Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

Rudyamon

Tohle je v perla Pixaru a animovaného filmu vůbec! Už jen ten nápad (operační místnost v hlavě a v ní emoce, které řídí život člověka) a převedení této myšlenky do praxe... prostě geniální! Už dlouho jsem nebyl takhle nadšený z animované pohádky. Tohle všechno mi napovídala „řídící operátorka“ v mé hlavě, Radost. Co se týče dalších členů posádky, ti se jednoduše nedostali ke slovu, neboť nebyl důvod. Opravdu skvělý zážitek. Jednak dějově, ale i po stránce animace. Pixar je prostě klasa. Samozřejmě nechyběly ani správné hlášky, koření dobrého filmu. Hláška Nechuti: „Bude vypadat ve svém ohozu tak skvěle, že ostatní hodí šavli!“, povzdech Smutku, neboli Depky: „Pláč mi pomáhá se soustředit se na bezvýchodnost životních problémů.“, nebo povzdech z „řídícího centra“ manželky na reakci manžela: „Kvůli tomuhle jsme si nevzali toho brazilského pilota?“, patří k opravdovým perlám filmu. S úsměvem jsem si vzpomněl na naše věřící přátele všelijakého druhu při zmínce o imaginárním příteli, neboť náboženství světa těmito imaginárními přáteli přímo srší. Úžasný byl nápad s ostrovy osobnosti, nebo třeba zmínka o podvědomí, místě, kde zavírají všechny potížisty. Jako celek jednoznačný klenot. Nelze hodnotit jinak, než 5 hvězdiček - 100% a navrch musím přidat myšlenku: „Myslete na to, že když nějakou vzpomínku nepoužíváte, vybledne... “ ()

Demonic189

To je ale ŠKODA. Prva polhodina a záverečných 20 minut je vskutku geniálnych a najradšej by som dal 6*, lenže zabiť tak sľubny potencial, tak to je velka ŠKODA! Čo do pekla malo znamenať to medzi tym? Typicky Pixar, kde sa niečo pokašle a potom sa za zachranou cestuje z bodu A do B? Nie dakujem, akosi som sa toho uz prejedol a jednoducho mi už nechutí. No i napriek tomu je V HLAVE nadherny a hlavne velmi velmi dojemny film, takže sem s dvojkou!!! PS: myslím, ze o Oskaroch je už teraz pevne rozhodnuté. ()

Dzvandzi

Film mě velice překvapil :) Dobrý nápad,nádherná animace :) Jenom mi trošičku vadilo že některé části byli trošičku zbytečné ale je to jeden z nejlepších animovaných filmů co jsem viděl :)..95% ()

Luxocculta

Originální, promyšlené a zábavné. Navíc koncept, který slibuje spoustu zábavy v případných dalších pokračováních. ()

balcazar

Snažím sa nachádzať chyby v tomto animáku, no akosi nie som toho schopný. Hlavným pozitívom je originálnosť. Originálna myšlienka, originálny humor, originálne postavy, atď. Svoje si nájdu mladí aj veľkí, záverečný bonus je len podčiarknutím mojich predchádzajúcich slov. Takéto niečo tu už dlho nebolo. ()

Ceberus

Mattyho komentář "radost ze smutku" velmi přesně vystihuje moje dojmy. Nepamatuji si, kdy naposledy byly mé slzné kanálky v takové zátěži. Krásný příběh. ()

DarthFailord

Mám z toho takový rozporuplný pocit. Původně jsem tomu dal pět hvězd. Ale po zamyšlení jsem hodnocení ubral. Ano, Pixar je sice zpět v plné síle, ale naservíroval nám animák pro děti, který děti nemohou nikdy pochopit. Geniální nápad se vymknul kontrole a z rodinného animáku se stalo dojemné, místy až temné vyprávění o dospívání mladé dívky. Koukal jsem na to s dcerou, které jsou tři roky a nedokážu si představit, co se jí muselo odehrávat V hlavě. Tak zvrácený film pro děti jsem ještě neviděl. Mnoho nápadů je vyjímečných. Mnoho momentů je dojemných. Mnoho chvil je velmi origináních. Ale proboha!!! Rodinný film????!!!! Za dospělého člověka dávám 80%, avšak za dětskou mysl, kterou tento film naprosto rozebere jak hrad z lega dávám tak 20% a jednu hvězdu. Film jako takový u mě velmi zabodoval, ale nemohu se zbavit dojmu, zěe běžnému malému dítěti to zboří svět...mělo by to mít rating aspoň 16+ proboha.... ()

neo93

Naprosto dokonalý a úžasný animák. Takový originální a zároveň upřímný a krásný animovaný film jsem už dlouho neviděl. Velmi dobrý nápad tvůrců, který nám ukazuje, co všechno se nám tak může honit v hlavě a jak těžké je vlastně celé fungování našich emocí. Výborně vymyšlený a zpracovaný celý svět lidské mysli, v nichž řídí naše každodenní rozhodnutí naše emoce. Očekával jsem výtečný animák a taky jsem ho dostal, plný skvělého humoru a zábavy. Bylo by zajímavé sledovat druhý díl, kdyby byl natočen a který by se zabýval nedůležitou součástí rozšířené ovládací konzoly ve velícím středisku s názvem PUBERTA. ()

.sayuri.

