Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

jefff

Nápaditý a chytrý animák, který lehce vtahuje děti do světa psychologie. Daří se mu to dobře a s vtipem, byť ho zdobí občasná klišé a stokrát viděné zvraty. Ale celek působí dobře a i pro dospělého koukatelně. ()

P1tr

Inovativní a chytrý animovaný snímek, který prezentuje emoce velmi šikovným a vizuálně zajímavým způsobem, který zaujme mladší diváky jako zábavný a barevný kousek a dospělé překvapí svojí hloubkou a často přesnou studií teenagerského chování. Snímek plynule střídá humorné pasáže s těmi dojemnými a když na emoce dojde, je to opravdu silné a slzy jsem udržel s velkým úsilím. V hlavě je jedním z nejlepších kousků od Pixaru, jaký kdy vypustili do světa, což je vysoká chvála a jasné znamení, že pokud jste tento film ještě neviděli, měli byste to velmi rychle napravit. ()

giovanni3

Zajímavý animák, kde nejde v první řadě o dětinskou srandu, ale je zde rozebíráno celé lidské myšlení. Je otázkou jak staré dítě to dokáže pochopit, ale za mne velmi povedený děj, který jsem nečekal. Co se emocí týče, tak žádná není zbytečná a nelze tedy žít pouze radostně, ale také ne jen smutně. Jinak animace opět povedená. Celkově příjemné překvapení a dávám 4z5 ()

Sdoom

No, tak tohle bylo i na animák docela těžké emoční sousto. Po zhlédnutí již naprosto chápu některé rozhořčené komentáře na IMDb, že by před filmem mělo být nějaké upozornění, že film není vhodný pro lidi trpící depresemi. Když se na to podívám po delší době z nadhledu, tak vlastně o nic nejde, malá holka před pubertou nezvládá svoje emoce a jedná často jinak, než velí zdravý rozum. To je zcela normální. Ale lidé z Pixaru to prostě umějí natočit tak, aby z diváka ždímali emoce, jedno jestli pozitivní či negativní. Nejde to sice 100%, ale tvůrcům se podařilo vyhnout většině myslitelných klišé, což oceňuji. Animace se opět posunula o kousek dál, takové množství naprosto neskutečných detailů a barev jsem asi ještě nikdy neviděl. Plný počet nedám, poněvadž chybí pevná konzistence, úžasné scény střídají chvílemi slabší (většinou ty vyloženě pro děti) a zejména poslední pasáž už je celkem dost předvídatelná. I tak jsem ale navýsost spokojen a jsem velmi zvědav, jaký dojem zanechá v budoucnu druhé zhlédnutí, ideálně ve 3D. (kino Cinema City, orig.) Edit 24.5.2018: Tak druhé zhlédnutí sice ve 3D nebylo, ale to neznamená, že bych Inside Out plně nedocenil. Po delší době nemohu jinak než zvednout hodnocení na plný počet. Není to sice úplně dokonalé jako Toy Story 2 a 3, ale hned za tyhle dva filmy bych zařadil Inside Out v rámci pixarovské tvorby. Emočně silné, vtipné, dokonale animované a výtky z minule se tak nějak rozplynuly. (Blu-ray, orig.) ()

Chater

Všem filmům, u kterých ukápne slza, dávám za tuto zásluhu pět hvězdiček. Tento film byl jedním z nich. Nevím, jestli je to vůbec pro děti, je to spíš drama :) ()

Firebug

Díky extatickým reakcím vyzdvihující Inside Out jako snad nejlepší "pixarovku" vůbec, jsem byl výsledkem hořce zklamán. Nejlepší interakce mezi emocemi a lidmi je sprostě vytípnuta do traileru a něčeho obdobně zábavného se od samotného snímku už bohužel nedočkáme. Vlastně si vedle "skutečné" továrny na sny vzpomínám jen na pár úsměvných frků (pizza, proces zapomínání, reklamní jingle) a zbytek je o putování dvou relativně nesympatických postaviček (proč se Joy svou stylizací tak strašně liší od ostatních?) trestuhodně nevyužitou krajinou lidského vědomí, která působí pustě, sterilně, bez nápadu a skoro až odflákle. Spusta vtípků míří spíše na děti, které však mohou být onou dramatickou zápletkou slušně traumatizováni. Finální emocionální ždímačka mě nestrhla a to se dokážu rozněžnit u téměř každého druhého animáku. Ve výsledku to jsou žalostné 3* nebo parádní 2*. Pro rodinku s harantíkem okolo desátého roku života to ale asi bude filmová událost roku. Fakt mě ale zaráží, že je těch lidí TOLIK. ()

civrss

ČSFD je veřejná databáze, kde může mít každý svůj názor. Bohužel je ostudou, je už tolik let se Vám jako první zobrazí smutný výblitek uživatele golfista. Je mi to dost líto. Inside Out je bezpochyby nejlepší animák za poslední roky. ()

kenkaku

Jako fakt? Nejhorší animák od Pixaru co jsem viděl. Ne díky provedení (Pixar hnusně vypadat nemůže), ale scénářem a celkovým vyzněním. U animáku pro děti si mohli opravdu u Pixaru dát více záležet. Více než polovinu děje je depresivní a děti se u něho bojí... animák k ničemu. Navíc ty hloupé zkratky a nedomyšlenosti (jako radost a smutek se ven dostanou a strach stejnou cestou ne??? nebo ta "hop a je to" cesta z podvědomí...). osobně jsem opravdu zklamán. Netvrdím, že asi tak 10 minut jsem se nebavil, ale to bylo opravdu jen útržkovitě... ()

Maynard.

Nevím čím to je, ale nějak se mi už ty animáci přestávají líbit. Je pravda, že sem nikdy nebyl uplně jejich fanda, ale dřív mi to tolik nevadilo. U tohodle sem po hodině sledování zjistil, že mě to vlastně vůbec nebere a nezajímá a čekal sem už jen jak to celý skončí. Jo, nápad a zpracování kvalitní. Přecijen, kdy se člověk může podívat do hlavy mladý holky. Něco podobnýho se mi hrozně líbilo v Křečkovi v noční košili, ale tam to měli mnohem víc vytuněný. Postava smutku se ale povedla náramně. No uvidíme jak to bude s těma animákama dál. Tohle bylo hodně moc pro děti. ()

charlie_ando

Pixar je zpět a vrátil se opravdu ve velkém stylu, žádná recyklace, jako v letech minulých se nekoná. Dvojice režisérů Peta Doctera a Ronalda Del Carmen vyprávějí všem těm, co chtějí poslouchat originální dospělý příběh. Přiznám se, že jsem nadšen. Pod slupkou rodinné zábavy se skrývá neuvěřitelně silný film plný emocí, který mě nenechal na pochybách, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Vizuální stránka jak je u studia Pixar zvykem je nadstandardní, jednoduše řečeno je na co koukat. Hlavní síla se však skrývá v chytrém scénáři, který si vzal za předlohu ten nejsložitější a zároveň nejtajemnější lidský orgán, mozek. Průvodci po složitých zákoutích lidské mysli, ač je to zatím nevinná dětská osobnost jedenáctileté holčičky Riley, jsou nám její emoce Radost, Smutek, Strach, Nechuť a Vztek. Vše to hektické dění kolem ní sledujeme zevnitř prostřednictvím jejich myšlenkových pochodů a emocí, možná se to zdá komplikované, ale tak to vůbec není, naopak je to zábava a poučení, kterého se nám nakonec dostane je předkládáno nenuceně. Silná scéna v šedém údolí zapomnění mě opravdu dostala do kolen, pro tohle se vyplatí sledovat filmy a chodit do kina. Tento kouzelný příběh mi dlouho zůstane v hlavě. ()

honzii

V hlavě na sobě dává znát ty staré dobré vysoké ambice, na které jsme od Pixaru zvyklí. O to přísnější měřítko však vyžaduje. Neřekl bych, že se jedná o příští pixarovskou kultovku (podobně jako např. Up) a asi nemá potenciál být nejoblíbenějším animákem vašich dětí, ale rozhodně vás pobaví a dost možná osloví více starší diváky než ty mladší. Problémy, jež hlavní hrdinka Riley řeší, jsou převážně pubertální, navíc často plynou z "dospěláckých" problémů - stěhování, komunikace se svým potomkem atd. Pro ty nejmenší tu tak zůstávají hlavně vtipné gagy, na kterých je možná až moc znát jistá samoúčelnost a nakonec stejně nezapřou jistou míry intelektuality. Nakonec mi to celé přišlo jako film, jež se snaží o opravdu kvalitní a vyspělou myšlenku, ale zároveň nechce ztratit ty nejmenší z diváků. Ten kompromis byl často znát a přestože oceňuji pixarovské filmy právě pro svou univerzalitu, zde se obávám, že to bylo občas na škodu. Přesto jde o jeden z nejkvalitnějších animáků vůbec a i když si mé srdce nezískalo tak, jak jsem doufal, jeho nesporné kvality musím velmi ocenit. Skvělý a hodnotný film, jen tak dál! ()

dj-chrosto

Nadherny animak plny emocii, filmova lahodka, rok 2015 pokracuje v totalnych peckach! Videne v 2D so slovenskym dabingom, ten spravili vyborne, hlasy vychytali na vybornu a este umocnili celkovy dojem z filmu. ()

sQelle

Skvělej animák. Ale celkem by mě zajímalo, jak by si tvůrci poradili s dvojkou. Kontrolka "puberta" je připravena, takže první menstruace, sex, setkání s alkoholem. No aspoň bychom se možná, my muži, konečně dokázali orientovat ženám V HLAVĚ. ()

nameadel

Smála jsem se nahlas, skoro jsem se rozbrečela a odcházela s naprosto krásným pocitem uvnitř. Nic jiného než pět dát nemůžu a momentálně jsem z toho filmu tak nadšená, že říkám - s Hledá se Nemo, je to nejlepší Pixar. Amen. ()

Lisabellla

Je mi to osobně děsně líto, ale přidám se k naříkačům. Já se na ten film táák těšila a asi hlavně to byla ta počáteční chyba. První a bezesporu největší zklamání přišlo asi v polovině filmu, kdy jsem zjistila, že to rozhodně nebude příběh, na který jsem šla. Místo avizovaného vtipu - "kde se rodí myšlenky" - přišlo malé dobrodružství dvou postaviček, které mi nepřišlo vtipné ani pohádkové. Tak brilantní nápad, tak skvěle se to mohlo rozvinout ... Jsem smutná. Potřebuju utěšit. ()

Kienast

Skvělý nápad, krásná animace, opravdové emoce, ale furt se z toho dalo vytřískat víc ! Naprosto úžasné jsou scény: "jak to vypadá v jiných hlavách" a "jak se dělají sny". Jinak je to kvalitně odvedená práce, ale mohlo to být lepší. ()

KoRner

Veľmi pekný srdcervúci animák, ktorý je viac dojemný, než zábavný a to sa predsa vždy na Pixarovcoch všetkým tak páčilo. Dabing je výborný, najmä hlasy Joy a Sadness a animácia tiež. Zaujímavý poznatok, že každá obyčajná akcia má vo vedomí toľko spletitých príbehov. A ani neviem, kedy som naposledy videl animák s toľkými nápadmi ako tu. Fungovanie vedomia je proste vážne dokonalé. Škoda len, že nie je tam viac tých porovnávačiek ako v prípade rodinnej večere. [8/10] ()

Lukoboss

Moc se mně líbila myšlenka, jak funguje mozek, zpracovaná tak, aby to ty děti chápaly a zároveň se u toho bavily. Tohle je fakt dobře udělaný a za to patří snad největší plus. Zároveň rozumím i tomu, že hlavní emocí, která má pohánět člověka, je radost. Co je ovšem největší škoda a zároveň kámen úrazu, je to, že nejvtipnější scénu dali tvůrci do traileru, aby nalákali diváky. Ale potom ve filmu ejhle, nic dalšího se tam nenachází. Jo vlastně ještě na konci u závěrečných titulků. Hm, ale to je fakt málo. Jinak je příběh po čase dost jednotvárnej - snaha něčeho dosáhnout, nezdar, další snaha, další nezdar, snaha, nezdar.. a na tomto principu dojedete až do pohádkovýho cíle. Ufff. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu