Petr Pan

Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě. Wendy a její bratři se spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci se přenesou do světa, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během dobrodružných střetů svádějí vzdušné bitvy s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, lidožravým krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem. (TV Nova)

Lilloos

Pohádkový příběh Petra Pana je úžasný, i já byla dítětem, které nikdy nechtělo vyrůst (nebo jím snad pořád jsem...?), zpracování mě však zklamalo. Nejde o animaci - ta je na své stáří dokonalá, ale celé to podání je na můj vkus (na kreslenou pohádku) příliš akční, bojové a...klučičí. Příště méně pirátů a indiánů, naopak více víl a létání v oblacích. ()

JimiH

Trochu pozapomenutá disneyovka a přitom se příběhem, výtvarnou stránkou i hudebním doprovodem jedná o špičku. ()

vincchuppo

Osobně mi Petr Pan přišel vřdycky zvláštní a ne příliš sympatický, ale je pravda, že nese své krásné poselství a tato animovaná adaptace je moc pěkná. ()

studiobadguy

Tak kde začneme. Po naprosto skvělých dvou filmech jde disney zase dolů. Petr Pan je trošku horší film ale není to úplná žumpa. Animace je prostě dobrá, nemůžu k ní nic moc říct. Po minulé Alence mě co se týče animace nic nepřekvapí. Velký problém filmu jsou postavy. Petr Pan je celkem plochá postava. Nemá skoro žádný úvod, žádný příběh, prostě jen hlavní postava. Hlavní záporák filmu je naprosto směšný. Záporák filmu je prostě je záprák. Opět žádný příběh, žádný úvod, bohužel i žádný charakter. Prostě jenom pirát který měl ve scénáři v závorce napsáno zlí. Bohužel ani příběh není moc zajímavý a to jsem vůbec nečekal. Za mě je tohle koukatelný film a dávám mu 47% (2 hvězdy z 5). ()

Renie42

Myslím, že existují o něco lepší disneyovky než Peter Pan, ale dalo se na to koukat. Jen jsem nějak nepřekousla, že Zvonilce říkají Nezbeda. Jako dítě jsem tohle neviděla, ale myslím, že i v dospělosti to má svoje kouzlo. ()

darthvader77

"Smee, Smee pomozte mi Smee!" Nádherná pohádka pro děti a skvělé zpracování klasického příběhu od Disney, dětem se to líbilo, hlavní účel animovaného filmu splněn a co je důležité i já se bavil. Samozřejmě mám raději novější hrané zpracování, ale i tohle jsem si velmi rád vychutnal. ()

ostravak30

Troufám si říct, že na dnešní poměry by i v této době pohádka uspěla. Samozřejmě pouze u těch nejmenších. Film obsahuje na tehdejší dobu typickou hudbu většiny filmů 50. let. Animace vypadají slušně a ani příběh není nudný. Jsem si jistý, že vskutku pohádkově vyvedené animované sekvence by dnešní děti stále nadchly. A pokud tohle dokáže film i po padesáti letech, klobouk dolů. Ale není divu, ve Walt Disney svou práci prostě uměli a rozuměli jí a totéž platí i po více jak 60 letech. ()

PlayEasy

Klasické disneyovky zbožňujeme všechny, nicméně tento rozpustilý zelený mužík a jeho příběhy se nám zalíbili obzvláště. Snad díky nehynoucí lásce k překrásné knižní předloze... 90% ()

helrohir

Trochu dobrodružnejšia disneyovka s pár situáciami, na ktorých sa dá celkom pobaviť. Animácie sú už tradične vynikajúce, ale celkovo ma tento známy príbeh nechal chladným. V týchto raných disneyovkách mi proste tie zbytočné groteskné pitvorenia niektorých postáv dosť vadili. 60%. ()

koty2201

Peter Pan má mnoho adaptácii, ale prakticky som videl len jednu a aj tá nedopadla najlepšie. Ale ani toto sa Disneymu nepodarilo, aj keď zatiaľ je pre mňa lepšia ako tá jedna odfláknutá. To ma zrejme najviac zarazilo, pretože od Disneyho som zvyknutý na väčšiu kvalitu (čo sa týka animovaných klasických rozprávok). Najväčší problém mám asi s tým nejasne podaným dejom a celý čas som sa len zamýšľal, že o čom to vlastne je. Ten film vám prakticky vôbec nevysvetlí kto je to ten Peter Pan, čomu sa venuje a odkiaľ pochádza. Všetko je len tak nepriamo naznačené a vďaka tomu mi to značne narušilo celkový zážitok z filmu. A vo všeobecnosti sa jedná o dosť nudnú rozprávku, kde to nezachraňujú ani tie muzikálne čísla. Čiže celé je také nijaké a mnoho situácii mi tam nejak veľmi nedáva zmysel. Áno, jedná sa o dosť starú záležitosť, ale aj taká Snehulienka, ktorá je ešte staršia, dopadla oveľa lepšie ako toto. A to aj po stránke vizuálu, animácie ale aj hudby. Uvidím ako dopadla tá live-action verzia. Tá má snáď očarí lepším dojmom. ()

eMeMko

Další povedená disneyovka, která kromě klasicky kvalitní animace a příběhu, překvapila hlavně mírně sexistickou zápletkou a scénami. Víla Zvonilka (která se bůhví proč v mé české verzi jmenovala Nezbeda) si prohlíží svůj velký zadek v zrcadle, žárlí na Wendy, pak jí chce zabít, to je jen slabý výčet momentů, které mě přinejmenším překvapily. Cílová skupina už prostě nejsou jen děti. Nutno říci, že to snímek oživilo, takže si ve výsledku 4 hvězdy zaslouží. ()

BrMikes

Za mě velké překvapení. Písně nečekaně dobré, animace kouzelná a příběh dost obstojný. Dokonce i pobaví. Suma sumárum vážně slušný film. ()

NikiVai

Já nechci nikdy vyrůst! A i s pár křížky na krku nevyrostu! Teda jako, ne že by mě nebylo kus ženský, to zase jako jo, ale jsem pohádkový barbar. Odchovaná všemi těmi Jen počkej, zajíci a Boby a Bobíky jsem jaksi neznalá Disney pohádek a celkově pohádek ze západu. Je čas to napravit. Dnes přišel na řadu Petr Pan ve své původní podobě. Když si představím rok, ve kterém tato pohádka vznikla, tak opravdu oceňuji grafiku zpracování. Příběh sám o sobě je kouzelný, tak jak jen pohádka má být. Já si to prostě užila :) ()

macejo

Myslím si, že všetky tieto Dysneyho príbehy majú v sebe niečo čarovného- a hlavne tieto klasické filmy v 50 rokoch, kedy Dysney prekvital svojou úžasnou tvorbou...Peter Pan je okuzlujúci, čarovný pribeh o magii, priatelstve, vernosti a odvahe- inak postava kapitána Hooka a jeho krokodíla patria nepochybne k mojim oblubeným scenkam v histroii animovaných filmov...Peter Pan nieje len pribehom pre deti ale je poučením aj pre dospelých...má v sebe čaro ktoré sa vám určite vleje do srdca...a je jeden z mála dysneyho filmov, ktoremu vyšlo i pokračovanie..Wendy bola nádherná ()

Lukango

Další povedený klasický animák, za který se Disney rozhodně stydět nemusí. Dobrodružná podívaná, která vás vezme a letí s vámi skrz fantazii. Příběh je roztomilý, hravý, ale také plný přesahu. Je tak šílený, že člověk jen přímá děj jaký je a jen kouká na tu rozmanitost a roztomilou bizarnost fungování světa. Vše je plné barev, nápadů a kouzel. Krom krásné animace nesmím také zapomenout na klasicky královskou hudbu, respektive písničky, které jsou opět velmi chytlavé a trefné. Mezi postavami samozřejmě zaujme samotný Petr Pan a jeho neustále naštvaná víla, ale také záporák tu má své pěkné místo. Hook se společně se Smeem starají o humor a vlastně Hook jako záporák je spíše bavič filmu. Wendy s jejími sourozenci procházejí zemí kouzel a potkávají tu indiány, piráty a celý kouzelný svět, který nemá konce. Celkově je tak Petr Pan povedený dobrodružný animák, který vás vezme zpět do dětství a do představ našich dětských dobrodružných příběhů. Známka: 8/10 ()

Jude Law jako Kapitán Hook

Jude Law jako Kapitán Hook

08.07.2020

Herec Jude Law (Fantastická zvířata 2, Král Artuš: Legenda o meči) jedná o roli Kapitána Hooka v novém zpracování slavné pohádky Petr Pan od studia Disney. Law by si měl zahrát ve snímku Peter Pan … (více)