Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

freedom3112

*+ A je to zase tady ! Něco od Tima Burtona ,,žeru" a něco zase ne. Tohle není jeho vina.Částečně ztraceno v překladu a částečně tím,že fantasty fakt nee .Většinou. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 64%, Audience Score - 60% | FDb.cz - 76,3% | Vzhledem k tomu, že je u nás Burton rozporuplný a že s plnou platností nemáme rádi Butterfielda a E. Green, tak nás to překvapilo a film se nám docela líbil. I když.... nebýt na tom v kině, šli bychom níže. 65% Jinak je to typická kostymérně přehnaná hloupost, ale Burton má u efektů vybranou společnost. ()

Kimkong

Na dětskou pohádku místy celkem děsivé. Částečně smutné. Zajímavý námět. Nicméně několik míst se dalo hodně zlepšit. Bitva kostlivců odfláknutá. Závěrečné souboje s padouchy, také odfláknuté. Je to opravdu škoda, protože od počátku se budovalo děsivé fantasy, které sklouzlo k ke stupidní komedii. Samuel L. Jackson si musel film užívat. Závěrečná titulkoví hudba je nejlepší od konce prvního Hobbita. ()

Nathaniell

Jo! Paráda! Burton je zpět v plné síle, fakt že jo a ne že ne. :-) Tohle vzal náš režisérský kamarád pěkně od podlahy, tak já vezmu od podlahy svůj komentář. Varuji před SPOILERY: V čem je tento snímek lepší než Střihoruký Edward? (Za tohle mě budete nenávidět.) 1. Film je morálnější: Přece jen, ruku na srdce, dohlédne na nás učitelka z padesátých let, tak ať to troche vypadá, děcka. :-D 2. Hlavní hrdina není retardovaný: Střihoruký Eda byl asociální android s nůžkama místo rukou. Co to s námi tehdy bylo, že jsme to Burtonovi tak žrali?? 3. Hrdinova láska nerandí s idiotem: Navíc je to celkem kočka, umí lítat, fest foukat a její IQ tutově přesáhlo teplotu čaje Ice Tea. :-) 4. Hlavní hrdina není vyloženě kladný... Dobře no, tak oukej, je kladný, ale je mladej, jistě se to časem změní. :-D 5. Nehraje tu Johny Depp: Vím, že v Edovi ztvárnil hlavní úlohu, ale upřímně, jsem ho celkem překoukanej, fakt jsem byl rád, že jsem ho v další Burtonovce pro změnu neviděl. ;-) 6. Ne jedno, ale dvě Grand finalle: není tu jen že může zemřít hrdina nebo zloduch. Spíše je to tipovačka, kdo umře další. Je to fakt zábava. :-D A druhé finále je velké rozuzlení toho, co jsou zač malá a roztomilá dvojčátka. Na to si počkejte, protože já když to zjistil, začal jsem se shánět, kde bych si je mohl adoptovat. Nemají chybu. 7. Asi bude dvojka: Je to jen moje soukromé špionážní oko chrabrého detektiva, taky mi s tím trochu pomohl můj pes, ale mám za to, že bude druhý díl. :-D 8. Dopadlo to dobře: Jo, tuhle roli by Cruise neodmítl, protože tady to skončilo hezky. Čert ví, co paní Helena Bonhan Carter odmítla panu Burtonovi ukázat za ty jeho pesimistický konce. Fajn že to chce vidět a udělal Happy End. Dávám 5* Vy jste to ještě neviděli?!! Tak co čučíte, na co čekáte, táhněte koukat! Je to fakt jízda. :-D ()

Renie42

Přiznávám, ani jsem se na to nechtěla dívat, ale jsem ráda, že jsem se na to nakonec podívala. Fantazy příběh, který se prolíná časem, představují podivné sirotky (v budoucnu by to byli žáci profesora Xaviera a říkalo by se jim mutanti) a netvory, které mě připomínají vetřelce, alespoň tou hlavou. Nej byl pro mě zápas na té pouti. ()

fifox

Po nepřesvědčivých Big Eyes Tim Burton opět vytáhl eso, nebo alespoň srdcovou královnu, která na full house bohatě stačí. Už jenom název filmu je natolik burtonovský, že lze jen těžko uvěřit, že se jedná o adaptaci na stejnojmennou knihu - no, asi jsou oba tvůrci ze stejně "podivného" těsta. Vizuály jsou jako obvykle strhující a některé velmi silně připomínají režisérovy dřívější filmy. Všechno od velkých záběrů na zachmuřený ostrov, až po nejposlednější baňku s podivným organickým obsahem na poličce v Enochově pokoji, nese rukopis tvůrce-génia... Jádrem každého filmu jsou ale samozřejmě postavy a děj. Asa Butterfield nevadil, ale sympatie si také nezískal. Oproti tomu Eva Green byla naprosto úchvatná. Její mimika, gestika a vůbec všechno viditelně vycházelo z chování dravce, do něhož se její postava přeměňovala, ale rozhodně ne nijak přehnaně okázale (její výkon by se dal popsat jako "delightful and understated"). Svými dravými pohledy, nečekaně laškovnými reakcemi a konstantním poloúsměvem do role slečny Peregrinové vnesla neskutečnou osobitost a hloubku... Co se děje týče, požírání očí je docela drsná záležitost, kterou bych jako dítě asi těžko rozdýchával, ale pravdou je, že kdo zná například Burtonovu básnickou tvorbu, nemůže být překvapen, neboť ví, že právě takovéhle vizuální tragičnosti hraničící s nechutností jsou významnou součástí jeho tvorby (viz báseň s příznačným názvem The Boy With Nails in His Eyes)... Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je velice pěkná podívaná a další kvalitní ukázka režisérova jedinečného přístupu k námětu i zpracování. ()

maoc

Prázdné, zmatené, prázdné, nudné, občas facepalm hlavně v druhé polovině filmu, zmatené, prázdné. A prázdné, zmínil jsem se? Poslední Burtonův film, který se mi opravdu líbil, byl Karlík. Alenka super, byla jaksi neuro a pseudo-hrdinská, ale k ní to sedlo. Toto je ovšem hodně špatné. Viděl jsem to jen proto, abych posoudil, zda se nebude syn u koukání bát. Nebude. Bavit asi jo, ono je to film, který děti okolo 10 let budou milovat. Je tam na ně tak akorát fantasie, děsu, oblud a vztahů. Ale dobrý film to není, sorry jako. Hlavně druhá půlka. Dabing otřes. ()

Beetie

Domov slečny Peregrinovej je miesto s takým obrovským potenciálom, že to mohol byť novodobý Rokfort, keby si na tom dali tvorcovia viac záležať. Vymyslieť tak úžasné miesto plné podivne nádherných detí a potom nám o nich nič nepovedať je priam rúhanie. Načo tam bolo potrebné pridávať ďalšie príšery? Ako keby deti s takými schopnosťami nemali už aj tak dosť náročný život. Oveľa zaujímavejšie by bolo sústrediť sa len na deti. Ako vyzerá ich život, keď sú dobrovoľne uväznení v jednom dni už desiatky rokov? Ako to prežíva slečna Peregrinová, ktorá vďaka svojej schopnosti navždy zostane slečna a nikdy nebude pani? A čo deti, ktoré nikdy nedospejú. Aký to má na ne dopad? Ako sa tam vôbec dostali? Kde sú ich rodičia? Nebolo by oveľa zaujímavejšie sledovať ako prebiehalo tehotenstvo ženy, ktorá čaká dieťa ľahšie ako vzduch. Taká scéna pôrodu, kde by sa čerstvý novorodenec vznášal nad vysilenou matkou len na pupočnej šnúre, by tento film razom preradila do iného žánru. Alebo scéna, kde sa chlapec hrá v márnici so svojimi bábkami. To by bolo už iné kafé a zrejme by to nebolo vhodné pre deti. Ale určite by to zanechalo väčší dopad ako toto. Najprv nejaký čas trvá, kým sa do sirotinca dopracujeme a keď sme už konečne tam, tak si ho celý len tak rýchlo prebehneme, len aby sme vzápätí utekali do epickej bitky, ktorú (zdá sa) musí mať teraz každý film. Prečo? Načo to bolo dobré. Iba čo to pokazilo atmosféru a nedozvedeli sme sa takmer nič o deťoch. Na úkor farebnosti, akcie a hluku. Keby bol ten film temnejší a šiel viac do hĺbky, tak z neho mohol byť ďalší nezabudnuteľný počin Tima Burtona. Takto mi to nedalo takmer nič, len veľa otázok a chuť prečítať si knihy. ()

zzzzzzz

Až na hlavního představitele pana kuliočka Asa Máslofílda a jeho přesnou mušku to bylo celé perfektní. Herecké výkony malých přerostlých dětiček jsou brilantní a vždy uspokojující ke sledování, příběh a vizuální stránka celého skvostu je také dosti povedená. Doporučuji hlavně maminkám s již přerostlými dětmi. ()

nula87

Vizuálně podmanivé jak vždy u Burtonových filmů. Příběh pohádkový, narozdíl od předchozích lepších kousků uhlazený a místy sterilní. 65% ()

tavvva

Ty 3* dávám jen s hodně odřenýma ušima. Nápad celkem ok, ale přestože mě film nenudil, měl dost slabých míst. ()

helrohir

Tim Burton je režisér s nezmernou dávkou fantázie, a väčšine svojich filmov dokáže vždy vtisnúť osobitý rozmer. Hlavne jeho schopnosť priniesť do filmu temnejšiu auru je hodná adorácie. V prípade tohto filmu snaha o budovanie atmosféry osciluje niekde medzi temnejším fantasy a hravou, občas dokonca infantilnou, zábavkou. Príbeh je určite zaujímavý, ale kvalitu starších Burtonových filmov nedosahuje ani náhodou. Vizuálna stránka filmu je typicky Burtonovsky hravá, plná farieb a dôrazov na detaily. V konečnom dôsledku má film viaceré silné momenty a rozhodne sa je na čo pozerať, ale v rámci režisérovej filmografie patrí skôr do priemeru. Na záver ešte pochvala smerom k Eve Green, ktorú môžem vždy a všade, a tu rozhodne podáva aj skvelý herecký výkon. 60%. ()

Vämpiriüs

Zajímavě zpracovaný scénář, který dává každé postavě osobité vlastnosti. Příběhový děj je poutavý a dokáže si udržet diváka od začátku až do konce. ()

Aundreyka

"Starej dobrej" Tim Burton je zpátky. A pěkně nakopal knižní předlohu do zadnice - v tom nejlepším slova smyslu. Zatímco u knížky jsem se začala v polovině nudit, u filmu se to nestalo a já si užívala burtonovskou poetiku celých 128 min. Na začátku jsem se obávala toho, že všechny ty změny oproti knize neskousnu, ale Burton si s tím poradil opravdu skvěle. Do Evy Green jsem se zase zamilovala od prvního záběru a Samuel L. "Motherfucker" Jackson mě neskutečně bavil celý film. S klidným svědomím dávám 4 z 5. ()

Petr59

Asi jsem čekal, že to bude ještě o něco lepší, vyrovná se to Střihorukému Edvardovi (asi nesplnitelné přání) a že to bude zkrátka jiné, více temné, více Burtona a spíše cílení na dospělé publikum. Vyšlo z toho tedy celkem něco jiného, ale není to vůbec špatné. No nečetl jsem knižní předlohu, takže to nemohu porovnávat a tedy ani ne moc objektivně hodnotit, co se příběhu a jeho interpretace týče. Jen můj vlastní dojem - příběh samotný je velmi pěkný, nápaditý, smysluplný, poučný, rozmanitý, romantický, hororový, pohádkový.... Tim Burton umí sladit několik žánrů dohromady a vytvořit z toho nezapomenutelnou podívanou. A především ta hlavní myšlenka, že být odlišný, jiný a originální není vlastně špatné, že je to naopak fantastické a potřebné, ta mě zkrátka dostala. Proč bychom také měli být všichni stejní, když každý z nás může být úplně jiný a můžeme tvořit rozmanitou společnost plnou skvělých a jedinečných individualit? Co se týče zpracování, tak je to zase hodně rychlé. To je asi zkrátka komplex filmů dnešní doby. Málokterý film má normální tempo, kdy divák stíhá hltat děj a postřehnout všechny dějové zvraty. A když nějaký takový film je (Obr dobr), tak to zase divák hltat nechce, protože mu to moc nechutná. Do filmu je naplácáno strašně moc myšlenek, dějových linek, témat, ale není na to čas. Je to přehlcené, šlo by to rozložit na pěknou a slušnou trilogii. Prospělo by to, protože tento film (jednička) by byl pomalejší a byl by čas na to, rozpracovat všechny načaté témata a myšlenky. Je to tak přehlcené, že se asi moc nerozebírají vztahy mezi postavami. Chtělo by to zkrátka trilogii. Za vše mluví finále, které je teda už úplně ultra rychlé a budí to dojem, že to zkrátka muselo rychle ukončit.... Co se týče atmosféry, tak samozřejmě ta tam je, jako vždy. Není to tedy tak temné, jak by asi mohlo být, je to na můj vkus až příliš barevné, ale to není takový problém. Burton tam je každopádně cítit a to je skvělé, protože Tim je skutečně vizionář a patří k nejlepším režisérům této doby. Celé to připomíná spíše X-meny v jiném kabátě. Nutno dodat, že u X-menů jsme se dočkali většího a lepšího rozpitvání jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. Což se tady říct nedá.... Herecké výkony patří k největším kladům filmu. Laťka je zkrátka nastavená hodně vysoko a všichni, kteří se ve filmu objevili mě bavili, měli ve filmu své místo, byli vždy nějakým způsobem sympatičtí a umocňovali atmosféru a sílu příběhu. Dá se říct, že tak povedený koncert hereckých výkonů se málokdy vidí. Vizuální stránka filmu je velmi vydařená (např. scény pod vodou), tomu nejde co vytknout. Záporáci jsou hororoví, ale jejich pozice ve filmu je spíše pohádková. Samuel L. Jackson předvedl, že umí zahrát prakticky cokoliv a že patří k herecké elitě (alespoň v mých očích). Emoce tam také jsou, je to poučné a dojemné. Jakeův dědeček do filmu vnesl zvláštní vítr, který vás doprovází po celý film. Finále je sice trochu slabší a snad by i mohlo snížit kvalitu filmu, ale přivřel jsem oči a vybral jsem si z toho jen závěrečný polibek... Dalo by se toho napsat opravdu hodně, ale příliš dlouhé recenze nikoho nenadchnou. Hodně jsem váhal, jak to vše shrnout, pojmout a zpracovat. Co si z toho vlastně odnést? Překonal film mé očekávání? Čtyři nebo pět hvězdiček? No, shrnul bych to tak, že jde o jeden z nejlepších filmů letošního roku, velmi nadprůměrný film, který ale nepřekonává to nejlepší, co jsem v životě viděl, nedosahuje kvalit Střihorukého Edvarda a nepřekonává mé očekávání. Film má plno silných kladů, ale má i nějaké slabší stránky. Ale já hodnotím i na základě emocí a Tima mám jako režiséra rád. Filmy tohoto typu se mi líbí a téma odlišnosti je mi velmi blízké. Fandím těm dětem i slečně Peregrinové, i každému, kdo má odvahu nést břemeno odlišnosti v životě. Slabých, ale pět hvězdiček. Kdybychom chtěli hledat film bez chyb, naprosto ideální, tak bychom asi celý život strávili v ochotnickém divadle koukáním na zpracování Romea a Julie. () (méně) (více)

fugyx

Keďže nie som extra fanúšik fantasy, nešiel som do kina s veľkými očakávaniami, no keď som z neho vychádzal, zostal som viac ako príjemne očarený. Dali by sa tam nájsť drobné nezrovnalosti, ale, popravde, ja som to zožral celé aj s navijakom. Keby som mal každú jednu oblasť rozoberať, zrejme by som sa opakoval, tak len poviem, že sa im podarilo na skvelý námet nájsť dobrých (mladých i skúsených) hercov, dobré lokácie, prostredie, kostýmy, masky, hudbu, grafiku, atď. Stále sa niečo dialo, občas sa smejete, občas sa bojíte. Najlepšie je pre mňa na filme to, že som v napätí, ako to celé dopadne, čo sa ešte udeje. A tu som tento pocit mal neustále. (Poznámka na záver: Keď som uvidel a započul Allison Janney, nezdržal som sa smiechu. Vôbec som netušil, že tam hrá a prvýkrát som ju uvidel v inej úlohe ako tej v sitcome Mom. Nakoniec sa aj z jej postavy niečo vykľulo. Ale veď to zistíte...) ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona