Tajuplný cizinec na koni, který se usadí v horské vesnici, aby zde přečkal zimu, přináší do uzavřené komunity nedůvěřivých obyvatel neklid. S přibývajícím množstvím záhadných úmrtí začne být jasné, že jeho příjezd nebyl pouhou náhodou. Alpský western je svěží variací na oblíbené žánrové motivy. (MFF Karlovy Vary)

Pompeius

Opravdu vydařené dílo, do mého vkusu nezapadl jen soundtrack, podle mne si to zasloužilo jinou hudbu. Naštěstí je jí tam pomálu, je to správně mlčenlivé a monumentálně zadumaně velehorské. ()

Domco8

Rozhodne tento film nepozerať večer pred spaním ak ste unavený, lebo kým sa začne vo filme niečo diať tak zaspíte skôr ako si to budete želať. Strašne dlho trvá kým sa film rozbehne, hádam až v polovici filmu sa začne niečo diať keď padne prvá obeť. Za to si môžeme vychutnať pekné zasnežené prostredie hory a lesy. Hlavné postavy boli nezáživné, všetko sa točí okolo cudzinca ktorý sa ide pomstiť. Aj keď čakáte a niekedy už dúfate že sa strhne atmosféra tak skoro vôbec sa nedočkáte. Určite to nieje film za ktorý by som utratil peniaze v kine bolo by to zbytočné. Aj keď klobúk dolu pred Rakusko-Nemecko tvorbou. Dávam tri hviezdičky aj keď je to na hrane medzi dvomi a troma. 4/10 ()

Rain.mann

Perfektní atmosféra a kvalitně natočené. Skvělá výprava, kostýmy, krajina i dialogy. Dal bych pět hvězdiček, ale celé to kazí zase českej dabing. Nemyslím tím hlasy herců, ale režii dabingu. Otvírání dveří, šlapání ve sněhu a dýchání lidí je slyšet nadmíru zřetelně a naproti tomu střelba z brokovnic a kulovnic vůbec slyšet není. Na realismu filmu se podílí i málo prezentovaný aspekt, kdy hrdina není silák a rváč, kdy ve rvačce dostane de facto naloženo a divákům je líto, že bandu zlejch nezbije jak psi. V životě je to tak, že mistr světa v těžké váze může být jen jeden. Film přesně ukazuje na to, že čestný člověk se nepodřizuje nespravedlnosti i kdyby by ho k tomu měl silnější jedinec násilím donutit. Teprve střelná zbraň vyrovnává soupeře na spravedlivou úroveň. ()

maxi_tom

Nemôžem si pomôcť, ale mňa tento európsky western odohrávajúci sa v zasnežených Alpách nenormálne posadil na zadok a pri jeho pozeraní som skoro ani nedýchal. Skvelá atmosféra, skvelý Sam Riley, skvelá prestrelka v lesoch, skvelý soudtrack a v superlatívoch by sa dalo pokračovať. Presne takýto film ja môžem a tento mi sadol fakt neskutočne. Čo sa týka westernov Európa sa určite nemá za čo hanbiť, lebo po The Salvation je tu ďalší, ešte lepší kúsok. Jasných 5* (9/10) a vrelo odporúčam nie len westernovým fanúšikom. ()

Sk8r_Simi

Celý film je jedno velké napětí, které ne a ne vyvrcholit. Buď mluvte, nebo jednejte, ale tady se na sebe jenom kouká.... Nevadí, zajímavý počin. Akorát zkrátit. ()

k.rakonos

Od festivalového filmu, který měl ambice i útočit na Oscara jsem rozhodně čekal víc. Celkem atraktivní prostředí, historický western, to vše skýtalo velké předpoklady, které se ale nenaplnily. Bez většího napětí, hlavní hrdina nemastný neslaný, který postupně v pohodě a klídku sejmul jednoho po druhém, reálná hodnota zde moc nebyla. Průměr. ()

goodridge

Hm, hm nemecký western s komisárom rexom. Vravím si čo to môže byť?! Na moje prekvapenie to dopadlo viac než dobre. Dej síce pomalší s nemým hlavným hrdinom ale všetko ostatné fungovalo až moc dobre. Atmosféra,dej, prostredie, súboje. Príjemné prekvapenie. ()

JanniV

Alo jo. Fakt dobrý příběh o vendetě - hlavně když Brennerovic mládenci tak nějak netušili, že pravá emerická winchesterovka má ve svém trubkovém zásobníku rozhodně víc nábojů, než nějaká ta broková kozlice. A jo, pistolky, nebo revolvery mě taky docela scházely, jako správnej mstitel bych si určitě pořídil páreček colťáků, nebo remingtonů. Na druhou stranu, jen starej Prochaska, co to natočil, asi tuší, proč tam nejsou, třeba je alpský četníci nepovolovali, co já vím. Atmosféra super, muzika ušla, pohledy do kraje parádní... Za mě 4*, na bůra to není, kvůli banální zápletce (ale kurňa dobře natočený), originální ale bylo westernový příběh převést do Alp. Btw, "alpský western" to je fakt docela kikotina, že jo. ()

Jirkacek

Westernů bylo již natočeno mnoho, některé nestály za nic, jiné byly průměrné a několik z nich se stalo velmi slavnými. Jen málo z nich bylo natočeno na starém kontinentu a pouhý zlomek pak ve střední Evropě jako Temné údolí. Dle mého názoru se našim sousedům v Rakousku a Německu podařilo vyslat do drsného světa pistolníků velmi kvalitní příspěvek, i když se zde nechvělo ve větru žádné indiánské pírko. Název filmu přesně vystihuje jeho atmosféru, temnou a ponurou, kterou navíc ještě zesilují zimní záběry a absence jakéhokoliv smíchu. Za celou dobu jsem zaznamenal snad jen jedno pousmání se, ale ono se není čemu divit. Ve filmu jde totiž o klasickou pomstu, kvůli které přijel do vesnice v horách tajemný cizinec. Muž požádal místní o obydlí, aby přečkal zimu a vůdci zdejší komunity a synové sedláka Brennera v několika osobách mu za peníze vyhoví. Následovala poměrně nezáživná část, v níž jsme se dověděli o tom, jak to ve vsi chodí a že není radno Brennerům odporovat. Postupně atmosféra houstla a houstla, až by se dala ukrojit i tupým nožem z Tescomy, přičemž uběhla více než půlka filmu. Když začal padat sníh a vesnice tak byla odříznuta od okolního světa, konečně se začalo něco dít a od té chvíle následovala jedna zajímavá pasáž za druhou. Při práci v lese došlo nejprve k tragické nehodě, při níž přišel jeden z Brennerových synů o život a krátce nato za podivných okolností, zahynul i další syn. Klan Brennerových pochopil, že se nejednalo jen o náhodu a zanedlouho již došlo na jejich první přímý souboj se mstitelem. Režisér Andreas Prochaska nám na závěr namíchal mix úžasně sestříhaných a zpomalených záběrů s napínavou zápletkou, nijak nevybočujících z dosavadního syrového průběhu. Z reproduktorů hrála skvělá hudba, podbarvující přestřelku, po níž jsem si myslel, že vše rychle skončí. Přišla však pověstná třešnička, spíše pořádná třešeň a definitivní nemilosrdný konec rodiny Brennerů ! Anebo ne ? Však uvidíte, film vám rozhodně doporučuji, já jsem byl z druhé poloviny nadšený. Za tu první pomalejší část však musím jednu cípatou odebrat, takže si Temné údolí u mne vystřílelo čtyři temné hvězdy ****. ()

lineker

Pro Německy mluvící mysteriózní filmy mám poslední dobou slabost. Po Sennentuntschi a Ich seh, Ich seh jsem byl tudíž slušně natěšený. No a pokud mne Rakušané do slušně vypointovaného příběhu nacpou ještě krásně scenérie Alp, nemohu být zklamán. Temné údolí je filmem o do duše se rvoucí touze po pomstě. Po pomstě, která musí být naplněna. ()

d-nao

Konecne film, ktory ma dej a nie su v nom buzeranti Marvelacky v teplakoch s dejom z doby kamennej. Myslienka odlahlej komunity sadla ako imigrant na dno stredozemneho mora. Tiez by sa z tohto filmu Nemci/Rakusaci poucili a natocili dvojku! ()

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

Das Filmfest 15. – 23.10.2014

08.10.2014

Odvážné dokumenty odhalující praktiky světa vysoké ekonomiky či pozadí moskevských procesů s Pussy Riot, prestižními cenami ověnčené snímky bojující o Oscara, filmové adaptace slavných bestsellerů… (více)