Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

ghatos

Taková ta dobře odvedená animácká práce, co se bude všem líbit. V mé hlavě mě hryže cynické centrum. To se neustálé ptá, jak to asi vypadlo v kebuli Hitlera nebo Stalina? To musela být teprve švanda :) . 73%. ()

Zagi20

Jeden z nejnápaditějších animáků poslední doby na mě působí dosti rozpačitě. Na jedné straně je tu obrovský potenciál, který je nevyužitý až běda, kde místo vtipných a sakra zábavných scén z "řídícího střediska" dostávám dávku hloupého a nudného pobíhání skrz paměť, kde na mě všechno působí jen jako zbytečné házení klacků pod nohy hlavní hrdince, jen aby se to nějak natáhlo. Přitom je všem jasné, jak to skončí. Nápad a originalita je dobrá věc, ale tvůrci je musí umět přenést do výsledného filmu. Předpokládám, že se za pár let dočkáme pokračování, tak mají šanci na reparát. Za mě 60%. Asi nejvtipnější z celého filmu byl závěrečný sestřih a pak především pohled do mozku kočky, to bylo prostě k popukání :D. ()

vyfuk

Údajně asi jeden z nejočekávanějších filmů na poli animovaných počinů, tak i celkově vzato. Dle mého názoru je až zvláštní, že lidi v Pixaru a Disney může napadnout něco až takového. Svým způsobem je tenhle film skoro až geniální jak si dokáže hrát s lidskými psychickými vlastnostmi a nakonec to dává i smysl. Tenhle film je hodně dobrý ve svý promyšlenosti, ale jedna věc mě na tom vskutku zaráží. Tenhle film je svým způsobem mnohem víc dojemnější než spousta jiných podobnýho typu. Chci tím říct, že se zde stane spousta věcí, které by mohli dopadnout lépe, prostě jinak. Stále na vás dýchá ta dětská atmosféra, ale zároveň to není zrovna komedie. Inside out je zrovna jeden z těch druhů animáče, kde můžou nějaké postavy klidně umřít a nechat vás v této myšlence ležet. Animáč dobrej jako každej jinej s hodně dobrým klavírovým doprovodem mimochodem, ale zároveň i takový, který vás donutí se zamyslet a možná být i trochu smutní, což mě asi zaráží na celém tomto hodinu a půlovém zážitku nejvíce. ()

drackula

Fantastický je na tomto animáku najmä fakt, že dokázal vtipne a originálne poňať relatívne banálnu vec, akou je sťahovanie z miesta A do miesta B. Banálne to samozrejme nie je pre predpubertálnu Riley a tak sa jej v hlave rozbiehajú neskutočné pochody. Zmena osobnosti, nálad, záujmov a milión iných vecí je stvárnené originálne a za pomoci kvanta skvelých nápadov. Náhľady do hlavy rodičov, prípadne titulkový bonus boli už len čerešničkou na torte. Toto skrátka musí dostať Oscara. 100% ()

Autogram

Veľmi nápaditá pixarovka v očakávanom precíznom spracovaní. Ale na prvý raz ma nepresvedčila až tak, ako som čakal. V záplave emócií, prepínania svetov a narážok na náš skutočný svet som chvíľami dokonca nestíhal. Viem si predstaviť, že mladému divákovi môže zo všetkého vzniknúť v hlave zložitý guláš a tento detský animák je viac pre dospelého, ako všetky, čo som videl doteraz. Ale aj tak silné štyri hviezdy s možnosťou zvýšenia, a opakované sledovanie je viac ako isté. Čo sa deje v hlave ostatných, sme videli len v skratke, akoby to boli ukážky, čo ešte môže prísť. Nech už je to čokoľvek, či v hlave rodičov alebo v hlave pubertiaka, budem sa tešiť. ()

Dagoussek

Kéž bych věděla, že mám i já v hlavě takový panáčci, hned bych si s nimi popovídala😄 Viděno víckrát a vždy líbilo. ()

PollyJean

samozřejmostí je gejzír hodně barevných nápadů a vtipných jednorázových gagů (výlety do jiných hlav na konci, například), kterými se nelze nechat neunést. Ale je to pro děti, takže je třeba se držet velmi jednoduchého až primitivního děje, je nutné osekat řídící centrum na pouhých pět emocí (z nichž vlastně jen jediná je pozitivní), je nutné mít pohých pět ostrovů, sestavených výhradně tak, aby odpovídaly linearitě následujícího děje. Navíc si to film hóódně zjednoduší, když děj usekne těsně po krizi a pak už nahodí jen happyend minimálně čtvrt roku poté, ne-li později. To znovuvybudování muselo být sakranáročné. Dospělí si v tom rozhodně ledacos najdou, ale Pixar tu dokazuje, jak moc ho škatulka animáků pro děti začíná škrtit, což je vidět mnohem zřetelněji v jeho nejnovější Duši. ()

svobik

Dost možná nejpropracovanější animák, místy mi připomínal Inception, tj. přenést na plátno extrémně složité a těžko vizualizovatelné věci, které se ale extrémně týkají každého z nás. Emocionálně mě sice V hlavě nějak nepřejelo, ale jeho samotný koncept je prostě extrémně nosný a zajímavý. ()

Jaro.Krafcik

Veľmi dobrý animák s dobrou myšlienkou. Proste klasická pixarovka ktorá nesklamala ani po rokoch. Zaujme aj staršieho diváka. Najlepší bol asi ten červený vztek. Fakt milý filmik na víkendové popoludnie. Trochu podobné ako francuzský seriál bol raz jeden život. Teraz si nespominam či som na tom nebol v kine. 4* ()

Luksa

Tady je v mém případě pět hvězd jasných, Pixar opět po nějaké době natočil boží animák, který nechává svou letošní konkurenci daleko za sebou. Překvapila mě široká škála emocí - vedle očekávané radosti a pořádné dávky vtipu se dostavilo i napětí, dojetí i smutek, místy si film dovolil být dokonce melancholický. O vizuálu se nemá smysl bavit, ten je vždy perfektní, co bych zmínil je naprosto promyšlený svět, kde vše dává smysl a nic není samoúčelné. Nad scénářem si opravdu vyhráli a naplnili ho k prasknutí spoustou nápadů a roztomilých drobností. A jak jsem říkal, emoce ve mně během celého snímku pracovaly, takže pro mě jedna z nejlepších Pixarovek. ()

Hollohlaway

V podstatě smutný a dospělý animák. Celé rodinné téma je hodně k zamyšlení, a myšlenkové pochody vás donutí si představit, co by ste dělali vy. To ovšem neznamená, že by film nebyl vtipný. Naopak. Řídící středisko v hlavě je super nápad a jednotlivé emoce opravdu pobaví. Navíc výborná animace. První animovaný film, kdy jsem se tolik nesmál, a přesto mi to nevadilo. ()

andalin

Sám sebou je tenhle film dost originální a je plný chytře vtipných scén, které mám na animácích ráda (nejedná se pouze o intelektuální výplach pro děcka). Ale očekávala jsem od něj víc a zklamal mě, protože v půlce jsem se začala dost nudit. Inside Out bych dala tři lepší hvězdy, ale přidávám ještě jednu za imaginárního kamaráda :) ()

Trapper33

Asi to bude nejlepší animák roku, protože pochybuju, že někdo přijde s něčím lepším.. ovšem nesplnil moje očekávání na 100%. Ani sám nevím proč tomu tak je, ale nebyl jsem z toho tak hotovej jako dřív z Cars nebo Cloudy with a chance of meatballs. Filmu to ale vůbec neubírá na kvalitě, protože nápad a příběh jsou opravdu skvělé, každou chvíli přišlo něco nového a o nápady nebyla nouze. Na emoce hraje film skvěle, něco jsem obrečel (hehe) a z něčeho měl zase radost. Pár věcí sice bylo lehce předvídatelných, ale jinak si myslím, že Pixar opět zaválel. ()

Norfice

Bylo klasické nedělní odpoledne bez náboje, tak jsem na přání své přítelkyně otevřel program kina, uviděl v něm čistou náhodou film "V hlavě", na který jsem se těšil celé léto, zarezervoval lístky a vyrazil. Řeknu vám, to byl teda ale nápad! Čekal jsem obyčejnou pohádku se specifickým humorem. Bylo mi ale dopřáno kvalitního stominutového snímku, u kterého jsem se vůbec nenudil. Je to úžasný nápad s ještě úžasnějším zpracováním. Moc jsem si to užil! Tento animáč má v sobě něco, co mnoho jiných postrádá. Jsou to takové dvě tváře či dvě vlny, chcete-li. Abych byl konkrétní, jedná se o stranu humoru a nauky. Zkrátka chvíli diváky film učí, na druhou stranu však pobaví. Rodičové svých dětí tento způsob kinematografie určitě uvítají. Je to něco jako puzzle. Všechno do sebe nějak zapadá a myslím si, že se Pixar vrací zpět tam, kam patří. Mezi top filmové studia. Jsem velmi potěšen, že něco takového někdo vůbec stvořil a budu ještě radši, když v tomto duchu bude i pokračovat. Je to fajn! ()

tommmy89

Celkom dobrý nápad,... to musím uznať... ale už bohužiaľ ťažkopádny spád obalený pekným animovaným obalom. Inak bez zbytočných rečí je to celkom pekná rozprávka. ()

lenulii

Geniální a snad nejlepší dětský film za poslední desetiletí, který pořádně dostane i dospělé. Kdo měl rád franc. seriál "Byl jednou jeden život", zamiluje si i tento nadprůměrně zdařilý počin. ()

Drnqonovic

Nádherný film postavený na parádní myšlence a je takový... Fádní. Buď stárnu, nebo už ve mně Pixar nevyvolá takovou radost, jako dřív. Ale přiznám se, že v poslední scéně s Bing-Bongem jsem měl namále :) ()

VooDoom

Původně jsem nebyl zvědavý na další animáč, ale velice mile překvapil (Pixar, co čekat,že? :-) ) Konečně jsem pochopil, co se to občas děje v mojí hlavě :D Zasloužené 4* , třeba dostane časem i tu pátou, člověk nikdy neví :) ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu