• kaylin

Úplný odpad tomu nedám, protože ta hudba se mi v něm líbila, mám prostě rád Michala Davida, ale jinak je to průser. Díky takovým filmům začínám mít pocit, že jsou české filmy nemožné. Ne všechny, ale tady je špatně kompletně všechno, primárně se ale ukazuje, že tvůrci nezvládli vypravěčskou strukturu a za celou dobu neřeknou dějem vlastně vůbec nic.(6.10.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Lidi většinou mluví o optimismu, když jsou jednou nohou v prdeli." Nehodlám se účastnit mistrovství světa ve flusání jedovatých slin na tento film, nadávání na Michala Davida a obviňování z nesmyslného děje. Já jsem ten film totiž viděl a jelikož nejsem zcela retardovaný, tak jsem věděl, do čeho jdu. Zkrátka jsem žádný zázrak nečekal a on se ani žádný nekonal, ale přesto z toho sálala jistá pohoda, vyblbla se přitom spousta nepříliš okoukaných tváří, zaštěkalo si v tom pár veteránů showbyznysu a mě nejvíc bavil oranžáda Ota v podání fotbalového šoumena Horvátha.(16.2.2017)

• Pavlunka

Postrádala jsem logiku. Troufám si říct, že i já bych dokázala napsat lepší scénář. Ve filmu je hodně postav, takže s žádnou nesympatizuje, vlastně ani nevíte proč jich tam je tolik. Filip Cíl si od vybírání odpadků ve vestičce odběhl zatančit a jeho partnerka se k němu tulila a čuchala ten odér popelnic. Petra Svodova obsazená jenom kvůli pěknéné tvářičce? Vždyť neumá ani číst ty televizní noviny natož hrát. Tendle film je opravd trapnost a myslim, že všichni herci by se měli zamyslet nad tím v čem účinkují... Sama Vondráčková (jejíž roli ve filmu jsem nepochopila) to vychválila, až do nebes....(2.10.2016)

• ANTYCHRYST

Tak tohleeee Nechceš... Brrrr ještě teď je mi stydno...že něco takového někdo natočil.... Naprosto zbytečnej film...kterej je plnej umělejch žvástů a nefungujících dialogů. Není nic co by se dalo kladně zhodnotit. A to mám taaaak rád pana Horáčka a spol z Discopříbehů... Přežít 91 min. stopáž je opravdu filmoPorno. Jedna hvězdička za Plzeň a ze slušnosti... jelikož mám rád písně M. Davida. Prosím ať pán Halík se raději věnuje smysluplnější činnosti .. nežli natáčení rádobyfilmu. Už Nikdy Více.....(5.10.2016)

• JohnZ87

Jaké štěstí, že se tento film nakonec nejmenuje Discopříběh 3 a že s předchozími dvěma filmy nemá vyjma písní Michala Davida, herce Rudolfa Hrušínského nejml. a prostředí města Plzně prakticky nic společného. Nevím, na kolik se na výsledném filmu nakonec podepsalo nutné přepisování scénáře v důsledku právních tahanic s Terezou Pergnerovou, v každém případě Decibely lásky působí jako nesourodý slepenec několika scén a příběhových linek bez smysluplnějšího děje či návazností. Ve výsledku se tak divák ve filmu téměř neorientuje a příběhová nitka (pokud tam vůbec nějaká byla) divákovi zcela uniká. A nezachrání to ani zvučná jména jako Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský mladší, Lucie Vondráčková, Roman Vojtek, bývalý fotbalista Pavel Horváth (který ovšem coby neherec a nezpěvák překonává veškerá očekávání), ba ani mistr Karel Gott, který je jedním z mála světlejších okamžiků filmu. Televize Nova se činí v protlačování svých pseudohvězdiček z televizních novin do filmů a tak se po Lucii Borhyové a Láďovi Hruškovi můžeme těšit na další nováckou star s nepřechýleným (byť českým) příjmením Petru Svoboda. Pravidelní diváci televizních novin si tak opět přijdou na své. Mám v živé paměti prohlášení Michala Davida z roku 2014: "Právě točíme Discopříběh trojku". Těžko říct, nakolik byla jeho tehdejší slova pravdivá, potažmo kolik z původního scénáře (verze s Ladislavem Potměšilem) se stihlo natočit či zbylo ve výsledném počinu, než se do toho vmísily právní rozepře. V každém případě věřím, že nebýt toho, mohli jsme ve výsledku dostat lepší film. Na počátku stála touha natočit Discopříběh 3, potom film založený na hitech Michala Davida. Film Decibely lásky (tato stejnojmenná zdánlivě ústřední píseň má ve filmu naprosto směšně malý prostor) je opravdu jen výplňová vata a nudné pojivo pro písně Michala Davida bez hlubšího smyslu a proto by bylo lepší, kdyby tento projekt vůbec nevzniknul. 10% za mistra Karla Gotta, za celkem chytlavou ústřední píseň "Čuměj čuměj nekoukaj" a za herce snažící se marně popasovat s naprosto bezduchým a hloupým scénářem bez špetky smysluplnějšího děje.(30.10.2016)

• - Film využívá „starších" i nových písniček Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů. Ve filmu zazní nejen původní a legendární písničky jako: Jsou rána tíživá, Nikdo nepřišel, Chtěl bych žít tak, jak se má, nebo Každý mi tě, lásko, závidí, ale i nově zkomponovaná hudba, doplněná písničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, H. Lewise. (Zdroj: Falcon)

• - Tento film podpořil Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie a jedním z partnerů je Agrofert. (Stoka)

• - Jedna z najznámejších pesničiek Michala Davida "Decibely lásky" sa vo filme s totožným názvom neobjaví. (danci7891)