Anomálie

• Velká Británie The Anomaly

Bývalý voják Ryan Reeve se ocitá v zajetí a probouzí se v nákladním autě, aniž by si pamatoval, jak se tam dostal. Ryan je obviněn z únosu dítěte, proto se snaží poskládat střípky vzpomínek, ale o devět minut a čtyřicet sedm sekund později opět ztrácí vědomí. V beznadějné situaci nemá jinou možnost než zjistit, co se skrývá za jeho výpadky paměti. Anomálie je jedinečný sci-fi thriller, který se zabývá otázkou ovládání myšlenek. (Bontonfilm)

cariada

Opět další sci-fi na téma ztráta paměti a cestování v různých smyčkách, kdy má dotyčný jen necelých 10 minut než zase upadne do kómatu vyřešit či přesněji zjistit kdo a kde vlastně je. Zajímavý námět a první část filmu, pak to, ale ztrácí to kouzlo a náboj, což z toho dělá slabší průměr. ()

Rodriguez

Anomálie vytváří ze střípků vzpomínek a necelých deseti minut na které se bývalý voják probudí zajímavé dílo. 60% ()

Johnny.ARN

Jediná otázka. Prečo Ian zobral takú úlohu? Ale na to, aký to malo infantilný scenár a dej, obsahovalo to pomerne dosť súbojov, čo som bol až prekvapený. A neni to tak okukané, tá myšlienka. Stále to však ostáva plávať vo vodách B-čkových. 2 z 5 ()

asirtes

Vyprdnem to tu trochu hore, keď už sa tu všetci tvária tak prevelice kyselô. Somerhalder je síce pomerne úbohý pičus, pre ktorého je vlastne rola úlisne nagelovaného afektovaného gejíka, čo zrovna zo cviku pohotovostne vymlaskol troch, štyroch bezzubých dôchodcov mlaskajúcich blaženosťou polievku s párkom, vskutku ideálna. Clarke, otravný šmudla, ktorý sa pre zmenu 97 minút tvári akoby ho pravidelne vynechávali. Holt, ťažký život, keď sa z omamného ópiového delíria vynáraš raz za pár dní a aj to len na štvrť hoďku. Vravím to tu otvorene, keďže s hlavnou postavou a Hendrixom zdielame podobnú empirickú skúsenosť. Čo mi ale nedá nevyzdvihnúť je sexuálny výkon Alexis Knapp, ktorej po dostatočne krátkom uvážení porota associácie associálov udeluje 3 oskáre, teda plný počet pri kompletnom upotrebení jednotlivých otvorov. Bolo nameraných ťažko uveriteľných 77 hulkotov na jednu meganfox. ()

Bobik9

U tohohle filmu jde hlavně o to, jak na něj budete nahlížet. Jestli budete očekávat prvotřídní scifi podívanou, která vás obohatí, tak si to rozhodně nepouštějte. Ale jestli máte prostě jen rádi podobné nápady, tak to jistě zabaví. Jednou se to vidět dalo. Co je rozhodně špatně, je hlavní hrdina v podání Noela Clarka, který by měl nutně zůstávat jen za kamerou! Naopak Ian Somerhalder je parádní padouch, Alexis Knapp je sice nepřesvědčivá herečka, ale dobře se na ni kouká a třetí Hemsworth zaostává míle za bratry. Kdo mě ale hodně bavil byl rusák Sergio, to je nejlepší vtip celého filmu. Naopak akční scény (kromě té poslední Sergiovy bitky, který byla jak z videohry) nestály za moc. ()

VanTom

Skákání dopředu o dny / týdny / měsíce a pozvolné skládání dílků zápletky v pěkně navozené budoucnosti dávalo nemalou naději na chytré scífko. I ty soubojové scény na jeden (různě zpomalovaný - zrychlovaný) záběr měly přes svou strojenost něco do sebe. Ovšem s přibývající stopáží celá konspirace začala dost nudit a sypala se jak domeček z karet, obtěžkaná pitomostmi a instantní romancí. ()

zolo23

Tieto filmy o časových smyčkách mi už lezú na nervy, tvorcovia si myslia, že čím viac skokov z jednej časovej línie do druhej bude tým bude i film zaujímavejší. Hovno! Nesúrodé, zmätené. Sci-fi, kde je až priveľa bitiek (hlavný hrdina si to tuším "rozdá" s každým s ktorým príde do styku...vrátane so sexy Alexis Knapp - to doslova) do takéhoto filmu sa to veľmi nehodý...podstata je predsa v niečom inom. Hlavný hrdina nesympatický a stále mi nejde do hlavy čo presvedčilo Briana Coxa si v takejto sračke zahrať.. ()

iXtr3m3

Béčko, ktoré chcelo mať na viac, ale nepodarilo sa, jednak kvôli totálne nesympatickému hlavnému hrdinovi a jednak kvôli prílišnej prekombinovanosti. ()

ti88na odpad!

Blbôstka, ktorá je iba stratou času. Po asi deviatich minútach som upadla do hladiny alfa, no so všetkým sebazaprením som sa po chvíle oddychu prebrala a podarilo sa mi túto kravinu dopozerať. Od nesympatických hercov, ktorý hrali akoby ani nemali zaplatené, cez retardované spomalené súboje a monotónnu ušné bubienky drásajúcu hudbu až po úplne debilný dej bez nápadu to bolo celé zle a odporúčam tomuto filmu sa širokým oblúkom vyhnúť. ()

666Carnage

Tak tenhle film měl docela potenciál a mohlo to být slušné sci-fi ale skutek utek. Ovládání myšlenek nebyl špatný nápad ani to provedení. Dobrá vidina budoucnosti ale scénář je chaotický a celý je to natočený tak prapodivně. Všechny bitky jsou ve slowmotion a konec byl jasnej a předvýdatelnej prostě je to škoda. 35% ()

bloodcountes

Vydržela jsem do půlky a myslím, že dál to bude pořád stejný, takže šetřím časem. Jinak to ale nebylo tak zlý, jak se tady většina lidí tváří, ono vždycky hodně záleží na očekávání a rozpoložení jedince, když na něco takovýho narazí. Vzpomínám si, že napoprvé jsem dala jenom asi 10 minut Počátku, protože jsem prostě neměla v tu chvíli mozek tak pružnej, abych to pochytala. Dneska mám mozek v nejlepší formě a tak stíhám a líbí se mi to. Jenom akční scény jsem přeskákala, to nemusím - a ty zpomalovačky, aby se člověk (teda spíš primitivní pitomec) pokochal násilím, fakt bolely. Iana mám ráda, na Noela jsem zvyklá z Doctora Who, takže no problem:)) ()

Milky.

Zmatené, levné a stupidní Bčko (možná i Cčko) s Mickeym z Doctora Who a Damonem z Vampire Diaries. Příběh nudné klišé, scénář je padlý na hlavu, herci očividně moc tréningu nepobrali, což se režisér (opět Mickey) snažil zamaskovat rádoby efektním zpomaleným zpracováním soubojů. Spíš to ale působí hodně blbě. Velmi sračkoidní, tupé a zmatené béčko, ze kterého číší touha být něco víc. Jsem si ale dost jistý, že skončí nepovšimnuté v propadlišti času, stejně jako těch pár šupů, co do něj investovali. ()

mira007

Tak hrozně se snažili tvůrci o jakési lynchovsky psychedelické sci-fi až z toho byla glajda sotva koukatelná, hlavního hrdinu bolí pokaždé když se probudí a neví kde a kdy je, ale stejně to bohužel bolí mne jako diváka. Vysilující zážitek a přitom to mohlo být stylové béčko, ta budoucnost není zobrazená špatně za málo peněz, ale nakonec ta jedna hvězda navíc je maximálně za zatraceně sexy Alexis Knapp. ()

arcticsky

Značně pomatený scénář, po 20 minutách jsem toho měl plné zuby. Ale obrazově film ujde, pokoukání na souboje i prostředí je vcelku zábavné...s chlupem 3*... ()

franya69

Byl jsem z toho poněkud zmatený a rozpačitý, ale vzhledem k tomu jakou katastrofu jsem očekával po přečtení zdejších komentářů a hodnocení, to zase až tak zlé nebylo. ()

vikino1

Takové v pohodě sci-fi lehce vykrádající Matrix (zpomalené souboje bez krve) v kombinaci se ztrátami paměti. Tak si říkám proč ne. Uběhlo to docela rychle a chvílemi to bylo i zajímavé.... ()