Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

JohnnyD

7/10 Príbeh tu za mňa trochu kríva, ale animácia je tradične dychberúca a scéna v talianskej reštaurácie je právom kultová. ()

Disk

Tady není pro nostalgii žádné místo. Disneyovka Lady a Tramp snese i ta nejpřísnější měřítka pro dnešní animáky. V žádném případě není poznat, že snímek měl světovou premiéru už v roce 1955. ()

misterz

Niekedy spraví dobrú náladičku aj takáto starodávna rozprávka. Walt Disney vo vrcholnej forme nemôže sklamať, navyše to malo aj príjemnú hudbu a v závere nejaké to poučenie pre deti. Psíčkovia boli tiež roztomilí, hlavne ten Fúzik :) Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

Snorlax

Romantické filmy nemusí být blbé, mohou být příjemné a pohodové. Ale vzhledem k valné většině současné filmové tvorby je tohle pouhou minulostí. Díky Lady a Trampovi se můžeme podívat na krásnou animaci a říkat si, jak jen to tehdejší animátoři udělali, že bez počítačových triků vytvořili něco tak pěkného a životného. ()

Anderton

Ak už cartoon zvieratká, tak psy sú najmenšie zlo. Lady a Tramp je disneyovka s minimom pesničiek, čo ma iba potešilo, pretože potom dej odsýpal jedna radosť a keď psíci stále niekde utekajú, tak to má aj patričný spád. Tramp je typický divoch, s inštinktom lovca, ktorý nakoniec zbalí Lady, ktorá má ochranárske sklony. Tie v sebe nájde neskôr aj Tramp. Takže sa deti dozvedia aj niečo o psej mentalite. Nie je to komédia plná vtipov, skôr sentimentálny príbeh, ktorý sa hodí šupnúť niekde medzi rozprávky do vianočného programu. Pixar o desaťrčia neskôr našťastie rehabilitoval tu negatívne zobrazené krysy v Rattatouille. Takže už sa nemusíme z ich strany báť pomsty. Film ešte upúta sýtou farebnou animáciou. ()

Frajer42

Dámy a pánové nadešel ten správný čas si přiznat, že tento film není ničím výjimečný. Na tu dobu byla animace exklusivní, ale co jako? Tak se všichni posereme a dáme 5*? To asi ne...Skutečně mi tento animák nemá co nabídnout. Je to film určený výhradně dětem a já se na něj podíval bohužel pozdě, tudíž nějaká nostalgie tady do hodnocení nezasáhne. Dovolím si kratičkou poznámku. Páni tady je ale pamětníků. Konec kratičké poznámky. Tedy abyste mě špatně nepochopili, tak film vyloženě špatný není. Nicméně zdejší přehnaná hodnocení mi zůstávají naprostou záhadou...Film byl naštěstí dostatečně krátký, takže nedostal příliš času se mi znechutit. Proto z něho alespoň 2* dostanu. ()

boshke

Příjemné překvapení. V mém případě skoro všechny dospělé návraty do dětství končí fiaskem a "Co se mi na tom mohlo tolik líbit?", ale Lady a Tramp jsem si užil. A samozřejmě nesmrtelná scéna večeře v italské restauraci... 90% ()

nash.

Půvabná pohádková romance je klenotem animovaného filmu, který ani po pětapadesáti letech neztratil nic ze svého kouzla. Ať už jde o animaci nebo atmosféru, kterou už ty dnešní animované filmy nějak neumí. Spíš než pohádka je to téměř klasická romantická komedie jen zasazená do disneyovského světa, plná nezapomenutelných drobností, humoru a vkusného sentimentu. ()

Slarque

Klasická disneyovka o nelehkém soužití psů s lidmi, kteří jsou také největšími padouchy ve filmu. Ten je střídavě milý, vtipný, smutný, dramatický až tragický (scény ze psího útulku). Také je krátký a pokud zrovna nejste milovníci siamských koček, nejspíš se vám bude také líbit. ()

dopitak

První půlka je dobrodružství pro cukrové panáčky, ta druhá má správné koule. A Eduard Cupák a taky skvělí dabéři v maličkých rolích psů v útulku. ()

Jirka_Šč

Stejně jako Miyazaki dokázal vystihnout v Totorovi pohyby a chování malého dítěte, dokázali tvůrci filmu Lady a Tramp zachytit pohyby a chování štěněte a psa. Made with Love :). ■ P.S. A líbí se mi: "Rosita Chiquita Juanita Chiwuawua" ()

Stanislaus

Disneyovská klasika Lady a Tramp proslavila špagety snad jako žádný jiný film. Snímek zaujme zejména pěknou animací a veskrz jednoduchým příběhem ze života psů (místy by se to dalo brát jako "prehistorická" verze Tajného života mazlíčků). V tomto případě je upozaděn humor a z valné části i typická hudební stránka a do popředí se dostává hlavně romantika se špetkou dramatu a akce. Tento psí příběh mě zaujal o něco víc než 101 dalmatinů, a i přes absenci výraznějšího záporáka - který je pro disneyovky typický (kočky ani krysa neměly moc velký prostor) - byl napínavý. ()

Flego

Pamätám si na to akoby to bolo dnes... Mal som jedenásť a v kinách bežala úžasná psia story. Môj filmový svet bol poväčšinou animovaný a táto geniálna animácia a samotný poetický príbeh dotváral môj charakter. Lady a Tramp je kúzelný film. ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří