Petr Pan

Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě. Wendy a její bratři se spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci se přenesou do světa, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během dobrodružných střetů svádějí vzdušné bitvy s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, lidožravým krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem. (TV Nova)

blackrain

Mám ráda tyto staré animáky. Je na nich znát doba jejich vzniku, ale to v žádném případě nevadí, protože je to jejich velké plus. a jsou navíc mnohem víc vřelejší. Jsou dělané s poctivostí a láskou. Je logické, že technologie pokročily mílovými kroky kupředu a dnešní animáky mají jinou podobu. Ale já mám prostě radši tyto klasické animované příběhy. Ty přece proslavily Disneye. Souhlasím s úvodními větami distributora. ()

kaylin

Tenhle příběh je krásný sám o sobě, a i když se Disney vyvaroval toho, že by to bylo temnější, což je škoda, je to pořád výborné ztvárnění této klasické pohádky, která u nás nebyla nikdy dost doceněna. Je to škoda, protože Barrie ukazuje, jak krásně a nostalgicky se dá propojit svět dítěte a svět dospělého. ()

kajas

Tak pohádka o Petru Panovi patřila v dobách mého dětství mezi nejohranější videokazety. Z dnešního pohledu je mi Wendy trošku nepříjemná a přeložit jméno víly jako Nezbedu je opravdový epic fail, ale co naplat. Celé je to tak krásně optimistické a plné dojemné hudby. Který film se navíc může pochlubit tikajícím krokodýlem? ()

easaque

1* nedávno jsem viděl film o stvořiteli Petra Pana, tak jsem si řekl, že bych si měl zkouknout něco i o samotném díle (které je o dospívání či naopak jejímu bránění), které se mi číst nechce. Tak jsem si tu našel disneyovský animovaný muzikál a mnohem mladší hraný rodinný film. Sice na CSFD má starší kousek vyšší hodnocení, tak mě moc nebavil - vlastně skoro vůbec. Zub času za to podle mě nemůže, ale nejspíš forma a přílišná infantilnost a zkratkovitost, která se chvilkami blížila groteskám na způsob Tom & Jerryho. Myslím, že dětským divákům by byla přijatelnější a bližší hraná verze, která vyvolává mnohem víc fantazii a je celistvější. Dokonce se mi líbila natolik, že jí dám 4 hvězdičky, abych jí pomohl zvednout rating, i když ke konci dost tlačí na pilu po sentimentální stránce. Rodiče budou možná skřípat zuby, ale děti by si užít měli, pokud nejsou už příliš rozmazlené ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

vydumnica

Myslim si, ze Peter Pan je urceny vacsim detom tak asi 10 - 12 rokov a predovsetkym chlapcom. Mna ako dospelu to az tak neoslovilo. Pacil sa mi ten zaciatok, ked sme sa oboznamovali s Wendy a jej rodinkou, no paradoxne, ked sa na scene objavili Peter Pan a ta jeho Pixie, uz som sa bavila menej a ked prisli pirati, to som sa uz nudila. Jeden pirat vyzeral uplne ako jeden zo Snehulienkinych trpazlikov. Z postav mi boli najsympatickejsie deti, hlavne Wendy. Peter Pan mi nebol sympaticky a ta TinkerBell este menej, ani morske vily neboli zrovna najmilsie. Z krajiny Neverland sa mi pacila len ta cast, kde Wendy spieva detom pesnicku o mamicke a potom este jeden vtipny moment, ako sa medved zacudovane pozera na plysoveho medvedika. Co sa tyka animacie, pacil sa mi ten let ponad Londyn, to bolo cool. Ked som bola mala, tiez som nechcela "byt velka", takze Wendy uplne rozumiem. Povedala by som, ze z tych klasickych starych disneyoviek su Peter Pan a Alice in Wonderland najslabsie. 60%. ()

Nautila

Je to milé, ale ničím se to neodlišuje od těch všech ostatních pohádek. A animace už dnes nepůsobí zrovna dobře. Jen další Disney. Ale malým dětem se to musí líbit, to chápu. A to je hlavní. ()

Samuel7

Vynikající disneyovka, kterou jsem měl svého času tak rád, že jsem se na ni díval skoro denně. Autorům se Země Nezemě po výtvarné stránce povedla opravdu kouzelně a napínavý příběh je taky úžasný. Jen mě mrzí, že jak koukám, mnoho lidí odtud ji nevidělo a to je opravdu škoda. Pokud hledáte originální, pohádkový příběh, je Peter Pan správná volba :) ()

