Ovečka Shaun ve filmu

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

Firebug

Jeden z mála animovaných seriálů, který přechodem na celovečerní stopáž neztratil nic ze svého kouzla. O to více obdivuhodnější je, že jde původně o sedmiminutové němé večerníčky pro nejmenší. Shaun the Sheep Movie je zkrátka zábavná jízda, kterou můžete pustit každému slintajícímu capartovi, ale díky velkému množství odkazů a parádnímu fyzickému humoru (který NENÍ laciný) se u ní bude královsky bavit i dospělý. Bál jsem se hodně, ale "Ardmani" zase dokázali, že jsou machři svého řemesla. Za mě vynikající 4*, ale protože vydařeným dětským filmů většinou lehce přidávám (páč nejsem cílovka), je to slabších 5. ()

Sdoom

Seriál jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale filmová Ovečka Shaun byla zábavná jen do určité míry. Některé eskapády byly opravdu vtipné, ale většina šla dle mého názoru vypointovat lépe a více. Odkazy na akční a jiné filmy potěší, ale dnes už to není nic tak převratného. Solidní zábava, mírně nad průměrem. (Blu-ray) ()

matolas

Ovečka Shaun vo filme a ani tu nesklame. Kvality seriálu to síce nedosahuje, no nudiť sa pri takej sympatickej zberbe určite nebudete. ()

KoRner

Kam sa hrabú v Bambi, či Dumbo... v roztomilosti ich hravo predčí ovečka Shaun. Bolo to vtipné, dojímavé, milé, s akurátnym dejom, proste ideálny animák. Pre mňa milé prekvapenie. ()

charlie_ando

Život na ovčí farmě plyne nudnou nezáživnou rutinou a tak ovce včele s beránkem Shaun dostanou nápad, jak si vzít den volna od svých povinností a užit si ho v ovčákově domě. Samozřejmě, že se jejich vychytralý plán zvrtne a jediný kdo na tom profituje je gang vykutálených vepřů zatím co ovčácký pes Bitzer i ovce postrádají svého svérázného vůdce, který po ztratě paměti neví kdo je. Naši chlupatí hrdinové se tak vydávají do Velkého města, kde na ně čeká úplně jiný svět než, který znali z jejich ospalé farmy u nich v Mechově. Velké dobrodružství tak může začít. Jejich protivníkem je zarputilý a odpudivý zaměstnanec městských služeb, takový záporáka se nevidí ani v lecjakém filmu pro odrostlejší diváctvo. Chytrý humor jde ruku v ruce s půvabnými a do posledního detailu provedenými hrdiny a kulisami. Pohodový zábavný film pro malé i velké. ()

Zagros

Osobně mám s dobrými animáky převedenými do filmu problém, většinou jde kvalita dolů. Jde přeci jen o jiný formát a málokteří tvůrci dokáží vyplnit stejně dobře hodinu a půl. Bohužel i u Shauna se to projevilo. Naštěstí ne v takové míře, aby to razantně snížilo hodnocení. Film má nudnější pasáže a často se uchyluje jen k parodování jiných filmů. Opět naštěstí - daří se to nadmíru vtipně. Původnímu seriálu jsem dal silné čtyři hvězdy, tady to budou sice hodně slabé, ale ještě stále také čtyři hvězdy. ()

Wally

Ne každý film vycházející z úspěšných epizod se povede, ale tohle mělo šťávu od začátku do konce a i když mi epizody připadají o fous lepší, tak tento film považuji za hooodně zdařilý! ()

Hanys_

Sedmiminutový prostor sice sedí ovečkám o něco víc, ale i tenhle celovečerák je nabitý šílenou zábavou. ()

jedenzdvoch

Beeeee :) Ovecke Shaun, ktora je vlastne baran a nie ovca davam 5* bez debaty. Smialo sa cele kino od najmensich po najstarsich ( za mnou sedeli tri damy po 60-tke, bez deti, a smiali sa jak najate :D ) Z kina som odchadzal v takej dobrej nalade ako davno nie. PS: Kolko z vas zaregistrovalo skryty joke na blackberry ? :D ()

angloumene

Ovečka Shaun na mě působila poněkud rozpolceným dojmem. Děj filmu není dostatečně komplexní, aby mohl pohltit dospělého diváka, pro děti zase není přístupná spousta nejrůznějších narážek a skrytých vtípků. Na druhou stranu ale většina dětského publika vypadala dost spokojeně, takže jim to asi zase tolik nevadilo. Za mě to ale bude "pouhých" 65 %. ()

Hanes88

No ovečka Shaun byl výborný nápad a tento film se myslím dost povedl. Vypadalo to, že to bude nuda, ale na to, že se ve filmu nemluví tak to má fajný děj. Nebyla to úplná extratřída, ale celkově je to povedené. 80%. ()

Norino12

Ovečka je späť a v plnej kráse, čo viac si priať. Malo to nápad, bola tam porcia zábavy a kopa milých zvieratiek vrátane Shauna.. deti poteší, dospelých nesklame. ()

Wishkah

Zábava pro děti od 1 - 99 let věku. Své si tu musí nají snad každý a já se opravdu několikrát zplna hrdla zasmál. Je to milé, svěží, zábavné a hlavně Aardmanovské. ()

vander19

Seriál mi nič nehovorí a v živote som nevidel ani jednu jeho časť. Rozprávky v poslednej dobe sú na môj vkus až príliš počítačové a neoriginálne. Našťastie z tohto počinu tvorcovia opustili a pekne krásne vytvorili veľmi zaujímavý kúsok. Od čias rozprávky Tom a Jerry ma žiadny animovaný kúsok nepobavil tak ako Ovečka Shaun. Ide o to, že počas celého filmu, 85 minút nepadne ani jedno súvislé slovo. Je to vlastne totálne nemá rozprávka, ktorá len svojimi gestami a scénkami vtrhne na diváka ako Tsunami. Plný počet už rozprávkam dlhšiu dobu neudeľujem, ale Ovečka mala solídny nábeh na to, aby si ho vyslúžila. ()

peetriss

Studio Aardman znamená jistotu výtvarně precizní, roztomilé, svižné a vtipné podívané plné dobrodružství a nápadů. Ovečka Shaun ve filmu není výjimkou. ()

Patrik256

Rozpočet_ 25 miliónov dolárov // Tržby_ 106.2 milióna dolárov // Tržby v ČR*_ 12 738 650 KČ // Diváci v ČR_ 119 697 // Tržby v USA*_ 19.3 milióna dolárov ()

Jaro_slav

Seriál neznám, takže jsem netušil, na co jdu. A nadchla mě ta zdařilá iluze ruční animace, i když to muselo bejt kompletně CGI. Oceňuju taky odvahu distributora promítat jen původní verzi bez titulků. Takový velký čin pro jazykovou vzdělanost dětí tu dlouho nebyl. ;) // Je to nabitý skvělejma nápadama včetně pár fakt vtipnejch odkazů na dnešní dobu a minimálně jednu krásnou filmovou citaci. I když tam, pokud si dobře pamatuju, zazní zamumlaně snad jen jediná věta v lidskym jazyce, angličtina pomůže - písničky dycky nějak komentujou děj. PS: scéna po (nádhenejch) titulcích tam je a stojí za čekání. 80% Edit večer v den shlédnutí: Asi to fakt neni CGI! ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz