Muzikálově barevné, roztančené a optimistické. Příběh tak nějak naznačen, ale podprahově tam vnímavý divák :-) zachytí magii 14.7. :-) Srovnatelné s Kvaskou, ale za hitmakera jednoznačně hvězdička navíc.(8.4.2017)

• dopitak

Explicitně latentní erotika. Holky vybírané do tohohle filmu (včetně komparsistek), jejich trička a to co mají pod nimi - zajímavost číslo 1. Prostředí Plzně a pro fanoušky (moc nejsem) MD nová aranžmá jeho písniček - zajímavost 2. No a prostředí popelářského vozu a zpívající fotbalista - nezajímavost 3. Nechápu, že Halík nerežíruje Ulici, fakt by mu to šlo. Mohl by si s sebou vzít staršího Rudu, protože ten už je fakt trapnej. Herce opravdu nemá cenu komentovat, kamera zoufale rutinní, líbila se choreografie, o scénáři nemá cenu přemýšlet.(14.10.2016)

• Pavlunka

Postrádala jsem logiku. Troufám si říct, že i já bych dokázala napsat lepší scénář. Ve filmu je hodně postav, takže s žádnou nesympatizuje, vlastně ani nevíte proč jich tam je tolik. Filip Cíl si od vybírání odpadků ve vestičce odběhl zatančit a jeho partnerka se k němu tulila a čuchala ten odér popelnic. Petra Svodova obsazená jenom kvůli pěknéné tvářičce? Vždyť neumá ani číst ty televizní noviny natož hrát. Tendle film je opravd trapnost a myslim, že všichni herci by se měli zamyslet nad tím v čem účinkují... Sama Vondráčková (jejíž roli ve filmu jsem nepochopila) to vychválila, až do nebes....(2.10.2016)

• Eraserhead

Takhle čistý už to dlouho nebylo! Do českých kin se přiřítil film, který je tak strašně špatný, až je tím zajímavý a na nejednom místě dokonce zábavný (na tom si trvám). Je totiž schopen vyvolat pocity, které obvykle doprovází konzumaci největších hollywoodských blockbusterů - při sledování padá čelist a chce se křičet: "Ty krávo, tak to je nářez!" případně "Takový film tu nebyl léta." dokonce "Něco takového jste ještě neviděli." O písničkách Michala Davida, ať si každý myslí, co chce. Každopádně ty nejsou důvodem, proč film dopadl, tak jak dopadl. Pravděpodobně by to celé chtělo být cosi jako muzikálová Láska nebeská. Bohužel film má cca 90 minut a postav jak na kostele, takže je vše nahozeno velmi nahrubo a o nikom se toho moc nedozvíte. Scénář je tak nějak hrcprc poslepován a herců je vám líto... vlastně některých zas tolik ne - to že stojíte před kamerou ještě neznamená, že jste herec. Ovšem to "nejlepší" na celém filmu je bezkonkurenční režie, která se mě celou stopáž snažila přesvědčit o tom, že Ed Wood nezemřel(21.3.2016)

• Drom

To bylo dost otřesná reklama na Michala Davida, nemyslíte? Kdyby, když už je to muzikál, tam ty postavy alespoň zpívaly, ale v některých hudebních sekvencích se tam jen svíjí nebo poskakujou. A to nemluvím o tom, že prvních třicet minut je sled strašně zmatených scén. Několik skupin postav tam něco ... dělá ... občas nějaká písnička ... Ano, mohl bych si dát tu práci a najít tam ten patetický příběh lásky... Já se divím některým těm, které bych se odvážil nazvat herci, že jdou účinkovat do takový ptákoviny, kde pozitiva jsou veskrze dvě: Je to ze z Plzně a žádná z postav mě neobtěžovala svým výstupem. Dokonce ani Lucie Vondráčková, což samo o sobě je výkon možná za celou tu jednu hvězdičku. Myslíte, že Miloslav Halík fetuje? Páč já bych řekl, že tak jeden večer seděl v obejváku, frkal něco do rypáku a nořil se do trpké nostalgie (a flašky vodky) při sledování Diskopříběhu. A protože tam nebyl sám a pod stolem se válel vožralej Michal David, vykřikuje nějaký nesmysly, dostal třeskutý nápad natočit něco taky tak superkůl. Tu noc Michal David složil muziku... ten zbytek si půjčil. Nebo se pletu? Ale tak alespoň víme, co dělá Pavel Horváth po skončení kariéry... Ne, dělám si srandu, on byl ve filmu to lepší. A to říká dost.(30.5.2018)

• - Film Decibely lásky se točil v Plzni od 14. září 2015 do října 2015. První klapka padla v sanatoriu Vísky nedaleko Plzně. (max21)

• - Karel Gott si ve filmu zahrál se svou dcerou Charlottou. (Duoscop)

• - Film využívá „starších" i nových písniček Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky jako: Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H. Lewise. (Zdroj: Falcon)