Decibely lásky jsou příběhem tří generací, které prožívají své touhy, sny, naděje i zklamání, a přitom nepřestávají věřit na lásku, přátelství a lidské souznění. Okolnosti se mění, ale věčná touha milovat a být milován zůstává... Mladý umělec Dan (Filip Cíl) sní o úspěchu, ale zatím si odpykává veřejně prospěšné práce při úklidu města. Jeho šéfem je Kristián Hovorka (Rudolf Hrušínský nejml.), který spolu s Otou (Pavel Horváth) pracuje v Technických službách na Plzeňském magistrátu, kde mají na starosti úklid města. Dan se na diskotéce seznámí s  Betkou (Alžběta Bartošová), Kristiána zaujme Danova pohledná sestra Danka, která za bratra stále žehlí jeho průšvihy. Ne všechno ale vychází. Betčina nepřejícná kamarádka (Aneta Vrzalová) a její přítel Robert (Jakub Grafnetr) se rozhodnou vše zkomplikovat nefér hrou. A zatímco Danka s Kristiánem hledají cestu, jak konečně zakotvit „v neklidných vodách života", tak Kristiánův táta Láďa (Rudolf Hrušínský ml.) a Betčina šarmantní tetička (Iva Janžurová) dokazují celému světu, že věk je pouhé číslo. Kristiána navíc čeká, spolu s nápravou dávné křivdy, jak mu to radí jeho nejlepší kamarádka Lenka (Lucie Vondráčková), i nalezení „cesty" k dceři Jitce (Marika Šoposká). (Falcon)

Trailer

mira007

Netrpím averzí na Michala Davida, a kdyby se natočilo něco podobně svižného jako Discopříběh tak mu budu tleskat. Jenže v tomhle filmu plném naprosto podprůměrných písniček krom asi dvou melodičtějších to je bída. Pokud bych točil film s písničkama Michala Davida, tak bych tam nacpal všechny jeho hitovky včetně Decibely lásky, která v tomhle filmu zazní jen na pět (!) sekund. Co se týká děje - nula. Jednomu klukovi se líbí jedna holka, dva důchodi vzpomínaj. Nic víc. Dialogy: polovina jich je vzpomínání a sentiment typu, tenkrát když jsem byla mladá a to byly časy. Herecké výkony dejme tomu, ikdyž opuchlý Hrušínský trochu ztratil kouzlo kominického učně. Velké zklamání a nezachrání to ani celkem hezký holky. ()

JohnZ87

Jaké štěstí, že se tento film nakonec nejmenuje Discopříběh 3 a že s předchozími dvěma filmy nemá vyjma písní Michala Davida, herce Rudolfa Hrušínského nejml. a prostředí města Plzně prakticky nic společného. Nevím, na kolik se na výsledném filmu nakonec podepsalo nutné přepisování scénáře v důsledku právních tahanic s Terezou Pergnerovou, v každém případě Decibely lásky působí jako nesourodý slepenec několika scén a příběhových linek bez smysluplnějšího děje či návazností. Ve výsledku se tak divák ve filmu téměř neorientuje a příběhová nitka (pokud tam vůbec nějaká byla) divákovi zcela uniká. A nezachrání to ani zvučná jména jako Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský mladší, Lucie Vondráčková, Roman Vojtek, bývalý fotbalista Pavel Horváth (který ovšem coby neherec a nezpěvák překonává veškerá očekávání), ba ani mistr Karel Gott, který je jedním z mála světlejších okamžiků filmu. Televize Nova se činí v protlačování svých pseudohvězdiček z televizních novin do filmů a tak se po Lucii Borhyové a Láďovi Hruškovi můžeme těšit na další nováckou star s nepřechýleným (byť českým) příjmením Petru Svoboda. Pravidelní diváci televizních novin si tak opět přijdou na své. Mám v živé paměti prohlášení Michala Davida z roku 2014: "Právě točíme Discopříběh trojku". Těžko říct, nakolik byla jeho tehdejší slova pravdivá, potažmo kolik z původního scénáře (verze s Ladislavem Potměšilem) se stihlo natočit či zbylo ve výsledném počinu, než se do toho vmísily právní rozepře. V každém případě věřím, že nebýt toho, mohli jsme ve výsledku dostat lepší film. Na počátku stála touha natočit Discopříběh 3, potom film založený na hitech Michala Davida. Film Decibely lásky (tato stejnojmenná zdánlivě ústřední píseň má ve filmu naprosto směšně malý prostor) je opravdu jen výplňová vata a nudné pojivo pro písně Michala Davida bez hlubšího smyslu a proto by bylo lepší, kdyby tento projekt vůbec nevzniknul. 10% za mistra Karla Gotta, za celkem chytlavou ústřední píseň "Čuměj čuměj nekoukaj" a za herce snažící se marně popasovat s naprosto bezduchým a hloupým scénářem bez špetky smysluplnějšího děje. ()

Sabrewulf odpad!

Když vynechám hroznou hudbu Míši Davida a propagaci této zombie, která si pořád myslí, že o ni mají normální lidi zájem a hlavně ne a ne chcípnout, tak stále zůstává film bez děje, hlavy a paty. Klasické české šourání odnikud nikam. Pobavilo mě, jak Cíl začal hrát na klavír a do toho se přidaly místní tanečnice, které tančili úplně mimo rytmus. Nebo střihač neumí nastřihnout záběry na hudbu? ()

Ozzy2

Proč to tu hodnotíte, když jste to vůbec neviděli?A pokud jste to viděli a dáváte odpad, jste sami odpad, protože když nesnáším Davida a vím, že jeho cílová skupina byly holky v pubertě, tak asi budu očekávat, že film není pro mně a vůbec do kina nepolezu! Viz Bloodcountes-a 80% příspěvků je pávě takových.Neviděl jsem, ale z principu....ty wole, já se domníval, že když nevidím film a hodnotím, je to hrubé porušení pravidel. Nebylo to tak strašné, ty třči hvězdy tomu klidně dám.Pavel Horváth překvapil, možná by si mohl zahrát ještě v něčem.Nejhůř hrál překvapivě Rudla Hrušínský nejmladší Mistr Karel Gott, ten by fakt neměl vůbec hrát.Ani ve filmu,ani na kytaru ()

Jara.Cimrman.jr

"Lidi většinou mluví o optimismu, když jsou jednou nohou v prdeli." Nehodlám se účastnit mistrovství světa ve flusání jedovatých slin na tento film, nadávání na Michala Davida a obviňování z nesmyslného děje. Já jsem ten film totiž viděl a jelikož nejsem zcela retardovaný, tak jsem věděl, do čeho jdu. Zkrátka jsem žádný zázrak nečekal a on se ani žádný nekonal, ale přesto z toho sálala jistá pohoda, vyblbla se přitom spousta nepříliš okoukaných tváří, zaštěkalo si v tom pár veteránů showbyznysu a mě nejvíc bavil oranžáda Ota v podání fotbalového šoumena Horvátha. ()

• Jedna z najznámejších pesničiek Michala Davida "Decibely lásky" sa vo filme s totožným názvom neobjaví. (danci7891)
  • Film Decibely lásky se točil v Plzni od 14. září 2015 do října 2015. První klapka padla v sanatoriu Vísky nedaleko Plzně. (max21)
  • Tento film podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a jedním z partnerů je Agrofert. (ČSFD)