Ryuuhei

Viděl jsem všemožné filmové adaptace (resp. tedy dvě), ale originální Disneyovku až teď. A nebavila mě. Podle mě kladla příliš důraz na grotesknost a sem tam nějakou nechytlavou písničku, než aby se snažila o solidní příběh. Ale co jsem mohl čekat od 50. let? Samozřejmě, animace je TOP, takže za tu bych dal jednu hvězdičku a druhou za postavu Nezbedy (aneb jak zprznit Zvonilku), která toho udělala víc, než všechny postavy dohromady i přesto, jak málo prostoru dostala. Třeba už jen úvodní popkulturní narážkou na řešení velikosti pozadí předběhla... či spíš přeletěla dobu. Kromě výčtu opravdu vtipných situací, které by se daly napočítat na prstech jedné ruky, ale toto dílo ničím zvlášť nenadchlo. 40% ()

Trustme

Classics Disney. Úchvatný příběh o vzdoru dospět a zachovat si fantazii dětského světa. Skvělá animace s použitím mimiky a pohybů živých herců. Titul, který Disneyho Studio nemohlo přehlédnout pro svůj podnětný příběh s apelováním na dospělé: Fantazii můžeš provozovat v každém věku! A pojistilo si tak další diváky do budoucna... Filmu vévodí typická kombinace legračních, groteskních scén s dojemností odkazů na svět dětství. Nesmí chybět písničky a tady jsou opravdu chytlavé. Předlohou pro legendární Tinker Bell (vílu Zvoněnku) byla herečka Margaret Kerry, která tenkrát pro svůj roztomilý ksichtík vyhrála konkurs. To, že jsou v tomto dětském filmu všechny dívčí postavy až nestoudně sexy, svědčí zřejmě o ryze mužském animačním týmu.You Can Fly! You Can Fly! You Can Fly! ()

VanTom

Musím se opakovat, ale Disneyova klasická kresba a puntičkářská animace opětovně ani trochu nezestárly, přestože jim táhne na 60! S dalšími aspekty už je to horší, bláznivé zběsilé poletování, pobíhání, poskakování, padání a žvatlání dokáže docela iritovat, stejně tak ta nepřetržitá a naprosto doslovná hudba, komentující každý pohyb na plátně (písničky jsou svěžím vysvobozením). Ani příběh toho moc nenabídne, jen velice letmý pohled do Země Nezemě a nezodpovědné blbnutí několika dětí. Pár hezkých momentů a zajímavých (Zvonilka) a vtipných (tikající krokodýl) postav se sice najde, ale ve finále se jedná pouze o lepší průměr pro malé děti. ()

hroubek

Disneyho adaptace hry od J.M. Barrieho, která je správně dobrodružná a kouzelná jak jsem si myslel. V tomhle krásném dobrodružném animáku je skoro všechno: piráti, tajuplný ostrov, víly, indiáni, mořské panny, hladový krokodýl a samozřejmě kluk, který se rozhodl, že nechce zestárnout. Kvalitní animovaný film, který i po letech dokáže správně pobavit. ()

Almásy

infantilné, priam hrôzostrašne naivné, ale ja to Petrovi Panovi všetko odpustím. film, ktorý mohol urobiť moje destvo krajším :) ()

Wally

Asi nejlepší zpracování tématu Petra Pana. Pro děti moc hezká podívaná, i když jsou lepší Disneyovky. ()

Han22

Disneyovka ze slabšího soudku. A není to tím že bych neměl rád předlohu, naopak Spielbergův Hook s Robinem Williamsem patří mezi nejoblíbenější filmy mého dětství a ani nová verze z roku 2003 nebyla špatná. Tady ale z fantastické výpravy do Země Nezemě zbylo jen šaškování - ať už honičky s psí chůvou, honičky Hooka s krokodýlem či rvačky kluků. Hook je idiot, Peter Pan i Wendy jsou nevýrazní a chybí jakýkoliv zajímavější příběh či dobrodružství. Nakreslené je to pěkně, Zvonilka se povedla a beru že z tohohle designu vycházely i moderní verze, proto smířlivé 3*. Animovaný film roku 1953. ()

Alf

je mi líto, ale ani v animované podobě (a že mám animáky rád), mě ten příběh nepřesvědčil, nakonec ze všech panovských variací se mi líbila nejvíc ta o jeho autorovi (Hledání země nezemě)... ()

Jude Law jako Kapitán Hook

Jude Law jako Kapitán Hook

08.07.2020

Herec Jude Law (Fantastická zvířata 2, Král Artuš: Legenda o meči) jedná o roli Kapitána Hooka v novém zpracování slavné pohádky Petr Pan od studia Disney. Law by si měl zahrát ve snímku Peter Pan … (více)