V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

Kekik

S prvním dílem třetí série jsem absolutně spokojená. Nové postavy seriál hezky oživily. I když u Adély jsem nepochopila, proč přivezla toho muže. Vždyť pro případ nebyl vůbec důležitý. Netík působí sympaticky. I když se oba povyšovali nad staršími a zkušenějšími kolegy, určitě brzy zapadnou mezi původní sestavu. Jsem zvědavá, jak se Korejs chytne do party (člověk by ho až litoval, jak působil zbědovaně), a moc se těším na Plíška. ()

ABC1

Taky mi bude chvíli trvat než si zvyknu na nové postavy. Slovák na mě až moc kladnej, a ta ženská postava  tam trochu trčí z řady. Plíšek tam chybí hodně, bohužel...no ale Ondra a ostatní jsou pořád stejně dobří. Příběh na mě hodně drsnej, hlášky skvělý... ()

Sa.sa

Buzeranti a Cikáni se neříká 😀😀😀 Njn hyperkorektní šílenost dorazila i na Policii i na 1 oddělení... Tak super úvodní díl a zatraceně dobrý případ vč vyřešení... Z té rekonstrukce vraždy i výpověďí zatraceně mrazilo a je až neuvěřitelné, že je to reálné 😢😢😢 Super na konec vyprávění Kozáka u Šípa ve Všechnopárty... 😎😎😎 A nejlepší je jak Korejs čuměl, toto mu nezapomene a krutě oplatí... Mimochodem ta scéna s pilkou sice byla humorná, ale.... 🤔🤔🤔 ()

Gareth_Jones

Škoda, že nastali zmeny v skladbe oddelenia, ale viem, musí to byť, prešlo pár rokov. Chýba mi tu mjr.Plíšek a sympatické priestory oddelenia vrážd z minulých dvoch sérií (to je asi len zvyk). Na češtinu Juraja Loja so slovenským prízvukom si budem asi dlho zvykať a vôbec mi tam v tej squadre nesedí. Barbora Bočková naopak vôbec nevadí. Ostatní všetci potešili. Ako píše Tosim, na rozjazd celkom dobré. Posledná veta od Tomáša Kozáka v dialógu s Karlem Šípem v štúdiu - za všechny prachy ! ()

ToddB

Tak jako ano .... ale stejně by to vyřízování osobních animozit mohl scénárista malinko v příběhu upozadit ve prospěch samotného vyšetřování ()

dead.meat

Tvůrci elegantním způsobem vyplnili povinné kvóty o národnostních menšinách a buz.. osob s opačnou orientací.. Zajímavyý vývoj postav a sympatická Barbora Bočková. Jednu hvezdičku si nechávám do zásoby na další díly. ()

A_Shearer

Velké očekávání a zatím taky dost velký zklamání. Ponechám stranou výběr nových zatím zcela nezajímavých herců, oči přimhouřím i nad tou křečovitě populistickou linkou s politickou korektností, ale hlavně to celý nějak nešlape, je toporný, pokusy o humor křečovitý a dopředu signalizovaný. Ani se nechce věřit, že za tím stojí stejní scénáristé i režisér. I dříve výborní herci tápou, jakžtakž se drží aspoň Stach, ale Blažek je vyloženě trapnej přehrávající. Doufám, že se to příště vzpamatuje. ()

Dobry_clovek

Zatim nejslabsi dil ze vsech serii. Mam pocit jiste odflaknutosti, jak po strance scenaristicke, tak i rezijni. Vsechny rady Pripadu trpely na pomerne velky pocet spatne hrajicich hercu, zejmena ve vedlejsich rolich, ale tady se nedari ani starym harcovnikum, vcetne Ondreje Vetcheho. Paradoxne nejlepe zahral pan Hanus, jehoz Korejs nerekl ani slovo, ale v jeho vyrazu bylo videt uplne vse. Jeden z duvodu spatnych hereckych vykonu jsou mozna i mizerne dialogy, s jakymsi pokusem o buransky humor, ktery byl vzdy domenou majora Korejse, ale tady jsou vkladany do ust i postavam, ktere by nam mely byt naopak sympaticke. To, ze Petr Stach a Filip Blazek po kazde vete “ vzdychaji “, aby tim dali najevo jak tezkou maji praci, mi lezlo na nervy uz v prvni rade a evidentne to bude pokracovat dal. Celkove to zatim pusobi jako levny produkt TV Nova, ne jako vlajkovy serial Ceske televize. ()

les62

Moc jsem se těšil, o to víc jsem zklamán. Nový pohled kamery - nic moc, nové herecké obsazení - nic moc, staré herecké obsazení - ti se ale změnili (postavou i povahou). Ale třeba to byly jen chyby prvního dílu... ()

ChrisChilly

První díl nezklamal. To je základ. Případ jsem neznala a byl zajímavý, takže si o něm ráda něco dohledám. Zároveň se na jeho pozadí dal pohodlně mapovat vývoj, kterým za ta léta naše parta prošla. Kozák zůstal svůj a je to tak dobře. Anděl má na krku čtyři děti (věřila bych asi víc, kdyby měl dvě až tři, ale proč ne) a státnice. Proměna se udála, ale z mého pohledu uvěřitelná. Pražák nám s přibývajícím věkem dost zahořkl a perfektně definuje starší strukturu, která má dojem, že mladší kolega (a ještě ženská navrch) nemůže mít nikdy pravdu. Věřím, že se takhle změnil za šest let, když k tomu přičtu nějakou tu krizi středního věku a drobné vyhoření. Víťa se zatím moc neprojevil. Doufám, že ho dostaneme víc. Noví kolegové (zvláště vyšetřovatel) mi nevadí. Nemám s nimi žádný problém. Chybí Plíšek, tak doufám, že na nás občas přijde kouknout nebo se zapojí jako inspektor Mrázek. Korejs chyběl taky, ale na konci svým výrazem zahrál vše a pozval nás k dalšímu sledování. Takže pane majore, já koukat budu, slibuji! ()

Radka.Skouma

Těšila jsem se na pokračování svého oblíbeného seriálu jako děcko na Ježíška. A tvůrci mě nezklamali. Jsem zvědavá, jak se to celé rozvine, každopádně nesdílím to zklamání ze změn. I naše životy se za ta léta změnily a přirozený je tak i vývoj postav a prostředí na 1. oddělení. Jen tak dál... A Korejs, nástup na scénu! ()

Andrew777cz

Není to ono, ten čobol tam totálně trhá uši a oči, hrbatá ranvej by se měla jít najíst a oba se pak společně chytit za ruce a zase v klidu zmizet. Samotný případ má na začátku možná větší zápletku, než obsahuje jeho řešení. Staré postavy ještě jakž takž ujdou... Snad budou další díly lepší. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal. ()

Karzelek

Na konci jsem neměl husí kůži, jak tomu občas u tohoto seriálu mívám, a proto tam ta pátá hvězda přijít nemůže, počkám si na další díly :-) Každopádně to i tak było výborné, ale nebudeme si nalhávat.. Díl má hodinu a všichni si budeme pamatovat jenom tu legendární minutu s Vařím čočku a Pečenej, vařenej :-)))) ()