Ovečka Shaun ve filmu

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

M.i.k.e

po prvním shlédnutí je to "jen" za čtyři,ale věřím,že do budoucna tohle (ne jen kvůli dětem) uvidím ještě několikrát.Filmový Shaun je sice dějově hodně jednoduchý a v tomhle směru hodně pro děti,ale na druhou stranu spoustu vtipů,narážek a odkazů pochopí jen dospělý divák.Narozdíl od seriálu není filmový Shaun třeskutě vtipný,ale divák se tak nějak usmívá po celou dobu.Stále je to navíc klasická Aardmanovka,která v 1Oti minutách naservíruje víc nápadů,než leckterý hollywoodský animák a spousta tvůrců by se mohla inspirovat...80% ()

rakovnik

Koukal jsem s dětmi na televizi, koukal a koukal a říkal si, že je tento díl nějak dlouhý. Brzy jsem pochopil. Dobře jsem se bavil, zvířátka byla roztomilá a příběh napínavý i vtipný. Nakonec jaksepatří dojemný. Pro malé děti trochu dlouhé, ale pro mě povedená zábava. ()

ProNotor

Na to jak mám rád seriál, tak tato plastelínová animace mě trošinku zklamala, spíše to ocení mladší generace nebo rodiče, kterým u toho budou prckové výskat nadšením. ()

Streeper

Tenhle typ filmů a seriálů mi nikdy nepřirostl k srdci a nikdy jsem si ho neoblíbila a zřejmě se tak u mě nikdy nestane, proto jsem se u ovečky Shaun výrazně nudila. ()

C0r0ner

Shaun a její trhlou bandu zvířátek můžu z několika důvodů. Zaprvé je to špičkově zanimované a já tu modelínu ve filmu mám velmi rád. Zadruhé je to úžasně vtipné, přesně jak se na Brity sluší. A zatřetí to má špičkový děj, za který by se nemusel stydět jakýkoli áčkový holywoodský film. Paráda přesně podle očekávání. 95% ()

Martrix

Chcete-li prckovi pustit v TV něco neškodného, u čeho se ale pobavíte i vy, těžko najdete něco lepšího, než seriál Shaun the Sheep. Všechny díly mám poctivě shlédnuté, takže jsem věděl do čeho jdu, když jsem rezervoval lístky do kina Svratka v Tišnově. A evidentně jsem nebyl sám, protože podle smíchu v sále bylo zřejmé, že se nejvíc baví tatínci, pak dětičky a teprve potom maminy. Přitom jistě nešlo o nejvtipnější, nebo nejoriginálnější dobrodružství, které zvířátka z farmy zažila. Ve skutečnosti jsem se vcelku nudil a s přibývajícím časem se utvrzoval v tom, že seriálový formát Shaun sedí mnohem lépe. Nebylo to špatné...ale ve srovnání třeba s Croodsovi... . Příště s velikou radostí přivítám další seriálovou řadu, ale film už si nechám ujít. ()

campix

Seriálu jsem nikdy moc neholdoval, ale sem tam jsem něco zahlédl. Zároveň mám opravdu rád tento styl animace (jako Wallace and Gromit). Takže jsem si celovečerní trampoty ovečky Shauna nemohl nechat ujít. Zvlášť když se sešli pochvalné recenze a vysoké ratingy na filmových databázích. Příběh je hodně jednoduchý a cílený především na mladším publikum, ale rozhodně nabízí spoustu zajímavých věcí, které okouzlí i starší publikum. Celkově hodně příjemná záležitost, které ale trošku chybí šmrnc. Krátkometrážní formát sedí Shaunovi obávám se asi více. ()

pakobylka

Zpočátku groteskní a milé ... nicméně jak děj ubíhá, už jen groteskní - a drobátko přes čáru. Proč se musí ze zaměstnance místní odchytové služby stát TAK šílené a zároveň TAK ďábelské monstrum ? Proč se musí finále za každou cenu dopracovat až k samotné hranici života a smrti ? Lehké rozčarování - a umírněné 3* ()

mortak

Nikoliv pro děti, ale pro dospělé hrající si na děti. Krásně hračičkovské, příjemné, ale chybí tomu zacílení. Takto si dospělí představují nostalgicky dětský svět, a zapomínají, že děti jsou daleko jednodušší, drsnější, přímější, a v humoru jim vyhovuje spíše Scary movie. Při sledovaní jsem si připadal, jako kdybych si vzal kvádro a šel na Buchty a loutky či divadlo Dno do Národního. ()

kocik1

Dneska už chce taky kariéru dělat úplně každej. Jak to pak může dopadnout, když se bača dostane do města a zjistí, že trvalá "na ovečku" je pro spoustu babiček pořád ještě ten nejvíc šik střih? Navíc jsou ochotné za to pěkně zaplatit.:-)) Farma chřadne, ovčí vlna plihne, ale naštěstí je tu Shaun a ta s počítáním oveček zvládne každý problém. I když jsem seriálem nepolíbená, němý ovčí snímek mě příjemně překvapil.:-)) ()

tomeek

Technologicky prostě opět skvělé s hromadou výborných gagů, ale pořád mám radši ostatní Aardmanské celovečeráky. Celkově němý film působí totiž místy už super pro děti, ale humor je často viditelně jenom pro dospělé. Čumící pes v cele a celý jeho gag - výborné momenty :)) Plus beatbox od mojí nejoblíbenější ovce :D ()

panMartin

Seriál neznám, ale jestli je tak úžasný jako film, tak se na něj rozhodně budu chtít podívat! Čeká vás osmdesát minut té nejzábavnější jízdy, vůbec by mě nenapadlo, že mě takhle hodně bude bavit film, ve kterém nepadne ani slovo. Mělo to příběh, hlavu a patu, moře vtipných situací a hlavně ovce, které vzaly osud do vlastních rukou. Příběh není nikterak složitý, a to je určitě plus. Celkově zábava pro celou rodinu! Počkejte si až úplně do konce titulků. ()

tatanapope

Svým způsobem se mi to docela líbilo a bylo to i docela vtipné , ale oproti původnímu seriálu je to slabší , co se týče vtipu i nápadu . Měla jsem chvíle , kdy mě to i celkem nudilo , možná právě proto , že měl člověk od toho tak nějak větší očekávání . :( ()

chelseaman22

Ovečka s xichtem na stranu se vydává do velkoměsta zachránit páníčka, jež dosahuje popularity Dzohana "Obřezaného" Kadeřníka. Vyjma obeznósti některých již jatečních kusů, se obecenstvo U10 divilo fantaskní metamorfóze oveček v nóbl lidičky stolující v il ristorento ovaluované hvězdou od toho výrobce pneumatik. Veskrze pozitivní konec nepotěšil. 75% ()

A.L.E.S.

Je to dost zvláštní, když dospělí lidé koukají na film pro předškoláky. I když už jsem ze školky 23 let pryč, je občas uvolňující dostat se zpátky do toho bezstarostného dětského věku. Na podobný žánr se už dávno nekoukám ani v televizi, ale mám pocit, že Shaun ve filmu nepatřil zase tak úplně jen dětem. Je tam totiž dost náznaků, kterých si bystrý divák jistě všimne, ale oko filmem nezkušeného 6letého dítěte jen těžko postřehne. Film je vypiplaný do nejmenšího plastelínového detailu, tady není co řešit, i když pár výhrad bych měl. Pokud je film mládeži přístupný, nejsem si jistý, jestli jedna ze závěrečných pasáží je opravdu určena dětem. Taky mě mrzelo, že jsem neslyšel úplnou Reevesovu píseň "Life's a treat". Ale nelituju toho, že jsem tam byl. Můj zážitek navíc umocnilo ještě dítě, které začalo tančit na závěrečnou píseň Vica Reevese. ()

viperDavid

Vůbec to není špatný, ale kraťoučké příběhy ze seriálu se mi líbí víc. Hodně jsem se nasmál jen u scény kdy se snažili dostat ovečku z vězení, ale jinak to bylo takové průměrné. Zbytečně zdlouhavé. Zase ale ovečka Snoun je stejně top ze všech animáků ()

Mrkvič

Jako je to docela vtipné a pěkné, ale ovečce Shaun prostě víc sluší krátká stopáž seriálu. Tady je začátek plný nápadů a vtipů, ale už po pár minutách jsem si říkal,že bych mohl odejít domů a film ani nedokoukat. Postupem času už to je místy i trochu nuda. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz