutečnosti není jejich chyba, protože jsou nemocní. Tenhle film tedy vyžaduje zkušenost nebo obrovskou empatii, jinak je dost možné, že to vzdáte s tím, že jsou to prostě magoři, kteří se rádi litují. Příběhy jako takové se mi líbily, jen podle mě měly příliš malý dopad na diváka, byly strašně jednoduché, monotónní a co se týče dialogů tak velice slabé. Hudba, která měla dokreslovat atmosféru, ale jakoby vypadla z béčkových filmů celkovému dojmu příliš nepomohla. Rozhodně by to šlo silněji. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama