Velká oříšková loupež

• Kanada The Nut Job (více)

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomejtne zbytek kamarádů z parku – přímo 13 milovníků oříšků, kteří jim situaci značně zkomplikují. Zvířátka však vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů. Rozhodně je na co se těšit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MartinezZ

Nic proti, ale kopírovatější kopii Over the Hedge snad ani neexistuje. Hodně průměrný animák, jehož průměrnost mi nedovoluje dát tomu ani ty průměrné ***. 86 minut majících pocitově tak 160, i na tu krátkost příšerně protahované a nudné. V podstatě žádný humor a když, tak jen ždímaný. Jediné hezké na tom byly asi jen ty listopadově barevné stromy.. A pak si ještě vzpomínám, že se kdosi divil, co dělá v titulcích ten Psy - no protože "Kanada / Jižní Korea / USA". ()

ivishka

A mě se to líbí! Sice průměrně, ale mám slabost pro roztomilé chlupaté veverky a nemohla jsem si tedy pomoct při sledování tohoto animáče (na který jsem se i docela těšila), abych ustavičně nevykřikovala jéhééé ten je ale roztomilý. Ale zpět k věci. Co se mi nelíbilo bylo, že tyto animované filmy už nedokáží nabídnout nic nového. Je to pořád dokola to samé v bleděmodrém provedení kde se spolu naprosto nemožně kamarádí pes s veverkou či mýval s krtkem. Hlavní zápletkou zpravidla bývá to, že všichni vyženou ze své komunity outsidera, který je samozřejmě dobrota sama a nikdy by nikomu nezkřivil ani vousek u čumáčku..Outsider se snaží v krutém světě lidí najít potravu na zimu a neuhynout. Nemusím se zmiňovat o tom, že vše samozřejmě dopadne dobře, protože je to film hlavně pro menší lidičky.... Ale mě se to líbí. Není to sice žádná filmová podívaná - či možná pouze z toho hlediska animace - ale je to milé a oddychové. ()

MikO_NR_1909

Animačne pestrá podpásovka samoúčelného marketingu. Neustále skákanie, dynamické kecy o ničom, sebaparodické knockout hlášky. Čiže aj z humorného hľadiska ide o slabučkú nežiadúcu "zábavu", pri ktorých "fórikoch" poväčšine len prehodíte očami. ()

JJ.Gibson

Nut Job se bohužel moc nepovedl. Největší plusy pro mě byly: animace - přišla mi prostě pěkná a Andie, která byla příjemná a byla to asi jediná veverka, která si dokázala vytvořit s divákem nějaký hlubší vztah, navíc hlas Katherine Heigl k ní skvěle pasoval. Ale to jsou veškerá pozitiva, která jsem v tomto snímku našel. Nepříliš zábavný příběh, humor defacto nula, nesympatická hlavní postava a vůbec, vše to bylo nějak bez nápadu. Absolutně promrhaný potenciál, jinak zajímavého námětu. Škoda... ()

ABLABLABLA

"Šéfe, olíznu tě... no tak." asi nejvtipnější hláška z filmu, což je hodně smutné. Pro malé děti dobré, ale pro ty nad 10 let už to bude nehorázně podprůměná pytlovina. Odkdy se z oříšků dělá poprcorn? Asi jsem něco zaspala. Byla zde řada narážek na spousty věcí jako ztracené město Ořechádo atd... to je vždy fajn, ale i tak to bylo slabé. Nejvíc mě pobavila asi scéna, kdy uvidí obchod s oříšky a začnou tančit na gangham style ovšem stylem připomínajícím Matta ve světě.... ()

kaylin

Hezké no, heist snímek v hlavní roli se zvířátky, která jsou většinou dobrá, a s takovými, která jsou někdy zlá. Sice je sem tam nějaký známý hlas, ale k čemu to je, když ten příběh je tak příšerně nudný a předvídatelný. Není tam nic, co by mělo diváka zaujmout. Je to pořád jen to, že něco není správně, ale hrdina, který není hrdinou, to napraví. A všechno skončí krásně růžově. Že bych měl depresi? ()

blackrain

Podzim v tomto animáku byl krásně barevný. Miluju, když se listí barví doruda. Tady se mi to moc líbilo. Jediný originální nápad, se kterým tenhle příběh přišel je, že hlavní prim tu hrají veverky. Jinak tu všechno jede podle dobře známé šablony a ničím novým nebo dokonce překvapivým nevybočuje. Malým dětem se to bude určitě líbit. Ti větší budou občas skřípat zuby. ()

..Lucas..