Doteraz som nepochopila ten ošial okolo tohto filmu. Trailer nám sľuboval vtipný príbeh o myšlienkach jedného dospievajúceho dievčaťa čo sa pár krát aj zadarilo ale potom sa to zvrtlo do nejakej pošahanej road movie za záchranou nejakých posraných guličiek. Celé to bolo depresívne a nasilu dojímavé a na samom konci som vôbec nepochopila prečo som tento film mala vidieť. ()

Kotsour

Na tenhle animák jsem se celkem těšil a nechával jsem si jej připravený na večer, kdy budu mít náladu na něco odlehčenýho a milýho. No ty vole, to jsem si naběhl. Tohle je něco tak nestravitelnýho, afektovanýho a uřvanýho, že fakt nevim, co tady lidem zase zase ruplo V HLAVĚ. Nesympatická holčička, podivné postavičky a jen málo z nich je tak nějak milých. K žádné z nich si divák nevytvoří ani za mák kladný vztah, možná tak k Zlosti a Smutku, ten je ale v průběhu filmu taky ve finále otravnej. Radost je naspeedovaná workoholička, která pořád vymejšlí kraviny. Celkově to prostě nebyl milej pohled do dětský hlavy, ale spíš přeplácaná pouťová atrakce, po který se na vás budou slítat vosy a kdyby to šlo sežrat, budou se vám rojit u prdele ještě tejden. Abych jen nedržkoval, tak je tu spousta skvělých nápadů a pár vtipných momentů, ale to se podle mě od animáku ze studia typu Pixar prostě čeká standardně. Jo a další věc. Po shlédnutí z toho má člověk spíš depku a rozpačitý pocity, naštěstí to trochu zachránily titulky, ale zas tak světový taky nebyly. Velký zklamání! ()

Pafnuc

Nesnáším debilní americké rozmazlené ufňukané sebestředné spratky, kteří se rýpou ve svých triviálních bolístkách a to nejlepší, co by pro ně rodiče mohli udělat, by bylo dát jim pořádně po čuni. Ale jinak úžasný nápad a skvělé zpracování. ()

markotter

Výborně. Takhle má vypadat rodinný animák - baví se děti, baví se rodiče a nedostanou u toho epileptický záchvat. Moje nejoblíbenější postavička? Smutek. ()

Maximilianus

Veľmi slabé, infantílne, nudné. Hrozne otravná postava smútku. Plusom bola postava hnevu, náhľad do hláv iných osôb, záverečné titulky. ()

blans

Tento film mně přinutil přemýšlet nad vlastním životem. Některé části filmu, kde vystupuje Riley s jejím otcem, byly emocionálně náročné. I když ve filmu se zobrazuje pět emocí, tak jich ve skutečnosti je mnohem více. Nicméně ztvárnění emocí u rodičů v hlavě mně opravdu pobavilo. Zajímalo by mne, jak by vypadalo pokračování a také, proč u Riley měli emoce různé pohlaví než u rodičů. Celkové hodnocení 100% / (viděno: online) ()

Nix

Je to velice originální pojetí, které jsem ještě neviděl a hrozně mne to bavilo. Bylo to i vtipný, mělo to vše, co správný animák má mít a animace mi taky sedla. Jasně, ono to asi pro děti úplně nebylo protože příběhu by podle mne zas tolik nerozuměli, ale o to víc jsem si to užil. ()

RAFT

Wau ,tak konečně se pixar dostal na první příčky .Pro mě to byl vždy č.1 už od prvního toy story ,ne že dreamworks by zaostával ,taky má kvalitní animáky,ale pixar pro mě vede furt.Tohle se tvůrcům konečně povedlo je to něco nového s nějakými těma nápady ,příběh o malé holčičce u které sou různě ovládané emoce: radost, smutek ,starach ,hvěv, znechucení. Příběh se mi zdal strašně jenoduchý až byl ,takový milý.Malé děti si film určitě oblíbí.Určitě nejlepší animák roku 2015, a zdaleka lepší než Konečně doma.Za mě 90% ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu