Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

dopita

Scénář není úplně dokonalej, ale rozhodně je originální. Což je největší klad filmu. Všechno ostatní už je pro mě dost velké zklamání. Co naplat, že scénář je originální, když je plnej divných a nesympatických postav, ať už jsou to tvorečkové v hlavě tak i lidé. Ale především mě film moc nebavil, nebo lépe řečeno - nudil. Okouzlení vynikající zápletkou zhruba v polovině filmu pozvolna vyprchá a ukáže se, že film je řemeslně vlastně dost bezradnej a že je to víceméně nuda. V tomhle směru je to jednoznačně nejhorší film od Pixaru. ()

Hanys_

Wow. Byl jednou jeden život, hezky po pixarovsku. Přemýšlím, jestli jsem v posledních pěti letech viděl lepší animák. ()

danielosbourne

Příjemný a velice originální animák. Z námětu se dalo samozřejmě vytěžit mnohem, mnohem víc, ale ani tak to není vůbec špatné. Docela rád bych se ještě někdy podíval do něčí hlavy. A jestli ne.....tak si dupnu ! ()

SpaceOdyseus

Rodinny film s hlubokou myslenkou o tom, jak jedne hodne holcice konci obdobi, kdy je vsechno cernobile a zacina narocnejsi obdobi, kdy jde ruku v ruce radost i smutek, vztek a zhnuseni. Pro nejmensi divaky bude nejpritazlivejsi krasne ztvarneni prochazky lidskou mysli. Ti starsi uvidi sami sebe, jak vzpominaji na ty stare dobre casy a jak se jim po nich styska, az se jim derou slzy do oci. Pohadku bych klidne zaradil do vanocniho TV programu (holcicka je hokejistka, takze nejaky ten snih tam je). ()

ti88na

Tak to bola pecka! Ani neviem ako dávno som sa na anymáku takto nasmiala a pobavila. Inside Out má skvelý námet, je originálny a neuveriteľne vtipný s množstvom situácii, ktoré človek dobre pozná ale že za ne môžu emócie zosobnené v milých farebných postavičkách to bolo vskutku na pobavenie. Skvelý nápad tvorcovia uchopili pevne do rúk a poradili si s ním tak, že vytvorili úžasný vnútorný svet, ktorý ani nechcete opustiť a myslím že Pixar našiel studnicu z ktorej ešte môže čerpať, len to netreba pokaziť. Toto sa im podarilo a s veľkou chuťou dávam bez váhania plný počet. ()

Litvicek

Krátké, hravé, chytré a nápadité. Rozhodně žádná ztráta času, na konci jsem si málem pobrečel do posmrkaného kapesníku. ()

Mazlik4

Takto silně mě dlouho žádný animák nezasáhl! Zkoumání štěstí a jeho souvislost s výchovou dětí je jedním z mých témat. Opravdu věřém, že motorem lidského uvažování je být neustále v souladu se svým štěstím. Přičemž smyslem života není štěstí hledat, protože každý je šťastný sám od sebe už od narození - vtip je vtom šťastnou jiskru neztratit! ()

barlow

Úžasný nápad, skvělá realizace a především hvězdička navíc za hlavu puberťáka a učitelky, už by to chtělo prázdniny... ()

Corpsegrinder

Nějak se mi nechce věřit že je tohle pro děti jelikož 90% stopáže neni vůbec zábava a ke konci přijde dost depresivní část ze který bych měl před lety asi trauma podobný jako když zařval Artex v Nekonečným příběhu. Promarněnej potenciál a velice nadhodnocenej animák. ()

Eraserhead

A tady se superlativy šetřit nebude! Filmem V HLAVĚ se studio Pixar vrací do špičkové formy jakou mělo naposledy snad začátkem milénia (v mých očích je to jejich nejlepší počin od Úžasňákových z roku 2004). Neuvěřitelně vypiplaný scénář plný úžasných nápadů (skoro by se chtělo říct, že jde o pixarovský Počátek :-)). Nenechte se zmást trailerem, že by šlo o neustálé konfrontace emocí různých lidí. Téměř celý film se odehrává v hlavě 11leté holčičky a hlavním tématem je přechod z dětství do dospívání. Emoce v řídícím centru, celý systém získávání, udržování i ztráta vzpomínek - to vše je dokonale vymyšleno i ztvárněno; zábavně i dojemně. Zasloužený animovaný Oscar! ()

provitamin

Smútok a hnev sú najlepší, radosť je otravná a nechuť a strach nevýrazní, zbytoční. Dobré nápady, podvedomie, priepasť zapomenutia, ale čakal som viac vtipných momentov. Najlepšia scéna keď sa mama snaží otcovi naznačiť, že sa s dcérkou niečo deje. 70% ()

