101 dalmatinů

• USA One Hundred and One Dalmatians (více)
Trailer

Ten den, kdy to všechno začalo, nebyl ničím výjimečný. Starý mládenec Roger skládal přeslazenou písničku a starý mládenec dalmatin stál u okna a pozoroval psí slečny. A nejen psí! Hledal si totiž nevěstu pro sebe i pro Rogera. Zanedlouho poté se Pongo seznámil s krásnou dalmatinkou Perditou a zamiloval se. Naštěstí se do Anity, majitelky psí krasavice, zamiloval i jeho pán. Brzy slavili svatbu a Pongo už nikdy nemusí opustit Perditu. Jak se dalo čekat, narodila se Perditě po čase krásná štěňátka, okolo kterých se točila celá rodina. Jejich vzájemné štěstí ale překazila Anitina spolužačka Cruella, která je posedlá touhou po kožichu z jemných kůžiček štěňátek dalmatinů. Přikáže svým přihlouplým nohsledům, aby unesli právě narozené flekaté drobečky Ponga a Perdity. Pongo povolává na pomoc ostatní psy... (TV Nova)

Trailer

kaylin

Znám hrané provedení a tuhle animovanou verzi jsem snad nikdy neviděl. Musím říct, že je v ní stejné kouzlo jako ve verzi hrané, navíc ještě doplněné o skvělé scény, které se do hrané dát nemohly. Záchrana štěňat je skutečně povedená a je stěžejní částí filmu, tedy samozřejmě kromě těch silných rodinných citů. ()

Fiftis

Je neuveriteľné, že táto snímka má už skoro 60 rokov !! Aj ja som kedysi miloval túto obrovskú psiu svorku, asi ako každé dieťa na svete, ktorú pre seba chcela ukoristiť diabolská Cruelly De Vil. Napriek tomu, že sa jedná o rodinnú snímku mierenú detskému publiku, tak dokáže veľmi dobre pobaviť a psíkovia sú navyše roztomilí. Musím uznať že tento animák je fakt dobrý je jeden z legiend Disneyho a tak by ste ho rozhodne nemali so svojimi deťmi minúť. Výborná hudba a príbeh a aj krásna kreslená animácia, ktorá mohla byť teda trochu lepšia ale je dobrá na svoj vek a humor tiež ujde. Ako animák sa mi 101 dalmatíncov páči oveľa viac než hraný film. Tento film má väčšiu charizmu ako hraný, celé je to vtipné a nemá žiadne hluché miesta. Pongo a Perdita sú neodolateľní. ()

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $144,880,014Tržby Celosvetovo $215,880,014Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,694,982 //počet predaných kusov 338,986Tržby za predaj DVD v USA $101,283,006 //počet predaných kusov 4,583,922║ úžasne spracovaná rozprávka plná dobrodružstva, zábavy a napätia /90%/ ()

Stanislaus

I když mám rád filmy s psími hrdiny, tak mě 101 dalmatinů nijak výrazně neoslovilo - a to i přes velké množství uštěkaných postaviček. Film nemá žádnou vyloženě humornou scénu a i přes napínavý charakter děje jsem moc napnutý nebyl, snad jen v úplném závěru. Jediná scéna, která na mě nějakým způsobem zapůsobila, byl psí pochod ve vánici, jinak šlo spíš o sled scén, kterým chybělo to "pravé ořechové". Ani hlavní záporačka Cruella De Vil neměla to správné bad-ass-charisma. ()

SOLOM.

101 dalmatinů – zřejmě nejoblíbenější animák mé o pět let mladší ségry a jelikož jsme spolu v dětství museli žít v jednom pokoji, několikrát jsem to i z nudy viděl. Hlavně když ta VHSka hrála o víkendech pořád dokola. Sice jsem si k tomu vypěstoval jistou averzi (přestože to až tak špatné nebylo – samotný příběh), ale teď po letech jsem to nedávno viděl zase v televizi a musím uznat, že děckám se tohle prostě líbí (líbilo), zvlášť když mají rádi psi – kteří jednu starou babu málem přivedou až k šílenství… ()

• Psi ve filmu nejsou ve skutečnosti bílí – byla použita velmi světle šedá barva. Bílá by byla příliš jasná na plátně a v zasněžených scénách by nefungovala dobře. (freelex)
  • Společnost Disney se topila v dluzích dluzích po finančním propadáku Šípková Růženka (1959) a zoufale potřebovala hit. Dokonce se hovořilo o ukončení divize animace, protože se společnost zaměřila na hrané filmy, televizní a zábavní pořady. Film se nakonec stal v USA nejvýdělečnějším filmem roku 1961. (freelex)
  • Priezvisko Cruelly De Vil je literárnou narážkou na Draculu Brama Stokera, ktorý si v knihe prenajíma vilu v Londýne (meste, v ktorom postava Cruelly žije) pod falošným menom Gróf de Ville. (matthew.17)