Tajuplný cizinec na koni, který se usadí v horské vesnici, aby zde přečkal zimu, přináší do uzavřené komunity nedůvěřivých obyvatel neklid. S přibývajícím množstvím záhadných úmrtí začne být jasné, že jeho příjezd nebyl pouhou náhodou. Alpský western je svěží variací na oblíbené žánrové motivy. (MFF Karlovy Vary)

m.xFuck

Dám plnou! Je to slušný film, slušný western a hlavně je to doma. Jak píše kdosi nademnou po Salvationu je tohle druhý evropský western, kdo se přidá? ()

solisoli

Tak trochu malé prekvapenie v tom dobrom slova zmysle. Dobrá myšlienka vymeniť americký divoký západ za severskú drsnú prírodu. Slušne vymyslené, skvele rozpracované. Že sa jednalo o western je pravda, mentálne ho napodobovalo, ale nekopírovalo. Celý príbeh sa niesol v svojom vlastnom štýle, kde jediná spojitosť s Americkým divokým západom bola winchestrovka, ktorá zohrala svoj význam. Scenár síce nie výnimočný, ale dramaturgia a production designer na slušnej úrovni. Nepochybne slušné herecké výkony, obzvlášť Sam Riley sa určite nestratil. Pôsobil prirodzene a na to že nikdy vo westernoch nehral príjemne prekvapil. O ostatných sa nedá povedať iné. Od réžie odvážny ťah, že si nepozvali z Hollywoodu niekoho ostrieľanejšieho. Celé sa to nieslo v pochmúrnej atmosfére, ale určite to zapadalo do drsnej zimnej Alpskej prírody. Pekné, že aj Európa vedela ponúknuť slušný western, nie z amerického divokého západu, ale peknej scenérii Álp. ()

Mamutol

Pomalu plynoucí příběh o pomstě se odehrává v prostředí horské osady. Ve chvíli, kdy osamělý mstitel vymění fotoaparát za winchesterovku, začíná ta pravá a nekompromisní cesta k nastolení spravedlnosti a svobody. ()

Mainer

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, nechápu ty kecy všech... Obrazový orgasmus a i dějově je to skvělé a smysl to dává... Hlavní hrdina podle mě nemusí být vždycky jako z Tenkrát na Západě (a ani tam nemá moc oblicejovou mimiku). Vůbec nechápete, hodnotitele filmů se poslední dobou desetinásobně rozmnozili a kecaj čím dál větší kraviny. Film mě atmosférou strhl podobně jako Django, možná ještě víc, jinak lépe ()

Saxos

Ani nevím čímkoli vším mě tento snímek upoutal. Krásou a drsností zimní alpské horké přírody, jednoduchostí a přímočarostí příběhu, atmosférou, vypravěčstvím mladičké Luzi, ukázkou průkopnické cesty fotografie, zkrytou surovostí, vhodnou hudbou, gradací děje. Nebo to byla němčina, které jsem rozuměl na rozdíl od jiných německých filmů. Prostě i ve střední Evropě může vzniknout kvalitní western. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle se opravdu povedlo. Nejeden z nás znejistěl při inforormaci, že je to rakousko/nemeckej western. I já nebyl zrovna důvěřivej. Ale pro mojí velkou radost, jsem se mýlil. Film neni žádnej trikama prošpikovanej boom, ale o to je to lepší a záživnější. Je to hodně realistickej film, co vás chytne a nepustí a klobouk dolu před rakousko-německoufilmovou partou. Za mě pevný 4* (8\10) a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

karnifex

Celkově jsem byl spíš zklamaný. Originální námět ("Alpský western"), kterému ale rozhodně chybí originální zpracování - obzvláště je zřetelná inspirace spaghetti westernem, což by možná ani nevadilo, ale rakouští/němečtí herci prostě nemají pro takový žánr to pravé charisma. Taky hudební doprovod není nejsilnější stránkou tohoto snímku (obzvláště diskárna v závěru filmu působí jak pěst na oko). Jo, a taky český dabing se tentokrát příliš nepovedl - originální němčina by mi tady asi sedla lépe. Takže ty *** berte trochu s rezervou - něco za krajinu a něco, že mám celkem rád Rakušáky. ()

Gregor_Samsa

Je v tom trochu Sergia Corbucciho a trochu všech dalších westernových bardů. Alpy jsou na podzim s prvním sněhem krásné a vše se schyluje k nevyhnutelnému střetu. Přímočaré, stylové, lehce Tarantinovské, velmi žánrové. A taky John Woo v tom je. Není to western století, ale charisma má. Některé věci nelze zapomenout a všechno má svůj čas; i v horském alpském údolí. 80%. ()

blekekeke

Již tu mnohé bylo řečeno a tak mohu snad jen přidat, že krutě překvapilo :o) a v závěru letmý ladný úsměv, že je náboj navíc a ona winchestrova paráda v plné akci. Jak rád jsem ji viděl :o) ()

hony23

Rakouský western natočený někde na alpských sjezdovkách? Kupodivu povedený biják, okořeněný navíc skvělou hudbou a krásnými exteriéry. A kdyby hlavní roli nehrál ten krajně nesympatický dvojník DiCapria, mohlo být hodnocení ještě vyšší. ()

M.M.Mysak

Surové, přímočaré a moc dobře udělané. Dlouho jsem v tom sice hledal "ten" western, ale bojím se to skoro přiznat, připadá mi, že čím víc na východ od západu, tím je to westernovější ve smyslu starých klasik. Je to úplně jiné, než na co jsme zvyklí z klasické produkce westernů. Ono vlastně toto škatulkování je dosti nepřesné, protože držeti se klasického paradigma, viz wikipedie.org: "Western je žánr především americké dobrodružné literatury a filmu. Preferuje dějové složky příběhu, postavami bývají zejména kovbojové, indiáni a zlatokopové. Příběhy se odehrávají v prostředí Divokého západu a zpravidla vítězí dobro nad zlem.", by nás vyvrhlo kamsi na okraj. Ale kupříkladu Proposition je western pár exeláns, i když vůbec není z Ameriky. Na rozbor dějových linek je tady Verbal, proto je nebudu komentovat nad rámec, ale po prvních pár desítkách minut to stejně každému doklapne. ()

KorenGeorge

Nečekal jsem od německého kousku nic extra a dostal výbornou drsnou westernovou podívanou ze staré školy se vším všudy. Prostředí divokého západu zde nahradily krásné rakouské Alpy, což bylo příjemné zpestření. Příběh velmi tradiční, do zapadlé vesnice přijíždí tajemný muž, který od první chvíle vyvolává mnoho otázek. Samotné místo skrývá děsivé tajemství a místní zvyky připomínají ty z dob raného feudalismu. O co tedy asi mladému cizinci půjde? První polovina má pomalejší tempo, které ale díky výborné atmosféře nevadí, aby se potom polovina druhá rozjela v bravurně natočený akční nářez. Konec sice trošku zdlouhavý a pointa mi přišla zbytečná, nicméně celkový dojem s parádní hudbou, dobrou kamerou a dobrými herci ve mně zanechal více než dobrý pocit. V posledních letech jsem neviděl lepší western. ()

terordemon

Rakúsko-nemecký skorowetern s nádherného prostredia zasnežených Álpského vidlákova. Prvá polovica celkom nudná predstavujúca divné a nezaujímavé postavy s ktorými sa nemáte ako stotožniť. Aspoň že hlavná postava je sympaťák. Potom príde na radu zvrat ktorý je celkom predvídateľný, ale aspoň pripraví pôdu pre nieaké zaujímavejšie udalosti, konečne to začne byť zábavné a dopozerať to do konca už nie je utrpenie. Ale ten soundtrack je strašný a vôbec sa k tomu nehodí. 66% ()

raru

Rakúsko-Nemecký Tulák zo šírych plání.Bolo vidieť snahu tvorcov,ibaže Sam Riley a Andreas Prochaska nie sú Clint Eastwood.A Tobias Moretti bol predsa len väčší macher ako Komisár Rex. ()

zekon

Děj asi ten nejčastější a nejzprofanovanější. Nafilmováno velmi slušně, Rakousko/Německý western vcelku překvapil. Hudba je spíš jak z horroru a čekáte kdy vyskočí nějaký zombík, herci nic moc. Nicméně je to celé dost nudné a utahané až do poloviny. Prostě průměr. ()

fikee

(3 a 1/2). Špinavý a otrhaný eastern o pomstě podávané za studena. Dlouhé pomalé švenky zasněženého alpského údolí jsou úžasné a obrazy mlčenlivých jezdců deroucích se sněhem rozehrají westernovou strunu v srdci čtyř diváků z pěti. Potud dobré, ale měl jsem problém s příběhem, který chvíli koketuje s žánrem mysteriozního thrilleru aby pak přeřadil na plnotučný western a s režií, která mne ani na chvíli nedonutila vybudovat si nějaký vztah k postavám a navíc si vypomáhá vysloveně nešikovným flashbackem. Kdybych měl vyjmenovat tři podobné filmy, napadnou mne Je třeba zabít Sekala, Proposition a Weisse Band a všechny jsou lepší. ()

CradleSKS

Velmi syrovy a mrazivy western z evropske produkce, ktery jsem jiz dlouho nevidel. Film mi hodne pripomina film Posledni udoli (1971), ikdyz casove zarazeni filmu bylo do obdobi tricetilete valky, ale stejny zaklad, zapomenuta vesnice se svymy pravidly a excesy, nerada prijimajici neco z venku. Hodne se mi libil i soundtrack, to rozhodlo o 4* misto tri a pul.. ()

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)