Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

Kissak

Snad všechno co mohlo být špatně, taky špatně bylo. Jednu hvězdu dávám jen proto, že už jsem viděl i horší filmy. ()

anitae

Jé, Diskopříběh po letech. Mimochodem na ten první si furt pamatuji jako na svůj první dospělácký film v kině, a písničky Michala Davida jsem zbožňovala:) Tohle bylo úplně o ničem, překvapila mě snad jen účast Janžurové a Gotta, písničky šly úplně mimo mě. Ze setrvačnosti 2* ()

Drom

To bylo dost otřesná reklama na Michala Davida, nemyslíte? Kdyby, když už je to muzikál, tam ty postavy alespoň zpívaly, ale v některých hudebních sekvencích se tam jen svíjí nebo poskakujou. A to nemluvím o tom, že prvních třicet minut je sled strašně zmatených scén. Několik skupin postav tam něco ... dělá ... občas nějaká písnička ... Ano, mohl bych si dát tu práci a najít tam ten patetický příběh lásky... Já se divím některým těm, které bych se odvážil nazvat herci, že jdou účinkovat do takový ptákoviny, kde pozitiva jsou veskrze dvě: Je to ze z Plzně a žádná z postav mě neobtěžovala svým výstupem. Dokonce ani Lucie Vondráčková, což samo o sobě je výkon možná za celou tu jednu hvězdičku. Myslíte, že Miloslav Halík fetuje? Páč já bych řekl, že tak jeden večer seděl v obejváku, frkal něco do rypáku a nořil se do trpké nostalgie (a flašky vodky) při sledování Diskopříběhu. A protože tam nebyl sám a pod stolem se válel vožralej Michal David, vykřikuje nějaký nesmysly, dostal třeskutý nápad natočit něco taky tak superkůl. Tu noc Michal David složil muziku... ten zbytek si půjčil. Nebo se pletu? Ale tak alespoň víme, co dělá Pavel Horváth po skončení kariéry... Ne, dělám si srandu, on byl ve filmu to lepší. A to říká dost. ()

ludva10

Taky nevidím tenhle film tak špatně jako většina. Prostě je to nutno brát s nadhledem. Trochu zamrzelo, že se to tváří jako muzikál s písněmi Michala Davida, ale těch známých tam až tak moc není. Jako plus, který se přiklonil ke 3* je excelentní Pavel a to, že film točil na nám známých i neznámých místech Plzně. ()

kytka.patrik odpad!

Film který nemá děj ale má samé kozaté holky s push-upkou. Nejmladší Hrušincký pořád vytlemenej jak kdyby byl sjetej :D Ty mladí rádo by herci neumí vůbec hrát je to jak kdyby četli tex a vůbec to neprožívaj chybí tomu ty emoce nebo nevím ale úplně jim to na rtech vidím jak je to nepřirozené jak mají ten text naučen. Michal David si ve filmu udělal pěknou reklamu nejen že tam hrají každý 2min jeho písničky ale taky si ve filmu zahrál a všude ve filmu cpou před kameru plakáty, cdčka atd... . Jinak tohle je Discopříběh 3 a na jednu stranu jsem rád že tento název nepoužili protože by ten film totálně zostudil předchozí dva díly kteří byly o 80% lepší než tohle. Jediný co se mi na tom líbí je úvodní písnička a těch prvních 5min filmu :D ()

Trixinka

Velice zmatený film, nějak jsem nepochopila o čem vlastně byl. Odpad tomu nedám jen z úcty k p. Janžurové a p. Hrušínskému ml. ()

Psycho.R

Řekl někdo tvůrcům, že muzikál je o zpěvu a tanci? Plytké discozpěvy, nulový příběh a žádný nápad. O to víc je smutné, že se rolí zhostila řada skvělých herců, ale hrát nebylo co. ()

RypavaDvojka

Tak nevím, kde udělal soudruh Halík chybu... Natočené to špatně není, ale ten scénář? Bingo. Uspávadlo, které zachraňují dvě věci. 1, Pavel Horváth, který to tahá celý film a předvedl asi nejlepší výkon ze všech a 2, Písničky, který jsou fajn ale jaksi tam nesedí a jsou tam vecpané jak dítě znovu matce do břicha. Výstavně jsem se pobavil, jak na konci Gott zpíval o smrti a já mohl páchat černý humor. Za bobra z Plzně 19% ()

markyzgero

fakt, že pavel horváth předvádí nejlepší hereckej výkon celýho filmu, mluví za vše, ovšem po důkladnym zvážení je třeba konstatovat jednu věc. decibely lásky jsou na hraně debility a geniality. vlastně je to takovej nechtěnej jean luc godard český kinematografie. ()

coinneach odpad!

