Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na motivy autobiografické povídky Petra Todorovského „Vzpomínej – nevzpomínej" vznikl desetidílný seriál, který se vrací do válečného roku 1942. Nastává krutá zima a sovětský lid se stále nevzdává v jedné z nejdrsnějších bitev světových dějin – Bitvě u Stalingradu. Síly docházejí, a tak je armádní velení nuceno nabírat do svých řad také sotva dospělé vojáky. Studium na vojenské akademii zabralo v dobách míru několik let, nyní nemají mladíci ani 90 dní příprav a stávají se z nich kadeti. Během tří měsíců mají z chlapců dospět v muže, kteří se dokážou postavit tváří v tvář kruté válečné realitě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Autobiograficky založený seriál je bezprostředně syrovou výpovědí o zázemí ruského státu v průběhu sovětské Velké vlastenecké války v době, kdy vrcholí boj o Stalingrad-Caricyn-Volgograd. Dotčena je i odvrácená tvář sovětské moci i bída, ve které tehdejší občané SSSR byli nuceni žít. Právě až kronikářská syrovost výpovědi viděné a stylizované očima člena nejmladší generace tehdejší společnosti umocňuje skutečnou tvář válečné všednodennosti v týlu front. I ruská společnost se vyvíjí. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zpočátku trochu Velká vlastenecká, trochu Tankový prapor, moc to nedrží pohromadě. Humorné zápletky jsou najednou překvapivě málo humorné, nastřádané napětí často vyšumí do ztracena. Někde v polovině se všechno láme k lepšímu, příběhy začínají mít spád, děj je zajímavější, konflikty ostřejší... Možná kdyby se autoři spokojili s polovinou dílů, dostalo by to větší grády.. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Pekne udelany serial z pripravy kadetu do boje. Cili vycvik... Ale jeste spis je to serial o lidech a vztazich, pozornost presto upouta. A Елена Яковлева je opravdu puvabna... :) ()

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Válečný seriál bez války, jen o rychlokvašné výrobě mladých poručíků, doba přežití na frontě jeden týden. Riziko, že nepřežiješ ani tuto školu, rovněž docela vysoké, vyšlo to nastejno. Velmi dobrý kritický komentář vypravěče, který přednímá osud té či oné osoby - většinou, za jak dlouho došli smrti. Morální dilema mezi kadety a učitelem-zlodějem potravin mistrně podáno. Doporučuji. ()

Dr.dogous 

všechny recenze uživatele

Za ukradnutou skývu chleba, smrt zastřelením. Schyluje se k bitvě před Stalingradem, všechny potraviny jsou směřovány tam. Jak trpělo za války civilní obyvatelstvo, je v tomto filmu očividné. V týlu jsou cvičení mladí kadeti a prožívají útrapy výcviku i své lásky. Dívky jsou svolné pro kousek chleba nebo pytlík ovsa. I v hluboké totalitě a kasárenského komunismu se trh nepodařilo udusit. Handluje se vším i s lidskou duší . 85% ()

funesfilm 

všechny recenze uživatele

Ruská tvorba posledných rokov, je skôr o vizuálnom stvárnení, než o scenári. Tento seriál som teda išiel pozerať s obavami. Zbytočný strach o stratené hodiny. V pohode vyrozprávaný príbeh o tom, čo byť vlastne ani nemuselo. Ladí všetko. I hudba je príjemným prekvapením. Pomalší rozbeh, s dojímavým koncom. Možno neohúri, ale ani nesklame. ()

Reklama

Reklama