Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

BMW12

Velice pěkná pohádka o psí slečně Lady a o jejím životě u jedné rodině a také o dobrodružství, které prožije se psem Trampem. Lady je hodná a roztomilá fenka a tento flm si musí každé dítě zamilovat. ()

Marek1991

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia. ()

Skrk

Vzpomínání na dětská léta, kdy mi maminka četla pohádky od Walta Disneyho ( Lvím králem počínaje, Mulan konče), beru Lady a Trampa jako srdcovku. Když jsem se po více jak 18ti letech rozhodl podívat na film, nemohl jsem se ubránit tomu, jak je to dnes naivní a sentimentální pejskařina, která skutečně stojí jen na té "špagetové scéně" (a to jestli vůbec), a to i přes krásnou a "poctivou" animaci. Z pohledu dospělého silný průměr, z pohledu dítěte klenot. ()

corpsy

To je psí život. Technicky dokonalý animák s chatrným scenárom. Je len škoda, že príbeh je tak zúfalo odbitý. To by som od Disneyho štúdia vôbec nečakal. ()

draculca

Tohle je můj nejoblíbenější kreslený film. Krásný příběh, dokonalá animace a navíc hlavní představitelka je roztomiloučká kokřice:). ()

PauloZ

Kde se dnes podělo to kouzlo a klasicky animovaná tvorba prvních Disneyovek. Velice pěkná, místy možná až moc dojemná pohádka, která má ovšem v sobě nadobro vrytý nezapomenutelný nádech těch prvních disneyovských kreseb a animací, které byly a jsou sand tím nejlepším v animovaném průmyslu pro děti. Z filmu přímo sálá to "stáří" a nostalgie z prvních kreslených filmů. Dnešní tvorba, hlavně 3D, nemůže mít nikdy tenhle hřejivý projev. ()

hous.enka

Lady a Tramp je krásná disneyovka, ať už jde o příběh nebo animaci, ale já prostě tyhle příběhy o psech nemusím (ne že bych příběhy o kočkách hodnotila lépe). Objektivně je Lady a Tramp velmi povedený film, ale subjektivně mi trvalo snad dva dny, než jsem to celé dokoukala. Mám zřejmě problém s tím, jak se manželé oslovují, jak pozvou tu příšernou starou tetu a zejména s tím, jak jim jsou celou tu dobu vidět jen nohy (ano, vím, je to film o psech, ale ne pro psy, proboha). ()

Květula

Tohle je snad jediná pohádka, u které se člověk ani vteřinu nenudí. Naopak mám dojem, že čím jsem starší, tím víc se u ní směju, tím mi přijde roztomilejší a dojemnější... Mmmm...dala bych si špagety... ()

Lamiczka

Takové krásné pohádky se dnes už nedělají, dnešní děti ani puberťáci takové bezprostřední chování, lásku a odvahu moc neocení. A tak to zůstává na nás, abychom se znovu a znovu vraceli do dětských let. A já se tam tedy vracím hodně ráda. ()

MikO_NR_1909

Legendárna rozprávka. Na zamyslenie, ako by sa dalo spraviť tento svet krajším. Na vtedajšiu dobu ďaleko bez konkurencie. Pomalšia línia príbehu len pridáva na hodnotení, čo v súčasnosti je nonsens :-) ()

blackrain

Nádherná romantická animovaná pohádka z dílny Walta Disneye plná dobrodružství, legrace, lásky a sentimentu. Jako každá Disneyovka má i tato svoje zvláštní kouzlo, které vás chytne za srdce. Společenská nerovnost není v lásce žádnou překážkou. Všechny problémy se dají překonat. ()

ABLABLABLA

Konečně jsem měla možnost toto dílko vidět od té doby, co mi bylo asi tak sedm - a to jsem si pamatovala jen tu slavnou scénu se špagetama - a musím říct, že mě to okouzlilo stejně jako předtím. Krásná animace, lepší než mnohá dnešní, půvabný jednoduchá příběh, zlo bych tu ani tak nepopsala jako zlo, ale prostě nástrahy psího života v podobě psích útulků a úlisných koček a na konci happy-ending se spoustou krásných malých štěňátek. Někdo tu píše, že je to moc sentimentální......no a co, i kdyby...tak sentimentalita je v životě taky čas od času potřeba. A krom toho tu byla i řada vtipných okamžiků pro dospělé oko i ucho jako, když Jim Láska četl noviny s dírou: Všimla sis miláčku, že od té doby, co máme Lady, ubývá znepokojivých zpráv?. Prostě krása. ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří