50% Taká škoda. Odhliadnuc od faktu, že to má zápletku, ktorá vám pri tomto námete napadne ako prvá, stále to mohla byť fajn akčná jazda. Lenže akčné scény sú prerušované zbytočným kecaním a málo uveriteľnými emočnými výlevmi, čo triviálny námet ešte viac zhadzuje. A určite by pomohlo aj futuristické prostredie, ale na to asi neboli prachy - ale, to je vlastne blbosť, francúzsky CHRYSALIS bol určite lacenejší a pri podobnej jednoduchosti bol omnoho pôsobivejší. A keď už chýba pútavý vizuál (sakra, vo film Tarsema Singha!), tak réžijne to mohlo byť osobitejšie (krásne to ukázal VŠEMOCNÝ). Fakt škoda. Takto sa Self/less radí skôr k prachom zapadnutým filmom ako NEXT či VÝPLATA...(3.2.2017)

Celkem fajn odpočinkovej thriller, ale... Přišlo mi, jako by tvůrcům nedocházelo, že to nejlepší na Bayově Ostrovu nebo Tváří v tvář bylo, že se ty filmy nebraly zase až tak vážně a fungovaly hlavně jako zábavné, nahláškované popcornovky. Takže když se potom (jimi očividně inspirovaný) Nesmrtelný snaží fušovat do srdceryvných romancí anebo těžkotonážních dramat, moc mu to holt nejde. A působí spíš směšně, nevěrohodně. Průměrná sci-fi báchora co obstojně zabije čas, ale nenadchne.(31.1.2016)

Tarsem Singh je u mňa zapísaný ako tvorca filmov s pekným audiovizuálom a dobrou kamerou, ktorá mi sedí. To sú zároveň aj najväčšie klady tohto snímku. Námet tiež nie je zlý, aj keď niečo podobné sa vyskytuje v scifi filmoch pomerne často, napr. vo filme Ostrov (2005)... V kontraste s týmto filmom je však najväčšou slabinou snímku jeho jasná predvídateľnosť, divák už niekoľko minút dopredu vie, čo sa bude ďalej diať, vrátane samotného konca a uzavretia príbehu. Dejová linka je tak priehľadná, až z toho mrazí, nepomohla ani snaha o jej obohatenie vo forme flashbackov a halucinácií hlavnej postavy. Chcelo to aj lepšiu psychologizáciu, aspoň do takej miery, aby si divák k hlavnej postave získal nejaký ten vzťah, a mohol tak spolu s ňou tú jej morálnu krivdu viac prežívať. Je to škoda, pretože filmové spracovanie nebolo vôbec zlé, takže budem štedrý a trochu nadhodnotím. 70/100(27.9.2015)

Slibný potenciál utopen ve vatě akční nudy. Charismatický Ben Kingsley umírá a dostane nové tělo. Hned v první chvíli si říkám, proč nové tělo nemá snad absolutně žádné rysy chování svého nositele? Hlavně že dobře vypadá a umí se prát. Chjo. Nebýt ve filmu žádné zbraně a střílení, zůstat začátek a konec filmu, mohlo to být příjemné filozofování nad osidlováním cizího těla.(28.2.2016)

• JJ.Gibson

Úplně zabitý potenciál!!!!! Jediné čeho si cením je nápad, ale všechno ostatní bylo hrozný!!! Na akční film, málo akční, na drama, málo strhující! Ben Kingsley je tu pouze jako nalákání a tentokrát to nestačí postavit pouze na Ryanu Reynoldsi. Dialogy jsou taky nad zamyšlením. Fakt děs, sem tam se mi chtělo vážně spát a nejsem si jist, jestli se mi to nepovedlo. Velmi, jsem velmi zklamán!!!!(14.10.2015)

• - Přístroj, který je ve filmu používán pro přenos vědomí, je ve skutečnosti upravený CT skener používaný ve zdravotnictví. (oje)

• - Po snímke Určite, možno (2008) je toto druhý film, kde spolu hrajú Ryan Reynolds a Derek Luke. (Game90)