Reklama

Reklama

Top Gear: Indický speciál

(pořad)
  • Velká Británie Top Gear: India Special
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2011, 88 min

Obsahy(1)

Další ze série speciálů v rámci známého motoristického pořadu. Tentokrát natáčela a řídila vše možné známá trojice ztřštěných moderátorů v daleké Indii. Opět přijde řada na naprosto netradiční disciplíny okořeněné správnou dávkou britského humoru. Čeká vás soutěž v rozvozu jídel pomocí automobilu a vlaku nebo "vylepšení" vlakových souprav prostřednictvím reklamních billboardů. Došlo také na klasický motoristický závod starými vozy za účasti místních, kteří se závodu účastnili v tom nejroztodivnějším, co se na indických silnicích vůbec může objevit. (Paity)

(více)

Recenze (29)

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý speciál. Zase jsem se při sledování tohoto speciálu mohla potrhat smíchy. Je sice pravda, že na tomto díle je asi úplně nejvíc vidět, jak byla sousta věcí naplánovaných, ale jako proč ne, vždyť je to o tom, aby se lidi pobavili, ne aby řešili, že "to bylo nahrané" ... Krásné prostředí, skvělá zábava, výbuchy, závody, trapné situace ... Prostě přesně to, co člověk od speciálu očekává a na co se těší! ()

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Jedná se o jednu z NĚKOLIKA speciálních epizod seriálu Top Gear. Seznam speciálních epizod TG je následující : US Special (série 9), Botswana Special (série 10), Vietnam Special (série 12), Bolivia Special (série 14), Middle East Special (série 16), India Special (série 18), Africa Special (dva díly z 19. série) Top Gear Winter Olympics a Polar Special. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další parádní speciál, ale zatím asi nejslabší (což, jak vidíte, neznamená vždycky špatný). Délka je tak akorát, ale například o pět minut méně by neuškodilo, ale to je jen jedna jediná chybka. Diplomatická mise kluků z Top Gearu do daleké Indie se opět nesla ve znamení humoru, naschválů a nahraných situací. Závod s vlakem a zároveň rozvoz jídla parádní, závody do kopce taktéž, stejně jako transparenty na vlaku (jaká náhoda, že se to utrhlo zrovna takhle) a v neposlední řadě také vylepšení Mayova auta, které jako jediné mělo funkční klimošku. Jinak z aut mě opět nejvíc potěšilo to Hammondovo, který tentokrát osedlal mini (a tím se dostávám k nejvtipnější a nejgeniálnější scéně celého speciálu, té s navijákem, naprostá dokonalost). No a nakonec... už to tady zaznělo, ale já si tu otázku položím taky: co si o nich ti Indové musí myslet? 95%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Další britská záležitost nadupaná humorem a vůní benzínu. James, Jeremy a Richard si tu prakticky jen užívají a i když přitom stále jedou, o auta tu už (skoro jako v kadém speciálu) prakticky nejde. Indický speciál měl údajně jediný cíl: Propagovat britské výrobky a vozy v této zemi, která byla ještě v minulém století britskou kolonií. Richard si na tuto akci vzal malé hbité MINI, Jeremy mrštného Jaguára a James vždy reprezentující noblesu a umírněný avšak anglicky klasický styl Rols Royce. O úkoly zde nebyla nouze a tak se divák nejednou zaměje jednotlivým disciplínám. To by ale nebyla naše slavná parta, kdyby si po nocích nedělala na autech naschvály :-). Richardovi s Jamesem nešla ve vozech klima ale Jamesovi v jeho limuzíně ano, což muselo být za noci ztrestáno sabotáží na kompresoru...Ráno už jel James ve stejném vedru jako kolegové.. Další noc se pomstil hlavnímu aktérovi více než krutě. Nastavil Jeremymu topení v Jaguáru na max a pak ulomil všechny regulační páčky a knoflíky :-))))))) a tak bychom mohli pokračovat. Propagační mise se vinou našich tří hrdinů místy měnila na katastrofu a je zázrakem, že po těchto eskapádách Indie nevyhlásila Británii válku. Cesta navíc vedla stále na sever a když hoši opustili Dillí mohli se oni i diváci kochat opravdu nádhernými výhledy na neskutečné hory.... Krásné, milé, vtipné, britské - prostě TOP GEAR. Dávám 5 CD skupiny Genesis. :-) * * * * * ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Snad jen ta část s přivítáním indické smetánky nebyla bůhvíjak vtipná. Zbytek  byl skvělý. Od velmi zajímavé volby dopravních prostředků, které tentokrát nedostaly nijak extra zabrat a v podstatě všechny 3 auta neměla po celou dobu vážnější technický problém. Nicméně to nijak zásadně neubralo na vtipnosti ani zajímavosti. Scénáristé a kluci se v Indii dokázali slušně vyblbnout. Nejvíce mě pobavila zřejmě jízda vlakem a následné lapálie s billboardy. A velmi příjemný byl i improvizovaný kriket v závěru. [88 %] ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama