101 dalmatinů

• slovenský

101 dalmatíncov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1961, 79 min

Popravdě jsem během úvodního monologu civěl do monitoru počítače a když jsem pak zvedl hlavu, překvapilo mě, že ten uhlazený hlas anglického gentlemana ve skutečnosti patří psovi. Vybrat pro každý film atraktivní prostředí, to Disney vždycky uměl, a Londýn u tohodle animáku není výjimkou, sedí mu moc pěkně. Dalmatini jsou rozkošní, zatímco o humor se starají především Plukovník s kocourem. Cruelliny lícní kosti jsou stejně přehnané, jako její jméno, hodně mě taky bavilo, že s nejchytřejšími nápady vždycky přišel ten "hloupější" padouch. Zkrátka Disneyovská klasika, no.(1.6.2013)

Jak já strašně tyhle staré Disneyovky vlastně až dodneška miluju. Dětství prožité po boku nejslavnější verze Malé mořské víly, smutného příběhu loutky Pinnoccia, nejslavnější verze Sněhurky a sedmi trpaslíků či kreslené kouzelné Popelky je tou největší hrdostí, kterou si mohu dodnes nést. Když si ale teď zavzpomínám na celý repertoár těchto 'animáčů', 101 dalmatinů leží na samotném vrcholu filmů mého dětství. Nostalgie při psaní tohoto komentáře srší ze všech stran.(24.9.2017)

Revoluční Disneyho snímek! A to ve vícero směrech. Nebudu zbytečně obcházet kolem horké kaše, prostě je to úžasné. Ta animace má tak neskutečné kouzlo a navíc to byla první Disneyho zkušenost s animací Xerox, kterou využívaly dalších 30 let. Přijde mi smutné, že to nevidělo tolik lidí, jako Lady a Trumpa. Já jsem se do toho ihned zamiloval a kdybych měl ještě víc palců, tak bych je dal taky nahoru :-)(27.2.2015)

Znám hrané provedení a tuhle animovanou verzi jsem snad nikdy neviděl. Musím říct, že je v ní stejné kouzlo jako ve verzi hrané, navíc ještě doplněné o skvělé scény, které se do hrané dát nemohly. Záchrana štěňat je skutečně povedená a je stěžejní částí filmu, tedy samozřejmě kromě těch silných rodinných citů.(15.10.2014)

Já psi nikdy neměl moc rád ale po tomto filmu si říkám jestli s nějakého nekoupím. Animace je prostě dokonalá, ale to všichni víme. Příběh je velice originální a to je jednoznačné plus. Postavy si vás získají už od začátku filmu a celí film jim budete fandit. Samotná zápletka se také velmi dobře vyvíjí. To s čím mám trošku problém je to že se některé scény moc táhnou mohli by se zkrátit. Tenhle film je legendární a dávám mu 90% (5 hvězd z 5).(5.4.2017)

• - Jedná se o první animovaný film studia Disney, ve kterém byla použita nová technologie Xerox, díky které nemuseli animátoři každé okénko ručně překreslovat. (fiLLthe3DD)

• - Keď si psy posielajú štekaním telegram o stratených šteňatách, môžeme vidieť všetky psie hlavné postavičky z filmu Lady and Tramp (1951). Scéna začína s fúzačom Jockom a končí Trustym. V útulku sú Peg a Bull, na ulicu vybehne Lady v diaľke vidno Trampa. (giaruj)

• - Společně s Petrem Panem (2003) jde o jediný kreslený film z produkce Walta Disneyho, ve kterém jsou oba rodiče a v průběhu děje nezemřou. (Larrysbride)