101 dalmatinů

• slovenský

101 dalmatíncov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1961, 79 min

Jeden podle mě z nejlepších příběhů. Taky určitě pro mě zahozený v mysli někde hluboko a nyní znovu zrozený. Je mi jasné, že jde o vkus, ale na rozdíl od jiných co jsem viděl, tak nyní koukám na podle mě jeden z těch nejlepších. Skvělý příběh, hrdinský, který je od začátku do konce napínavý a z velice hezkým koncem. Za mě prostě skvěle.(11.8.2017)

Měla jsem takový pocit, že jsem animovaných 101 dalmatinů ještě neviděla, pouze ten hraný film z roku 1996. A měla jsem pravdu. Ovšem nyní už je snímek zhlédnut a líbí se mi. Víc než pozdější hraná podoba. Je to takové roztomilé, trošku napínavé, místy dojemné, ale i vtipné. Prostě takový komplexní animák pro děti. Ale na těch 5* to nemá, i přestože to patří ke klasice. Ovšem ty rozkošné štěnátka vás učarují, ať chcete nebo ne... ty očička prostě. Rozhodně chci pochválit i úvodní titulky. No a Noční telegraf? Dokonalé, jak se to doneslo přes všecky psy až na předměstí Londýna. A ještě se mi líbila finta překamuflování na labradory.(12.9.2013)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $144,880,014Tržby Celosvetovo $215,880,014Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,694,982 //počet predaných kusov 338,986Tržby za predaj DVD v USA $101,283,006 //počet predaných kusov 4,583,922║ úžasne spracovaná rozprávka plná dobrodružstva, zábavy a napätia /90%/(18.1.2012)

• Alf

ať už v porovnání s dobou "před" (Lady a Tramp, Alenka) nebo i tou "po" (Planeta pokladů, Není král jako král) nebo vůbec pro mě zdaleka nejhorší, co jsem kdy od Disneyho viděl, příběh banální, animace dost mizerná, žádný nápad, a to dokonce ani v části zla (snad s výjimkou jména hlavní zlodušky), nuda, nuda...(4.8.2008)

Tahle stará disneyovka je hodně dětská; charaktery i zápletka jsou mnohem jednodušší než u těch novodobých (Mulan, Tangled, Frozen), o pixarovkách nemluvě. Vynahrazuje to ale pěknou animací, roztomilými štěňátky, vtipným kocourem, svižně ubíhajícím dějem a krátkou stopáží (takže člověk se nestačí začít nudit) a je ve své naivitě (každá komplikace se okamžitě báječně vyřeší) a retro nádechu (premiéra v lednu 1961!) nesmírně (rozto)milá. Čekala jsem od ní nenáročnou, ale ne hloupou zábavu na studený zimní večer, a přesně toho se mi také dostalo. Děti si mohou přidat pátou hvězdičku.(16.1.2017)

• - Jedná se o první animovaný film studia Disney, ve kterém byla použita nová technologie Xerox, díky které nemuseli animátoři každé okénko ručně překreslovat. (fiLLthe3DD)

• - Keď si psy posielajú štekaním telegram o stratených šteňatách, môžeme vidieť všetky psie hlavné postavičky z filmu Lady and Tramp (1951). Scéna začína s fúzačom Jockom a končí Trustym. V útulku sú Peg a Bull, na ulicu vybehne Lady v diaľke vidno Trampa. (giaruj)

• - Společně s Petrem Panem (2003) jde o jediný kreslený film z produkce Walta Disneyho, ve kterém jsou oba rodiče a v průběhu děje nezemřou. (Larrysbride)