Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

Bachy

Umělotina ve všech ohledech. Umělé postavy, umělá drsnost, umělý vizuál a umělé efekty. Ničemu a nikomu nevěřím jedinou větu, Mikkelsena nevyjímaje. Filmů o pomstě je tolik a většina z nich má jen a pouze tu myšlenku "něco se mu stane a pak se pomstí", zbytek domalujeme za běhu a bude to tak drsné. Tudíž se mu něco stane, nějak se pomstí a mně je to úplně jedno. Pro mnoho tvůrců zřejmě ohromně sexy motiv, ale mě už to utahalo. Byl jsem naivní, když jsem si myslel, že ta severská vlajka něco změní. ()

eLeR

Od začiatku do konca som to sledovala s pocitom, že mi je úplne jedno ako to skončí, kto prežije, či neprežije. Úplne priemerný westernový príbeh a veľmi slabá muzika. Jeffrey celkom presvedčivý, čo som teda nečakala, Mikael potešil a Mads bol ako vždy výborný, a to isté platí aj o tej jeho zelenej košeli. ()

Happens

Celé mi to připomínalo Sin City na divokém západě, možná to bylo Evou Green, možná ty lyrické scény, možná to bylo tím, že celý film byl vyprávěn stylem jednoduchých vět. Tečka. Příběh se nesl. Tempo divoké. Charaktery ostře řezané. Krásné zakončení. ()

Chrustyn

Dánsko/britský western, snažící se tvářit co možná nejtemněji, ale ve výsledku působí jako velice špatná televizní inscenace. Jediné co nějak připomene starý dobrý western, je závěrečný souboj, jinak nic. Mikkelsen je nepřesvědčivý, Green nudná, Morgan trapný. Drsný western divák dostane, ale zábavný již nikoliv. ()

klerik

Veľmi dobrý western. Občas mi udrela do očí prílišná umelosť prostredia, ale je asi lepšie aspoň takto vzbudiť pocit výpravnosti, než ako sa to robilo za waynovských čias, kedy sa všetko natočilo v jednom westernovom mestečku. Hlavná postava si vystačí s pár pohľadmi, vedľajšie sú dobre typovo obsadené. Strieľa sa tu väčšinou z pušiek, ale ide o pekné pohrávanie sa s témou pomsty. Možno nie tak zásadný flm pre žáner ako PROPOSITION, ale vo výsledku veľmi dobre odvedená robota. Tarantinov DIVOKÝ DJANGO mal pár geniálností, ale aj pár hluchých miest. Salvation je hutný a temný od začiatku do konca. Už sa však teším na prvého odvážlivca, ktorý aj do takto drsného westernu nasúka poriadnu (novú) melódiu. Gitarové brnkanie tu funguje skvelo, podobne ako v slušnom BLACKTHORN, ale už sa mi cnie za niečím veľkolepejším... ()

SeBig

Přijde mi, že Mikkelsen má v každým filmu smůlu větší než kdokoliv jinej.. je to smolař, ale hraje parádně. Začátek byl solidní, průběh filmu trošku slabší, ale konec opět solidní.. takže to nechám na tom průměru. Jinak příjemné překvapení. ()

Arsenal83

Film potvrdzuje, že western nie je mŕtvy. Trocha špinavej rapavej tvár. ženská s uhrančivým kukučom, smradľavé pušky, sympatický záporák, hoci hovado prvého rangu, kazateľ, čo nepozná Bibliu, a kúdole prachu až v zadku. Prišiel, trocha si odtrpel a vybavil, čo treba. Taký štandard, legendou sa to nikdy nestane, ale tak na dánskeho cowboya veľmi slušné. Pritom v Dánsku už tie kravy pásť až tak nechcú, lebo veľa prdia. ()

korbitch22

Syrový a nekompromisní western, který se s ničím absloutně nesere.Brutální vraždy žen, dětí a vůbec všeho a všech, co projeví jen trochu nevinosti. Scénář je naprosto jednoduchá premisa vražda/pomsta/vražda/pomsta a nesnaží se vůbec na nic hrát.Westerny jsou zase v kurzu a je dost paradoxní, že jeden z těch nejlepších na trhu má na svědomí Dánsko.Mads Mikkelsen se pro tuhle roli snad narodil a sedla mu jak prdel na hrnec, Eva Green, ač bez jazyka a s pořezanou držkou je díky svýmu kulaťoučkýmu dekoltu stejně pořád sexy, ale její roli by mohla hrát i rosnička z Novy a bohužel Jeffrey Dean Morgan se za roky v laciných béčkách stal synonymem pro výprodejovost a jeho bezcitného vraha jsem mu nevěřil ani minutu.Bohužel i scénář občas dost zasmrdí a to hlavně celkově v postavě šerifa i obyvatel města, musí platit za ochranu a Delarue si dělá ve měste co chce a na potkání střílí jednoho člověka za druhym, ale když přijede Jon do města, stojí u něj dvacet chlapů s puškama....uuuuffffff!Jasně, že westerny nebyly nikdy přehlídkou duchaplných scénářů, ale tady to místy fakt bije do vočí.Nejlepší na filmu je asi postava Jonova bratra, to byl sympaťák jako hrom.Zvláštně natočený western, který nadhodnotím hlavně z důvodu, že mám tenhle žánr vážně moc rád a po 30. letech to byl první film, který mi připoměl Tenkrát na západě.70%. ()

classic

MADS MIKKELSEN je dánska herecká SUPERSTAR NUMBER ONE v geniálnom dánskom westerne, aký si dlho nepamätám, s Evou Green si taktiež zahral v bondovke Casino Royale, vtedy mal zápornú postavu teroristu Le Chiffre, tentokrát kladnú, excelentnú postavu typu: „Oko za oko, zub za zub...” Film o POMSTE, lebo dánsky prisťahovalec Jon prišiel do Ameriky za lepším životom, ako milióny ďalších, spolu s bratom Petrom makali, aby mohla prísť neskôr za Jonom žena so synom z Dánska, prídu, ale americká adaptácia sa bohužiaľ nekoná, vezú sa v dostavníku s dvoma chlapmi, ktorí znásilnia Jonovu ženu, zabijú mu syna, Jon sa samozrejme pomstí, obidvoch ich zabije, len staré známe je, že ten mŕtvy podliak má obávaného brata, excelentného hajzla, ktorého budete poriadne nenávidieť, všetci v mestečku sa pred ním trasú ako osiky a volá sa plukovník Henry Delarue, ktorý na oplátku zastrelí niekoľko ľudí, lebo šerif nebol schopný do dvoch hodín nájsť „vinníka...” Henry má švagrinú Madelaine, ktorej Indiáni voľakedy odrezali jazyk, preto táto postava nevydá zo seba ani hlásku, pričom práve mŕtvy brat Henryho Paul ju zachránil pred krutým osudom, ale odpustiť sa to aj tak nedá, lebo to čo urobil je obyčajné primitívne barbarstvo! De-facto EVA GREEN je klasicky krásna, sexy a nemusí povedať ani slovo a vy viete, že z očí jej srší poriadna nenávisť... Mads Mikkelsen je extrémne fotogenický, KAMERA je taká bravúrna, že som si užíval každé jedno políčko filmu, Jeffrey Dean Morgan je taký svinský, slizký, odporný, nechutný, že ho máte automaticky chuť okamžite zastreliť!!! Ja som spokojný, i keď je film rýchlo po čase predvídateľný, ide v duchu klasických béčkových akčných filmov, že jednotlivec si poradí s bandou, ale tu mu HELFNE i druhá opora, ktorú nechám na divákoch, ktorým odporúčam tento vskutku brutálny western s vynikajúcim Madsom Mikkelsenom!!!!! ()

jojinecko

Mads Mikkelsen má takú charizmu, že ťahá celý film, ktorý je sám o sebe "iba" totálne klasickou old-schoolovou westernovou záležitosťou, s tou najobyčajnejšou zápletkou, nič viac, nič menej...okrem toho, že to celé spáchali "newesternové" krajiny...:) ()

evulienka3

Film v každom smere výborný to mu v žiadnom prípade neupieram. Nenudí, má spád, herci sú výborný. Čo ma na ňom teda žerie? Asi to bude tá prílišná čitateľnosť, x-krát zopakovaná westernová schéma, ktorá neprináša nič nové. Úplne to však asi u mňa dorazil ten záver. Privítala by som skôr, keby sa po dosiahnutí pomsty, tie dve ranené duše vydali každá svojou cestou. Koniec v štýle pripomínajúcom červenú knižnicu a jej "a žili šťastne až kým nepomreli" mi absolútne nesadol. ()

Flego

Krajiny povodu a žáner western nejdú dohromady, ale v tomto prípade je opak pravdou. The Salvation je štýlová a poctivá záležitosť a hoci svojou zápletkou neponúka nič nového, spracovanie je také dokonalé, že musí zaujať každého milovníka žánru. Film je na dovažok šmrncnutý spagetti, čo považujem za zábavný bonus. Herecké obsadenie nemá chybu, dialógy nie sú dominujúce, ale účinné, v mnohých scénach je v popredí reč tela či tváre. Farby sú dokonalé a na veľkom plátne musia dokonale žiariť, to by však museli tento film objaviť aj naši distribútori. 4+ ()

BMW12

Povedený western, který se nese v takovém pomalejším tempíčku. Ovšem akce je tam dostatek. Příběh se mi také líbil, navíc měl hvězdné obsazení. Madse Mikkelsena začínám pomalu poznávat a je to kvalitní herec. Eva Green zde vůbec nepromluví, ale na tu se stačí jenom dívat. :-) A Jeffrey Dean Morgan ten je skvělej všude. Tihle tři v pohodě utáhli celý film. ()

rikitiki

Western evidentně inspirovaný snímkem Tenkrát na západě. Brutální vraždy, surové znásilnění, touha po penězích a cynický plán, jak je získat díky předvídavosti, kam bude v budoucnu společnost směřovat. Dialogy se neplýtvá, ostatně jedna z hlavních postav je němá, snímek to dokáže prostě vyjádřit obrazem. Závěrečný obrázek pump na ropu ukazuje, z čeho společnost vyrostla a jak špinavé je podhoubí dnešní civilizace. ()

poz3n

No tak to mi ho vyndej. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi někdy bude chtít zvracet z ohně. Ale ono to jde. Takovouhle CGI podívanou vidět někde v kině, tak snad radši utratím padesát korun za colu s brčkem, abych si s ním mohl vydloubnout oči. Největší paradox pak tví v tom, že samotná práce kamery nebyla vůbec špatná. Obzvlášť úvodní minimalistická pasáž byla krásně stylizovaná a dokonce jsem si říkal, že to digitální pojetí je uchopené s velkou grácií. Jenže tvůrci se zřejmě rozhodli, že v současném digitálním světě není pro minimalismus a skromnost místo a proto se ve druhé části dočkáme naprostého zločinu proti filmovosti. Kdyby Eva Green propůjčila svojí tvářičku (...) do Red dead redemption, byla by aspoň šance, že si s ní někdo pohraje a snad i ty ohníčky by dopadly líp. 5/10 ()

anais

Opravdu geniálně obsazený wester. A ti herci to skutečně takřka utáhnou. Mads Mikkelsen a Jeffrey Dean Morgan by obstáli i u Leoneho. Ale Eva Green tu beze slova odehraje jeden krutý osud Divokého Západu pouze očima, a jestli ten film stojí za zapamatování, tak je tím důvodem právě ona. Mrzelo mě, že se tu trochu zapomíná na emoce. Karty se rozdají celkem rychle, a pak už je to jen čekání na finále. Ale poctivé. Nebýt lacině snaživého CGI, které tu prérijní vyprahlost oživuje až příliš, bylo by to za 4. ()

Ivoshek

K tomuhle mám takovej zajímavej příběh. Salvation jsem si stáhnul a pak na to zapomněl. Nedávno z nedostatku jiných podnětů pustil, ale vůbec jsem nevěděl, o co v tom půjde. Je teda fakt, že zápletku celýho filmu jsem si domyslel už od momentu, kdy nastoupili do dostavníku, nicméně - nevadilo mi to. Líbil se mi hlavní hrdina, líbilo se mi to mlčenlivé drsńáctví, líbila se mi všechna veškerá použitá westernová klišé (a tady jsou v podstatě všechna), jasné rozdělení na hodné a zlé (no dobře, s jednou malou výjimkou), přestřelky, atmosféra... Jo, je to nepřekvapivej, drsnej revenge western. Ale mně už dneska v podstatě stačí, když po sobě kovbojové ve filmu střílej, místo toho, aby spolu jedli ve stanu puding. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Eva Green. Zrovna nedávno jsem se bavil s jedním kamarádem o tom, že žánr westernu je v posledních letech jedním z nejopomíjenějších, ne-li nejopomíjenější vůbec aneb kina nejsou tímto žánrem zaplavena na rozdíl například od sci-fi, fantasy nebo sladkobolných romancí. O to více jsem si vychutnal tuhle dánskou lahůdku. Ostatně, který jiný stát, by se do toho mohl pustit než Dánsko, které dokáže vyprodukovat kvalitní film jakéhokoli žánru, i když samozřejmě nesmím zapomenout na to, že jde o koprodukční snímek, takže to není čistě dánská záležitost. No a moje oblíbená herečka? Sice se děj netočí kolem ní a její postavy, v centru dění je Mads Mikkelsen, potažmo Jeffrey Dean Morgan (vynikající!), ale která jiná herečka by měla zahrát postavu Princezny v takovém kontextu? Jedině Eva! Aspoň jsem měl tu čest vidět ji také někdy nesvlečenou a nemluvnou. A přesto dokázala udělat maximum a krásně hrát očima - kdysi mi někdo říkal, že mám u herců a hereček sledovat oči, při tom, co s nimi svedou, se poznají profíci od amatérů. A Eva hraje vždycky první ligu. Pořád platí, že pro mě jako jedna z mála či jediná naplňuje pojem perverzní krása... ()

JASON_X

Je zajímavé, nakolik má tenhle "Tuborg western" blízko ke spaghetti westernům. A nebo je snad náhoda, že zvuk vrzající rozhoupané lampy má skoro stejný zvuk jako vrzání v úvodní scéně Once Upon A Time In The West? A nebo že moucha lezoucí po tváři mrtvého Delarua mi neodbytně připomněla mouchu lezoucí po tlamě pistolníka tamtéž? A nebo že Eva Green chvílemi jako kdyby z oka vypadla Claudii Cardinale? Hnusný film, tedy hnusný svým obsahem - scéna vraždy Dánovy ženy a dítěte je ještě hnusnější, než vyvraždění rodiny McBaina Frankovou bandou. Ale vizuálně je to film velekrásný. A příjemně seversky strohý. Jen na těch ubohých a odfláknutých westernových kulisách mohla výprava víc zapracovat. ()

luka4615

Jak dopadl western v Dánské režii? Když vypustíte fakt, že příběhová linie je stokrát ohraná písnička, budete si užívat hutný western se skvěle budovanou atmosférou a atraktivním hereckým ansáblem v čele s kamenným Madsem "Hannibalem" Mikkelsenem či Evou Green. Jediné co bych The Salvation vytknul, je příliš rozvláčná úvodní stopáž která místy může trochu nudit. Až na tento drobný zádrhel je The Salvation ryzím westernem který každého kdo vyrostl na Sedmi Statečných či trilogii Dollars chytne za srdce a nepustí. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona