Kouzlo měsíčního svitu

• Belgie

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Woody Allen vyvolává duchy a je to zatraceně zábavné. Na poměrně nehezké Emmičce je cosi okouzlujícího, co z ní dělá šukézní ještěrku a v kombinaci se šviháckým intoušem Colinem jim to nečekaně klape. V koutku duše jsem očekával filmový zážitek, jelikož Woody natočí skvělý film jednou za tři roky a po zklamáních z Říma a San Francisca opět zaválel ve Francii a vykouzlil nejpříjemnější filmový zážitek letoška. Ubral (afektovaných) postav, vsadil na přirozenost, lišácky vtipné dialogy a vytvořil dost možná lepší Dokonalý trik než Christopher Nolan. Takže mu nakonec odpustím i toho přitepleného kokota s "ukulelem". Na konci jsem zářil jak měsíček na hnoji... takže (skoro) za pět. Pocity si utřídím po druhé projekci.(6.8.2014)

Dokonalý trik po allenovsku. Woody ide ale tentoraz málo do hĺbky postáv na to, aby to medzi nimi mohlo fungovať. Iskrenie medzi Firthom a Stonovou funguje nastopro v jedinej scéne (hvezdáreň), a v kľúčovej poslednej štvrtine filmu (po pointe) nefunguje vôbec. Tí dvaja sú povahovo nezlúčiteľní. Keby si racionálneho suchára zahral samotný Woody, aspoň by film nepredstieral nereálne, neusiloval by u nesplniteľnú métu romantického rozmeru, a bol by čistou veselou komédiou. Tri hviezdy s odretými ušami.(7.8.2014)

Woody Allen umí napsat lepší komedie, vtipů tu moc nebylo, osobně jsem myslela, že jich teda bude víc, ale i tak jsem se u některých scén/hlášek, pobavila. Hlavní role byli vybrané dobře (především pak Emma Stone), i když věková hranice mezi hlavními hrdiny se mi zdála až příliš velká. Každopádně se jedná o příjemný film. Neurazí ale ani nenadchne. 3*(7.8.2014)

• xxmartinxx

Další Allenova ulepená snobárna, která už ztratila kontakt s realitou a trousí životní moudra podepřená nesmyslnými a polopatickými konstrukty. Laskavější než Zdeněk Svěrák a povznešenější nad krušností světa než Jiří Menzel. Třeba až mi bude 150 a budu nutně potřebovat vytvořit nějaký sebeklam, ve kterém dožiju, opráším s nadšením tuhle blbost. Zatím ne, díky.(7.8.2014)

Woody vsadil na Colina a spolu s hlavním hrdinou opustil svůj typický cynismus? Vybral si docela ohraný příběh a snaží se spárovat toho sympatického ironického egoistu s naivní hloupou kráskou? A přesto se hned radostně ponoříte do atmosféry 30. let, stejně budete zaujatě s Colinem odkrývat, jak to všechno je a nakonec těm dvěma vlastně srdíčkově držet palce.. Woody..to beztak s divákem pořád umí..(7.8.2014)

• - Natáčení probíhalo na jihu Francie. (Terva)

• - Během jednoho z několika výletů Stanleyho (Colin Firtha) a Sophie (Emma Stone) zmiňuje Stanley jako svoji nejoblíbenější symfonii "Beethovenovu sedmou" a její houslové party. Přesně tato symfonie a tyto houslové party hrají v pozadí finální scény filmu Králova řeč (2010), když Král Jiří VI (Colin Firth) čte 3. září 1939 svůj projev. (baribal)

• - Kameraman Darius Khondji natáčel na klasický 35mm film. (Terva)