Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

lioncel

Nebývá poslední dobou zrovna nějak moc příležitosti podívat se na povedenou, výborně obsazenou a dobře zahranou klasiku, jakou bezesporu western je. Filmový romantik spolu s citlivým divákem se mohou možná sice zde cítit tak trochu ochuzeni, protože z posledních minut života Marie /Nanna Øland Fabricius/ nezahlédnou ani sekundu, to samé platí o potrestání Madelaine /Eva Green/ – došlo k němu vůbec, kolik bylo vykonavatelů, jak si přitom počínali, a jak jejich oběť (?), ale to jsou jen dva malé střípky z jinak náramné jízdy /čti podívané .. zajímavý, hodně drsný příběh se skvělým hlavním hrdinou - co si přát víc?... ()

GrungeChild

Už jsem se lekl, že nám Evička Greenová zlikviduje po Třístovce a Sin City další filmový počin, ve který jsem vkládal alespoň ždibec naděje, ale tentokrát za to tak úplně nemůže (částečně díky svému hendikepu). Severská westernovka sice zajímavě poskakuje hrubými kolejemi dávných předchůdců, ale ze strany scénáře stejně nakonec dostane kulkou do zátylku. A nespasí ji ani krutopřísný Mads. Hra výstřelů a pestrobarevných sexy kabátků ze začátku nadchne, ale postupně se rozpustí v surovém bahně. Dobře, že utrpení nebylo delší. 3* ()

TheDon

Hustodémonskykrutopřísný ! Temnej drsnej western, přímočarej, špinavej a nezasviňenej zbytečnejma kecama. Třeba od Evy Green. Ta by za to měla dostat minimálně dva oskary. První role, ve které se mě opravdu líbila, protože neotevřela hubu. Skvělý Eviku ! A zdatně jí sekundoval můj neoblíbenější fotbalista všech dob. Enfant terrible Eric Cantona ! Merd, Ericu, ty vole, já Ti to žral, Tobě to fakt šlo ! Mads Mikelsen naprosto bez jakékoliv emoce. On má prostě takovej ksicht a do westernu se kupodivu dost hodí.Takovej kovboj-terminátor. :) Za mě štyry, protože se mě to mrtě líbilo. 85% ()

BoredSeal

Kravina, nudný kecy, ubohej nudnej záporák. Nalítnete na obsazení Madse a Evy, na scénáristu a Dánsko, ale je to velmi nudný laciný western (příšerná kvalita digi efektů), neumí tam ani pořádně někoho podřezat nebo zprznit, příběh je velmi ohraná nenápaditá historka a i přestože je Madsův herecký automat v anglicky mluvených filmech ok, tak film nezachránil. ()

Aljak

Westerny nevyhľadávam, ale na tento som bol akosi zvedavý, už len kvôli Madsovi a Eve. No čo ja viem. Podľa mňa to nebolo ničím výnimočné. Po vizuálnej stránke síce veľmi vydarené, ale dejovo to bol klasický western o banditoch, pištoľníkoch, terore a pomste. Prvotná zápletka vyzerala síce lákavo, no potom už sa to nieslo v klasickej atmosfére divokého západu. Mads bol skvelý, Eva sa aspoň nemusela učiť text, no ako celok vlažný priemer... ()

kaposlav

Kvalitný western v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom. Nie je to žiadna romantika, ba naopak krutá pravda pomerov na divokom západe. Herecké výkony sú na vysokej úrovni, príbeh nemá logické trhliny (aspoň som žiadne nepostrehol) a nechýba napätia, ktoré ja tak zbožňujem. ()

M.i.k.e

western příběhem jednoduchý jako žebřík,ale taky western který má božskeho Madse,který by svým charismatem utáhnul vlak a ve své roli o nic horšího Jeffery Dean Morgana.Jen ta Evička Zelená tady nemá moc co hrát,takže se ani nedá říct že by nějak extremně nadchla...70% ()

Hees

Jeden z najlepších westernov z poslednej doby (lebo je ich málo) s výborným príbehom a neprestrelenou minutážou a to len 89 minút. Príbeh nie je nejako zložitý a niečo podobné je zrejme k videniu aj inde. Som veľmi spokojný a potešený, z toho čo som za takú krátku dobu dostal pretože film dostal tou krátkou dĺžkou filmu to najväčšie napätie a ani jedna scéna tam nie je navyše. Mads Mikkelsen hral v tomto filme naozaj úžasne (ostatné herecké výkony tiež nie sú na zahodenie). Herecké obsadenie je tiež výborné a každý perfektne zapadol do role, ktorú hral. Z filmu cítiť westernovú atmosféru a prezentácia divokého západu je presne taká, aká má byť a akú ju očakávajú diváci tohto žánru. Takto nejako to vyzeralo, keď moc si mohol do vlastných rúk zobrať kto len chcel a kto mal na to financie a "manpower". Koniec ma veľmi potešil kedže je podľa mňa dosť nečakaný v tomto žánre, ale však uvidíte. ()

Figu

K tomuhle westernu hodně jednoduše a stručně. Kolujou zde hluboký emoce, ve vzduchu víří brutálně nenávist a touha po pomstě. O syrovost není nouze a fakt se s tím Mikkelsen nesere! Navíc slušivá ozdobička v podání Green, která to utáhla famózně i beze slov! Dávám silný čtyři a to jen z toho důvodu, že Polar s Madsem byl o kousíček lepší! Jo, tam byly i kozy :) 85% ()

