Ovečka Shaun ve filmu

• Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

Playman

Dávám 5*, které si zaslouží už jen za naprosto legendární nasraný výraz psa z útulku, který rozhodně jen tak nezapomenete. :D Jinak samozřejmě spousta vydařených fórů a skvělých pop-kulturních odkazů. Jsem si jistý, že jeden z nich odkazoval na Breaking Bad. :) ()

terunka003

Shauni, hodně vlny, zábavné, láskyplné, obětavé, miloučičkové x trošku nuda uprostřed děje. Jako Shauna můžu, mám ho na hrnečku, povlečení, v diáři, jako propisky, o mé plyšové salaši ani nemluvím. A film je další dílek do mé úchylné beraní sbírečky. Film byl dobrý, stejně jako seriál, originální scény, vtip, nějaká dramatická zápletka a konec jak jinak než velký happy-end. Prostě nenáročná pohoda. ..jo, nejlepší je stejně pes s podlitýma očima v odchytovém zařízení.. ()

pytlik...

Klady: Člověk chtíc nechtíc musí obdivovat povedený produktplacement Necyklopedie, které se podařilo do filmu propašovat svůj neslavnější symbol, prasopsa (viz třetí obrázek v galerii). Zápory: Tvůrci si bohužel neuvědomili, že akční scény pronásledování od padoucha diváka jen otravují, já bych všechny tyhle záporný postavy a přitroublý dějový linky zakázala. Místo nich bych do filmu dala nějakej ten humor. ()

VanTom

Úchvatně zpracovaná / animovaná (co také čekat od Aardmanů) "němá groteska", logicky více pro menší děti, ale hlasitě se zasmějí i dospělí. Délkou tak akorát na hraně, víc už by roztomilé ovečky neutáhly. Nicméně jako hlavní charakteristika celé jejich výpravy do města za ztraceným farmářem se téměř neustále vtírá jediný pocit: totální pohoda. :-) ()

Mishqo

90% ... Načo budem trocháriť v hodnotení, keď to bolo nevinne nádherné a zábavné a navyše s už tradične super animáciou. ()

Master19

No upřímně řečeno, není Shaun v tomhle filmu tak trochu zbytečná? Vynikající jsou ovšem vtípky, kterými jsou jednotlivé scénky napěchované - nejsou pointou, ale prostě slouží k pobavení, tu dětského publika, tu dospělých... Nejlepší samozřejmě terminátor/Walter Sobchak/odchytávač zvěře a taky ten halucinogenní pejsek. Jednou ale bohatě stačilo. ()

ghatos

Zkorumpovaná kačena započne rozvrat na farmě, kterou zachvátí anarchie :) . Nápadů je v ovečce fůra. Lidé, co mají rádi klasický groteskní humor roztomilých postaviček si to užijí (třeba pavouček). Figurka lovce zvířat - v té jsem se viděl :) . Už jen znak jeho firmy nebo vězení pro zvířátka...fakt skvělé. Celkově to má promakaný děj. Citlivější diváky to chytne za srdíčko. V kategorii animáků špičková záležitost. 86%. PS: Co zamrazí je muslimský živel, jakožto přirozená součást evropského města :( . ()

V.Silver

Aardmany znám už dlouho a jsem velký fanoušek jejich práce, protože dokáží skloubit vynikající nápady, invenci, jemný vtip a zacílit ve správném poměru na děti i dospělé. Shaun ve filmu je skvěle vychytaná jízda, není tam ani jedno zvolnění tempa, pořád se dožaduje vaší pozornosti a opravdu skvěle baví. A pokud se bojíte, jestli "epizodnost" seriálu se přenesla do filmu - ne. A pokud ano, tak v tom dobrém slova smyslu. 90 % ! ()

drackula

Keď sa natiahne epizodický animák pre deti na dĺžku celovečerného filmu, nie vždy to dopadne dobre. Shaunovi sa to ale podarilo. Vďaka humoru, ktorý bol cielený na staršie aj mladšie publikum som sa smial ja ale aj Junior. Malo to pár hluchých miest, ale nebolo to nič závažné. Scéna z reštaurácie je úplný top! 80% Netflix ()

Hollohlaway

Vynikající. Záplava gagů, vtipných detailů, narážek. Ve zvířecím útulku jsem řval smíchy. Dále musím zdůraznit skvělý výběr hudby, rozumná stopáž... Animace je klasicky Aardmanovsky dokonalá, kolikrát jsem koukal, do jakých detailů se dá plastelína vytvarovat. Jsou chvíle krátkých dojemných okamžiků, které okamžitě shodí typicky britský břitký vtip. Za mě skoro plná palba. ()

Trapper33

Příjemné, svěží a hlavně hodně zábavné. Bál jsem se, aby delší film Shaunovi spíše neublížil, ale ač to nebylo tak skvělé, jako krátké epizody, pořád jsem se náramně bavil. Film neměl žádnou slabší chvilku a nabídl tak opravdu pěknou podívanou pro děti i dospělé. ()

jefff

Ač animáky rád nemám, Shaun je skvělý. Nekonečný proud nápadů a propracovaných detailů, které nepřestanou bavit. Do toho vtipný nadhled a skvělá animátorská práce. Shaun ve filmu je pro mě animák roku. ()

P1tr

Tradičně kvalitní a zábavná podívaná od studia Aardman, která si vystačí téměr bez dialogů a baví hlavně vizuálním humorem, což je na dnešní poměry velmi úctihodný výkon. Ovečka Shaun ve filmu pěkně rychle odsýpá nejen kvůli své zábavnosti, ale také kvůli chytře zvolené kratší stopáži, která je pro vybranou formu a příběh ideální. Pro řádné vychutnání snímku nemusíte být fanoušky seriálové předlohy, neboť příběh je natolik jednoduchý a humor univerzální, že si ho užije každý bez vyjímky. ()

kenkaku

Regulérně se přiznám, měl jsem strach. Měl jsem strach, že ovca Šón prostě celovečerák jen na béčení neutáhne. 10 minut to jde, ale hodinu a půl? no... šlo :). Je pravda, že výrazně k ději pomáhá čtení cedulí, plakátů a různých textů okolo + vnímání "o čem se zpívá v doprovodném songu" (a je jich tam dost a jsou povedeně vybrané). Bez nich to jde také (analfabeti jásají), ale dítkům ne vše hned sepne a tak bylo třeba párkrát i něco přečíst. Díky tomu všemu ale děj ubíhá a ani jednou jsem neměl pocit, že se nudím. Co je asi nejmorbidnější (nebo nejdokonalejší?) je to, že přikovaní k plátnu byli jak ti co jim jsou 4 roky, tak ti co jim je 40... neskutečné. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz