Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

woo-hoo-hoo

Burton ma vždy tradične doslova očaruje jeho dvornou témou či motívom temný ale nie patologický, žvláštny ale nie divný a zlý(s výnimkou jeho zvyčajne nenapraviteľne démonických záporákov typu Joker, Tučniak a iní..). Neobyčajné deti slečny Peregrinovej sú tiež ozdobené a takto originálne obdarené a “ozvláštnené”. Strašidelná symetria osobnosti by z nás urobila skutočné monštrá a nie takéto roztomilé a unikátne burtonovské “strašidlá”. Nech žije on aj William Blake. ()

Michal.Jezek

Krásný, oku lahodící filmek, který ve vás dokáže probudit ty poklidná dětská léta, kdy jsme si hráli na kouzelníky, siláky či jiné podivné hrdiny a moc nás to bavilo. Opravdu velmi oddychová podívaná, příběh, který se postupně rozvíjí a dozvídáme se o všech možnostech těch "tajuplných čar", až z toho vyvstává úsměv na tváři a lehký mráz po zádech. Burton je v těchto fantasy žánrech opravdu prvotřídní. Eva Greenová velice dobrá, Samík čím dál lepší role - mu snad sedne úplně všechno. 4 hvězdy maximem. ()

RAFT

Režiser nám zase naservíroval krásný film v tom kouzelném světě.Herci ve filmu dobří.Eva Green super. Za mě 77% ()

pushover

Jeden z nejslabších Burtonů, který dokonce postrádá i jeho rukopis. Přehrávající herci a hromada nelogičností zastíněná ještě větší hromadou CGI. Snad jen Eva Green zastupující obvyklou H. B. Carter je fajn. Takovej standardní hollywood... ()

BodlinkaV

Herecké výkony byly skvělé, efekty působivé, lokace zajímavé a to je asi vše... Film se o knihy opřel jen letmo, tudíž děj postrádá jejich zvláštní kouzlo a to je velká škoda. Jak vidno, opět se hraje hlavně na efekt a udělat z mile napínavé pohádkové knížky "rádoby" komerční trhák (hlavně ať je tam zamilovaná dvojice a k závěru akční střet dobra se zlem) - to se mi prostě příčí, děj pak nedává příliš smysl a je jakoby násilně zhuštěný. Obzvláště u Burtonovy tvorby je mi to hooodně líto, čekala jsem prostě něco "podivnějšího". ()

DonTommy

Do nástupu Jacksona se to celkem drží předlohy a celkem to funguje. Odtamtud dál už totální výplach který s knihou nemá nic společného a i kdyby žádná knižní předloha neexistovala tak by to bylo úplně debilní. Působí to dojmem že Burton film natočil podle předlohy, potom se producenti rozhodli že další díly už točit nechtějí, takže prostě originální konec ustřihli a na koleně k tomu zmatlali a dotočili "uzavřený" konec. To by vysvětlovalo nemastný závěrečný souboj, plný totálně nelogického chování postav, s CGI jak z devadesátek. ()

Zombiepod

Toto je Tim Burton presne tak, ako ho máme radi. Možno trochu viac rozprávkový a hravý ako kedysi, tá povestná temnota sa z jeho rukopisu za tie roky žiaľ načisto vytratila. Faktom však ostáva, že nakrútil výborný film, kde režisérovo meno neostane iba pri titulkoch - kulisy, kostýmy, kamera, to všetko sa vezie v typickom "burtonovskom" duchu. Eva Green a Jackson ako vždy bezchybní, dokonca aj menej zvučné mená a ich postavy detí zo sirotinca, kde každá jedna mala svoju podstatnú rolu v príbehu, no i tak som sa neubránil pocitu, že tomu miestami ešte niečo chýba. Beztak tu máme skvelý film pre celú rodinu, ktorý vie ohromne pobaviť, očariť, a v svižnom akčnom závere dostatočne uspokojiť. Čakal som síce od Tima v tomto preňho typickom námete ešte máličko viac, ale určite projekciu neľutujem. ()

MAAUZ

Klasická Burtonovka - pohádkově tajemná. Provedení se mi moc líbilo, každopádně po celou dobu v kině jsem se tak nějak přehupoval ze strany na stranu a podpíral si bradu. Je jasný, že nás musel autor s příběhem a okolnostma seznámit, ale než se Sirotčinec rozjel, tak to byla trochu nuda. Bitva v Londýně mírně komická, nevadila mi. Eva skvělá, Asa fajn a Sam klasickej pošuk. ()

Mr.Baboon

Předem říkám, že knižní předlohu jsem nečetl. V podstatě bych film shrnul nějak takto. Celé mi to přijde jako napodobenina několika jiných filmů. Už to dávno není ten Tim Burton z časů Ospalé díry, Střihorukého Edwarda, Mrtvé nevěsty apod. Podivné děti? Lepší verzi najdete v X-Menech. Nestvůry? Jdu si radši pustit Resident Evil. Hlavní zaporák? Jo, běžte si pustit vlastně cokoliv jiného, pokud budete chtít dobrého zaporáka. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Prvních 90 minut se to dalo, docela jsem i fandil bandě hlavních hrdinů, ale poslední půlhodina to totálně oddělala. Čekal jsem epické, snad i hororové finále, ale místo toho dostane fanoušek bitku založenou na komedii pro děcka. Zásporák Barron byl k smíchu, čekal jsem víc.Třeba zase příště Time. PS: Eva Green byla k sežrání. ()

Clark_Kent

Kouzelný svět Tima Burtona neomrzí! Knihu jsem doposud nečetl, takže nemohu nijak extra soudit, do jak míry se tvůrci drželi původní předlohy. Za to můžu říct, že film se mi strefil do nálady, možná me jen oslovují podobné příběhy a možná mi taky dost chyběl nějaký nový dobrý svět Tima Burtona. Výtvarná stránka je špičková, skvělé nápady a neuvěřitelný orchestr emocí. Evička Green byla úchvatná! Pokud můžete a máte v oblibě vize režiséra Burtona, bude se vám Sirotčinec slečny Peregrinove pro podivné děti určitě zamlouvat. ()

brabbik

Velká část příběhu jako ''Kronika rodu Spiderwicků'' přes matný kopírák s prvky filmu ''Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic.'' Matnost kopíráku zajistila, že místo všeznalé babičky vypráví příběhy dědeček a že hlavnímu hrdinovi nemusel nikdo plivat do tváře, aby zrůdy viděl. Pěkný výkon záporáka S. L. Jacksona a celkem slušné efekty. 70% ()

JeanMarthan

Kdybych nečetl trilogii sirotčince, a kdyby mě tenhle svět tolik nepohltil, hodnotil bych jistě minimálně o stupeň výš. Vizuálně to bylo naprosto bez chyby, ale scénáristicky mi to brnkalo na nervy. Vadilo mi už prohození zvláštních schopností Emy a Oliv, protože to mělo svůj důležitý význam, a taky to, že se zde vůbec nepracovalo s nadáním Jaka (Jacoba). Popravdě jsem ani nečekal, že to Burton sfoukne jedním filmem. Podivný svět Ransoma Riggse je natolik inovativní a kouzelný, že by si rozhodně zasloužil i poctivou filmovou trilogii (na rozdíl od takového Hobita, který byl napsaný jako jedna kniha). ()

darthhokro

Iksmeni říznutí hromnicemi? Mno proč ne :) Další povedená temná pohádka od od pana Burtona, navnadilo mě to i k přečtení knížky. ()

Amras

Nějakou dobu jsem odkládal shlédnutí tohoto filmu. Dělal jsem chybu, protože ho považuji za jeden z nejlepších vůbec. Tim Burton patří mezi mé velmi oblíbené režiséry, protože je to člověk, který diváka dokáže vtáhnout do svých mnohdy prapodivných světů. Má neuvěřitelnou fantazii. Sirotčinec mě zaujal již během několika prvních minut, i když jsem samozřejmě netušil, jak úžasný celý film bude. Při sledování podobných filmů jako je tento se cítím absolutně šťastný. To znamená, že vůbec nevnímám nic okolo, žádné problémy, žádné starosti. A jen si prostě užívám tu dokonalou filmovou jízdu. Za rozhodně nejlepší scénu považuju kostlivce v lunaparku. Dokonalé spojetí úžasné hudby a akce. Každého obdivovatele Burtona jistě potěšilo jeho kratičké cameo na kolotoči. Našel jsem pouze jedinou chybičku v celém filmu. Nevím zda to bylo omylem, ale nedalo se toho nevšimnout. Jakto, že Emma při úniku ze sirotčince nechala na střeše své olověné boty a pak později je opět má? Ale ani tato drobná chyba vůbec v ničem nezabránila dokonalému filmovému zážitku. Jsem rád, že jsem kdysi objevil Tima Burtona. Díky jeho fantazii a zpracování různých (především podivných) postav můžeme brouzdat po jeho "vnitřním světě". ()

cheonsacz

Moc hezký udělaná adaptace. Některé změny oproti knize byly vskutku zajímavé, jiné mě naopak zklamaly. Vím, že Ransom Riggs, Tim Burton i herečka co hraje Emmu si změny pochvalují a obhajují, ale jako někdo kdo četl všechny tři knihy bych byla raději kdyby se drželi knižního scénáře/předlohy. Eva Green jako slečna Peregrínová byla super, Samuel L. Jackson pro změnu velmi vtipně a nápaditě ztvárnil pana Barrona. ()

AjfelCZE

To je taková pooooohooodička, že tomu těch 5 hvězd dát musím. Ejflíkův herecký objev: Ella Purnell - a pak dělejte z Britek ošklivky. Tohle je velká krasavice a tu povětrnou holčinu střihla skvěle. Ejflíkova nuda: Chris O´Dowd - sakra, tak dobrý herec. Tahle role mu prostě nesedla. Mám ho zafixované jako to pometlo z I.T. Crowd. TOP moment fimu: Kolotočářská bitka s kostlivci. Pro strýčka Verbala: A nepodlehá ten luxusní páreček nesporných hereckých kvalit už trochu gravitaci? ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona