Tak ze začátku to šlape celkem dobře, ale pak se dostáváme k odhalení, kde se vlastně "schránky" berou a dostáváme se velmi rychle z sci fi roviny do prdele, tedy chtěl sem říct do humanitního-výchovného-etického- rozpolcení. Tím, jakým směrem se snímek bude nadále ubírat a jestli bezcharakterní průmyslový magnát, kterej kašlal i na svou dceru s tím hodlá v nové "schránce" něco udělat je nabíledni. A začíná opět klasický hollywoodský kýýýč se vším co k tomu patří. 100x omleté a přesto překvapující. Nikde nebylo vysvětleno, proč ten samolibý žid co vybudoval své impérium, se najednou změnil v humanistu, jestli za to můžou ty prášky, či přiblblej scénář...(29.5.2016)

Trailer mě moc nezaujal. No, dopadlo to zhruba podle mých představ. Nevýrazný scifi thriller o přesunu vědomí z jedné tělesné schránky do druhé. Levný vizuál, pomalejší tempo, nezajímavá akce, nudní herci, za to výborný nápad, ale né plně využit, potěšilo pár zvratů. Ale ten konec, který sem až tam nepochopil na druhou stranu to muselo nějak podobně skončit.(15.11.2015)

"Dvé duší mně, ach, v hrudi přebývá..." Kdo by si při sledování Self/Less nevzpomněl na tenhle legendární Faustův povzdech, že jo... No, vlastně asi skoro nikdo. Tak jinak. Já kdybych se mohl zaživa převtělit, tak bych určitě nechtěl být nějaký šilhavý vošoust, ale pěkná mladá baba. A byl bych samozřejmě stoprocentní lesba, protože bych nesnesl, aby na mě lezli nějací zpocení chlupatí chlapi. No a k filmu? V rámci subžánru "oddechové sci-fi béčko" spokojenost, příjemně se na to kouká, je to lehce stravitelné, akční, více či méně originální... tedy až na závěrečnou scénu s plamenometem a zrcadlem, bezostyšně obšlehnutou ze Staré pušky. Ale kvůli středoproudově limonádovým vsuvkám, všelijakým těm "ajlavjúdédy" a podobným hnusům, a kvůli laciné a předvídatelné happyendovosti, nemůžu filmu napařit vyšší hodnocení, to bych si pak totiž musel naflusat do xichtu. Prostě ve výsledku taková červená sci-fi knihovna.(10.12.2015)

„MLUVÍM O BUDOUCNOSTI, VE KTERÉ SE STARÝ MUŽ DOKÁŽE ZBAVIT SVÉHO VĚZENÍ. BUDOUCNOSTI, VE KTERÉ ZDRAVÁ MYSL NENÍ LIMITOVÁNA SELHÁVAJÍCÍM TĚLEM…“ /// Hodně mě baví unylý tempo, tvořící takovou podivně zajímavou atmosféru tý úvodní části. Možná za to může ta podprahová hudba… Mám strach, co se mnou provede výměna (záměna) Kingsley – Reynolds. Úvod je v řiti a Damian se začíná přesvědčovat, že jsou na světě věci, za který ta investice 250 mega stála (návštěvy knihovny? Ehm, spíš to začíná smrdět AIDSem, chytráku). Mění se i tempo. Pryč je sympatická unylost a bavit prej maj halucinace. Slibujou, že zábava bude, až se v nich začne šťourat. Možná by byla, kdyby neřešil píčoviny. Nechápu, proč z toho nevznikla zábavná akční - sci-fi jednohubka, postavená na myšlence, která je dobrá. Dělaj z toho rodinný melodrama, ve kterým lítaj kulky, hoří dřevostavba a na šroťák putuje pár auťáků. Navíc ten Ryan… prostě, promarněnej potenciál. To je k nasrání! Ti bratři Pastorovi se nedokážou nastartovat někam vejš. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem mladej, hezkej, bohatej a nevím, co mám dělat. 2.) Rád se hrabu v píčovinách. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.9.2015)

Prečo taký dobrý námet dostal tak nedobrý scenár?? Toto jediné mi asi vadilo. Keď dáte Reynoldsovi do ruky katanu alebo aspoň pištoľ, hneď ten film lepšie vyzerá, ako keď je židovský právnik. Námet skutočne luxusný, preto stále neviem pochopiť, prečo sa s tým scenáristi takto pohrali a pustili sa tou líniou, ktorou sa pustili. Ale akcia bola akčná, súboje výborné, herci v pohode. Dobrá oddychovka ktorá nadchne a nepustí. 3 z 5(13.12.2015)

• - Přístroj, který je ve filmu používán pro přenos vědomí, je ve skutečnosti upravený CT skener používaný ve zdravotnictví. (oje)

• - Po snímke Určite, možno (2008) je toto druhý film, kde spolu hrajú Ryan Reynolds a Derek Luke. (Game90)