Pravděpodobně nejhorší režijní debut v historii české kinematografie. Jedná se o spleť na sebe špatně navazujících obrazů bez špetky vtipu, nápadu nebo alespoň náznaku zápletky. Výkřikům typu "Je to tak blbé, že se vám to bude líbit" nevěřte, jelikož Troškovy výlety do Kameňákova jsou oproti této slátanině studnicí inovativního humoru. Nikdy mi nebylo v kině tak stydno. Těch pár bodů je za tři snesitelné skladby Michala Davida 10 % ()

BrianStorker

Snímek má být oslavou lásky, nabitý písněmi Michala Davida. Lásku jsem ve filmu však nějak nevnímal, nebyla zjevná a jasná. Dialogy jsou opravdu podprůměrné, postavy nevýrazné, takže za chvíli přemýšlíte, kdo s kým, proč a jak, v čemž se ve finále nevyznáte a začnete tápat v ději, který zde absolutně chybí. Není-li děj, není ani zápletka a rozuzlení. Ačkoliv obsazení je hvězdné - Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský nejml., Iva Janžurová, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková - tak skutečně nejlepší herecký výkon odvádí neherec Pavel Horváth. Na film jsem se těšil, protože na hudbě Michala Davida jsem vyrůstal a je to hudba mých teenagerských let. Namísto krásných písní a vzpomínek však přišla facka. Tohle opravdu ne... Jedna * z úcty k M. Davidovi, kterého stejně ve filmu moc neuslyšíte. ()

Romanstekl

Film jsem poměrně dlouhou dobu sledoval, jeho přípravy, přepisování scénáře z Discopříběhu 3, řešení autorských práv, atd... Discopříběh 3 jsem si dloujo přál a tak jsem nebyl moc nadšený, když T.Pergnerová chtěla za práva takové peníze, že se nakonec tvůrci rozhodli udělat film jiný.Spolu s tím padnul i L.Potměšil což mě mrzí asi nejvíc, protože on v komediálních rolí prostě chybí. Film byl v černém od samého začátku, hodnotili ho lidi, kteří ho ani neviděli, atd... Film točený v Plzni, asi největší plus filmu, mimořádně jsem si vyhutnal všechny lokace, které ve filmu byli, několikrát jsem viděl filmaře i na vlastní oči. Písničky celkem fajn, duet Gott+Janžurová super. Bohužel těch kladů film moc nemá, absolutně postrádá děj, po 90ti minutách nedokážu říct, o čem film byl. Mrzí mě i mizerné postsynchrony mluveného slova, ačkoliv ve Film o filmu si plácají po ramenech, jak se jim postsynchrony povedly, dovolil bych si hrubě nesouhlasit.Stejně tak nesouhlasím s názorem M.Davida, že muzika pod konverzací lidí musí být taková, aby si jí divák vůbec nevšiml, s takovým názorem se nedivím,že film je hodnocen, jak je hodnocen. Rozpočet filmu musel bý strašně malý, protože film navštívilo 200tisíc iváků v kinech a tvůrci hlásí,že mají zaplaceno a jsou v plusu, takže pro ně mimořádně úspěšný film=vaše hodnocení na csfd v tomto směru absolutně nic neznamená ;-) Abych to shrnul, 13% si to nezaslouží, ačkoliv to není žádný výstřel, na dvě hvězdy bych to viděl, najdu si v tom své, označení jako odpad bych nechal filmům Otesánek a podobně, je spoustu jiných a horších, kdyby pod filmem byl podepsaný někdo jiný, věřím,že hodnocení by bylo vyšší, ale M.David a Z.Troška mají na csfd prostě smůlu :-) V dokumentu Film o filmu bylo pár zajímavých věcí o barevných korekcí obrazu, atd...zajímavé věci ,které jsem v jiném dokumentu prozatím neviděl. Rozhodně se z filmu dalo vytěžit víc a celkově je to pro mě zklamání, ale největší brak české kinematografie vypadá jinak. ()

vozralec

A vo čom to jako bylo? Tak nějak nepovedená slátanina s násilně vsunutými písničkami. Slečna tanečnice má poněkud široké vlasy, Petra Svoboda(ová) zase široký úsměv. Ovšem nechybí tu osobně přítomný hitmaker Majkl Dejvid ani božský Kája. A nikomu určitě nepřijde divné, že MD tu zpívá i mladého Hrušínského. Dosti velkým zklamáním je kamera (přitom za ní nestál žádný amatér). ()

ANTYCHRYST

Tak tohleeee Nechceš... Brrrr ještě teď je mi stydno...že něco takového někdo natočil.... Naprosto zbytečnej film...kterej je plnej umělejch žvástů a nefungujících dialogů. Není nic co by se dalo kladně zhodnotit. A to mám taaaak rád pana Horáčka a spol z Discopříbehů... Přežít 91 min. stopáž je opravdu filmoPorno. Jedna hvězdička za Plzeň a ze slušnosti... jelikož mám rád písně M. Davida. Prosím ať pán Halík se raději věnuje smysluplnější činnosti .. nežli natáčení rádobyfilmu. Už Nikdy Více..... ()

JohnZ87

Jaké štěstí, že se tento film nakonec nejmenuje Discopříběh 3 a že s předchozími dvěma filmy nemá vyjma písní Michala Davida, herce Rudolfa Hrušínského nejml. a prostředí města Plzně prakticky nic společného. Nevím, na kolik se na výsledném filmu nakonec podepsalo nutné přepisování scénáře v důsledku právních tahanic s Terezou Pergnerovou, v každém případě Decibely lásky působí jako nesourodý slepenec několika scén a příběhových linek bez smysluplnějšího děje či návazností. Ve výsledku se tak divák ve filmu téměř neorientuje a příběhová nitka (pokud tam vůbec nějaká byla) divákovi zcela uniká. A nezachrání to ani zvučná jména jako Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský mladší, Lucie Vondráčková, Roman Vojtek, bývalý fotbalista Pavel Horváth (který ovšem coby neherec a nezpěvák překonává veškerá očekávání), ba ani mistr Karel Gott, který je jedním z mála světlejších okamžiků filmu. Televize Nova se činí v protlačování svých pseudohvězdiček z televizních novin do filmů a tak se po Lucii Borhyové a Láďovi Hruškovi můžeme těšit na další nováckou star s nepřechýleným (byť českým) příjmením Petru Svoboda. Pravidelní diváci televizních novin si tak opět přijdou na své. Mám v živé paměti prohlášení Michala Davida z roku 2014: "Právě točíme Discopříběh trojku". Těžko říct, nakolik byla jeho tehdejší slova pravdivá, potažmo kolik z původního scénáře (verze s Ladislavem Potměšilem) se stihlo natočit či zbylo ve výsledném počinu, než se do toho vmísily právní rozepře. V každém případě věřím, že nebýt toho, mohli jsme ve výsledku dostat lepší film. Na počátku stála touha natočit Discopříběh 3, potom film založený na hitech Michala Davida. Film Decibely lásky (tato stejnojmenná zdánlivě ústřední píseň má ve filmu naprosto směšně malý prostor) je opravdu jen výplňová vata a nudné pojivo pro písně Michala Davida bez hlubšího smyslu a proto by bylo lepší, kdyby tento projekt vůbec nevzniknul. 10% za mistra Karla Gotta, za celkem chytlavou ústřední píseň "Čuměj čuměj nekoukaj" a za herce snažící se marně popasovat s naprosto bezduchým a hloupým scénářem bez špetky smysluplnějšího děje. ()