Hlasy

• Česko

Cesta do hlubin magorovy duše

• Německo

Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2014, 107 min

Bizarní snímek, který se z nevinně vypadající romantické komedie promění v až nečekané šílenství. Díval jsem se hlavně kvůli Gemmě Arterton a Anně Kendrick, ale nakonec byl zajímavější Ryan Reynolds a jeho vývoj od hodného kolegy k zvrácenému maniakovi. Nicméně humor to byl černý snad až moc, je to hodně otázka vkusu a nějakých jeho mantinelů. Zůstanu tentokrát u tří hvězd, protože dojmy z toho mám spíše smíšené a znova si film rozhodně nepustím.(24.2.2015)

Vnitřní svět chronického psychotika se všemi jeho bludy a halucinacemi mě velmi bavil, byl andělský krásný a čistý jako lilie, ovšem skutečnost byla krutá a mrazivá. Souvisle s tím, jak se realita prolínala s fikcí, tak se měnila i moje nálada. Vřele tleskám za nápad a provedení. K plnému hodnocení snad chybí jen závěr, ve kterém si Jerry se svým zvráceným přítelem Whiskasem pořídí větší a výkonnější mrazák.(19.2.2015)

• Ramirez85

Tohle si říkalo o ještě větší porci bizáru, o ještě více náhledů do vypsychlé mysli hlavního hrdiny a hlavně v hlavní roli někoho, kdo umí hrát a ne se jenom tvářit buď umučeně anebo dementně... Takhle je z toho trošku více černá komedie s pár uřezanými hlavičkami a naprosto stupidním závěrečným songem. Škoda, ale kocour byl badass :-)(20.6.2015)

v poslední době mě asi přitahují podobné bizarní, absurdní a úchylné filmy o vyšinutých lidech. Tento do této kategorie zapadá a nemůžu říct, že by mě tato černočerná komedie nebavila. Je to vlastně o tom, jak si pejsek s kočičkou stvořili sériového vraha. Navíc mi umožnila pohlédnout do nitra labilních lidí, jak u nich nejspíš fungují prášky. Po zralé úvaze nakonec dávám 4 hvězdičky, protože si myslím, že pozornost širšího okruhu diváků by si mohla zasloužit pro své originální pojetí. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](17.6.2015)

Americké Psycho zabalené v ružovom obale, respektíve temnota podaná pestrofarebnými farbami. Podľa obsadenia, plagátu, popisu deja, traileru som čakal uletenú komédiu s rozprávajúcimi zvieratami, nakoniec som však dostal bizarný mix čiernej komédie a psycho-thrilleru/hororu funkčný v každom a jednom smere ... aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať. Aj tá „komédia“ je totiž v prípade Voices dosť zavádzajúce označenie, ono je to v podstate regulárny horor/thriller, ktorý sprostredkováva pohľad do duše schizofrénneho vraha, akurát podaný s poriadnou dávkou cynizmu a sarkazmu. Pod týmto obalom sa však skrýva poriadna skepsa a mrazivá psychologická sonda do života maniaka. Reynoldsov hrdina je totiž vyšinutý vrah ku ktorému prehovára ako jeho „dobré ja“ v podobe psa, tak to „zlé“ v podobe mačky s trefným írskym prízvukom. Znie to absurdne, ale to striedanie žánrov, kde v jednom zábere strieka krv a v druhom sa nekompromisne hláškuje z úst domácich miláčikov plnohodnotne funguje. Že to znie ako poriadny úlet? To si píšte, toto je rozhodne najdivnejší film roku 2014! A to radšej nespomínam rozprávaciu uťatú hlavu Gemmy Arterton, ktorú si hlavný hrdina chová v chladničke! Pre mainstreamovú publikum s najväčšou pravdepodobnosťou nestráviteľná zmes žánrov, na indie scéne hotový klenot. Pre mňa osobne neuveriteľné prekvapenie a kvalitou oveľa lepší film, než by som si trúfal odhadovať. Pocta šikovnej režisérke, ktorá dokázala presne vystihnúť stav pomätenej mysle. V tomto prípade ani nevadí, že tá story je predvídateľná až beda, pretože o príbeh tu ide až v druhom rade. Vo výsledku tak ten najnetradičnejší, najbizarnejší, ale zároveň najzabávanejší portrét života jedného psychicky narušeného jedinca. Akurát ho je náročné niekomu odporúčať, napríklad tie absolútne prestrelené záverečné titulky s „happy songom“ už boli aj na mňa mierne over the top. CELKOVO: 4* (8/10)(20.2.2015)

• - V předprodukci filmu byl s režií spojován Mark Romanek, nakonec režírovala Marjane Satrapi. (Káronoš)

• - Spoiler: Když Jerry (Ryan Reynolds) krmí své mazlíčky po noci strávené s Lisou (Anna Kendrick), hodí použitou lžíci od konzervy pro pana Whiskerse přes rameno do dřezu. Když poté přijde ke dřezu, lžíce už tam není. (Káronoš)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 5. (Stanley619)