Průmyslový magnát, miliardář Damian Hale (Ben Kingsley) již dlouho ovládá svůj svět, ve kterém ze své newyorské operační základny mistrovsky rozehrává mocenské hry. Po vzájemném odcizení se svou dcerou, aktivistkou Claire (Michelle Dockery), má Damian opravdový vztah pouze ke svému celoživotnímu příteli a pravé ruce Martinu O'Neilovi (Victor Garber). Ale diagnóza nevyléčitelné rakoviny přiměje Damiana podstoupit radikální lékařský zákrok, „odpoutání", který pro něj zvrátí běh času. (Freeman Ent.)

Trailer 1

Ellmariachi

Jak tu píší moji kolegové. Parádní a originální nápad. I zpracování je určitě fajn. Několik menších zvratů, vedlejší postavy i omáčka kolem to vše doplní. Přiznám se ale, že jsem film dal snad na 10x. Ve chvílích akce, byl film neskutečně nabušený a nekompromisní. Když se ale mluvilo, byla to místy až otrava. Ryana vcelku můžu, ale jakoby mě tady ne a ne vtáhnout do světa jeho postavy. Neustále jsem někam odbíhal. Vsadit si na chanci, hra na telefonu, se psem, sprcha a já nevím co ještě. Zpětně můžu říct, že jde o slušný film, ale vím, že ho nikdy nepustím znovu. 62 procent především za akční pasáže. ()

Lacike

Namet nie je prilis originalny. Dost mi to pripomenulo film Freejack a s niektorymi aspektami z filmu 6th Day. Ale to nevadi. Co mi vadilo, ze sa to zacalo ako celkom inteligentny film, ktory mal na viac a po nastupe Reynoldsa sa z toho stala jednoducha priamociara akcna nahanacka. A akcie tam bohuzial tiez az tak vela nie je. Je natocena standardne. Co mi nevadilo az do chvile, kedy som zistil, ze to reziroval inokedy vizualne originalny Singh. Tentoraz ale s nicim zaujimavym neprisiel a vysledok vyzera jak keby to natocil hocijaky druhorady rutiner. Skoda. Aspon ze z hercov dostal slusne vykony a tak Kingsley konecne po dlhsej dobe nebol trapny a aj Reynolds bol v serioznej ulohe v pohode. Vysledkom je slusna priamociara jednohubka, ktora nie je prilis originalna, ale je kompetentne natocena a tak je lahko stravitelna na pondelok vecer pri TV k dietnemu jogurtu k zotaveniu po nejakej tej operacii. ;-) 5/10. ()

POMO

Skvelý "malý" jarný thrilller (Limitless, Source Code), nasadený nešťastne v letnej sezóne. Super nápad, prekvapivé zvraty, znesiteľná dávka žánrových klišé a sentimentu. Scenár občas urýchlene zjednodušuje dopad zvratov na reakcie postáv, ale robí to za účelom udržania svižnej dynamiky rozprávania, ktorá je perfektná. Akčné scény nečakane napínavé a drsné. Konečne mainstreamovo efektívne zužitkovaná Singhova exotická réžia. Jedna z najlepších Reynoldsových rolí. ()

Aljak

Takýto typ sci-fi veru môžem, a dokonca veľmi rád. Treba uznať, že základ, ale aj celkovú myšlienku to malo veľkolepú. Akurát ten scenár by som si vedel predstaviť aj o čosi viac zaujímavejší a aspoň o kus menej predvídateľný (aj keď vďaka mnohým zlomom bola tá predvídateľnosť aspoň čiastočne kvalitne potlačená). Potenciál obrovský, ale využitý asi len tak na trištvrťku. S týmto by sa dalo ešte poriadne zahrať a zamiešať ten dej aj do zložitejších súvislostí. Tá priamočiarosť tomu zas až tak moc neprospela. Ale aj tak, veľmi dobré a mňa osobne to bavilo, najmä celá tá ústredná myšlienka, na ktorej stál celý film, ale v podstate aj celkové posolstvo. Takže OK, bez váhania 4*. ()

GeusX

Mno...Celou dobu je film navozuje dojem, že se bude dít něco zajímavého a překvapivého, ale nakonec se více-méně stane přesně to, co jste čekali. Tedy alespoň jsem to tak předvídal a jen doufal v překvapující mysteriózně sci-fi akční kombinaci událostí a zvratů a ne, že to upadne do takového klišé. Další variace na Jasona Bournea z toho rozhodně není. Solidně koukatelný standard. ()

• Damian v těle Marka (Ryan Reynolds) zjistí, že zná bojové umění, které se Mark naučil jako voják. Tyto dovednosti jsou uchovávány v míše a ne v mozku, protože jsou naučené tak, aby se daly provést rychle, bez přemýšlení. (tom.nosek)

Související novinky

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (více)