Sayko

Novej originální animák, kterej mile překvapil. Mě by se sice líbilo, kdyby trochu více rozvedli svět v hlavě, ale co. Už bude druhý díl, tak tam se toho snad dočkáme. ()

Mafiapau

Nějak neprůstřelný příběh to sice není, ale pokaždý když to vidím, uroním tu slzu. Za mě další parádní film od skákající lampičky v kanclu A113. Též doporučuji po dokoukání filmu kouknout na Youtube (nebo kde to jde vůbec ještě sehnat bez smazání) takový fanouškovský "short-film" jménem "Inside Out: Outside Edition" (alternativně kdy by již odkaz nefungoval, vyhledávejte i pod výrazem "Inside out but it's just outside") který z filmu odstraňuje veškeré "vnitřno" a jsou v něm ukázané jen scény z reality. Je to docela groteskní, jelikož to z Riley dělá dost slušnýho bipolárního autistu. Na hudbě samozřejmě Michael Giacchino bez kterého bych si pořádný film od PIXARu takřka nedokázal představit. Znovukoukatelné, nebál bych se říct, takřka skoro pro všechny věkové skupiny, vyjma možná starého dědechka a babitchky co na telku ani nevidí, a jejich "vnitřna" už dali Alt+F4 a leftli mozkovej server. Čekáme na dvojku v roce 2024 ()

buzzwoody

Skutečně masterpiece Pixaru. Prvních 80% filmu, které sázelo na humor, nápaditost a hlavní atmosféru typické Pixarovky, nakonec přelomem, který tvořila oběť Bing Bonga a dalších 10% filmu, kde se celý kino vybrečelo, tomu nasadilo korunu. I já uronil pár slz, ale ty byly významné, protože bez nich by mi došlo, že mi ten film nesedl. Prostě skutečné mistrovské dílo a ať si všichni říkají, co chtějí, tohle, je ten nejlepší animák, který kdy vznikl. Tohle prostě musí mít Oscara za nejlepší animák a klidně i nominaci na nejlepší film. I cried the shit out of me. ()

Strandmon

Velmi emoční příběh, který jel na 100 procent od začátku do konce. Někdo si možná řekne že V hlavě je prostě jenom další animovaná kravina, ale tak to rozhodně není!! Tento animák je na rozdíl od těch ostatních velmi originální, je prostě sám mezi an. pohádkami a tvůrci si sou toho dobře vědomi. Pět postav v hlavě na mě udělali velký dojem, nejvíce asi Depka s Nechutí a ani Riley a rodiče nebyly špatní. Film mě prostě dostal se vším všudy. Závěr: Snímek je jeden velký dobrý nápad. ()

Arach.No

Je až šokující, jak originální nápady lze ve filmech ještě pořád vymýšlet. Základní nápad i jeho zpracování fungují perfektně. Některé scény vysvětlující jakým způsobem se v našich hlavách vytváří, mění a vzájemně ovlivňují emoce jsou nejen fantasticky vtipné, ale svým zpracováním geniální. S jakou lehkostí dokázali tvůrci během pár minut přesvědčivě zpodobnit něco tak složitého a komplexního je neskutečné. Film je to sice převážně smutný (nepamatuju si, kdy naposledy byl smutek tak silný a příjemný), ale zároveň od první do poslední chvíle zábavný a upřímný. Nedokážu odhadnout, jak bude působit na děti (a s dabingem), ale, přestože je sezóna teprve v polovině, připojuji se k lidem, kteří si myslí, že je na čase, aby Oscara konečně získal animovaný film. ()

AndrejBB

Najlepší film od Pixaru to síce podľa mňa nie je, ale rozhodne patrí medzi najlepšie. Zaujímavý spôsob ako ukázať ľudské myslenie, aj keď neviem či je púť základných emócií dosť. Najmä ak je medzi nimi nechuť. Najviac sa mi páčil hnev s jeho novinami a šofér autobusu s 5 hnevmi v hlave, celkom trefné. Potešilo ma aj, že imaginárny kamarát bol slon z cukrovej vaty a nie dievčatko zabité svojou macochou túžiace po pomste. Každopádne pekné vysvetlenie toho ako spolu súvisia radosť a smútok. Možno som čakal viac interakcií medzi emóciami z ostatných ľudí. Zaujímal by ma horor z takéhoto pohľadu, čo by sa dialo v hlave vraha. Možno ten nápad pošlem Timovi Burtonovi. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu