Velká oříšková loupež

• Kanada The Nut Job (více)

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomejtne zbytek kamarádů z parku – přímo 13 milovníků oříšků, kteří jim situaci značně zkomplikují. Zvířátka však vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů. Rozhodně je na co se těšit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

venison

Jeden z těch lepších animáků ;-) Pěkná grafika, humor mi byl sympatický, zápletka se také povedla ;-) Sice pár hluchých míst proběhlo, ale zbytek byl přiměřeně akční ;-) Hlavní hrdina nebyl klasický prototyp hrdiny a o to byla možná "Velká oříšková loupež" zajímavější ;-) Líbilo se mi i provázání s lidským zločinem ;-) Celkem mne zklamali hlavní zvířecí zlouni :-( Rozhodně neurazí a příjemně pobaví ;-) ()

oveckaoa

Logika si zde dává těžkou dovolenou. Lupiči plánují vykrást banku tak, že koupí barák s oříšky naproti banky pak se tam prokopou udělají tam díru dynamitem a vymění prachy za pytle s oříšky (jak chtěly vyřešit tu díru je mě záhadou nemluvě o tom, že ten výbuch by probudil celé město) . Vede jich chlápek,kterého v nedávné době propustily z vězení a tam si našel kumpána na vykradení banky a ze staré party ještě přibral 2 kámoše. Do toho se namíchá jeden veverák, kterého vyhostily z parku jelikož ho zničil se svým tupým nemluvným kámošem krysou a parta zvířat z parku,která hledá obživu jo a abych nezapomněl jedna fena ještě. Celé to je takřka absolutně nevtipné (prdící svišťové pokusy o vtipy se slepým krtkem jakákoliv scéna s Greysonem čestná výjimka je souboj ptáka s veverkou na stěrači auta) a o originalitu to též nezastavilo kdo viděl Za Plotem (podobná zápletka krádež na začátku toho vozíku s ořechy je dokonce hodně podobné té z Za Plotem) Rattatouille (ta krysa je přesná kopie té z toho animáku) případně Angry Birds (podoba toho ptáka) může mít deja vu. 40 procent za píseň od Psy (bohužel bez textu jen zvuky) a za příběh a tu jednu vtipnou scénu . ()

Master19

Slabý animák s vyloženě nevýchovným příběhem, taky to dostane od dvojky zaslouženě "sežrat". Vtip se v podstatě nekoná jen gagy a zejména cukání končetin po prudkém zásahu si tvůrci vyloženě vychutnávají. Mezi záporáky je trochu chaos a půl příběhu vlastně není ani jasné, kdo je klaďák. Takže ve výsledku nejvíc pobavily závěrečné titulky s PSY, jehož tam Jihokorejská produkce nezapomněla vklínit, jakkoliv se tam vůbec nehodí... ()

blackJag

Slabý animák, ne slabě animovaný, ale rozhodně slaboduše napsaný. Bavil mě akorát mývalův drsný červený ptáček a nechci tím říct, že tam mýval ukazuje lachtana, to zas bacha :-) 40% ()

kenkaku

"Velká oříšková" dijak neurazila, ale že bych z ní byl nějak odvařený to teda ne. Asi největší zápor animáku beru až nestoudnou podobnost se Za plotem. Opět jde o tlupu zvířat co hledá zásoby na zimu, opět je hlavním hrdinou "sobecký hajzlík", opět tu máme "někoho zevnitř" (jen tenkrát to byl kocour, ne pes), opět lidé vystupují groteskním způsobem... mám pokračovat? Je to neuvěřitelné. Díky tomu ať chci nebo ne srovnávám a "plot" vyhrává na celé čáře. Kompletně. A to ani neřeším jestli pytel ořechů lze vůbec poplést zapytelm s penezi ;). Takže je to za 2,5 (zaokrouhleno na 3). ()

sQelle

Film s až příliš ohraným příběhem. Jediné co mě zaskočilo, že jsem na tento film narazil s dvěma existujícími českými dabingy. Což je překvapující a vytváří to ve mně otázku "PROČ?". Ale víc mě překvapilo, že ten mops je v jedné verzi pes a v druhé je to fena. ()

iXtr3m3

Joooj, tak toto bolo slabučké. Nie o ničom, ale slabučké. Hlavne ten slovenský dabing. Rozprávka mala byť pre deti, ale ten dabing bol pre dospelých, takže výsledok niekde medzi. Na druhú stranu po druhom zhliadnutí po pár rokoch aj so šesťročnou dcérkou to nebolo úplne na zahodenie. ()

Stružák

Průšvih, tohle byla absolutní nuda. Velká oříšková loupež je na dnešní poměry velice průměrná naanimovaná, má naprosto tuctovej a nezajímavej příběh. Chybí víc vtipných scén a dialogů, chybí zajímavější hudební doprovod, chybí mi tam nějaká originalita. Na Oříškovou loupež velice snadno zapomenu. Mimochodem, ten pes byl dost protivnej už ze začátku, ale jakmile začal mluvit, stal se mi nesympatickým ještě víc. ()

MMJ

Co s těma prachama uděláš? Koupim si Zoo. Já si koupim 3 zoo a 2 z nich ti dám. A taky poníky jsou chlupatí a přítulní. ()

Harapes

Hezky animovaná pohádka,ale to je bohužel vše.Jestli mě má rozesmát to prdění,krkání,no já nevim,ale tohle si mohli tvůrci odpustit. ()

Dyas

Vidím tady to špatné hodnocení a jsem docela překvapený, že tu jako jeden z mála dávám čtyři hvězdy. Sice jsem se u toho moc nezasmál, ale zase se mi na to moc dobře koukalo. Těch 86 minut mi ani nepřišlo jako by toho času bylo dvakrát tolik, což jsem tu z některých komentářů vyčetl. Surly, vynikající zlodějíček oříšků s jeho krysím parťákem se pokoušejí vykrást obchod s oříšky, v němž lidští zloději zase spřádají loupežnické plány na banku. To mě docela dostalo :D Lidé vykrádají bankou, zatímco je samotné vykrádají veverky :D ()

Mauric

Něco mezi 3* a 4*. Co mě bavilo nejvíce, byl hlavní, těžce nesympatický hrdina, jenž nejde pro urážku daleko a váží si ostatních stejně jako nejbližšího kamene. Oproti ostatním superkladným hrdinům dnešního animovaného světa příjemná změna. I konec potěší. Prostě žádnej velkej hollywood, co si budeme povídat. A Dannyho parťáky nečekejte. Nebo jo? :) ()

Tristaver

Námět i trailer se mi moc líbily, čekal jsem super animák, ale je z toho kravina... Škoda, z tohohle se dalo vytěžit o mnoho více. ()

tyna97

Dostala jsem od bratrance příkazem jít do letního kina. Sám to sice neviděl, ale já jsem nějak vytušila, že se mi tento roztomilý animák zalíbí. Ty zvířata sice mohly být lepší, roztomilé mi přišlo jen asi tak jedno zvířátko. Celý film jsem se bavila, napínavé scény, komické momenty, bohužel i jeden celkem smutný, který ovšem skončí dobře. Prostě a jednoduše.. moc pěkný animák pro děti (i dospělé), se skvělým koncem v podobě animovaného PSYe a Gangnam Style. ()

Matli

Běžný animák, který nenabízí nic zajimavého, ani nic exrta vtipného (krom gangnam style). Pro děti je to v pohodě a pro ty co mají rádi veverky taky:) 43% ()

zdeny99

Pro dětské publikum docela pěkná a zábavná podívaná. Pro dospělého nuda. [3870. hodnocení, 121. komentář, 56%] ()