Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

Hapretor

Hardy v dost nezvyklé roli. Nicméně si poradil s přehledem. Nicméně stejně nudné. Zabaví, nepřekvapí, neurazí. ()

Doomedx

Libilo se mi prostredi, pes, Noomi a pribeh. Naopak, co se mi moc nelibilo nebo mi prislo spis usmevne: hlavni vysetrovaci detektiv, Hardyho hrani role zaprdeneho tajemneho "blbce", Matthias Schoenaerts ktery spis pripomina Reckfula a strach z nej jde nulovy, a čečenci. V overalu, nic moc... takovej dost slabej lepsi prumer, nebyla to nuda, ale taky nic svetoborneho. 68% ()

burton

Jo! já to věděla! Soráč, nemůžu napsat, co jsem věděla, páč to by byly bojlery a to by nebylo správný a pak byste mě museli zabít, rozřezat, zabalit pečlivě do mikrotenové fólie, skladovat v mrazáku a po částech likvidovat. Takže tahle, téměř až do konce, konverzačně kinologicky super krimoška mě bavila a klíďo si to zítra pustim znova, je tam ještě spousta kotlů a sudů k prozkoumání. ()

hEROic

nic moc jsem od toho necekal, a nic moc jsem ani nedostal :) je to opravdu hodne vlekle a nezachranuje to ani mimonska postava Toma Hardyho... poslednich dvacet minut super, ale to bohuzel nestaci... az moc minimalismu na takovou stopaz... neco malo pres 60% ()

Heroine

Jednu hvězdu za Toma Hardyho, a za jeho klidný hlas. Jinak je to film, který pomalu utíká a těžko se pamatuje. ()

GOREGASM

Michaël R. Roskam více než zaujal svým evropským debutem "Bullhead" a i za velkou louží boduje. Jeho úspěch stojí na napínavém příběhu, který sice neobjevuje Ameriku, ale klade důraz na postavy, které si Roskam obsadil opravdu libově (Hardy, Gandolfini, Schoenaerts, Ortiz a Noomi Rapace plus jedno kouzelné pitbull štěně) a herci postupně se zatemňující dějovou linii proměňují v magnet na diváka, kdy atmosféra houstne a všichni čekáme, co bude dál. The Drop prolítl kiny (u nás v nich logicky ani nebyl), nicméně podobné snímky si svou diváckou základnu najdou vždy až na modrých plackách. Kriminálky podobného střihu a s takovou tvůrčí kvalitou vyzobávám se stejnou chutí jako rozinky z vánočky. 90% ()

BOURQUE

V podstate depresívny krimi s komornou atmosférou. Príbeh je jednoduchý, ale príliš pomalí na to, aby dokázal podať trošku väčšiu dynamiku celého príbehu. T. Hardy svoju postavu hrá so 100% koncentráciou a keby niekoho napadla otázka, že prečo sa v tomto filme zúčastnil, tak by som asi povedal len jednu vetu: Má rád psy! PS. Posledný film J. Gandolfiniho – R.I.P. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Wargoo

Niektorým filmom pristane "lenivý" priebeh deja viac ako akčne spracovaná mainstreamovka. Drop to potvrdzuje. Hardy hrajúci mierne pribrzdeného Boba, v podstate však nemám a NECHCEM tomuto filmu nič vytknúť. Úlohy od Noomi, cez Schoenaertsa a najmä úžasného Soprana boli výborné. Jednoduchosť finále filmu svedčí. 4**** a 73,022% ()

darkreider

Hardyho obľubujem ale tu je permanentne zlomený, horko ťažko cedí cez zuby bezduché reči, nie je mu rozumieť každá druhá veta a k tomu celému rieši psa. Poriadne riešiť psa vie ale len John Wick a tu žiadny Wick nie je. Rozťahaná nuda, kde je svetlá chvíľka len tá pred koncom. ()

Willy Wonka

Nečekaně vynikající záležitost na konec roku. A to nejen v rámci krimi žánru. Roskam náramně dávkuje atmosféru po celou dobu filmu, výborně postupně vykresluje charaktery všech postav a hlavně závěrečný Hardyho proslov v baru je prostě paráda a brada mi spadla definitivně. Režijně moc dobrá práce. Herecké výkony všech zúčastněných také moc dobré, hlavně vyčnívají Hardy a Gandolfini. Celkově velká Roskamova výhra. Špinavých atmosferických gangsterek není nikdy dost. ()

Ondr@932

Hmm čekal jsem tedy od filmu ve kterým hraje Tom Hardy větší pecku. Neboli bohatě mě film stačil vidět jednou a víckrát bych nepotřeboval. 50% ()

dalziel

Jednoducho skvelé.Ja viem že je to hlavne o Tomovi,ale pre mňa je to hlavne posledná rozlúčka s Jamesom..... Este musím pochváliť Michaela Aronova ktorý úlohu Chovky zvládol bravúrne.Myslím že nám rastie nový skvelý záporák. ()

FanKalEl

Pokľudná, atmosférická krimi dráma odohrávajúca sa v kolotoči jednej štvrti prekvapivo zaujala, hlavne hereckými výkonmi ale aj svojím príbehom ktorý mal slušný spád čo takisto mali aj niektoré postavy, napr. bratranec Marv vyzeral zo začiatku ako obyčajný outsider čo má nasrané v gatiach, no potom tú stavbu deja som fakt nečakal. Film bez zývačiek a s Tomom Hardym nedokážem ohodnotiť pod 4 hviezdy. Je to fakt slušné vypnutie mozgu, neviem nič vytknúť, no ani nič do neba chváliť. (75%) ()

bararich8

Naprostý souhlas s Flipnic. U většiny lidí tohle asi neobstojí, ale mě to dost bavilo, hodně dobře natočeno. A že Tom Hardy neumí hrát? Právě naopak, až do konce nevíte, co je zač, vypadá jako trouba, chová se podivným způsobem, ale všechno to směřuje k tomu konci, kde se karty vyloží na stůl. Jediné co mě vadilo, byla postava detektiva, nikam film nerozvíjela a celkově takový nesympatický herec. Za mě spokojenost, 4*. ()

Charlie84

Druhořadá gangsterská historka roztažená do celovečerní stopáže protože…proč? Hardyho postava není špatně napsaná, takže ano, kvůli Hardymu (což byl můj důvod) to má smysl vidět. Naomi proč ne. Ale pochopil někdo smyl scén s libovolným(nou) policistkou? Možná aby tam vedle kluků z čečny byl i nějaký ten mexičan. No, tak tam byl. No, tak já jdu o film dál. Ale cokoli z The Drop si podle mě za pár týdnů nevybavím ani s pomocí tohohle komentáře… ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio