Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

Knor

Na Burtona nedám dopustit, ale tady jsem na velkých rozpacích. Asi jsem čekal něco trochu temnějšího, protože jsem mírně zklamán. I přes to, že všechno bylo vlastně v cajku, tak mě žádná postava nedokázala chytit a nevytvořil jsem nějakou sympatii k nikomu nebo ničemu. Tím mi film prostě jen uběhl před očima a nic to se mnou neudělalo. Mrzí mě to a doufám, že příště už mě jeden z mých nejoblíbenějších tvůrců opět potěší. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: "Pohádkovější" X-Meni pro menší. Občas trošku komplikované díky časovým smyčkám a sem tam nelogické chování, ale po dlouhé době "kvalitní" fantasy. ()

Scraffy

Dejovo som sa troška strácal. Myslím hlavne, keď sa cestovalo do minulosti a potom do budúcnosti / prítomnosti. Inak tomu deju zrovna moc nechýba. Začiatok filmu v Amerike bol parádny ako odkaz na Strihorukého Edwarda. Asa Butterfield je klasicky veľmi dobrý, ale to by som sa stále opakoval. Eva Green tu konečne hrala niečo inakšieho ako doteraz a sekne jej to. Avšak musím film hodnotiť tak ako hodnotím, lebo sa nestalo niečo, čo by si zaslúžilo 4 hviezdičky. ()

GameboyNES

Tak po přečtení 1. knížky z trilogie, jsem si dal repete. Musím říct že se Tim dost snažil ale chtělo by to eRkovou verzi, víc krve a morbidností, jako v knížce. Hodnocení nechávám na 80% Po přečtení všech 3. knih, chci eRkovej seriál. ()

wolverine

Film se mi velmi líbil. Nedával bych ho přístupný všem !!! Musím se přiznat že i mě nějaké scény vylekaly. No, kniha je asi o trochu lepší, ale to je skoro vždycky. Jsem velký fanda knížky. Považuji to za masterpiece. Nechápu proč Burton přehodil schopnosti dvou dětí. Podivné děti mi připomínali X-men. Samuel L. Jackson byl super. Tenhle film se od knihy dost lišil, ale mě to nevadilo. Tenhle nezapomenutelný příběh je lepší než Harry Potter a Letopisy Narnie. Knižní pokračování už mi tolil nesedlo. Jednička je nejlepší. Teda, ještě jsem nečetl závěrečný díl. Prostě topový. ()

TaNya_

Četla jsem knížku a tím, že mě nijak neohromila, tak mi film sedl víc než bych čekala. Konec je rozhodně mnohem lepší tady, navíc byly vynechány určité dětské blbosti, ketré se mi při čtení nelíbily. Jinak je to ale průměr. ()

CaladanChmur

Zpracování je děsně ploché. A když vezmu v potaz porovnání s knihou ( knihami) tak jen kroutím hlavou co za prasárnu dokázal Tim Burton stvořit. Neuvěřitelně promarněná příležitost. Doufám, že někdo udělá podle této knižní série seriál a nebude to tak strašně odfláknuté dílko jako je tento počin. 40% ()

george82

Eva Greenová a S.L.Jackson mne jako vždy potěšili. Eva svou noblesou a šarmem a Samuel svým umem. Škoda že nedostal více prostoru a naplno se projevil až ke konci. Jinak bylo vše až podivně ladné. ()

pmusic

Bála jsem se, abych se na tento snímek "nepřetěšila". V poslední době se mi totiž stávalo celkem často, že jsem byla nadšená z trailerů a pak přišlo zklamání. Navíc holduji daleko víc starším Burtonovým filmům, u těch pozdějších mi přišlo, že už se jaksi vyčerpal a nebylo tam ono dřívější kouzlo. Tohle ale rozhodně nebyl ten případ.. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je fantasy symfonie přesně podle mého gusta. Za celých 128 minut jsem se ani jednou nenudila, ani jednou jsem nepomyslela na to, v jaké fázi se film nachází. Za mě největší pozitiva: skvělý Samuel L. Jackson a ty jeho děsivý špičatý zubiska, okouzlující a přesvědčivá Eva Green, nádherné a propracované prostředí filmu, skvěle natočená část s časovou smyčkou, smysluplnost příběhu a konečné vyvrcholení už bylo jen třešničkou na dortu. Děkuji, Time, za tuhle pěknou podívanou.. ()

Emjecko

Čirá fantazie, která není pro každého, ale jestli máte rádi nadpřirozeno a nevadí vám pohádkové zpracování, nebudete se nudit. Nemůžu sice provnávat s knihou, protože jsem ji nečetl (zatím), a chápu, že v případě většího odklonu od předlohy se její znalci na film nemusí dívat tak positivně, ale možná tím líp pro mě a ostatní, kteří knížku rovněž nečetli. Jinak gró celého příběhu se sice dá shrnout do fráze "děti s netradičními schopnostmi bojující proti neviditelným nestvůrám", ale nezní už tohle samo o sobě dost cool? Teď si představte, že to někdo dokáže zpracovat úplně kouzelným způsobem, a tím někým není samozřejmě nikdy jiný než mág Tim Burton. Práce s fantazií mu prostě sedne. Asi jediné, co mě tak trochu mrzí, je, že ty děti vypadají ve filmu příliš (rozto)mile. Obrázky v knížce mají takový hezký, hororový nádech, a to by byla teprve jízda.:-) ()

XXXXXXXX

Tim rozhodně točí originální a nápadité kousky, o tom žádná. Jen by se měl dopříště vyvarovat nudných počátečních pasáží ,(prvních 45 min), a dobře si rozmyslet, jestli točí film pro děti nebo dospěláky. Sirotčinec slečny Peregrinové je totiž od každého trochu. Pro dospělého diváka místy přespříliš dětské a pro děti na některých místech 100% nevhodné (vydloubávání očí a něco co vzdáleně připomínalo Slendermana). I tak jde ale, po dlouhé době, o Burtonův nejlepší film. A Samuel Jackson opět ukazuje, že byl pro záporné role snad stvořen či co (nejprve Kingsman a teď tady). Jsem zvědav, jak dopadnou další dvě zpracování knižní trilogie. ()

lucka603

První polovina filmu byla velice dobrá, měla atmosféru podobnou té, která byla nastolená v knížce. Druhá půlka filmu byla zlý sen a se Sirotčincem neměla společného vůbec nic... ()

Kortexo

Poctivý film se skvělým obsazením a promyšleným příběhem, který plní svůj úkol a diváka přivádí ke knižní předloze a hlavně k jejím pokračováním.Skvělé... Tim Burton, už to v posledních letech hraje na jistotu a točí podle knižních předloh, komerčně přístupnější filmy. Tvořit a točit kreativní a umělecké snímky je velmi fizický i psychicky vyčerpávající a nejde to stále. Každý umělec tohle ví... ()

mr.cartman

V tomto případě jsem výjimečně četl těsně před shlédnutím filmu i knihu a to byla asi ta chyba, nebo naopak možná i štěstí. Neočekával jsem, že film bude s knihou 1:1, ale zdálo se mi, že tak od 2. třetiny filmu šlo o zcela jiný film. Dost částí z knížky mi zde chybělo a nejvíc mě rozčilovalo, že v knížce mají jet k domu s kamarádem (ne s kolegyní z práce) a Dr. Golan byl muž, ne žena jako ve filmu - proč byl film takhle "poženštěn"? Zase nějaké nařízení EU, že ve filmech musí být určité % žen? :-) Dále nechápu, proč byly schopnosti Olivy a Emmy přehozené, nicméně ve filmu to asi vzhledem k okolnostem bylo potřeba. Shrnul bych to asi takhle - pokud bych knihu nečetl, bylo by hodnocení tak 2*, protože bych moc nechápal o co jde. Teď jsem naopak díky knížce děj víceméně chápal, ale výše zmíněné odlišnosti mi zážitek trochu pokazily. V Jacobově otci jsem však stále viděl Roye z IT Crowd. Postavu Jacoba jsem si představoval podle knížky hodně podobně. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona