Hlasy

• Česko

Cesta do hlubin magorovy duše

• Německo

Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2014, 107 min

Film Hlasy pojednává o jednom klukovi (Ryan Reynolds) ,který to v dětství neměl jednoduché (jak já mu rozumím...) a holt to na něj zanechalo tolik stop,že bez užívání léku si dnes jako dospělý čerstvě zaměstnaný skladník povídá s vlastním psem a kocourem,který mu rádi odpovídají a jednoho dne ho i navedou hlavně tedy kocour k vraždě dívky,která se mu v práci zalíbila,ale ona ho jak si nechce a považuje ho za podivína.Takže jednoho večera ve zkratu nám Jerry onu dívku zabije ale koucour mu připomenu ,že musí udělat něco s tělem co nechal v lese a tak nám začíná příběh plný krve,rozdvojené osobnosti a rozhodně ne žádného happy endu.Film mi sednul a v dosti věcech jsem Jerrymu rozuměl.Takže za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(31.5.2015)

Vnitřní svět chronického psychotika se všemi jeho bludy a halucinacemi mě velmi bavil, byl andělský krásný a čistý jako lilie, ovšem skutečnost byla krutá a mrazivá. Souvisle s tím, jak se realita prolínala s fikcí, tak se měnila i moje nálada. Vřele tleskám za nápad a provedení. K plnému hodnocení snad chybí jen závěr, ve kterém si Jerry se svým zvráceným přítelem Whiskasem pořídí větší a výkonnější mrazák.(19.2.2015)

Pro mě totální dějové překvápko. Čekal jsem podle traileru ujetou komedii s mluvícíma zvířatama ala dr. Dolittle, ale že to půjde touhle schizofrenní killing cestou, to mě opravdu zaskočilo a to v dobrém slova smyslu. Výsledek proto hodnotím velmi dobře. Bavilo mě to strašně a když se nad tím zamyslím, tak tohle je vlastně naprosto reálná věc. Upřete Schizoušovi léky a takhle to dopadne. Realizace je potom dost hravá na to, aby i přes neobjevný, ale přesto kvalitně napsaný scénář, zaujala svojí bizardností, komediálními vsuvkami a hlavně rozvrácenou Jerryho osobností, kterou ventiluje do svých domácích mazlíčků. Takže jo, je to opradu atraktivní a nevídaný kousek :)(29.3.2015)

Dafuq did I just watch? Brutálně jedlá úchylárna. Nečekal jsem od toho vůbec nic a dostal jsem spleť žánrů v jednom filmu. Psychopřiteplalej Ryan v růžových monterkách má velkej problém. Moc si neuklízí, natož po svých mazlíčccích a občas,ale fakt jen občas si schová uřezanou hlavu do lednice. Konečně dostává prostor hláška :" nechtěně jsem na ni spadl s nožem v ruce a když jsem se chtěl omluvit, tak jsem jí ještě desetkrát bodl". Videoklip na konec jako bonus. 80% P.S: Mr.Whiskas je výbornej ! "Pusť mě ty zmrde, nebo Ti naseru do ruky" :)(16.2.2015)

Důkaz toho, jakým absurdním způsobem (ale rozhodně účinným) se dá spojit rozverně černá komedie s mrazivě psychologickou drámou. Tohle nesourodé spojení má však své logické opodstatnění; zatímco hrdinův vnitřní svět je plný barviček, poletujících motýlků a puntičkářsky uklizeným bytem i za stavu brutálního porcování mrtvol, realita je samozřejmě jiná - smrdutější, prohnilejší a o to více smutná. Reynoldsův schizofrenní hrdina tak z temného thrilleru vlastně dělá božínkovsky ňuňu roztomilou komedii s mluvícími zvířátky jako bonus. Jen s tím detailem, že jeho pes je dobrák, kdežto kocour drzá svině s vražednými pohnutky. Že by hrdinovo dobré a zlé Já? Dost možná. Že vám to celé zní jako přehnaně bizarní úlet? Rozhodně. A to jste, prosím, ještě neviděli závěrečné titulky s absolutně ujetým Happy songem!(9.2.2015)

• - Spoiler: Když Jerry (Ryan Reynolds) krmí své mazlíčky po noci strávené s Lisou (Anna Kendrick), hodí použitou lžíci od konzervy pro pana Whiskerse přes rameno do dřezu. Když poté přijde ke dřezu, lžíce už tam není. (Káronoš)

• - Pan Whiskers, jehož nadaboval Ryan Reynolds, mluví se skotským přízvukem a zní jako Craig Ferguson. Reynoldse inspiroval jeho skotský kamarád, kterého zná už 20 let. (Zdroj: bustle.com) (Maulincio)

• - Spoiler: Režisérka Marjane Satrapi chtěla zpočátku najmout herce, aby namluvili hlasy zvířat, ale Ryan Reynolds ji přesvědčil, že by to měly být hlasy, které Jerry slyší v hlavě, a proto by to měly být různé varianty jeho hlasu. Přesvědčil ji tím, že jí poslal nahrávky svého hlasu uzpůsobené na míru speciálně pro každého zvíře. (Maulincio)