The Nut Job je průměrným animákem, který nepřináší absolutně nic nového. Celé to bylo takové roztahané, umím si ho klidně představit i o 20 minut kratší. Škoda, potenciál tam je. ()

Dont

Průměrně vtipný a příběhově spíše podprůměrný animák. Pár zvířecích postaviček mi připadalo dostatečně legračních i zajímavě napsaných (třeba krysí kamarád), jiné mi lezly na nervy (třeba mýval). Asi jsem do značné míry ovlivněn i tím, že jsem neviděl Za plotem, které Velká oříšková loupež údajně hodně vykrádá. Pak bych možná hodnotil hůře. Takhle slabší tři hvězdy. ()

M.i.k.e

díky stopáži a velmi dobře obsazenému dabingu loupež nestihne nudit,nicméně jinak jde pouze o lacinější kopii 8 let starého Za plotem.Co víc,ani animace není na dnešní dobu nikterak převratná (zároveň ani není vyloženě špatná) a f´´orky míří hlavně na děti ve stylu někdo někam spadne,dostane ránu,spadne mu něco na hlavu.Viděl už se spoustu horších,ale tohle víc jak průměr není...50% ()

Wiikii

Dobrým vtipem to neoplývá, ale dá se na to dívat, díky hlavní veverce Bručounovi. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

honajz2

Ale jo, na to, čím to je, je to fajn. Dobře se na to dívá, nepůsobí to otravně, není to bůhvíjak tupé, fekální humor zde naštěstí taky není (ale humor celkově nic moc i tak, vyloženě pro děcka), postavy jsou většinou docela sympatické (a nejradši jsem měl asi tu krysu, jak za celý film řekla jen dvě slova), příběh taky není špatný, animace nijak přepychová, ale ujde... Určitě bych měl co vyčítat, jinak by mé hodnocení samozřejmě bylo vyšší, ale na příjemnou podívanou na jedno zhlédnutí to funguje víc než dost - a to mi k nějaké částečně spokojenosti stačí. 3* ()

Streeper

Nečekala bych, že se mi to bude tolik líbit, ale vážně ano. Je to trošku jednodušší animovaná pohádka, než na které jsme zvyklí třeba od Disney nebo Pixar, ale i tak je to vtipné, má to zápornou postavu, sympatickou hlavní postavu a mravní ponaučení pro děti. Navíc i jako dospělá jsem se při sledování velmi bavila. ()

Flynn

Když koukáte na animák a nejste si ani za Boha schopni vybrat jedinou sympatickou postavu, tak je asi něco špatně..... Nebavilo mě to na to koukat a vlastně už ani nevím, jestli jsem to do závěrečných titulků vytrpěl....to se mi u animáků moc často nestává ()

otík

Mně to nepřišlo tak špatné. Docela jsem se při této výpravě za oříšky bavil. První polovina má velké tempo, hrdinové jsou sympatičtí, také lidské postavy jsou dobré. Druhá polovina filmu už není tak dobrá jako první, děti u ní ztratí pozornost. Také hlášek ubylo a dospělý už si nemá co z filmu odnést. Průměrný animák, který neurazí. ()

viperDavid

První polovina filmu velice pěkná, koukatelná a moje drcera v kině se na to dívala se zájmem a otevřenou pusou. Občas i vtipné. Druhá půlka byla však zbytečně natáhnutná, aby splnili povinnou hodinu a půl. Bohužel to začalo být díky tomu nudnější a člověk začal ztrácet pozornost. Jinak ale hezký příběh a perfektní grafika. 3* ()

LiborGondek

No. Animák dobrej. Existují určitě lepší, ale když uvážím, že se jedná o koprodukci Kanady, Jižní Korey a USA, což není pro animovaný film zrovna běžné, mohlo to dopadnout hůř. Zejména díky účasti Jižní Korey trochu chápu proč použili zrovna tuhle píseň jako ústřední, ale proč to tak chtěli, tomu už nerozumím. Tohle prostě neni ten správný hudební podklad do pohádky pro děti. Vidím tam také mnoho podobného s jinými animáky (namátkou Za plotem, Ratatouille, atp.). Abych jen nekritizoval, pes byl dobrej a narážka na Angry Birds také. Je vidět, že tvůrci šli s dobou. Měli by se ale ještě hodně učit, jestli chtějí být alespoň malinkou, maličkatou konkurencí pro DreamWorks či Pixar, potažmo Walta Disneyho. ()

Dado

Pozrieť a zabudnúť. Veľká oriešková lúpež je jedným z tých filmov, ktorý neoplýva žiadnym aspektom dostatočne pútavým na to, aby vytiahol ostatok zo šedého priemeru. Nádeje vkladané do animácie stratíte už v prvých sekundách, za nimi príde na rad sklamanie zo sileného humoru a na konci si uvedomíte, že ani len ten príbeh nestál za to, aby ste sa k tejto snímke v budúcnosti vracali. (40%) ()

Ryuuhei

Už zase veverky, krysy, obecně hromada zvířat a honba za jídlem. Na svůj rok kvalitativně nedostačující, dost podprůměrný animovaný film, kde nevyniká ani příběh, ani postavy, leč se snaží o to být co nejvíc charakterní. Nějaká ta morální stránka, či popkulturní odkazy (Gangnam Style) nechybí, ale prostě tohle podle mě není originální, ani dobrý počin, ze kterého bych byl na větvi. Když už, vždy raději sáhnu po Za plotem. 40% ()