V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

salahadin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem nevýslovně šťasten, že mi tvůrci nezmrvili oblíbený seriál! Kdepák, pořád dobré, pořád zábavné, pořád s dobrým a místy příjemně černohumorným scénářem - "vy teda musíte mít žaludek" při pohledu na pilku, jíž si fachmani krájí chleba. No a Korejs na konci byla lahůdka, takhle od plic jsem zasmál naposled...naposled když... naposled, kam až moje paměť nesahá. Ale trochu mám potíž s Jurajem Lojem, což má být alternativa chladného snaživého policisty, a Barbora Bočková snad do týmu taky zapluje, zatím jsou obě postavy nevýrazné (a tím nemyslím časový prostor jejich prezentace v seriálu). ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavá profilace a trochu i psychologie, skvělý černočerný humor (pečenej vařenej, vařím Čočku, to snad vejde do top filmových a televizních hlášek), trocha politické nekorektnosti, až jsem se divil, že to Česká televize pustila a necenzurovala (ale oni si to vynahradí lesbickou detektivkou Marthou Issovou) a případ samotný se vyvíjí rovněž zajímavě ("My jsme vám právě zachránili život.") Skvělý byl rozhovor v autě při sledovačce o tom, proč nemá postava Blažka ráda nového kolegu Netíka. ()

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trošku jiná dynamika mezi postavami, ale vzhledem k časovému posunu od prvních dvou sérií je to logické a nevadí to. Když si vezmu sebe, určitě taky k některým lidem přistupuju jinak než před šesti či osmi lety. Zato Plíšek chyběl citelně a na nové tváře v týmu si budu chvíli zvykat, zvlášť ta policajtka je prostě divná, lepší slovo pro to není. Případ už jsem znal z nějakého dokumentu, ale rád jsem se podíval na toto zpracování. Typický černý humor nechybí ("vařím Čočku"). A Korejs na konci paráda. ()

Padme_Anakin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdařilé pokračování úspěšné krimi série, tak trochu mi chybí Plíšek, měla jsem ho ráda, nové postavy mi zrovna dvakrát nesedly.. Nicméně vyšetřování nálezu kosterních ostatků v zahradě rodinného domu, zmizení dvou mužů a postupné odhalování zločinu je poutavé, potemnělé a černohumorné (Čočka byl doma pečenej vařenej).. U mě spokojenost, těším se na další díl.. ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V něčem stejné, v lecčems jiné. Zajímavé téma starých chlapů v současnosti, měli bychom se pořádně dívat, někteří z nás budou v téhle fázi co nevidět. Za několik let, co jsme na 1. oddělení nebyli, se prostě musely některé věci změnit -  ženy už dávno na kriminálce jsou, co se týče Pražáka, ten se jako blbec choval vážně už dřív, viz neurvalý výslech ke znásilněné ženě a další. A líbí se mi, že třetí řada dostala trochu temnější vizuál, něco jako Devadesátky. Ale jo, na rozjezd bych tomu 70% dal. ()

• Příjmení poškozeného, jehož ostatky vrah Vladislav Roubíček pekl a vařil, bylo ve skutečnosti Knor. Když pak majitelka domu klepala na byt pana Knora, aby se zeptala, proč se od nich line tak příšerný zápach, tak Roubíček, který jí otevřel, na její otázku jen cynicky odsekl: „Vařím polévku z Knora,“ a práskl dveřmi. Tento černohumorný prvek chtěli tvůrci zachovat, a tak za účelem přiřazení vhodného příjmení oběti začali hledat všemožnou zeleninu a luštěniny, které se dají péct i vařit. Nakonec padla volba na čočku. Když si pak scenárista Jan Malinda zjišťoval, kolik Čočků v ČR žije, byl překvapen, že počet nositelů je 0. Situace je o to paradoxnější, že během relativně krátkého období se jedná již o druhý seriál České televize, kde se příjmení Čočka objevuje, konkrétně v seriálu MOST! (od r. 2019) se jedna z ústředních postav jmenuje Ivan „Čočkin“ Čočka (Vladimír Škultéty). (Šéfik)
  • Ve scéně, kdy pan Šťastný (Rudolf Kubík) nakupuje v potravinách, má zaplatit 690 Kč. Nevíme přesně, co vše nakoupil, ale již jen díky tomu kartonu cigaret značky Marlboro ta cena neodpovídá. Seriál se má odehrávat v současnosti, maximálně před pár lety, alespoň podle vozidel, a cena kartonu těchto cigaret je už několik let přes tisíc korun. (Ruda.neck)