Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Tryskomyš

Film získal Oscara 2015 za nejlepší animovaný film. Jinak je to super krásný filmeček. Zároveň nabitý super sci-fi vychytávkami, zároveň smutný, zároveň veselý, zároveň akční a zároveň rodinný. ()

PauloZ

Vidím v tom jasnou snahu dostat se na vysoký level a úroveň animáku Jak vycvičit draka. Takový boom se sice nepodařil, ale je to bezesporu parádní, s myšlenkou a nápadem. Navíc vizuální stránka opět špička a naprostá lahůdka. ()

hous.enka

Fakt Američani nejsou schopní natočit si svůj animák, aniž by vykrádali nějakou cizí kulturu? (řečnický dotaz, odpověď znám) Nejprve to bylo Mexiko (a Kniha života ) a teď Japonsko. Baymax je americky marshmalownově sladký robot, který je dobrák až do morku svého čipu a to je asi to nejpodstatnější, co jsem si z Big Hero odnesla. Lidská idea o tom, že člověk musí odpustit a jít dál, mě teda zcela minula. Souhlasím s hodnocením J*A*S*M, že se tu Avengers setkávají se Stars Gate. Jste-li fanoušci jednoho nebo druhého kultu, mohlo by se vám to líbit. Ale moc si od toho neslibujte. A žvejkačková lady vede, i když jsem úplně nepochopila, oč v tom jejím projektu vlastně šlo. ()

FFilipCZ

Animáky nového milénia jsou poslední dobou jediným žánrem, který mě zaručeně nezklame. I když se musím přiznat, že jsem měl ohledně tohoto filmu velká očekávání, která částečně nebyla naplněna (ale to už tak bývá, když je člověk přemotivován). Celkově jsem byl s filmem velice spokojený, bavil jsem se vtípky, scénami, hlavními i vedlejšími hrdiny a kochal se povedenou animací. K páté hvězdičce tomu ale něco chybělo (možná to bylo způsobeno právě tou přemotivovaností). ()

baribal

Originální superhrdinský animák, kterému je málo co k vytknutí. Je zábavný, vtipný, zároveň akční a divácky přívětivý. Zařadil bych ho mezi animáky, které pobaví i dospělé (sem patří například Wall-E nebo první Shrek). Jediná škoda je, že ve filmu se vyskytuje pár hluchých míst, ale tomu se animáky těžko vyhnout, protože jejich příběh je větší v jádru dost jednoduchý a u BH6 tomu není jinak. Více méně ale chvála převažuje a jedná se o nejlepší animák roku, Oscárek zaručen. ()

maddy

Avengers meet Incredibles. Animovaná tímovka berúca si za príklad Marvelovské komixovky a vyslovene citujúca konkrétne scény (viď záver s Baymaxom v inej dimenzii versus Iron Man na konci Avengers). Fajn nápad, akurát som čakal oveľa väčšiu dávku originality (napríklad ako vo Wreck-It Ralph). Big Hero 6 mi miestami prišiel až priveľmi detinský, presladený, ale to asi animáku nie je veľmi fér vytýkať, no konkurencia je trochu niekde inde (napríklad už len v porovnaní s takým Up). Takto to je pomerne jednoduchý animáčik, ktorý pár krát rozosmeje a v závere si pripraví menší príbehový zvrat, ale tú inšpiráciu v komixovkách nevyužíva nijako výrazne. Baymax je síce ďalší adept na kultovú animovanú postavu a každá jeho prítomnosť v deji dvíha zábavnosť o niekoľko levelov vyššie, len ostatné postavy mimo Hira sú pre celé dianie dosť zbytočné a sú tu v podstate len na to, aby v závere predviedli svoje superschopnosti. Vizuálne tu samozrejme nie je čo vytknúť, hlavne scény s preletmi nad mestom sú fantastické a patria k animovanej špičke ktorú je v dnešnej dobe vidieť. Vo výsledku tak milý, vtipný, na konci mierne dojemný animák, ale je to taká vo všetkých smeroch priveľká stávka na istotu, bez jediného momentu prekvapenia a osobne mi tu chýbali aj popkultúrne odkazy po vzore Lego Movie, ktoré by sa k Big Hero 6 vyslovene hodili. Napriek pár výhradám kvalitný, zábavný animák, ktorý rýchlo utečie. U animovanej rozprávky to tak nejako stačí. Disney to jednoducho stále umí. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

VojinRyan

Tentokrát trošku iná animácia od Disney. Ide o komédiu s východnej časti našej planéty. Film je to príjemný, má dobré vtipné situácie a hlavný hrdina je ten správny človek, ktorým ste vždy chceli byť, keď ste boli mladý. Odpadlík, ktorý je ale veľmi chytrý a múdry a postavil z ničoho niečo. Samozrejme opäť je tu námetom najprv pomsta svojho brata a potom (to by nebol DIsney ) aby sa to nakoniec zas dalo na správnu mieru. Takže nič nové. Ale ako to je podané, to je niečo nezvyčajné. Z lekárskeho robota urobiť Hero-robota? Hodnotím celkom kladne. Takže Pixar má konkurenciu. 80% - 4*. ()

depony

Ježíš, já jsem si to zase užil. Ale hrozně nečekaně. Tahle budoucnost, celý ten příběh, nejlepší robot ever (sorry Číslo 5) a emoce. Já miluju, když mi animovaný film hraje na city jak brnkálista na kytaru. Chci zvolat: Auuuuuuuuuu!!! ()

SaNcHeZ_cz

Marvel solidně vykročil i na poli animovaných filmů Velká šestka je hodně příjemným a zábavným animovaným dobrodružstvím, které kromě parádního audiovizuálního zpracování nabízí také solidní příběh a postavy a především Baymaxe, který vám dá vzpomenout na Železného obra. Jednoznačně palec nahoru jak pro nejmenší tak pro jejich doprovod. [80%] ()

Bakllazaan

Tecnická stránka opravdu povedená, ale jinak hrozně průměrný. Člověku to uteče a je to i poměrně vtipné, ale jakmile se z nich začnou stávat superhrdinové, jde to k čertu. A k čemu je budování napětí, když SPOILER v závěru stejně všichni nepřekvapivě přežijí. Co jiného čekat od Disneyho ()

MartinezZ

Má to světlé chvilky a i nějaké ty humory a díky potitulkové scéně jsem byl v ten večer, kdy jsem to viděl, ochoten udělit i ****, ale už jsem se k hodnocení nedostal. Den na to se to člověku uloží v kebuli a s čistým srdcem bych už 4 hvězdy nedal. Není to špatné, ale tak nějak koncentrované v tom smyslu, že je to vlastně stále všechno na stejné brdo, tady tedy navíc jen se zajímavým Baymaxem. Nejlepší mi asi přišla ta část do chvíle "zesuperhrdinštění" všech postav, pak už mi to totiž začalo být všechno jedno a vezlo se to jen na vlně tuny dalších podobných superhrdinsky-svět-zachraňujících námětů a příběhů. Začátek s Hirem a objevování Baymaxe bylo dobré, zbytek bohužel vlastně celkem opomenutelná ohraná zívačka, což je škoda. Ale zase to sedí do éry novodobých Disneyáků - zpracování pixarovské, příběh průměrný. ()

Praxis

Roztomile infantilní animák? Ale kdeže! Tenhle sází především na vědecké vysvětlení a hlavně na velkého nafukovacího robert... teda robota a jeho malého kámoše, který při nehodě ztratil bratra (btw. kdo tu nehodu způsobil?). Hlášky občas fungovaly, občas trochu drhly, ale závěrečný dojímák musel vykoulet nejednu slzu z oka. Akce je vyhypeovaná na max., máme tu několik nerdů, kteří chtějí pomoci, jednoho záporáka, co ztratil dceru ve hvězdné bráně (btw. jsem jediný, komu generál připomínal Hammonda?), a celé se to nese v tom vědeckém duchu, takže i holka s gelovými koulemi není žádná übersamice, ale jen obyčejná holka se zapálením do chemie. Trailery lákaly na Baymaxe, jeho role nakonec byla trochu podceněná, osobně jsem čekal více hlášek právě s ním. Celkově: Avengers vs. Stargate vs. Japonsko po celé planetě + rozpustilý humor + nerdi - někdy trochu otravné - málo Baymaxe = 75% ()

ArsenalEagle

,,Ve světě kde Japonsko vyhrálo druhou světovou válku" - tak toto je věta, která celý film vystihuje.. líbilo, pobavilo. Bohužel si nemůžu odpustit pár věcí, které mi prostě logicky nešly pochopit. Japonci udělali Disneyovku, povedla se :) ()

O.Peta

Baymaxe jsem si zamiloval, to je prostě úžasná postavička, která je originální a vtipná, jen škoda, že ostatní hrdinové jsou téměř o ničem a v podstatě mě vůbec nezajímali. Ale i s perfektní hudbou mi to vyjde na nejlepší animák uplynulýho roku. O fous před Peabodym a druhou Bezzubkou. 85% ()

filmsim

Čekal jsem víc. Po vychválení tohoto animáku do nebes jsem očekával událost srovnatelnou s Legem, ale bohužel. Marvel sice i tady ví co dělá, umí dobře představit hrdiny i celý velmi prostý příběh s "neočekávanými" zvraty, ale stopáž je příliš dlouhá, nekteré scény jako by jen okopírovaly a transformovaly do animované podoby a všechno v podstatě stojí jen na robotovi Baymaxovi, který si vás ovšem okamžitě získá a charismatickým hlasem Scotta Adsita hláškuje o sto šest, až ani moc nevadí, že je v druhé půlce vytuněn do milého animovaného alter ega Iron Mana se stejnými vychytávkami. 6.5/10 ()

JJ.Gibson

Musím hodnotit plným počtem!!! Big Hero 6 si to zaslouží!!! Poměrně neotřelý příběh s překrásnou animací a neskutečně milým robotem Baymaxem, který si Vás musí okamžitě získat!!! Scéna, když mu dojdou baterky je prostě boží! :D Celkově mi přijde celý příběh poměrně doladěný, semtam lehké klišé, ale San Fransokyo mě dostalo. Je pravda, že to není animák, kde by se člověk smál od začátku do konce, ale nalejme si sklenku čistého vína, který animák dnes tohle dokáže?!? I am satisfied with your care! ()

GodComplex

Driv jsem tyhle filmy vyhledaval, ale je jich cim dal vic, ma to cim dal min osobitosti a ve finale si clovek uvedomi, ze uz ho ty vysokoprodukcni cgi veci pro deti vlastne vubec nebavi. Big Hero 6 sice neni uplne spatny, ale proplulo to kolem me s naprosto nulovu odezvou. 5/10 ()

Laxik

Co začalo jako zajímavá a docela originální japonskými anime seriály inspirovaná záležitost se vyvinulo v klišoidní, ale stále docela zábavné zklamání. ()

kaylin

Měl jsem trochu podezření, že by to mohl být dobrý animák, no a to podezření se nakonec i potvrdilo. Kromě toho, že jsou zde vlastně superhrdinové, tak je to skvěle akční, jsou zde vynálezy, roboti a hlavně jeden specifický robotický ošetřovatel. Díky těm postavám je film neskutečně zábavný, a to ani nemluvím o tom, jak skvělá je místy animace. Disney zase zaválel. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord