Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

Trailer

arcticsky

Hrušinský nejml. zde opět dokazuje, že jeho volba obživy v podobě prodeje ponožek nebo v čem to vlastně podniká byl ten nejlepší nápad v životě. Výkon Romana Vojtka také nezklamal - stabilně děsný jako vždy. A rozhodně v tom nejsou osamoceni. Tolik amatéřiny! A k tomu nemožné kňourání Mišky D. Bodík za Janžurku, srandovního Horvátha a neodolatelně sebeparodického Karla G s kytarou v závěru... ()

Ryuuhei

Jako volné pokračování Discopříběhu špatné, stejně jako je to špatný samostatný film. Příběhově roztržité, neuspořádané a vlastně to ani nedávalo smysl. Vývoj vztahu hlavní dvojice byl na hlavu. Situace, ke kterým mezi nimi došlo, se nedočkaly rozumného řešení, ale blbého civění jeden na druhého, případně záchrany ve formě zpěvu, či tance. Ještě, že se alespoň navrátil Hrušínský, jehož příběh se zde taky rozvíjí, ale podobně hloupě. A co teprve to nahrazení Potměšila? To by bývalo bylo lepší jeho postavu úplně vynechat. Od filmu jsem si hodně sliboval a zamýšlel jít za každou cenu proti proudu zdejších ohlasů, ale nemohu. Není to sice na odpad, ale ani na ty průměrné dvě hvězdy. Po většinu sledování jsem se buď nudil, myšlenkami zacházel jinam, či vůbec nechápal, proč se děj vyvíjel tak hloupým a nelogickým směrem. SPOILER: Ten konec s Gottem to každopádně dorazil. Plýtvání hereckými esy bylo po celou dobu evidentní. 25% ()

Jara.Cimrman.jr

"Lidi většinou mluví o optimismu, když jsou jednou nohou v prdeli." Nehodlám se účastnit mistrovství světa ve flusání jedovatých slin na tento film, nadávání na Michala Davida a obviňování z nesmyslného děje. Já jsem ten film totiž viděl a jelikož nejsem zcela retardovaný, tak jsem věděl, do čeho jdu. Zkrátka jsem žádný zázrak nečekal a on se ani žádný nekonal, ale přesto z toho sálala jistá pohoda, vyblbla se přitom spousta nepříliš okoukaných tváří, zaštěkalo si v tom pár veteránů showbyznysu a mě nejvíc bavil oranžáda Ota v podání fotbalového šoumena Horvátha. ()

dopitak

Explicitně latentní erotika. Holky vybírané do tohohle filmu (včetně komparsistek), jejich trička a to co mají pod nimi - zajímavost číslo 1. Prostředí Plzně a pro fanoušky (moc nejsem) MD nová aranžmá jeho písniček - zajímavost 2. No a prostředí popelářského vozu a zpívající fotbalista - nezajímavost 3. Nechápu, že Halík nerežíruje Ulici, fakt by mu to šlo. Mohl by si s sebou vzít staršího Rudu, protože ten už je fakt trapnej. Herce opravdu nemá cenu komentovat, kamera zoufale rutinní, líbila se choreografie, o scénáři nemá cenu přemýšlet. ()

otík

Jedno se musí nechat - autor filmu má Michala Davida opravdu rád a filmy jako Diskopříběh asi miluje. Protože jinak by nemohl natočit takovou slátaninu, která mixuje příběh lásky, popelářů, tanečnic, zpěváků, looserů, lékařů, sestřiček, supermodelky a klanu rodu Hrušínských. Děj je fakt děsný, Rudolf Hrušínský nejml. působí i vypadá jak po lobotomii, neustále se usmívá jak blbeček a mluví fakt děsně. Petra Svoboda je jak pěst na oko, není špatná, ale prostě tam nezapadá, spousta celebrit není na škodu, taneční čísla nejsou strašná, ale jen děsná. Jediné, co opravdu stojí zato, je hudba a písně Michala Davida. Proto je nejlepší na film se nedívat a jen jej poslouchat. Jedna hvězda je tak akorát a překvapivě za odpad - tedy spíše za odpaďáka Pavla Horváta, který je skutečně světlým bodem tohoto filmu. PS: závěr filmu naprosto ukázal, že film byl zcela bez konceptu. Snaha dostat do filmu Goťáka byla sice zjevná, ale závěrečná scéna Gotta s kytarou a hrozným zpěvem byla spíš trapnou než důstojnou tečnou filmu. ()

• Jedna z najznámejších pesničiek Michala Davida "Decibely lásky" sa vo filme s totožným názvom neobjaví. (danci7891)
  • Tento film podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a jedním z partnerů je Agrofert. (ČSFD)