MA.KI

Mikkelsen ve westernu. Rozhodně se jedná o povedený western, nicméně kvalita provedení jednoznačně převyšuje scénář a odfláknuté vykreslení jednotlivých postav. Přesto všechno příběh o muži (Mads Mikkelsen), jemuž členové místních padouchů zabili manželku a syna, nabízí množství překvapivých momentů a v podstatě si nepomáhá žánrovými klišé. Spasení, název filmu. Zachrání Mads město, v němž žijí spravedliví lidé, z pařátů těchto padouchů? Jste zvědaví na western z Dánska? Jděte do toho! ()

bourec

Výbornej severskej western s dost zvláštnim vizuálem,ve kterym jde hlavně o pomstu,a to já rád.Mikkelsen znovu ukazuje ,jak dobrym hercem je,a jak mu prospěje,když ve filmu má tlačit na emoce.A těch je tady požehnaně.Navíc všechno nekompromisní,žádný servítky,prostě po už dost starym Tombstonu,což je snad můj nej western,tady mám znovu adepta na top 10 ve westernech.80% ()

BarryLyndon

Nekompromisní pecka se super westernovským vizuálem. Jen od toho prosímvás nečekejte přelomový komplexní western nebo budete zklamaní. Ne, v tomhle se evropská koprodukce poměrně rázně vrací k americkým westernovým kořenům. Má to jednoduchoučký děj, málo se tam mluví, obří charisma tam má každý druhý herec a děj odhadnete po pár minutách a dost možná už z názvu. Přesto jsem se nenudil ani minutu, právě kvůli té nekompromisnosti a staromilství jakým to bylo celé natočené. Hodně vtipně obsazený Eric Cantona (kdo nezná, tak jde o fotbalově legendární hybrid Davida Beckhama a Tomáše Řepky :) ), hlavně u hlášky s Němcema jsem se dost smál. Výborný byl i Medděd, škoda, že ho Peter Jackson v Hobbitovi tak zazdil, tenhle švédský drsnák si zasloužil víc času na plátně a tady to jenom dokazuje. 8/10 ()

Streeper

Co mě filmu zaujalo bylo prostředí, western, dánština a Mads Mikkelsen. Bohužel příběh je slabý a o ničem, takže i když všechno ostatní klape, tak dějová linka hodně zaostává. Ve filmu je hodně tichých záběrů na herce, kde se nic neděje a sledujete pouze výraz v hercově obličeji, to se mi zdálo úplně zbytečné. ()

carlos 2010

Parádny temný western, ktorý sa na nič nehraje. Jeden z 3 najlepších westernov za posledných 20 rokov. Američania majú čo doháňať. ()

C0r0ner

Pro mě to byl dost průměrný film, především ze scenáristického hlediska, který ale nakonec zachraňují dvě věci. Příjemná stopáž, která nedává prostor zbytečným kecům a protahování a parádně zahrané charaktery. Tím myslím především Evu Green. Milým překvapením byl Eric Cantona, kterého bych tady vážně nečekal. 70% ()

Cheeter

Zápletka slibovala klasický western, byť z evropské produkce. A Mads Mikkelsen a dánská stopa se zdály být zajímavým tahem. Nicméně to tak nedopadlo. Příběhová linka mě moc nepřesvědčila. Kulisy sice pěkné byly, ale animace mi přišly moc průhledné. A celé se to otočí v bohapustý boj o ropu. Tak snad někdy jindy. ()

laik_60

a potom že dáni nevedia točiť westerny. Tak klasický tak jednoduchý a tak dobrý. :) Chvíľu mi síce trvalo, kým som si zvykol na blonďatý hladký strih Mikkelsena, ale napokon, bol to Dán, žijúci na divokom Západe. A pekne to tam zrovnal. Úvodná scéna bola nečakane drastická, takže dávala tušiť od samého začiatku až do konca o čom ten film bude. Ale to v takomto type filmov vôbec nevadilo. Okrem neho to fajnovo to uhral aj Morgan. Takže je tu pomerne nový ďalší dobrý filmík z rady westernov. ()

Martrix

Filmy o lidech, kterým se děje příkoří a oni jen tak trpí a nic s tím nedělají, by vcelku logicky nikoho nezajímaly. A tak se zvesela točí kousky jako, Je třeba zabít Sekala, Opravdová kuráž...,,nebo The Salvation. Příběhy o těch, kteří se postaví přesile a nejenže nepadnou prvním výstřelem, ale nepříteli pořádně zatopí, prostě táhnou. Jenže pokud nejste schopni, nebo ochotni silně se vcítit do podobně kurážné postavy, nezbyde vám z celého filmu nic, než malý pocit zadostučinění, že se to zase povedlo a spravedlnost zvítězila. Pro Dány v tom může být i vzdání holdu jejich krajanům, kteří to neměli jednoduché...stejně jako ostatní přistěhovalci. Ale pro mě je tam toho trochu málo. Mads byl uvěřitelný, Evka jakoby si odskočila z Penny Dreadful, režie a hudba dobrý...co by člověk ještě chtěl hodnotit, když už podobný příběh viděl tolikrát? Prostě další dobrý film, který už vidět nemusím, protože když už vím, jak to dopadne.To, že udělají průměrný western Dáni, pro mě není důvod nadhodnocovat, takže za tři a ani o cípeček hvězdy víc. ()

Flynn

Mads Mikkelsen jako ve westernu? wtf? no neke a fakt... a ono se to i kua povedlo. Nečekejte od toho zamotané příběhy jako v růžovce.... prostě přímá linka jako trajektorie kulky na 10m. A Mads dokazuje že s jeho charismem by byla kultovní i reklama na vložky. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona